dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 6
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 108
  1. #81

    Domyślnie

    żeby nie zakładać kolejnego wątku na ten sam temat podłączę się tutaj.
    mam już uzgodniony projekt przyłącza i będę dalej działał żeby w końcu mieć wodę w budynku.
    czy warto robić to teraz czy może poczekać do wiosny? z jednej strony grunt nie jest jeszcze zmarźnięty, więc kopać będzie łatwo. poza tym woda i tak nie popłynie, więc przez zimę nic nie zamarznie. a na wiosnę może być mokro i roboty w gruncie trzeba będzie odłożyć w czasie. składaniam się do robienia teraz, ale czy są jakieś przeciwwskaznia ku temu?
    druga sprawa to teczniczne wykonanie przyłacza. czy po uzgodnieniu projektu to ja mam zadbać o jego zbudowanie czy spółka wodna powinna w tym uczestniczyć (a zwłaszcza partycypować w kosztach). jedni piszą, ze do granicy robi spółka, inny, że całość pokryw inwestor. jak to w końcu jest?
    a jak będę musiał robić sam to czy mogę przekopać się przez drogę gminną utwardzoną? prrzecisk raczej odpada, bo całe przyłacze ma mieć 12 merrów, z czego połowa u mnie a połowa w drodze. czyli przecisk na 5-6 metrach, czyli więcej będzie kopania dookoła niż samego przecisku. a jakbym rozkopał drogę to w godzinę czy dwie mogę ułozyć rurę, zasypać, zagęścić teren i ładnie wykończyć tłuczniem. tylko czy nie muszę do tego mieć jakiegoś zezwolenia z gminy? zajęcie pasa drogowego, organizacja ruchu na czas robót? roboty jest na dwie godziny, a papierologii pewnie na dwa miesiące. o kosztach nawet nie wspomnę...
    poradźcie jak to zrobić tanio i sprawnie.

  2. #82

    Domyślnie

    Dostalem wlasnie za okolo 40 metrow przylacza wody i kanalizacji wraz z wszystkimi materialami, pozwoleniami, projektami izgodnieniami itd. Przy pierwszej ofercie o malo nie spadlem z krzesla. 30 tys, druga 11 tys netto. Oczywiście oferty zawieraja gwiazdki, ze moga dojsc dodatkowe koszty, kiedy np. bedzie koniecznosc odpompowania wod gruntowych itp.... Powiat poznanski. Zazdroszcze wszystkim ktorym pan Mietek zrobil za 800 zl.... Ja nie zamierzam wydac wiecej niz 5 k, nawet gdybym mial to sam kopac.

  3. #83

    Domyślnie

    Za 8m zapłaciłem za przyłącze wody niecałe 2tyś + 3 m w budynku do podejścia pod licznik. Z tym że ekipa od razu robiła kanalizacje sanitarną i deszczówkę wiec nie musialem specjalnie placic ze dojazd koparki itp. Nie licze oczywiscie kosztów projektu i kosztów odebranie przyłącza przez pracownika wodociągów. Liczą sobie u nas 110zł za przyjazd (oglądają próbę szczelności) i 180zl za odbiór każdego z przyłączy. Potem jeszcze geodeta który musi im dać mapkę powykonawczą.
    30tyś za 40m rurki... masakra - wiadomo że wykop pod przylacze wody jest najgłębszy ale chyba nie masz działki na litej skale ?
    Ostatnio edytowane przez cactus ; 22-12-2016 o 23:21

  4. #84
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.291

    Domyślnie

    U nas-46mb, 2500+400zł projekt. Na gotowo z wodomierzem.
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  5. #85
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tabi88

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    277

    Domyślnie

    Cytat Napisał cob_ra Zobacz post
    U nas-46mb, 2500+400zł projekt. Na gotowo z wodomierzem.
    Kurcze, zawsze się zastanawiałem jak to możliwe, że ktoś za projekt bierze 400zł.... rozumiem, że w różnych miejscach mogą być różne wymagania ale...
    to ile sama mapka kosztuje? Nawet zasadnicza (nie do celów projektowych) to jakieś 80zł, a jak będzie trzeba do celów projektowych to rozmowy zaczynaja się od 600zł, do tego wydanie warunków technicznych - liczę 70zł, trzeba to jeszcze narysować, uzgodnić (znowu płatne z 70zł), ze dwa razy do wodociągów pojechać.. aż ciężko uwierzyć, że to możliwe. Ale może to dlatego, że mam pogląd jak to wygląda w Warszawie i okolicach.. tam bez 1500zł to raczej nie ma co zaczynać
    Zazdroszczę takich cen

  6. #86
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    PawełM85

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Koło
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam,

    Podepnę się pod ten wątek. Mam nieruchomość przy drodze prywatnej przy której nie ma wodociągu. Gmina pozwoli mi wykonać przyłącze pod warunkiem, że od wodociągu do wysokości mojej działki zostanie poprowadzona rura o średnicy fi 110 (30m) i od niej przyłącze fi 32/40 do studni z wodomierzem. Prosiłem o wyceny i jedna wycena wraz z projektem, materiałem, robocizną, geodetą wyniosła około 10tys netto. Wydaje mi się to dużą sumą. Czy ktoś z forumowiczów robił coś podobnego ostatnio i i ile to kosztowało ? Województwo Łódzkie.
    Na etapie zakupu działki

  7. #87
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.291

    Domyślnie

    U nas projekt to troche inna historia, dobry znajomy więc zrobił po kosztach jak miał wolną chwilę i nudziło mu się. Mapkę miałem w wersji elektronicznej więc koszt odpadł. Przyłącze wyceniali nawet na 4k. U nas ceny materiałów są wysokie. Usługi i tanie i drogie.
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  8. #88
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tabi88

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    277

    Domyślnie

    cob_ra w takim razie to już inna bajka warto napisać, że to mocno po znajomości, bo ludzie czytając to, traktują to jako ceny "regularne" i potem zdziwienie, że "ktoś tam zapłacił X a ja muszę 3X".
    Prawda jest taka, że przy projektowaniu czegokolwiek, czy to przyłącze, czy to budynek, czy cokolwiek innego to gro kosztów to "konieczne sprawy urzędowe".
    Żeby uzgodnić projekt przyłącza i przygotować realizacje zgodnie ze wszystkimi wymaganiami prawnymi trzeba pojechać do różnych instytucji przynajmniej ze 30 razy i wcale nie przesadzam.
    Pozdrawiam,
    Michał

  9. #89

    Domyślnie

    My za sam projekt zapłaciliśmy 1010 zł brutto (Powiat Mikołowski/Śląsk), wszelkie mapki,warunki przyłączy itd. po naszej stronie. Teraz zaczynam szukać ekipy która zrobi przyłącze i ciekawi ile mnie to wyjdzie....jakieś 7-8m max od wodociągu.

  10. #90

    Domyślnie

    Ostatecznie cena przyłącza wody (10m od wodociągu) wyniesie nas 2200zł

  11. #91
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Projekt 300zl
    Wykonanie - 60mb wraz z przeciagnieciem rury na dzialke obok i 2 zasuwami - 3500zl z koparka i wszystkim.
    Oplata w gminie za uzgodnienie, licznik i wpiecie 350zl
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  12. #92
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gargi12
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Białogórne
    Posty
    233

    Domyślnie

    Cytat Napisał Busters Zobacz post
    Projekt 300zl
    Wykonanie - 60mb wraz z przeciagnieciem rury na dzialke obok i 2 zasuwami - 3500zl z koparka i wszystkim.
    Oplata w gminie za uzgodnienie, licznik i wpiecie 350zl
    Mi powiedzieli 2000zł za 40 m a mapke to mi sie wydaje że zrobił architekt jak adoptował projekt jeśli o taki chodzi,fakt faktem 2000 to dużo za kawałek pe 40 czy tam 32 do tego licznik zasuwa i opaska na głòwny wodociąg

  13. #93

    Domyślnie

    A mnie 1400 zł za całość czyli zdjęcie kostki, wykop koparką, przekop pod krawężnikiem, wpięcie w nitkę, materiały niezbędne czyli nawiertka, zasuwa, rura ok 15 m, przedłużka, licznik, zawór antyskażeniowy, 3 zawory odcinające. Wykop było 3 może 4 metry po długości bo wodę mam w chodniku a kran wypuściłem 2 metry od granicy działki tak by był na czas budowy w miejscu neutralnym. Projekt wod-kan 250 zł. Mapki to ksero od mapy do planu zagospodarowania działki, opłata za warunki przyłącza 180 zł.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  14. #94
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ZKWJ

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Podkowa Leśna
    Kod pocztowy
    05-807
    Posty
    10

    Domyślnie

    A jaka lokalizajca? Możesz polecić wykonawcę?

  15. #95

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZKWJ Zobacz post
    A jaka lokalizajca? Możesz polecić wykonawcę?
    Jeśli pytasz mnie to robili mi panowie z MPWiK
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  16. #96

    Domyślnie

    U mnie 340zł za projekt, 2000zł za robotę dla wodociągów + 300zł opłaty stałej dla wodociągów.
    Około 15-16 metrów, po drodze tylko ziemia.

    Aktualnie czekam na wycenę z innej firmy.
    340zł za projekt już zapłaciłem i mam wykonany, inne firmy chciały 2x więcej.
    300 dla wodociągów będę musiał zapłacić za odbiór.
    Czekam na inną wycenę.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  17. #97
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mifall

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Kłobuck
    Kod pocztowy
    42-100
    Posty
    4

    Domyślnie

    Jak patrzę na wasze wyliczenia to zastanawiam się skąd w mojej okolicy, niewielkiej miejscowości, koszty 50 metrów przyłącza wodno kanalizacyjnego kosztuje 40-50 tysięcy. Skąd takie ceny? Mało tego samemu nie wolno bo nie jesteś na liście w wodociągach. Masakra

  18. #98

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mifall Zobacz post
    50 metrów przyłącza wodno kanalizacyjnego kosztuje 40-50 tysięcy. Skąd takie ceny?
    Trzeba zmienić włodarzy, zmienić politykę, zmienić postępowanie i ceny spadną o jedno zero.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  19. #99

    Domyślnie

    Szykuję się do kupna działki. Interesuję mnie jedna fajna, przy drodze gminnej, oświetlenie uliczne itp. Problem jest taki , że nie ma w niej wodociągu, a do ulicy prostopadłej gdzie jest wodociąg jest jakieś 200m..inni podobno powybijali sobie studnie. Pytanie czy mogę zrobić taką wcinkę swoimi siłami metodą gospodarczą? Nie chce bić studni, bo to loteria a chciałbym wszystko zrobić do 4- 5 tys zł

  20. #100

    Domyślnie

    Możesz zrobić wszystko sam wynajmując koparkę, kupując materiał, układając rurę itd. Problem pojawia się na czyim gruncie kopiesz, no i odbiór musisz mieć, za który dostawca słono sobie liczy mimo że niewiele się napracuje. Oczywiście odbiór przed zakopaniem rury, kiedy im się zechce przyjechać na odbiór .... who knows.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

Strona 5 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony