dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 34 z 34
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    Proszę o poradę. Mam już bramę skrzydłową. Przerabiam ja na przesuwną. Czy przeciwwagę należy wliczać w ciężar bramy? Ile powinna procentowo ważyć w stosunku do samej bramy?

    Siłownik przesuwa całą bramę (czyli z ogonem). Wniosek z tego jest taki, że jego masa też musi wchodzić w skład masy bramy. Niech się tylko nikt nie waży dobierać uciągu bramy do jej rzeczywistej masy. To nie może się udać. Może w idealnym przypadku to pochodzi, ale na szczęściu bym nie bazował. Żaden mechanizm nie da wiecznie takich samych oporów bez względu na zużycie i warunki pracy.
    A co do producenta to rzeczywiście FAAC to najwyższa półka, na której leżą również inne, wcześniej wymienione.

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar bekaert
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    gm. Dąbrowa Chełmińska
    Posty
    127

    Domyślnie

    Najważniejsze to dobranie siłownika odpowiedniej mocy, z odpowiednim zapasem uwzględniając opory bramy a nie tylko jej wagę oraz zróżnicowanie pór roku. Polecam sprawdzonych producentów tak jak Came, BFT, Nice, Beninca, ale kluczową rolę odgrywa wiedza i umiejętności montera/serwisanta oraz odległość montażu (czas reakcji). Przy doborze warto uwzględnić stosowanie automatyki jednego producenta w całym domu (garaż, wjazd, rolety) - oszczędność w radioodbiornikach i wygoda z używania jednego pilota.
    Mój domek
    Zajrzyj http://www.archeton.net/RESOURCES/WI...a-390-a0-p.jpg
    Ogrodzenia i bramy - to moja praca, która zaspokaja moje 3 PASJE - rodzinę, dom i motoryzację

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kevinlomax

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    182

    Domyślnie

    Cytat Napisał bekaert Zobacz post
    Najważniejsze to dobranie siłownika odpowiedniej mocy, z odpowiednim zapasem uwzględniając opory bramy a nie tylko jej wagę oraz zróżnicowanie pór roku. Polecam sprawdzonych producentów tak jak Came, BFT, Nice, Beninca, ale kluczową rolę odgrywa wiedza i umiejętności montera/serwisanta oraz odległość montażu (czas reakcji). Przy doborze warto uwzględnić stosowanie automatyki jednego producenta w całym domu (garaż, wjazd, rolety) - oszczędność w radioodbiornikach i wygoda z używania jednego pilota.
    Ciężko się nie zgodzić. Kompletnie popieram takie podejście do sprawy - dobre planowanie połową sukcesu.

  4. #24
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    qwerty_123

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Ciężko będzie znaleźć jednego dostawcę do napędów bramy wjazdowej i rolet. W roletach przodujące firmy to Becker, Somfy potem Nice i dalej inne polskie/chińskie: Mobilus, Inel, Sukces, Portos i oczywiście Faac np. Jednak tylko dwie pierwsze firmy, a szczególnie Becker mają w ofercie pełną gamę produktów, np napędy przeciążeniowe.
    W przypadku bram wjazdowych górują Faac, Beninca, Came, Nice, BFT. Jeżeli któraś z tych firm ma napędy do rolet w ofercie (no może nie do końca dotyczy to Nice) to są to najprostsze urządzenia, nad którymi naprawdę warto się mocno zastanowić przed zakupem. Np. kupno napędów mechanicznych z odbiornikiem radiowym, to pomyłka. Wciskamy przypadkowo przycisk z drugiego pokoju do zamykania rolety, a tam dziecko właśnie nam postawiło rowerek w drzwiach balkonowych - roleta do wymiany. Jeżeli będziemy mieli napędy z wykrywaniem przeszkód, to napęd się zwyczajnie zatrzyma. Myślę, że warto tu trochę dopłacić. Najczulsze obecnie napędy na rynku to Becker.
    Wracając jednak do tematu, kupujesz napędy do rolet jednej firmy, napęd do bramy wjazdowej drugiej firmy, podpinasz zewnętrzny odbiornik radiowy i wszystko obsługujesz jednymi pilotami.

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Czy mógłbyś przestać umieszczać swoje nachalne reklamy w każdym wątku

  6. #26

    Domyślnie

    od kiedy to matka/ojciec zostawia samo dziecko z urządzeniami mechanicznymi ???? co z tego że będzie ekonder na silniku czy 4 szt fotokomórek i listwa bezpieczeństwa.
    żaden producent nie da 100% bezpieczeństwa ! ! ! . Mam propozycje a raczej doświadczenie : podejdź do bramy wyposażonej w napęd z tzw przeciążeniem i wsadź między szczebelki a słupek jakąś sklejke czy patyk (można to porównać do rączki dziecka) i wciśnij pilota .
    pozdrawiam

    monter1

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jrek.Z

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Mrozy
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    10

    Domyślnie

    Tzw ogon bramy powinien mieć długość 1/3 całej długośći bramy
    np brama 4m światła to ogon 2m długości
    ale ważne żeby wózki były szeroko roztawione bo jeżeli wózki będą roztawione 1m to nic nam po 2m ogona.

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maciek122

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-505
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał bekaert Zobacz post
    Najważniejsze to dobranie siłownika odpowiedniej mocy, z odpowiednim zapasem uwzględniając opory bramy a nie tylko jej wagę oraz zróżnicowanie pór roku. Polecam sprawdzonych producentów tak jak Came, BFT, Nice, Beninca, ale kluczową rolę odgrywa wiedza i umiejętności montera/serwisanta oraz odległość montażu (czas reakcji). Przy doborze warto uwzględnić stosowanie automatyki jednego producenta w całym domu (garaż, wjazd, rolety) - oszczędność w radioodbiornikach i wygoda z używania jednego pilota.
    Całkowicie zgadzam się z tą opinią, tylko nie zauważyłem jednej z solidniejszych marek takiej jak Somfy, która oferuje na prawdę solidne siłowniki, co zresztą potwierdzają badania wykazane w ich katalogach.
    Ostatnio edytowane przez maciek122 ; 03-10-2013 o 18:44

  9. #29

    Domyślnie

    a ile takich patentów działa, bo złote rączki pomontowały mechanizm. oczywiście niezalecane, ale jeżeli ktoś to wyliczy i dobierze mechanizm to dlaczego nie.

  10. #30
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    agaban7

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Posty
    1

    Domyślnie

    Proszę o pomoc!!! jestem na etapie doboru automatyki do bramy przesuwnej. Myślę też o garażowej. Czy może mi ktoś polecić firmę, która posiada dobre napędy, siłowniki itp. w dobrych cenach? I to jeszcze takiej, która doradzi
    Z góry dzięki

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Sprzedajesz tą automatykę? Bo polecasz ją w połowie swoich postów...

    Sorry, odgrzebałem stary temat, bo inny post tego użytkownika, ktoś zgłosił do moderacji, ale jak widzę nie tylko na jednym należało by skończyć.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 21-10-2014 o 12:01
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejkubiak1991 Zobacz post
    Jeśli chodzi o samo wykonanie to ja miałem do czynienia z producentami FAAC i NICE , na jednej ze stron można znaleźć porównanie w cenach i produktach tych dwóch firm: http://alles-napedy.pl/ . Jeśli chodzi o czynności posprzedażowe ani firma FAAC ani NICE nie budziła we mnie zastrzeżeń, wliczając w to gwarancję, czy doradztwo przed doborem wiadomo że będą "wywyższać" swoją firmę dlatego przed zdecydowaniem się na jedną z nich najlepiej jest porównać ceny.

    Temat trochę odkopany, ale nikt nie udzielił odpowiedzi a możliwe że przyda się komuś innemu ta informacja
    Ja jednak preferowałbym firmę NICE. Ostatnimi czasy znacznie poprawili jakość wykonania w stosunku do innych znanych w Polsce firm. Zarówno automatyka do bram jak i rolet jest bardziej niezawodna i długotrwała zwłaszcza zimą, gdzie wychodzą wszystkie wady. Na stronie http://www.nice.pl/Produkty,121/Automatyka_do_bram jest wykaz ich aktualnych produktów.

  13. #33
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    polamaslowska

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszewice
    Kod pocztowy
    10-882
    Posty
    1

    Domyślnie

    Z mojego doświadczenia wynika, że warto skupić się na solidnej firmie niż płacić później za dodatkowy serwis. Za pierwszym razem kupiłam bez pomysłu i później serwis serwis i non stop wydatki. Znajoma poleciła mi firmę [moderowano] i nie żałuje. Solidni fachowcy z dobrymi cenami. Do tej pory nie musiałam wzywać serwisu.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 08-09-2016 o 09:32 Powód: Reklamy są niezgodne z regulaminem forum

  14. #34

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony