dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ryszardgk

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Posty
    1

    Thumbs up Ulrich rura solarna karbowana (nierdzewka) 1/2" - jakie złączki ?

    Witam
    Zakupiłem 50 mb rury solarnej 1/2" firmy Ulrich link do oferty:
    http://allegro.pl/rura-karbowana-1-2...251672288.html
    sprzedawca (pracownik centrali Ulrich w Warszawie) twierdził że złączki do oferowanej rury są dostępne w każdym instalacyjnym sklepie, co było wierutnym kłamstwem gdyż nawet autoryzowani dilerzy złączek nie posiadali a co ciekawe nawet centrala Ulrich w Warszawie nie posiada i nie wie kiedy będą mieć, mimo że są w aktualnym katalogu (śmiech na sali). Próbowałem zastosować złączki innych firm m.in. Gebo, Roth, Hewalex niestety bez powodzenia gdyż rura ma nietypowy format i żadne nie pasują.
    Sprzedawca po kolejnym kontakcie podał nazwę firmy "RUMET" (miałem ją wrzucić do wyszukiwarki Google ) z którą mam się skontaktować bo rzekomo produkuje takie złączki co znów okazało się kłamstwem gdyż owa firma owszem produkuje ale złączki do rur miedzianych.
    Niestety w teraz sytuacja stała się podbramkowa gdyż rura Ulrich została zaizolowana i położona a klient domaga się uruchomienia instalacji solarnej.
    Dlatego właśnie mam pytani czy ktoś już miał taki sam problem z ową rurą tzn. jakich złączek użył aby złączyć instalacje, zaznaczam że firma Ulrich sprawę całkowicie "olewa" i nie poczuwa się do odpowiedzialności więc proszę nie pisać abym się do nich zwrócił.
    Za podpowiedzi bardzo dziękuję i pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    No to nie zazdroszczę problemów. Ja u siebie robiłem na rurze elastycznej Hewalexu. Złączki bez problemu można nabyć na allegro. Na przyszłość polecam tą rurę, bo gwint 1/2" jest jeden i do każdego kolektora będzie pasował. Nigdzie nie jest napisane, że musi być ta sama firma co kolektory byle tylko gwinty pasowały.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaiba83 Zobacz post
    No to nie zazdroszczę problemów. Ja u siebie robiłem na rurze elastycznej Hewalexu. Złączki bez problemu można nabyć na allegro. Na przyszłość polecam tą rurę, bo gwint 1/2" jest jeden i do każdego kolektora będzie pasował. Nigdzie nie jest napisane, że musi być ta sama firma co kolektory byle tylko gwinty pasowały.
    Ot tylko jest jeden malutki problem: trzeba końcówki spawać a nie każdy to lubi (umie). A i same końcówki do tanich nie należą.
    pozdrawiam.
    Witold

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony