dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 15
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 296
  1. #81

    Domyślnie to ja dodam coś od siebie

    przychylam się do wypowiedzi j-j, solary nie są inwestycją opłacalną bezpośrednio. jest to rozwiązanie proekologiczne, zbliżone w kosztach do tradycyjnych.
    Pewną zaletą jest fakt, że masz w domu niezależne źródło energii.
    można ewentualnie próbować zastanawiać się jaki miałby wpływ na ceny energii od dystrybutorów na terenie Polski (elektrownie, lasy państwowe, kopalnie), gdyby 70% domów w Polsce wyposażonych było w solary...

    acha. jeszcze dodam, że nie ma co płakać, że nie załapiecie się na dotacje, bo to moim zdaniem ściema. musisz wziąć na to kredyt (pomniejszasz swoją zdolność kredytową + stajesz się jeszcze większym dłużnikiem), rozłożony kredyt na lata + odsetki + opłaty manipulacyjne + cyrk związany z załatwianiem kwitów (kolejne niemałe koszta), nie możesz sobie wybrać modelu jak tylko ci się podoba (musi spełniać normy - czyli wiadomo co....), podpisujesz jakieś dziwne umowy z gminą czy czymś tam (nie czytałem ich osobiście - nie doszedłem do tego etapu), musisz co roku dokonywać przeglądu instalacji (czyli kłopot i koszt a pewnie skończy się na tym, ze zapłacisz kasę za pieczątkę na kwicie).
    Okaże się, że ostatecznie za coś co normalnie bez dopłat kosztuje 9tyśPLN zapłacisz 13tyśPL, z czego dopłata będzie 3 tyś a pani w okienku w gminie będzie przekonana, że tylko dzięki niej i wójtowi masz w domu ciepłą wodę

    namawiam na instalacje sloarów, tylko nie jestem przekonany czy oby z dofinansowania to taka super rzecz
    Ostatnio edytowane przez borekbp ; 27-10-2010 o 21:19

  2. #82

    Domyślnie

    Bez dotacji sprawdza sie niestety tylko wirtualnie
    Czasem trzeba coś robić...

  3. #83
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    31 października o godzinie 13, mój kolektor CPC 40 Allstar ładował energię w zbiornik ciepłej wody z mocą 1,5kW. Maksymalną temperaturę osiągniętą przy braku przepływu wynosiła ~190stC. Współrzędne 52.69,22.06.
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  4. #84
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    A napisz jak było dzisiaj.

  5. #85
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    No widzisz, a mi w tym czasie pompa zjadła prądu za całe 2zł i nagrzała i dom i CWU.

  6. #86
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    No widzisz, a mi w tym czasie pompa zjadła prądu za całe 2zł i nagrzała i dom i CWU.
    A mi za to samo licznik zabrał ok. 50 gr. za dzień wczorajszy (dwie kąpiele).
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  7. #87
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    To znaczy że masz jakiś cudowny system bo mi pompa pobiera 1zł dziennie na CWU. Musisz to super tu opisać bo wychodzi na to że grzejąc nawet prądem solary są nieopłacalne.

  8. #88
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Co do tej złotówki to pewnie ze względu na CCWU. W tygodniu mam ustawioną 2h dziennie a w weekend 6,5h. Pracuje cyklicznie co 10min na 1min. Muszę kiedyś w cieplejszy dzień wyłączyć CO i CCWU i sprawdzić ile mi faktycznie pobiera na CWU. Na pewno wrócę do tych ustawień ze względu na komfort ale tak z czystej ciekawości.

  9. #89
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    To znaczy że masz jakiś cudowny system bo mi pompa pobiera 1zł dziennie na CWU. Musisz to super tu opisać bo wychodzi na to że grzejąc nawet prądem solary są nieopłacalne.
    Dlaczego cudowny. 50 gr. to 2 kWh czyli na dwie kąpiele pod natryskiem spokojnie wystarczy. A jak nie dogrzewam na cele grzewcze to na co więcej płacić.

    pzdr
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  10. #90
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał j-j Zobacz post
    Dlaczego cudowny. 50 gr. to 2 kWh czyli na dwie kąpiele pod natryskiem spokojnie wystarczy. A jak nie dogrzewam na cele grzewcze to na co więcej płacić.

    pzdr
    Wiesz, logicznie patrząc to tyle samo wody pompą ogrzeję za 4x mniej pieniędzy niż ty ale już bez przesady. Tak myśląc to już niedługo będziemy kiełbaski piec w kominku bo trzeba w pełni go wykorzystać

  11. #91
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Wiesz, logicznie patrząc to tyle samo wody pompą ogrzeję za 4x mniej pieniędzy niż ty ale już bez przesady. Tak myśląc to już niedługo będziemy kiełbaski piec w kominku bo trzeba w pełni go wykorzystać
    Jeśli już to ok 3x przy cwu, a co do kasy to "sporo" mniej bo całe 17 gr.
    Ale jak mi się źródło popsuje to wystarczy połowa najniższej krajowej abym miał znowu to samo.


    pzdr
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  12. #92
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    No i co z tego wynika? Opłacalność solarów czy nie?

  13. #93

    Domyślnie

    Raczej irracjonalność inwestowania w PC!

  14. #94
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał orko Zobacz post
    Raczej irracjonalność inwestowania w PC!
    Szukasz zaczepki? Jeśli tak to zapraszam do tematu o PC

  15. #95

    Domyślnie

    Zaczepki? a po co?
    Zadałeś pytanie - dostałeś odpowiedź i tyle.

  16. #96
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Ale po co piszesz bzdury? I w dodatku nie na temat. Jedno pytanie. Skoro rocznie płacę około 300zł za podgrzanie CWU PC to ile bym zapłacił grzejąc prądem a ile gdybym miał jeszcze dodatkowo solar?

  17. #97
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Temat o solarach a kilku idiotów zrobiło sobie pyskówkę o wyższości jednego rozwiązania nad innym do ogrzewania domu. Co mnie interesuje koszt budowy komina palnego lub jego brak? Chciałem się czegoś dowiedzieć o solarach, przeglądach solarów a dowiedziałem się, że jestem głupi że mam komin palny i miałbym mniejszy kredyt. Tylko co z tego? Ja nie mam kredytu na dom I komin mam

  18. #98
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Nie wiem do kogo pijesz ale najpierw przeczytaj jak brzmi temat i zastanów się dwa razy zanim zaczniesz wyzywać tu ludzi którzy mają różne zdania od idiotów.

  19. #99
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Przeczytałem: "solary i opłacalność" a zrobiło się ogrzewanie i kominy, kredyty itp. Jak w wielu postach np. o węglu miale, ekogroszku wyskakują ogrzewający prądem, że nie trzeba inwestować w kotłownie, ratach kredytowych itp. I na koniec nie chciałem nikogo obrazić

  20. #100
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Temat dokładnie brzmi: Solary i opłacalność. Obliczenie. Więc jak to w dyskusji bywa jest kilku zwolenników i kilku przeciwników. Próbujemy tu liczyć kiedy taki solarny system się opłaca a kiedy nie. Podajemy również przykłady co zamiast i dlaczego. Jeżeli
    "Chciałem się czegoś dowiedzieć o solarach, przeglądach solarów" to chyba pomyliłeś tematy.

Strona 5 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony