dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 108
  1. #21
    80mariusz80
    Guest
    80mariusz80

    Domyślnie

    Podnosze temat. Chcialbym w przyszlym roku podlaczyc wode do domu i nie wiem jaka jest procedura. Dom jest w SSO; na dzialce brak studzienki (wode do budowy uzyczalem od rodziny za plotem) i chcialbym na wiosne wykonac podlaczenie do domu (tj. do zaworu glownego). Odleglosc od sieci wodociagowej ok. 10-15m; dom jest podpiwniczony. Mam warunki podlaczenia do sieci wraz z projektem podlaczenia do domu - uzyskane na etapie zalatwiania pozwolenia na budowe. Z tego co sie orientuje, powinienem sie zglosic do lokalnej spolki wodnej po zgloszenie i ... wlasnie, co dalej?
    Kto podlacza - obca firma pod "patronatem" spolki wodnej czy mam to zrobic we wlasnym zakresie? Zalatwianie takich formalnosci liczy sie w dniach, tygodniach, miesiacach? Materialy (rury, zlaczki, przepustnica, licznik, zawor glowny) kombinuje we wlasnym zakresie czy kladzie wszystko spolka wodna?
    Ile za metr biora na Gornym Slasku?
    Dziekuje zyczliwym za odpowiedzi : )
    Pozdrawiam.

  2. #22

    Domyślnie

    Ja powiem Ci jak to wyglądało u mnie. Do domu od rury wodociągowej jest ok 12 m. Koszt to 2200 brutto z odbiorem itp itd.
    Złożyłem podanie do zakładu zarządzającego wodociągami. Otrzymałem warunki wykonania przyłącza. I tak: mogłem wykonać to sam ale pod warunkiem że mam uprawnienia. Czyli mowiąc krótko ktoś musiałby mi sie pod tym podpisać, ktoś z uprawnieniami. Ale mogłem tez zlecić wykonanie tego przyłącza temu zakładowi właśnie. I tak też zrobiłem, bo koles twierdził ze na koniec jest jakis odbior, a wiadomo jak to jest, nie chcesz nam dać roboty to zobaczymy pozniej. Pomyślałem ze swoja prace odebrać muszą a moją juz niekoniecznie, albo moga przedłużać. Zaoszczędziłbym z 300 zł ale uznałem że nie warto. Też nie miałem żadnej studzienki. Bo przyłącze podpina się bezpośrednio do rury za pomocą specjalnej wwiertki, zrobili mi jeszcze zasuwę i tyle...w cenie oczywiście.

  3. #23
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar artmag
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    442

    Domyślnie

    U nas projekt przyłącza zrobiła pani z ZUW, za 400 zł. Plan przyłącza wykonali na mapce z projektu budowlanego, więc nie musiałam robic ekstra mapek.
    W ZUW kupilismy też studzienkę z wodomierzem.(ok 500zł kawał rury obłozonej styropianem )
    Przyłącze wykonał nasz hydraulik, natomiast pracownik ZUW dokonał "odbioru i legalizacji " wodomierza za 35 zł.
    Ostatnio edytowane przez artmag ; 01-11-2010 o 19:38
    ...lepiej grzeszyć, a później żałować,
    niż żałować, że się nie grzeszyło......

  4. #24
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jg514

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    witam wszystkich. Ja dopiero chcę na wiosnę zająć się przyłączem wody do domu. To stary dom, działka spora, mam zamiar remontować i potem mieszkać. Jednak jestem "zielona" w tych kwestiach i nie wiem od czego zacząć. Najpierw ma być projekt? Kto go zrobi? I kiedy wizyta w wodociągach? A może studnia głębinowa? co lepsze? I na jakiej zasadzie działa taka studnia? Ja w bloku mieszkam obecnie (odkąd pamiętam), odziedziczyłam ten dom na wsi (piękne miejsce), ale nie wiem co dalej. To dom stary, drewniany, bez wody, jest tylko prąd. Poradźcie coś proszę

  5. #25

    Domyślnie

    Witam
    Mam zrobiony projekt przylacza wodnego i szukam wykonawcy. Bylem u jednego i zaspiewal 4000pln za calosc.

    Przylacze jest nastepujace:
    - przylacze z wodociagu fi160 w pasie drogowym
    - wlaczenie wykonac nawiertem NCS + zasuwa odcinajaca fi32, skrzyne obetonowac i wyprowadzic do poziomu terenu
    - przylacze z rur PE 40/32
    - przylacze ponizej strefy przymarzania gruntu
    - wezly wodomierzowe (dwa) z podejsciami pod wodomierze glowne fi20 zamontowac w szczelnej studzience z tworzywa z atestem
    - w wezlach zawory zwrotne antyskazeniowe, zawory grzybkowe przelotowe fi25, przynajmniej z jednej strony teleskop regulacyjny
    Dlugosc przylacza 11,5m. Ok. 6m przepust pod jezdnia asfaltowa.


    Czy to jest rozsadna cena bo dla mnie to jakas lekka przesada. Czy ktos ewentualnie moze polecic kogos z Tuszyna badz okolic czyli Rzgowa, Pabianic czy Lodzi.
    Dzieki

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tofee
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    2.901
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    A czy trzeba wyłączać pas drogowy?
    k

    Sprzedam wełnę ISOVER 18 cm za półceny ok 8 rolek odbiór osobisty mazowieckie!


    MIESZKAMY! 11.12.2011


  7. #27

    Domyślnie

    Prawnie tak. Ale jest to droga lokalna, jeden samochod na godzine. Zapewne nie beda tego zglaszac bo po co? Jesli da sie przejechac a zapewne tak bedzie to nie bedzie zglaszane. Droga ma 6m szerokosci i ok. 2m pobocza.
    Ale z tego co znalazlem to kwoty sa bardzo male:
    Za zajęcie 1m² jezdni pasa drogowego, o których mowa w § 1 pkt 1 i 4 ,
    ustala się stawki opłat za każdy dzień:
    2) w terenie zabudowanym:
    a/ przy zajęciu jezdni powyżej 50% szerokości - 8,00zł
    b/ przy zajęciu jezdni powyżej 20% do 50% szerokości - 5,00zł
    c/ przy zajęciu jezdni do 20% szerokości - 3,00zł
    Ostatnio edytowane przez cmsydney82 ; 24-02-2011 o 19:46

  8. #28

    Domyślnie

    Ja mam do podciągniecia 102 mb przyłąca. Powiedzcie mi czy muszę wynająć geodetę do wyznaczenia przebiegu przyłącza. Bo coś mi się wydaję, że wodociąg chce mnie naciągnąć. Proszę podpowiedzcie jak to jest.
    „Bądź wierny sobie i realizuj własny program na życie”

  9. #29

    Domyślnie

    przyłącze od domu w okolice drogi robiłem sam, tzn, w domu zrobili mi wprowadzenie wody do kotłowni i kanalizy w dwóch miejscach (kotłownia, kuchnia), plus rozprowadzenie kanalizy parteru pod chudziakiem z materiałem za 550 zł.
    Następnie ja sam robiłem 90 mb + materiał i koparka przyłącza wody i kanalizy. I to zakończyłem 3 m od chodnika.

    Szukałem wykonawcy na 5 m przyłącza wody. Zakres prac: wstawić studnię już przez mnie kupioną (3 kręgi), zrobić z rur stalowych przyłącze pod zawory i licznik w studni; rozebrać chodnik 3x2m; założyć nawiertkę na wodę na skraju chodnika; koparka do rozebrania chodnika i wykopania 5 mb dołu + dół pod studnię; rurka fi40 -7mb inne materiały.
    Wyceny bez ponownego ułożenia chodnika!: 5500 wodociągi lub 4800 prywaciarz (bez faktury, z fakturą + VAT). W wodociągach straszyli, że nawiertkę mogą tylko oni sami założyć!

    Zrobiłem to sam z pomocą 1 znajomego hydraulika. Cena materiałów 350-400 (nawiertka, rurki, zawory itp); koparka wykop plus wstawienie studni 700 zł; koszt hydraulika 200 zł. A założenie chodnika zrobił mi koleś od koparki z betonem za 550 zł. Razem z położeniem chodnika: 1850!! Odebrane z wodociągów bez problemu, wezwałem tylko 1 osobę z lokalnych hydraulików w czasie prac na konsultacje za 100 zł, a i dokupiłem kostkę i krawężniki do chodnika za 100! Czyli razem 2050. A powiem Wam, ze sam nie wiele przy domu robię, ale akurat za te prace zaoszczędziłem lekko 3000 w 1 dzień.

  10. #30

    Domyślnie

    a powiedz mi czy geodeta wytyczał ci te 90 mb. bo mi w wodociągach ujęli geodetę.
    „Bądź wierny sobie i realizuj własny program na życie”

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaremy Zobacz post
    a powiedz mi czy geodeta wytyczał ci te 90 mb. bo mi w wodociągach ujęli geodetę.
    1. na pewno geodeta mi tego nie wytyczył w praktyce. Mam dróżkę 4 m szeroką w lesie więc nie mogłem się pogubić
    2. ale już nie pamiętam czy geodeta mi czegoś nie nanosił na mapę po fakcie. Geodeta to kolega i robił to za free więc pamięć tym słabsza
    3. projekt na przyłącze mi robił instalator, a czy była do tego mapka z rzutem z góry to też już nie pamiętam. Musiał bym sprawdzić w dokumentach, na jutro spróbuję.
    w sumie co kogo obchodzi gdzie ja sobie położe wodę w swojej działce, ale z drugiej strony jakieś dokumenty z zagospodarowania działki też w róznych miejsach są wymagane więc może jakoś się instalacje w to wlicza, ale co jest obowiązkowe a co widzimisię wodociągów to nie wiem.

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    psuja

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie Woda

    No proszę Państwa mi dzisiaj szczęka opadła. Chcąc się dowiedzieć jakie są warunki i koszty podłączenia wody ... Pan mi ładnie wyliczył 150zł za mb
    Łacząc wszystkie koszty z doprowadzeniem do domu wyszłoby jakieś 17tys. Dziękuję uprzejmię kopie studnie, dobrze że mam ją w planie.
    Umiem wszystko zepsuć !

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    psuja

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Zapomniałam dodać, że ''Panowie wodociągi'' postawili warunek że mamy wkopać rure o dużej średnicy....to się może kiedyś reszta mieszkańców podłączy. Taki sponsoring wodociągowy chyba
    Umiem wszystko zepsuć !

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yamatokai
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ja też jestem w temacie. Mam warunki na 150 m przyłącza ale razem z sąsiadami chcemy budować wodociąg. Rozmawiałam z jednym wykonawcą, który zasugerował mi, że on ogólnie bierze tak, że jaka rura taka stawka: czyli rura fi 100 to 100 zł/m. Ja nie wiem jeszcze jaką rurę będe mieć bo musze czekac na podział działek aby wystapić o warunki. Oczywiscie gmina nie za bardzo chce w tym uczestniczyć finansowo tylko ma chęć na przejecie tego wodociągu. Jak to będzie to zobaczymy. Jestem w konfortowej sytuacji, że moge ten wodociąg ciągnąć po swojej działce bez łaski i zgody gminy za budowę w pasie drogowym. Bo czuje, ze uzależnią tą zgodę od przejęcie tego wodociągu za free. Chyba, że będą chcieli na rozsądnych warunkach w tym współuczestniczyć to zobaczymy. Usłyszałam, ze mają 20 lat na zwrot kasy i nie mam pojęcia w jakim stopniu. Pewnie nie 100 %. To by nam się za bardzo nie kalkulowało. Szybciej ściągniemy kasę od tych co będą chcieli się budować i przyłączać. A za 20 lat, to co te pieniądze będą warte.

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar duss
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Dzielnica
    Ciężkowice
    Posty
    111
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja dzisiaj dostalem wycene przylacza wody....6,5k...... normalnie mi kopara opadla..... to energetyka mi robi przylacze ziemne za 3k a wodociagi az tyle..... MASAKRa.. a maja do przekopania moze z 10-15mb.... w papierach mam wpisane ze 1k kosztuje wpiecie zaprojektowanego przylacza... a reszta to pewnie sama robocina przylacza i material.... rece mi opadly ;(
    Moj dziennik budowy
    Dom:
    Jest Stodoła pow.grz. 292m2,całkowita : 550m2, płyta fund. z odizolowanym gruntem 20 cm EPS,ściany silikat 24 + 20cm styro 0,031 grafit od samych fundamentów, okna 3-szyby, drzwi Delta Prestige Ud 0,64, Brama Horman.
    Dach: OSB22PW,Montana ScalaPlastic + ~30cm piany,Fakro FTT-U6,Czarny Lindab,
    CO: 100%podłogówka + PE 18kW, reku,
    Wew: KNX, alarm Grade II, multiroomy ,and HOTSPRING
    start: 14-05-2012, koniec: ~ 02.2014;D OZC~?? kWh/m2.

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał duss Zobacz post
    Ja dzisiaj dostalem wycene przylacza wody....6,5k...... normalnie mi kopara opadla..... to energetyka mi robi przylacze ziemne za 3k a wodociagi az tyle..... MASAKRa.. a maja do przekopania moze z 10-15mb.... w papierach mam wpisane ze 1k kosztuje wpiecie zaprojektowanego przylacza... a reszta to pewnie sama robocina przylacza i material.... rece mi opadly ;(
    już mi Cie szkoda ...
    w Jaworznie woda jak za "darmo"
    cenę pewnie podałeś z mpwik ...
    ale przyznam, że jak wyceniłem u laklnych to wyszło to samo .. a tu Cie nic nie interesuje
    jak chcesz to na priv dam znać jak zaooszczędzić parę stówek
    Piotr

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kropekkkk

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    84
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam

    Również poproszę o info jak zaoszczędzić kilka stówek.

    Ja natomiast mam taką sytuacje.

    Od studzienki kanalizacyjnej znajdującej się na działce teścia mam do granicy mojej działki 45 metrów w linii prostej, woda również.

    To jest spory koszt..
    Znalazłem jednak http://www.dziennikpolski24.pl/pl/ak...4,0:pag:1#nav0

    Wydaje mi się, że skoro jest to nielegalne to trzeba się postarać, aby zrobili przyłącze do granic działki, resztę to już mały problem.

    Skoro to wodociągi mają wykonać projekt pozwolenia i całą resztę.

    Ja jestem ze świętokrzyskiego, ale prawo jest jednakowe dla wszystkich.

    Ktoś walczył z urzędami o przyłącza ?
    zmagania cd

  18. #38

    Domyślnie

    u mnie przyłącze ma ok 10m w lini prostej od domu do studzienki. Koszty to 500 zł gość z wodociągów ( wziął urlop żeby zrobić mi przyłącza), 200 zł koparka, ok 600 zł koszt rur kanalizacyjnych, wodnej i nawiertki. Razem około 1300 zł za wodę i kanalizę. Gośc co mi robił przyłącza, sam zgłosił w wodociągach. Podszedłem tylko w czwartek i podpisałem umowę na dostawę wody. Mają przyjśc w poniedziałek zaplombować wodomierze.
    Żadnych projektów, zgłoszeń itp dupereli
    piotr

  19. #39
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kropekkkk

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    84
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Otrzymałem warunki zabudowy z zapisem
    " Odpowiednio do tego stanu istnieje nie tylko możliwość lecz także obowiązek przyłączenia budynków do istniejących systemów"
    chodzi o wodę i kanalizację.

    Jak pisałem wcześniej 45m do granicy działki.
    Jak mam sformułować pismo do wodociągów aby zrobili mi do granicy działki za swoją kasę?
    Na co najlepiej się powołać?

    Miał ktoś podobnie?
    Czas goni a ja z budowlanką i pozwoleniami itd nie miałem nigdy nic wspólnego
    zmagania cd

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar hary2006
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    SiennnicaNasielsk
    Kod pocztowy
    05-191
    Posty
    164

    Domyślnie

    ceny gm Nasielsk.zakłąd wodociągów i kanalizacji. 1mb przyłącza pe40- 35zł, Pe63-42 zł+ ok 500zł za wwiertke i ok 500 za przyłączenie do domu, ceny netto plusem jest fakt, że jest bezproblemowo. niestety mamy 112mb PE63, czyli pęknie ponad 6 tysi brutto
    161m2 podłóg/ 105m2 użytkowej+30m2 garaż. BK24+15cm styro sciany,12cm styro podłoga, 22-30cm wełny w dachu
    Zębiec Wenus 15kw+st81pid+wpa117(nieaktywny)/regulus rt3+zawór 4d. 8kw w grzejnikach+25m2 podłogówki+cwu140

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony