dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 34
  1. #1

    Domyślnie automatyka do bram

    czy ktoś może podpowiedziec o automatach do bram, zorjentuje sie mniej wiecej jaki ciezar ale poleccie cos albo skierujcie do istniejacego wątku

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Primo po pierwsze chodzi o bramy wjazdowe czy garażowe?
    Primo po drugie brama już jest czy będzie kupowana?

  3. #3

    Domyślnie

    brama wjazdowa jedna 6mtr plus ogon druga 2mtr plus ogon, juz zamontowane na jednym wozku z krolkami

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Wybór jest przeogromny! Przodujące marki to Nice, Came, Sommer, Beninca. Ostatnio była fajna promocja na napędy Normstahl (czyli tak na prawdę produkt Key z radiem Normstahla).

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zuza_31

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    polecam automatykę BFT zwłaszcza napędy hydrauliczne-droższe ale bardziej niezawodne mi montowala firma luvatec.pl z Lubonia. jestem bardzo zadowolona sąsiedzi pchaja brame a ja nie wysiadam z auta , nawet w najwiekszych mreozach

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Wybór jest przeogromny! Przodujące marki to Nice, Came, Sommer, Beninca. Ostatnio była fajna promocja na napędy Normstahl (czyli tak na prawdę produkt Key z radiem Normstahla).
    Wojtku, a czy FAAC też zalicza się do przodujących?

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    To też bardzo znana firma chociaż ja osobiście nie mam z nimi doświadczenia.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Gustaw - wybierz NICE. Argument - kiedyś widziałem ich folder reklamowy i była taka ładna dziewczyna na nim
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  9. #9

    Domyślnie

    reklama reklama, jak sie zepsuje i dziewczyna przyjdzie otwierac za kazdym razem to spoko
    nie chce miec jak sasiad ze pracowala przez 2 do 3 miesiecy i nagle ja szlag trafil i rozsuwaja sami!

  10. #10

    Domyślnie

    a tak na marginesie jest roznica w napedzie do bramy na wozkach bez przeciwwagi i bramy z ogonem?

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kevinlomax

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    182

    Domyślnie

    Jak nie będzie przeciwwagi to na czym się będzie trzymała zamknięta brama?

  12. #12

    Domyślnie

    jak to na czym, masz szyne i kolka w bramie! sasiad ma tylko ze sa 2 rodzaje kolek, i 1 ma kute sa ciche 2 jakies standardowe i jak otwiera to budzi ludzi wiadomo ze on przyjechal.
    Taka brame robisz gdy nie masz mozliwosci schowania ogona w ogrodzeniu w obu przypadkach furtka tuz za brama, wiec technicznie nie dalo rady zastosowac ogon.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Wybór jest przeogromny! Przodujące marki to Nice, Came, Sommer, Beninca. Ostatnio była fajna promocja na napędy Normstahl (czyli tak na prawdę produkt Key z radiem Normstahla).
    sporo tego, i co mam patrzeć cenowo bo nic kompletnie nie wiem nie słyszałem i nie znam opinii o nich!

  14. #14

    Domyślnie

    wiec jak jest jakis wyznacznik, na co zwrocic uwage?

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kevinlomax

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    182

    Domyślnie

    Bramy które sa oparte na listwie z rolkami i jeżdżą po jakiejś listwie to kompletna porażka i producenci od tego odchodzą. Jeśli nie można zastosować bramy z ogonem to dobrze jest zastanowić się nad dwuskrzydłową. W obu przypadkach (brama ze skrzydłem-bo bez skrzydła nie polecam i brama dwuskrzydłowa) polecam siłowniki FAAC. Przy mojej bramie z podwójną sztachetą olchową czyli dość ciężkiej jest taki siłownik (FAAC 740). 3m szerokość + skrzydło i chodzi już piąty rok. Zima nie zima i daje radę chyba że lód się zbierze nie do przebicia no to jest problem ale wiadomo - o bramę też trzeba dbać.

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kevinlomax

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    182

    Domyślnie

    A co do wyznacznika na co zwrócić uwagę to: 1. Markowa czy nie? 2. Temperatura pracy. 3. Obciążenia jakie wytrzyma. 4. Kraj pochodzenia - chińskie oczywiście odradzam.

  17. #17

    Domyślnie

    Proszę o poradę. Mam już bramę skrzydłową. Przerabiam ja na przesuwną. Czy przeciwwagę należy wliczać w ciężar bramy? Ile powinna procentowo ważyć w stosunku do samej bramy?

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kevinlomax

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    182

    Domyślnie

    Przeciwwaga to 1/3 długości bramy w świetle. I też wchodzi w ciężar bramy bo jest to nieodłączna część bramy.

  19. #19

    Domyślnie

    a mój monter bramowy ( na razie tylko od garażu) powiedział że nice to już nie to co było i zdecydowanie poleca faacka(tak się pisze?) i tak właśnie zrobimy bo wzbudził nasze zaufanie, a brama garażowa zamontowana sprawnie i działa

  20. #20

    Domyślnie

    każdy monter swoje chwali a jest to uzależnione od aktualnej współpracy z dostawcą automatyki .
    czy faac jest najlepszy z tym bym się spierał no napewno do najgorszych się nie zalicza jest to dobra firma .Podstawa to prawidłowy montaż a automatyka po pierwsze powinna być serwisowana na terenie kraju .
    pozdrawiam

    monter1

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony