dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 25 z 26
Pokaż wyniki od 481 do 500 z 510
  1. #481
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kowalka

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    uniejów
    Kod pocztowy
    99-201
    Posty
    63

    Domyślnie

    Hejka.Właśnie zakończyliśmy prace na ten rok,udało nam się zrealizować wszystko co zaplanowaliśmy a efekty naszej pracy potwierdzam zdjęciami
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161026_132241.jpg
Wyświetleń:	247
Rozmiar:	83,3 KB
ID:	371216   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161026_132740.jpg
Wyświetleń:	239
Rozmiar:	94,8 KB
ID:	371206   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161026_132142.jpg
Wyświetleń:	217
Rozmiar:	86,5 KB
ID:	371207   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161014_182350.jpg
Wyświetleń:	248
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	371208   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160819_124845.jpg
Wyświetleń:	214
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	371209  


  2. #482
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ja_moni

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    brzyska wola
    Kod pocztowy
    37-304
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał kowalka Zobacz post
    Hejka.Właśnie zakończyliśmy prace na ten rok,udało nam się zrealizować wszystko co zaplanowaliśmy a efekty naszej pracy potwierdzam zdjęciami
    Gratulacje, kolory, dodatki - Zadumka prezentuje się super.

  3. #483
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    patikubny

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Grudziądz
    Kod pocztowy
    86-300
    Posty
    1

    Domyślnie

    Hej, proszę o zdjęcia dużej łazienki i małej toalety w ramach inspiracji jesteśmy na etapie zadaszania, niebawem trzeba zdecydować jak to będzie wyglądało wykończone a jest to trudniejsze niż myśleliśmy pozdrawiam

  4. #484
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    galcatrin

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, a oto moja jesienna zaduma II. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20160924_090252.jpg
Wyświetleń:	245
Rozmiar:	78,8 KB
ID:	373841
    Pozdrawiam

  5. #485
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Chris Antoua
    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Turek
    Kod pocztowy
    62-700
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam Nam też udało się zrealizować to co sobie założyliśmy choć nie wszystko w tym czasie w jakim było planowane. Kwiecień - ławy i fundamenty, Lipiec - mury, Koniec Września - strop i początek Grudnia - dach. Były małe zmiany w środku i z zewnątrz ale to drobiazgi .Na chwile obecną wygląda to tak : Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach 3.jpg
Wyświetleń:	145
Rozmiar:	30,9 KB
ID:	377207Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach.jpg
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	38,3 KB
ID:	377208Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach 2.jpg
Wyświetleń:	137
Rozmiar:	33,6 KB
ID:	377209

  6. #486
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Jesienna Zaduma

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Malbork
    Kod pocztowy
    82-200
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam serdecznie wszystkich budowniczych! Wraz z Towarzyszem Życia TŻ rozpoczynamy przygodę naszego życia z Jesienną Zadumą. Chcielibyśmy dołączyć do reszty "jesiennej społeczności" służyć radą, ale również czerpać inspiracje. Póki co mamy piękny kawałek ziemi w okolicach Malborka i jesteśmy na etapie poszukiwania solidne ekipy budowlanej. Zatem jeśli ktoś coś może podpowiedzieć, jesteśmy otwarci. Poniżej nasza zielona trawka:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12966660_10208013269082949_2073186955_n.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	89,2 KB
ID:	382201Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12966560_10208013269522960_696486464_n.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	85,1 KB
ID:	382202Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12992160_10208013271163001_2067663294_n.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	73,4 KB
ID:	382203

  7. #487
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Chris Antoua
    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Turek
    Kod pocztowy
    62-700
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam Życzymy powodzenia i wytrwałości My budujemy wariant 2, wczoraj weszła ekipa i rozprowadzają elektrykę. W poszukiwaniu odpowiednich ekip nie pomogę bo za dużo km nas dzieli ale w innych sprawach może coś pomogę

  8. #488
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Martinez666

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jesienna Zaduma Zobacz post
    Witam serdecznie wszystkich budowniczych! Wraz z Towarzyszem Życia TŻ rozpoczynamy przygodę naszego życia z Jesienną Zadumą. Chcielibyśmy dołączyć do reszty "jesiennej społeczności" służyć radą, ale również czerpać inspiracje. Póki co mamy piękny kawałek ziemi w okolicach Malborka i jesteśmy na etapie poszukiwania solidne ekipy budowlanej. Zatem jeśli ktoś coś może podpowiedzieć, jesteśmy otwarci. Poniżej nasza zielona trawka:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12966660_10208013269082949_2073186955_n.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	89,2 KB
ID:	382201Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12966560_10208013269522960_696486464_n.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	85,1 KB
ID:	382202Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12992160_10208013271163001_2067663294_n.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	73,4 KB
ID:	382203
    Również witamy w gronie skupiającym szczęśliwych Mieszkańców, Budowniczych lub Planujących budowę domku wg. projektu Jesienna Zaduma. My z żoną obecnie, tak jak kolega Chris Antoua, jesteśmy na etapie rozpoczynania montażu instalacji, także jesteśmy świeżo po wykonaniu SSZ i może coś będziemy mogli pomóc, poradzić. W projekcie wprowadziliśmy parę zmian (tak jak pisałem wcześniej na forum), ale generalnie duch pierwowzoru jest zachowany dlatego chociażby, że to rewelacyjny projekt i przy odpowiednim ułożeniu do stron świat, naprawdę swoją funkcjonalnością , a jednocześnie prostotą formy i co za tym idzie ekonomicznością wykonania stawia go myślę w czołówce projektów Muratora (przynajmniej jeśli chodzi o domy o tym metrażu )

  9. #489
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Jesienna Zaduma

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Malbork
    Kod pocztowy
    82-200
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Martinez666 Zobacz post
    Również witamy w gronie skupiającym szczęśliwych Mieszkańców, Budowniczych lub Planujących budowę domku wg. projektu Jesienna Zaduma. My z żoną obecnie, tak jak kolega Chris Antoua, jesteśmy na etapie rozpoczynania montażu instalacji, także jesteśmy świeżo po wykonaniu SSZ i może coś będziemy mogli pomóc, poradzić. W projekcie wprowadziliśmy parę zmian (tak jak pisałem wcześniej na forum), ale generalnie duch pierwowzoru jest zachowany dlatego chociażby, że to rewelacyjny projekt i przy odpowiednim ułożeniu do stron świat, naprawdę swoją funkcjonalnością , a jednocześnie prostotą formy i co za tym idzie ekonomicznością wykonania stawia go myślę w czołówce projektów Muratora (przynajmniej jeśli chodzi o domy o tym metrażu )
    To prawda. Jeden z ewentualnych kandydatów na naszego "Budowniczego" potwierdził, że rzadko zdarza się tak prosty w wykonaniu dom. Kupując projekt nie mieliśmy o tym pojęcia, ale zawsze to kolejny argument na korzyść naszego wyboru. Nanieśliśmy niewielkie zmiany, tj.: usunęliśmy okno ze spiżarni, w salonie pojedyncze drzwi wejściowe na taras zamieniliśmy na podwójne, usunęliśmy ściankę pomiędzy pokojami nr 8 i 9, dzięki czemu powstała przestronna sypialnia z wyjściem na taras, na koniec zrezygnowaliśmy z drzwi wyjściowych z kotłowni na rzecz okna. Drzwi wydały nam się zbędne. To wszystko to tylko kosmetyka, gdyż projekt zawiera wszystko, czego potrzebujemy

  10. #490
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Chris Antoua
    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Turek
    Kod pocztowy
    62-700
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jesienna Zaduma Zobacz post
    To prawda. Jeden z ewentualnych kandydatów na naszego "Budowniczego" potwierdził, że rzadko zdarza się tak prosty w wykonaniu dom. Kupując projekt nie mieliśmy o tym pojęcia, ale zawsze to kolejny argument na korzyść naszego wyboru. Nanieśliśmy niewielkie zmiany, tj.: usunęliśmy okno ze spiżarni, w salonie pojedyncze drzwi wejściowe na taras zamieniliśmy na podwójne, usunęliśmy ściankę pomiędzy pokojami nr 8 i 9, dzięki czemu powstała przestronna sypialnia z wyjściem na taras, na koniec zrezygnowaliśmy z drzwi wyjściowych z kotłowni na rzecz okna. Drzwi wydały nam się zbędne. To wszystko to tylko kosmetyka, gdyż projekt zawiera wszystko, czego potrzebujemy
    Który wariant Państwo budujecie ? My mamy wariant II w odbiciu lustrzanym. Też zlikwidowaliśmy okno w spiżarni oraz ściankę działową i mamy dzięki temu większą kuchnię a spiżarnia będzie w miejscu gdzie w planie jest garderoba, czyli koło kotłowni. Do tego zlikwidowaliśmy kominek i co się z tym wiąże również komin, gdyż był wtedy zbędny. Zamurowaliśmy przejście w salonie na ścianie oddzielającą salon od korytarza.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	165
Rozmiar:	16,1 KB
ID:	382483
    Ostatnio edytowane przez Chris Antoua ; 27-02-2017 o 10:06

  11. #491
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kowalka

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    uniejów
    Kod pocztowy
    99-201
    Posty
    63

    Domyślnie

    Hejka.Wiosna rusza na całego więc czas wrócić na budowę .ja_moni bardzo dziękuję za miłe słowa.Jesteśmy teraz na etapie wyboru oczyszczalni ścieków,interesuje nas oczyszczalnia biologiczna.Macie może jakąś godna polecenia i sprawdzoną,wybór na rynku jest duży ale jak dokonać tego właściwego?

  12. #492
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Jesienna Zaduma

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Malbork
    Kod pocztowy
    82-200
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chris Antoua Zobacz post
    Który wariant Państwo budujecie ? My mamy wariant II w odbiciu lustrzanym. Też zlikwidowaliśmy okno w spiżarni oraz ściankę działową i mamy dzięki temu większą kuchnię a spiżarnia będzie w miejscu gdzie w planie jest garderoba, czyli koło kotłowni. Do tego zlikwidowaliśmy kominek i co się z tym wiąże również komin, gdyż był wtedy zbędny. Zamurowaliśmy przejście w salonie na ścianie oddzielającą salon od korytarza.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	165
Rozmiar:	16,1 KB
ID:	382483
    Budujemy wariant podstawowy. Po czasie pomyślałam, że można byłoby wziąć odbicie lustrzane z racji tego, że od strony salonu nie mielibyśmy sąsiadów, ale z drugiej strony obecny wariant jest korzystniejszy z punktu widzenia ułożenia względem stron świata. No cóż nie można mieć wszystkiego.... Rozumie, że zupełnie zrezygnowali Państwo z kominka? Dla mnie to nieodłączna część domu Ekipa budowlana już raczej wybrana, teraz jesteśmy na etapie "papierologii" bankowej. Póki co największe zmiany następują na tzw. "papierze, toteż efektów nie widać, ale już wkrótce.

  13. #493
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Chris Antoua
    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Turek
    Kod pocztowy
    62-700
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jesienna Zaduma Zobacz post
    Budujemy wariant podstawowy. Po czasie pomyślałam, że można byłoby wziąć odbicie lustrzane z racji tego, że od strony salonu nie mielibyśmy sąsiadów, ale z drugiej strony obecny wariant jest korzystniejszy z punktu widzenia ułożenia względem stron świata. No cóż nie można mieć wszystkiego.... Rozumie, że zupełnie zrezygnowali Państwo z kominka? Dla mnie to nieodłączna część domu Ekipa budowlana już raczej wybrana, teraz jesteśmy na etapie "papierologii" bankowej. Póki co największe zmiany następują na tzw. "papierze, toteż efektów nie widać, ale już wkrótce.
    Całkowicie zlikwidowaliśmy kominek. Dla mnie i dla żony jest to zbędny element. Ani mnie to specjalnie nie urzeka, więcej dodatkowej pracy, sprzątania i kosztów przy budowie, dlatego taka decyzja podjęta. Co do papierologii to nawet się nie wypowiadam, bo tyle mieliśmy problemów z działką po tej nieszczęsnej ustawie, która weszła w kwietniu ubiegłego roku, że głowa mała. Już myśleliśmy, że w ogóle kredytu nie dostaniemy... ( działka rolna, klasa 3).

  14. #494
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Jesienna Zaduma

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Malbork
    Kod pocztowy
    82-200
    Posty
    4

    Smile Budowa Jesiennej Zadumy

    Cytat Napisał Chris Antoua Zobacz post
    Całkowicie zlikwidowaliśmy kominek. Dla mnie i dla żony jest to zbędny element. Ani mnie to specjalnie nie urzeka, więcej dodatkowej pracy, sprzątania i kosztów przy budowie, dlatego taka decyzja podjęta. Co do papierologii to nawet się nie wypowiadam, bo tyle mieliśmy problemów z działką po tej nieszczęsnej ustawie, która weszła w kwietniu ubiegłego roku, że głowa mała. Już myśleliśmy, że w ogóle kredytu nie dostaniemy... ( działka rolna, klasa 3).
    Co do kominka, to oczywiście każdy ma swoje odczucia. My natomiast nie potrzebujemy piętra/poddasza użytkowego/schodów, gdzie dla wielu jest to niezbędny atrybut domu. No bo jak dom bez schodów? Ano tak Mój TŻ słusznie twierdzi, że na starość po schodach chodził nie będzie. Natomiast odnośnie zakupu działki, to doskonale Państwa rozumiemy. Ustawa, o której Pan wspomina nieźle nam namieszała. Sprzedający nie podzielił ziemi rolnej, którą oferował do sprzedaży i w związku z tym znacznie utrudniło to nam zakup (bodajże klasa I). Musieliśmy wszystko robić "od tyłu", ale w rezultacie to się udało. Natomiast ile trwało (8 m-cy) to już nasze... Mam pytanie odnośnie ogrzewania. Co Państwo zastosowali w budowanym domu i jakie przewidujecie (o ile to możliwe) miesięczne koszty z tym związane?

  15. #495

    Domyślnie

    Witajcie jestem zainteresowana jesienna zaduma wariant II. Jesteśmy na etapie szukania projektu. Po wielu poszukiwaniach jesienna zaduma spełnia moje prawie wszystkie oczekiwania. Piękne macie domki ciesze się ze dużo osób buduje zadumę. Mam pytanie do ChrisAntoua. W zadumie chciałabym zmienić okna aby były symetryczne względem siebie, w projekcie jedno jest większe drugie mniejsze. Widzę w zdjęciach ChrisAntoua ze udało wam się zrobić jednakowe okna. Chciałabym aby również drzwi wejściowe były na środku a nie z jednej strony filara. Czy ktoś robił taka zmianę? Pozdrawiam serdecznie wszystkich

  16. #496
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Chris Antoua
    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Turek
    Kod pocztowy
    62-700
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jesienna Zaduma Zobacz post
    Co do kominka, to oczywiście każdy ma swoje odczucia. My natomiast nie potrzebujemy piętra/poddasza użytkowego/schodów, gdzie dla wielu jest to niezbędny atrybut domu. No bo jak dom bez schodów? Ano tak Mój TŻ słusznie twierdzi, że na starość po schodach chodził nie będzie. Natomiast odnośnie zakupu działki, to doskonale Państwa rozumiemy. Ustawa, o której Pan wspomina nieźle nam namieszała. Sprzedający nie podzielił ziemi rolnej, którą oferował do sprzedaży i w związku z tym znacznie utrudniło to nam zakup (bodajże klasa I). Musieliśmy wszystko robić "od tyłu", ale w rezultacie to się udało. Natomiast ile trwało (8 m-cy) to już nasze... Mam pytanie odnośnie ogrzewania. Co Państwo zastosowali w budowanym domu i jakie przewidujecie (o ile to możliwe) miesięczne koszty z tym związane?
    No my schody zrobiliśmy w korytarzu chowane w suficie, coś tam zawsze się na strychu zrobi, szkoda żeby taka powierzchnia została zmarnowana. a tak to jakieś graty, pranie się wyniesie, jakąś siłownię małą można zrobić Ogrzewanie będzie na ekogroszek ale co do przewidywanych kosztów to nie powiem, bo nie liczyliśmy tego. Będzie nam to robił brat mojego szwagra i zarazem mój przyszły szwagier bo pracuje w tej branży więc to on wszystko ogarnia w tym temacie.

  17. #497
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Chris Antoua
    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Turek
    Kod pocztowy
    62-700
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Moni2 Zobacz post
    Witajcie jestem zainteresowana jesienna zaduma wariant II. Jesteśmy na etapie szukania projektu. Po wielu poszukiwaniach jesienna zaduma spełnia moje prawie wszystkie oczekiwania. Piękne macie domki ciesze się ze dużo osób buduje zadumę. Mam pytanie do ChrisAntoua. W zadumie chciałabym zmienić okna aby były symetryczne względem siebie, w projekcie jedno jest większe drugie mniejsze. Widzę w zdjęciach ChrisAntoua ze udało wam się zrobić jednakowe okna. Chciałabym aby również drzwi wejściowe były na środku a nie z jednej strony filara. Czy ktoś robił taka zmianę? Pozdrawiam serdecznie wszystkich
    Powiem tak, ja szczerze mówiąc dopiero się zorientowałem, że od frontu jedno okno ma być mniejsze jak już miałem dom przykryty blachą podejrzewam, że murarz też myślał, że one są jednakowe i takie zrobił. To akurat raczej nie jest żaden problem tylko trzeba uważać przy projektowaniu kuchni, gdyż to okno jest właśnie w kuchni umiejscowione. I trzeba pod kątem wysokości mebli kuchennych myśleć alby zmieścić blat na równi z parapetem. Co do przesunięcia drzwi wejściowych to się nie orientuję. Najlepiej byłoby spytać kierownika budowy albo zapytać przed kupnem projektu jakie można zmiany wprowadzić. Ja z kolei chciałbym spytać w jakich okolicach Pani zamierza się budować ?

  18. #498

    Domyślnie

    Dziekuje. ChrisAntoua za odpowiedź My myślimy budować się Podkarpackim jednak wszystko jest na razie na etapie załatwiania papierów i wybierania projektu. Budowę myślimy zacząc za rok na wiosnę. Chętnie po śledzę forum jesiennej zadumy i posłucham niektórych spostrzeżeń

  19. #499
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Chris Antoua
    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Turek
    Kod pocztowy
    62-700
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Moni2 Zobacz post
    Dziekuje. ChrisAntoua za odpowiedź My myślimy budować się Podkarpackim jednak wszystko jest na razie na etapie załatwiania papierów i wybierania projektu. Budowę myślimy zacząc za rok na wiosnę. Chętnie po śledzę forum jesiennej zadumy i posłucham niektórych spostrzeżeń
    No my z żoną chyba ze 3 miesiące szukaliśmy odpowiedniego projektu. Zaczynaliśmy budowę na początku kwietnia ubiegłego roku a chcielibyśmy się wprowadzić na Boże Narodzenie ale zobaczymy czy się uda...

  20. #500
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ja_moni

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    brzyska wola
    Kod pocztowy
    37-304
    Posty
    26

    Domyślnie

    Witajcie,

    Cicho tu ale nie wierzę, że prace stoją. Pochwalcie się efektami tak z zewnątrz jak i wewnątrz. Piszcie o doświadczeniach z tych już zamieszkałych.

Strona 25 z 26

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony