dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 6
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 108
  1. #61
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Johna

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    261

    Domyślnie

    Co prawda jeszcze mam nie odebrane ale koszty są następujące: projekt wraz z uzgodnieniem z wodociągami (wod-kan) 400 zł. ZUD nie potrzebny bo zaprojektowane przyłącze do istniejącego więc nic nie trzeba było zmieniać.
    Koszty materiałów woda i kanaliza (do stanu zerowego) - na razie 1500 i raczej nic nie dojdzie.
    Robocizna - koparka 550,- hydraulik 850,-. Dojdzie jeszcze pompa bo poziom wód gruntowych dość wysoki i podczas kładzenia ostatniego odcinka i odbioru kanalizy potrzebna będzie pompa. A odległość od przyłączy ok 6 m.
    Więc chyba nie dużo. Gdy ją kupowaliśmy koszty były szacowane na ok. 6000 zł
    Ale gdy my wybieraliśmy działkę to zwracaliśmy uwagę na tzw media! Mieliśmy parę do wyboru - być może bardziej atrakcyjne wizualnie ale media w tzw dalekiej przyszłości lub w dużej odległości. Dziwią mnie ludzie, którzy kupują działkę pod tym względem nie kompletną a potem płaczą że dużo kosztuje podłączenie wody lub kanalizy. Niestety jak się kupuję działkę w odległości 200 m od wodociągu to przyłączenie do niego będzie kosztować. Tak samo jak się kupuje działkę do której gmina "zamierza" jedynie doprowadzić wodę lub kanalizę. Zamiary urzędów nie mają nic z rzeczywistością.

  2. #62
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sebxyz

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Gdzieś z Warmii
    Posty
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał SamaNaPlacuBudowy Zobacz post
    Ormi -
    "Sieć do posesji może być poprowadzona taką średnicą jaką wam wystarcza, nikt was nie może zmusić do tego żeby była tam setka lub 160."
    z tym się nie zgadzam - sama dostałam wymóg wybudowania sieci z rur o średnicy 110 . Rozmawiałam z dyrektorem "komunalki" i na mój argument, że skoro sieć się kończy moją budową taka średnica jest mi zbyteczna i chcę mniejszą - dyrektor odpowiedział , że na to się nie zgodzą, gdyż może wystąpić przy zmniejszeniu rur "zjawisko cofki " oraz moga wystąpić problemy przy gaszeniu mojego domku jakby się nieszczęście zdarzyło i się zapalił ze wzgl na nieodpowiednie ciśnienie.
    Bzdury czy racja? Wydają warunki i oni ustalają co mam tam wkopać.


    "
    Opłaty adiacenckie są nie zgodne po wybudowaniu sieci (gdzieś o tym było). " -
    Pierwszy raz słyszę, że opłaty adiaceńskie są nie zgodne - nie zgodne z czym ??? Mam rozumieć że bezprawne?
    Proszę o sprecyzowanie.


    Witam.
    Odnośnie opłaty adiacenckiej to jest tak, że jeżeli gmina wybuduje cokolwiek co spowoduje wzrost wartości działki (np; wodociąg, kanalizację itd) to ma prawo do naliczenia opłaty adiacenckiej ale już nie pamiętam ile procent czy to jest 50% czy 30% wzrostu wartości działki, ale nie później jak trzy lata od wybudowania danej sieci. Jestem pewien, że gmina upomni się o swoje.
    Pozdrawiam
    Sebxyz

  3. #63
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Opłata adiacencka wynosi nie więcej jak 50 % ale i nie mniej jak 20 % różnicy wzrostu wartości nieruchomości liczonej od czasu bezpośrednio przed i po - czy to wybudowaniu wodociągu, gazociągu, telekomunikacji, internetu czy drogi asfaltowej. To wynika z Uchwaly Rady Gminy, Miasta czy innego czynnika decyzyjnego.
    Ormi, piszesz głupoty w temacie średnicy przyłączy. Kazda z tego typu inwestycji ma tzw warunki przyłacza i tam jest jasno określone , czym i o jakim przekroju i gdzie sie masz przyłączyć. Zrobisz inaczej- nie bedzie odbioru bo przylacze niezgodne z planem i warunkami. Proste.
    Prosty i czytelny przyklad. Dom jednorodzinny . Wniosek o przyłącze energetyczne na moc stała 11 kW. Wydane warunki dla odbiorcy końcowego( sic) -
    kabel ziemny albo warkocz 4 x 25 mm kw. Dla poboru spokojnie starczyloby 4 x 10 mm. Ale warunki sa na 25 i sprobuj podlaczyc 10 . Tauron, Enea, czy PGE zasugeruje Ci kupno agregatu i tyle.

    a co do legalnosci opłat adiacenackich, tu jest ustawa

    Ustawowa definicja opłaty adiacenckiej zawarta jest w art. 4 pkt 11 ustawy o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. 1997 Nr 115 poz.741 ze zm., dalej zwana ustawą). Ustawa ta stanowi podstawę prawną obowiązku wnoszenia na rzecz gminy opłat adiacenckich.

    proponuje zapoznac sie z tematem a nie pisac glupot
    Ostatnio edytowane przez zbyszek57 ; 29-07-2012 o 09:36

  4. #64

    Domyślnie

    mam działkę niezabudowaną i w przyszłym roku planuję uzyskać pozwolenie na budowę. Wodociąg i kanaliza idzie 3 metry od mojej działki w drodze powiatowej asfaltowej. Z tego co wiem koszt obu przyłączy będzie oscylował w okolicy 6k za całość w gminnym zakładzie usług komunalnych - oni też mogliby się wszystkim zająć. I teraz kilka pytań:

    1. Czy warto zrobić od razu przyłącze do domu - ale wtedy dom musi najpierw powstać czy może lepiej już teraz zrobić przyłącze 1 - 2 metry od granicy na mojej działce, postawić tam studzienki i mieć już wodę przed budową? I potem jak już będzie stał dom zleci się pociągnięcie do domu. Czy w tym przypadku trzeba zrobić projekt docelowego przyłącza (ulica > studzienki > dom)? czy na pociągnięcie od moich studzienek juz na mojej dzialce do domu nie trzeba projektu?

    2. Co nanosi architekt na plan zagospodarowania działki - rozumiem że przyłącza naniesione na tej mapce są tylko informacyjnie i nijak mają się do projektów budowlanych przyłączy?
    Budowa to wyzwanie. Warto je podjąć!
    http://www.svendom.mojabudowa.pl

  5. #65

    Domyślnie

    Właśnie jestem po wykonaniu przyłącza kanalizacji długości 50mb .Koszt materiałów i robocizny 3500zł ,nie licząc projektu , geodety, odbioru technicznego i opłaty za włączenie do sieci - będzie to dodatkowy koszt około 2000. Rura 160 położona na odcinku pierwszych 30m płytko - od 60cm do 120, przy studni około180cm. Prace trwały około 6godzin - pan z koparką i dwóch pomocników wziął 1600zł. Wydaje się to dużo zważywszy na małą głębokość wykopu i brak problemów. Także cała kanaliza ponad 5000. Chyba kupię koparkę bo stwierdzam że to złoty interes.

  6. #66
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krislord

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Rokietnica
    Kod pocztowy
    62-090
    Posty
    126

    Domyślnie

    Mi za ok 50 mb rozbudowy sieci wodociagowej i przyłącze Przedsiebiorstwo uslug komunalnych "zaspiewalo" 11 tys zł - od A-Z tj od projektu do wykonania i odbioru.
    Coś czuje ze chcą mnie naciągnąć
    Będe szukac okolicznych wykonawców
    Jak myslicie? to normalny koszt czy raczej wygórowany?
    PS. Droga jest gruntowa więc nie ma problemu z wykopami.

  7. #67

    Domyślnie

    nic
    Ostatnio edytowane przez heine84 ; 29-10-2014 o 15:42

  8. #68
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krislord

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Rokietnica
    Kod pocztowy
    62-090
    Posty
    126

    Domyślnie

    No własnie teren wg mnie jest praktycznie wcale nie kolidujący z koniecznością rozbudowy sieci wodociągowej oraz wykonania przyłącza tzn. rura ma iść w drodze gruntowej (bez zadnych przecisków itd) - droga mało ruchliwa. jakies 40 mb poboczem i 10 na mojej dzialce.
    szukam innych wykonawców bo czuje ze PUK chce na mnie zarobic.

  9. #69
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar water-sprite
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Radom
    Posty
    251

    Domyślnie

    Jestem na świeżo po wykonaniu takiego przyłącza, niecałe 40 metrów poboczem, podłączenie się w drodze jedynie utwardzonej i około 8 metrów na działce.
    Nasza Pani projektant nie nazwała tego rozbudową sieci wodociągowej a budową Przewodu wodociągowego dzięki czemu nie musieliśmy się ubiegać o pozwolenie na budowę i zakładać osobnego dziennika budowy oraz zatrudniać kolejnego kierownika budowy sieci wodociągowej czy coś takiego.
    Firma wykonująca wzięła po 70 zł za metr plus materiały ( rura PE 110 ciśnieniowa, Hydrant naziemny, coś w stylu trójnika zakładanego na rurę 110 i od tego już niebieskim wężem PE 40, do samego domu, jeszcze jakiś zawór czy zasuwa - całość około 2500zł) do tego usługo Wodociągów Miejskich czyli podłączenie do głównej rury, fakturę dostaniemy w ciągu dwóch tygodni około 1800 zł.
    Do tego geodeta i projekt, ale robiliśmy razem z kanalizą więc tych wydatków nie umiem rozdzielić.

  10. #70
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    laksom67

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    1

    Domyślnie

    Dziś wykonano u mnie przyłącze wodociągowe. Od wodociągu który przebiega przez moją działkę do budynku mieszkalnego w budowie. Musiałem wynająć wykonawcę z uprawnieniami - wymóg Wodociągów Kieleckich. Wykonawca zgłasza wykonanie usługi a następnie odbioru, przy czym widnieje w rejestrze i przez 2 lub 3 lata jest gwarantem wykonanego przyłącza. Całkowity koszt przyłącza 45 mb rurą PE 40 , studnia wodomierzowa 60 cm, opaska z na wiertką 160, zasuwa , kołnierze itp. oraz koparka to 4900 PLN. Cena najtańszego wykonawcy. W tym jest jeszcze 380 PLN dla Jaśnie Wodociągów za samo nawiercenie !!! Pozostałe wyceny oscylował w granicach 6 do 7 tys. zł ! A samych siebie przechodzą pracownicy Wodociągów, którzy w ramach fuchy sobie dorabiają i wołają 7500 PLN !!! Po długich negocjacjach gość mówi że samej robocizny on musi wziąć 2400 PLN bo inaczej mu się nie opłaci !!! Kochani wziąłem normalnego wykonawcę, który płaci Zusy itp, i trwało to wszystko 6,5 godziny łącznie z zasypaniem i plantowaniem terenu. Do tego należy doliczyć 550 zł za projekt oraz jakieś 700 zł za inwentaryzację ale tą będę wykonywał na koniec budowy. Dodam że sam jestem technikiem instalacji sanitarnych i robótkę mógłbym wykonać sobie sam , ale nie w Wodociągach Kieleckich. Tu się płaci za nawiertki , studnie wodomierzowe, uprawnienia i Bóg wie co jeszcze !

  11. #71
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Weronika Urb
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    55

    Domyślnie

    U nas kanalizacja + woda oba przyłącza po ok. 60 mb czyli w sumie 120 mb, przy kanalizacji dwie studnie. Za całość materiał + robota 6000 zł. Chyba nie jest źle :> ?

  12. #72
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Takao
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Weronika Urb Zobacz post
    Chyba nie jest źle :> ?
    Dużo zależy od konkretnych warunków lokalizacji przyłączy. Ja mam podobną odległość ale muszę zrobić przebicie przez drogę wojewódzką, w której po drodze są chyba wszystkie możliwe media jakie można sobie wyobrazić. Tak więc u mnie 6tys to za samą wodę będzie.

  13. #73

    Domyślnie

    zastanawiam się czy nie lepiej zrobic stufnię głębinową niż płacić około 8tyś za przyłącze wody

  14. #74
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    winston

    Zarejestrowany
    Jun 2002
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Daj namiar na tych co to robili.

  15. #75
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    winston

    Zarejestrowany
    Jun 2002
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piterek_Wołomin Zobacz post
    Okolice warszawy przyłącze 90 mb około 2500 zł materiał i robocizna
    Daj namiar na tą ekipę.

  16. #76
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Michał_Łódź

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-413
    Posty
    15

    Domyślnie

    U mnie za pociągnięcie 50m dostałem kwotę 9000 PLN sama woda bez kanalizacji. Ktoś z Łodzi może taniej polecić?

  17. #77
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Greg_81

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Lublin
    Posty
    467
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Skąd takie rozbierznosci w cenie za przyłącze, sam mam około 50 m i szukam ekipy ?

  18. #78
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agusia59

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    sandomierz
    Kod pocztowy
    27-600
    Posty
    188

    Domyślnie

    Witam, posiadam działke przez którą przechodzą rury wodociągowe, gazowe i kanalizacyjne oraz do starego domu podciągnięty jest prąd linia napowietrzną. Chciałabym zapytać czy wykonanie przyłączy do nowo budowanego domu robię ja i ja za nie płacę, a także czy prąd musi być ciągnięty pod ziemią czy może być linią napowietrzną tylko przeniesiony ze starego domu. Jakie to mogą być koszty? Województwo świętokrzyskie

  19. #79
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tiop

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-506
    Posty
    13

    Domyślnie

    Ja mocno nastawiony ze bedą duże koszta udałem sie do wodociągów w celu wykonania przyłącza.

    Dostałem taką informację: Przyłącze doprowadzone jest do granicy działki, trzeba wpiąć sie rura, doprowadzic do domu, na koncu zalozyc zawór + licznik i mozna jechac do nich podpisywac umowe. Mogę to zrobić samemu albo ich wynająć.

    Jak powiedzieli, tak zrobiłem. 2 dni kopania dołu (siły własne), zakup rury 20m, 2 zawory i licznik.

    Przyjechali panowie od wodociągów założyli plombe na liczniku, cos marudzili, ze jeszcze powinienem zasuwe dac u siebie na działce, bo ta ich na chodzniku to lipna troche jest i jak bedzie sie czesto odkrecac/zakrecac to sie rozleci. Mimo wszystko odkrecili, woda poleciała. Umowa podpisana.

    Cały koszt przyłącza wyniósł mnie 250zł - rura, zawory, licznik.

  20. #80
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    qosek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-041
    Posty
    353

    Domyślnie

    Cytat Napisał tiop Zobacz post
    Cały koszt przyłącza wyniósł mnie 250zł - rura, zawory, licznik.
    taaaaaa
    to masz super wodociagi.
    czemu ? Bo moje (Reknica gm. Kolbudy) wymaga:
    - zrobienia przez nich wcinki (daja ten trojnik z zaworem i wpinaja go w rure ... to wszystko) - 670zl platne im
    - studni licznikowej o wysokosci 180cm (jedna z najwiekszych) - sama studnia po rabatach 1600

Strona 4 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony