dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Instalacja C.O

    Witam
    Planuję wymianę instalacji C.O i myślałem, aby pozbyć się rur z ścian i schować je w podłodze. Dołączam link do tego o czym mówię http://www.muratordom.pl/instalacje/...i,37_1688.html
    Czy mógłby ktoś doradzić parę rzeczy?
    1.Jakie rury trzeba kupić do takiej instalacji? miedziane czy z tworzywa?
    2. Gdzie szukać lub pod jaką nazwą grzejniki do takiego połączenia?
    3. Czy rury w podłodze są rozłożone przy ścianach czy mogą być poprowadzone przez środek pomieszczenia?
    4. Dom ma prawie 60m2, ile mogłaby mniej więcej kosztować wymiana całej instalacji C.O wraz z piecem na węgiel i drewno?
    5. Jak dobrać piec do budynku?

    Proszę o pomoc i wyrozumiałość, nie znam się na tym dlatego pytam
    Z góry dziękuję i pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    jak chcesz prowadzić instalacje w podłogach ,to chyba jesteś zdecydowany na zerwanie ich ?????

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekaqua Zobacz post
    jak chcesz prowadzić instalacje w podłogach ,to chyba jesteś zdecydowany na zerwanie ich ?????
    Myślałem, że wystarczy zrobić odpowiednio głębokie bruzdy tylko na same rury, ale jeśli by trzeba to bym zerwał podłogę bo i tak już jest stara.

    Ciekawi mnie jeszcze czy w nowych instalacjach dalej jest wykorzystywane naczynko tak jak w tych starych? Czy można by z tego zrezygnować?
    PS: Czy rury w podłodze w takim połączeniu mogą się "pocić"?
    Ostatnio edytowane przez Łukasz91 ; 18-06-2010 o 04:03

  4. #4

    Domyślnie

    Jeżeli kociołek na paliwo stałe to rury miedziane - naczynko musi być w określonych okolicznościach (np. bufor ciepła) może być zamknięte przy kotle nie musi być w najwyzszym punkcie instalacji, bruzdy na rury wystarczą ale potem posadzka może pękać w miejscach bruzd. grzejniki to tak zwane V z podłączeniem dolnym.rury mogą przebiegać przez środek pomieszczenia w izolecji abu nie były zalane betonem bezpośrednio - pamiętać o kompensacji wydłużeń cieplnych.
    Wielkość pieca zależy od wielkości i izolacji budynku.

    Piotr

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr G Zobacz post
    rury mogą przebiegać przez środek pomieszczenia w izolecji abu nie były zalane betonem bezpośrednio - pamiętać o kompensacji wydłużeń cieplnych.
    Wybacz moją niewiedzę, ale w jaki sposób to się robi? Nakłada się coś na te rurki?
    Cytat Napisał Piotr G Zobacz post
    Wielkość pieca zależy od wielkości i izolacji budynku.
    Budynek jest zbudowany z pustaków szlakowych od zewn. strony a w środku cegła czerwona pełna. Na zewn. ścianie położony styropian 10cm. Okna PCV. Wielkość jak już pisałem ok.60m2

    To będzie raczej ostatnie pytanie: Który system łączenia jest lepszy: trójnikowy czy rozdzielaczowy?

  6. #6

    Domyślnie

    - są specjalne otuliny do rur w sklepie instalacyjnym bedą mieli
    - w miedzi trójniki

    kociołek to maleństwo najmniejsze jakie znajdziesz 60m2 przy 10 cm to nie wiecej jak 10 kW i to już z grubym zapasem ale chyba nie znajdziesz mniejszego kotła

    Piotr

  7. #7

    Domyślnie

    lepiej bedzie dla ciebie jak zrobisz instalacje z rur miedzianych twardych ,tak ogólnie robi się w domach zamieszkałych

  8. #8

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za udzielenie odpowiedzi.
    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony