dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 15
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 296
  1. #161
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    yaiba83, oblicz mi w twoim przypadku opłacalność solarów. Panie nikt, też o to samo ciebie poproszę.

  2. #162
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Panie li Jak dla mnie to ty jesteś już namolny.Ok wytłumaczysz mi po huk ci to potrzebne.Czego chcesz doświadczyć???Czy ty nie możesz Panie li tego zrozumieć ,że w moim przypadku solaru już mam i będę tylko czekał kiedy mi się spierdzielą?To chciałeś usłyszeć???No to jesteśmy luftu pif paf tu.

  3. #163
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Panie nikt, temat brzmi...? Więc proszę o to co w temacie. Proszę

  4. #164

    Domyślnie

    Liwko - na innym wątku piszesz, że twoje pionowe odwierty z czasem mogą stracić na sprawności. Zastanawiałeś się jak to wtedy będzie grzało, jak zima się przedłuży?
    Poza tym dom 130m kw i 3 osoby ma się nijak do takiego 220m kw. W małym domu po dobrym gotowaniu obiadu już jest cieplej, w dużym już jest problem. Może i pompy ciepła nie są złe, ale ich wydajność niestety rewelacyjna też nie jest.

  5. #165
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Panie li to brzmi prawie jak rozkaz a rozkazywać możesz swojej żonie.Nie będę ci tłumaczył bo to nie ma sensu.

  6. #166
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Odwierty mogą stracić na sprawności ale nie muszą. Ja mam przejście przez dwie warstwy wodonośne więc u mnie ten problem raczej nie wystąpi. Co innego gdy takowych nie ma. Nawet gdyby tak się stało to zapewne rachunki będą wyższe ale o ile? 5-10% rocznie? To co opisywałem to dla tych którzy twierdzą że jedyny słuszny jest kolektor pionowy a no jest tylko najzwyczajniej w świecie droższy.
    Nie gotujemy obiadów, szkoda czasu, jemy na stołówce. No może raz w tygodniu.
    Co do wydajności to już nikt nawet nie próbuje podważać zalet PC tylko niestety czasami ta cena jest z kosmosu, ale tylko czasami
    Ale my tu chyba nie o tym.
    Ja twierdzę że solary w Polsce to pomyłka przy cenie 10tyś. Gdy ich cena spadnie do 3-4 zaczną mieć jakiś sens ekonomiczny i to też nie we wszystkich przypadkach.
    Jednych jeszcze mogę choć trochę zrozumieć. Tych którzy już się kiedyś wybudowali i mają zwykłe piece i dla komfortu a nie dla zysku kupili solary. Gdy ktoś się zaczyna budować lub ma gaz, ma PC, ma olej to nawet przy dość dużym zapotrzebowaniu nie ma ekonomicznego sensu. No chyba że chcemy na wsi poszpanować. (bez urazy)
    Pzdr

  7. #167

    Domyślnie

    Tak zachwalasz te pompy ciepła. Jak już wcześniej pisałem mamy powietrzną pompę Viessmanna i patrząc jak to działa nikt mi nie wmówi, że to taka rewelacja. Na ilość wyprodukowanego hałasu i prądu jaki to pobiera to dla mnie pompy ciepła to beznadzieja.
    Możesz się cieszyć że dogrzewasz maluteńki domek. Ja mam 220mkw do ogrzania. I co z tego, że dowalę z 20tyś na większą pompę, a ja z gruntu to ile wycisnę? Aż mi na marchewkach szron wyjdzie? Cudów nie ma - z pustego to i Salomon nie nasika...

  8. #168
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Ech...
    Słuchaj, jak chcesz pogadać o pompach to zapraszam do pisania w tematach dotyczących PC.

  9. #169
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Ech...
    Słuchaj, jak chcesz pogadać o pompach to zapraszam do pisania w tematach dotyczących PC.
    Ty nie zapraszaj tylko się tłumacz bo mocnego masz przeciwnika.Facet cały czas zarzuca cię argumentami a ty w swoim stylu wymijająco ,że PC najładniejsze.Ten topik jest o solarach.Masz solary???????????????Jak nie masz i jesteś ich przeciwnikiem to pal gumę do topiku z PC i tam się roztrząsaj nad długą eksploatacją tego urządzenia.Ludziki ,którzy kupili i mają w swoim posiadaniu solary jak posłuchali twoich wypocin na temat PC to siedzą spokojnie w domciu czekają lata a ciebie po prostu olali bo jesteś natręt i namolny forowicz.Powtórzę ci po raz ostatni byś mógł po przelewać z półkuli.Solary to na pewno wydatek.Rok ich powstania i działania jest zapewne ci znany .Więc wyluzuj li bo nikt do ku....y nędzy ich z dachu nie będzie zdejmował .Kur.....kupiłeś samochód z salonu, zbierałeś kasiorke ,teściowa ci dorzuciła ,wyjeżdżasz z salony i od razu do "żyda"??????Chłopie musi to trochę popracować choćby jak to mówisz "solary są do dypy".Szkoda z tobą polemizować jak w bańce masz tylko opłacalność PC.Mam solarki i dokupię jeszcze więcej.Cały dach nimi wyłożę.Niech mi się te 8000 zyla zwraca przez 100 lat...ale powiadam wam ,że opłaciło się.

  10. #170
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaiba83 Zobacz post
    Liwko - na innym wątku piszesz, że twoje pionowe odwierty z czasem mogą stracić na sprawności. Zastanawiałeś się jak to wtedy będzie grzało, jak zima się przedłuży?
    Poza tym dom 130m kw i 3 osoby ma się nijak do takiego 220m kw. W małym domu po dobrym gotowaniu obiadu już jest cieplej, w dużym już jest problem. Może i pompy ciepła nie są złe, ale ich wydajność niestety rewelacyjna też nie jest.
    Odwierty srery duperty.Pionowe poziome.U niego zawsze będzie ciepło i bezawaryjnie.Eksploatacyjnie "maszyna cieplna" się nie zniszczy.Nie musi być konserwowana jak solarki.Dajesz jej papu a ona zamienia jedną energie w drugą.Matko córko .....fanatyk ten li.

  11. #171
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zawka1
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    14
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Też przez jakiś czas myślałem o pompie ciepła, moja znajoma sobie taką instalację sprawiła ale musiała ściągnąć fachowców z Niemiec bo policzyli jej o 40tys taniej niż Polacy (sic!), więc zapłaciła jedyne 70 tys (sic!). Instalacje za 20 tys owszem istnieją ale są badziewne. Trzeba też pamiętać, że po ooło 20 latach trzeba te pompy wymieniać czyli podwoić koszt. No więc wrócę do znajomej która ma to cudo i generalnie jest zadowolona bo nie dotyka do tego. U mnie pójdze około 3 - 4 ton węgla piec zwykły na węgiel dom 240 mkw planuję założyć soalary. Tona węgla kosztuje 450 zł (lubelskie z bogdanki) no to rocznie 1800 zł max. Prądu nie liczę bo Pci ciągnie dużo dużo więcej.
    Tak więc prostym wyliczeniem 70 000 / 1800 = 39.
    39 lat będzie im się to zwracało. Po 20 latach trzeba wymienić pompy i jakieś tam inne historie o których mówiła mi ta znajoma. Ja nie wiem czy ja dożyję tych 70 lat. Chyba jednak będę palił węglem. Wiem, że wiążę się to z koniecznością codziennego brudzenia i pilnowania i pamiętania ale za zaoszczędzone pieniądze kupię sobie cały browar i będę w alkoholu topił smutki. Ponadto w takim piecu mogę spalić pudełka tekturę i wszystkie te odpady które zgodnie z prawem można spalić, a jest ich masa w domu jednorodzinnym. Reasumując pompa ciepłą jest fajną sprawą dla bogatych ludzi, którzy mają na zbyciu 70 tys. Nie wierzę w instalację za 20 tys ale może komuś się to udało i życzę jak najlepiej. Solary natomiast daja komfort ciepłej wody w okresie letnim i jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Natomiast co z wiatrakiem? Czy ktoś ma takie rozwiązanie? Jestem żywo zainteresowany tym tematem i chętnie posłucham praktyków. Pozdrawiam

  12. #172
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawka1 Zobacz post
    Też przez jakiś czas myślałem o pompie ciepła, moja znajoma sobie taką instalację sprawiła ale musiała ściągnąć fachowców z Niemiec bo policzyli jej o 40tys taniej niż Polacy (sic!), więc zapłaciła jedyne 70 tys (sic!). Instalacje za 20 tys owszem istnieją ale są badziewne. Trzeba też pamiętać, że po ooło 20 latach trzeba te pompy wymieniać czyli podwoić koszt. No więc wrócę do znajomej która ma to cudo i generalnie jest zadowolona bo nie dotyka do tego. U mnie pójdze około 3 - 4 ton węgla piec zwykły na węgiel dom 240 mkw planuję założyć soalary. Tona węgla kosztuje 450 zł (lubelskie z bogdanki) no to rocznie 1800 zł max. Prądu nie liczę bo Pci ciągnie dużo dużo więcej.
    Tak więc prostym wyliczeniem 70 000 / 1800 = 39.
    39 lat będzie im się to zwracało. Po 20 latach trzeba wymienić pompy i jakieś tam inne historie o których mówiła mi ta znajoma. Ja nie wiem czy ja dożyję tych 70 lat. Chyba jednak będę palił węglem. Wiem, że wiążę się to z koniecznością codziennego brudzenia i pilnowania i pamiętania ale za zaoszczędzone pieniądze kupię sobie cały browar i będę w alkoholu topił smutki. Ponadto w takim piecu mogę spalić pudełka tekturę i wszystkie te odpady które zgodnie z prawem można spalić, a jest ich masa w domu jednorodzinnym. Reasumując pompa ciepłą jest fajną sprawą dla bogatych ludzi, którzy mają na zbyciu 70 tys. Nie wierzę w instalację za 20 tys ale może komuś się to udało i życzę jak najlepiej. Solary natomiast daja komfort ciepłej wody w okresie letnim i jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Natomiast co z wiatrakiem? Czy ktoś ma takie rozwiązanie? Jestem żywo zainteresowany tym tematem i chętnie posłucham praktyków. Pozdrawiam
    Siema ,siema ziomal.Fajnie to napisałeś może ten pecet wreszcie to zalapie.

    Cytat Napisał zawka1 Zobacz post
    .....ale za zaoszczędzone pieniądze kupię sobie cały browar i będę w alkoholu topił smutki. Ponadto w takim piecu mogę spalić pudełka tekturę i wszystkie te odpady które zgodnie z prawem można spalić, a jest ich masa w domu jednorodzinnym. Reasumując pompa ciepłą jest fajną sprawą dla bogatych ludzi, którzy mają na zbyciu 70 tys....
    tym mnie rozjechałeś ze śmiechu do bólu.
    pzdr.

  13. #173
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    ja mam wiatraki, i wypowiedziałem się o nich w wątku o wiatrakach
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ownia-wiatrowa.
    generalnie jeszcze gorsze badziewie od solarów, i jeszcze większa strata pieniędzy
    To po huk je kupiłeś?????By teraz biadolić ,że są do dupy??????????Sprzedaj je i nie pitol bo tu nie miejsce i czas na to.Szkoda mi ciebie .....kupiłem i są do dupy.matko córko.Kup se PC albo może zamień.Z solarami daj se spokój bo przy takim podejściu to tylko pozostaje ci ......no właśnie nie wiem chyba blokowisko nowoczesne.Ma kumpla który ma mieszkanko w nowoczesnym budownictwie.Wypasione ,środkowe(chyba wiesz co to za ptica) full komplet.Rachunki małe.110 m2 pow.użyt.Se żyje małe rachunki ,sąsiady go dogrzewają nima solarów,,KZPŁW, i innych pierdołów cieplnych.Starcza mu tylko PG.amen
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 09-01-2011 o 08:52 Powód: .

  14. #174
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Ty nie zapraszaj tylko się tłumacz bo mocnego masz przeciwnika.Facet cały czas zarzuca cię argumentami a ty w swoim stylu wymijająco ,że PC najładniejsze.Ten topik jest o solarach.Masz solary???????????????Jak nie masz i jesteś ich przeciwnikiem to pal gumę do topiku z PC i tam się roztrząsaj nad długą eksploatacją tego urządzenia.Ludziki ,którzy kupili i mają w swoim posiadaniu solary jak posłuchali twoich wypocin na temat PC to siedzą spokojnie w domciu czekają lata a ciebie po prostu olali bo jesteś natręt i namolny forowicz.Powtórzę ci po raz ostatni byś mógł po przelewać z półkuli.Solary to na pewno wydatek.Rok ich powstania i działania jest zapewne ci znany .Więc wyluzuj li bo nikt do ku....y nędzy ich z dachu nie będzie zdejmował .Kur.....kupiłeś samochód z salonu, zbierałeś kasiorke ,teściowa ci dorzuciła ,wyjeżdżasz z salony i od razu do "żyda"??????Chłopie musi to trochę popracować choćby jak to mówisz "solary są do dypy".Szkoda z tobą polemizować jak w bańce masz tylko opłacalność PC.Mam solarki i dokupię jeszcze więcej.Cały dach nimi wyłożę.Niech mi się te 8000 zyla zwraca przez 100 lat...ale powiadam wam ,że opłaciło się.
    Zagotowaliśmy się panie nikt? Temat brzmi? Nie mam solarów to nie znaczy że umiałem obliczyć ich opłacalność lub nie. Ty to potrafisz? Dałeś się naciągnąć mając gaz to znaczy że matematyka nie była twoją najlepszą stroną w podstawówce. Ale nie będę się na tobie wyżywał. Piszę o tym by takich jak ty którzy dali się wydymać było jak najmniej.
    Co do mocnego przeciwnika to radzę poczytać ten temat.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...pa-ciep%C5%82a

  15. #175
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Zagotowaliśmy się panie nikt? Temat brzmi? Nie mam solarów to nie znaczy że umiałem obliczyć ich opłacalność lub nie. Ty to potrafisz? Dałeś się naciągnąć mając gaz to znaczy że matematyka nie była twoją najlepszą stroną w podstawówce. Ale nie będę się na tobie wyżywał. Piszę o tym by takich jak ty którzy dali się wydymać było jak najmniej.
    Co do mocnego przeciwnika to radzę poczytać ten temat.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...pa-ciep%C5%82a
    Ja ci tak nie jade ale skoro już nawet tego nie rozumiesz ,że tłumacząc ci ,że w moim konkretnym przypadku nie mam potrzeby by to wyliczać bo to drugi trzon tego topiku wyraźnie na to nie wskazuje to wal się i dymaj jak możesz z PC.Tylko na przyszłość nie przywołuj tu argumentów na które podparcia nie masz.Tyle z moje strony bo temat inny a ty chyba o tym zapominasz.

  16. #176
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    To ja zapominam jaki temat???? Skleroza panie nikt??? Cofnij się wstecz to może głupot nie będziesz pisał.

  17. #177

    Domyślnie

    jeju..jakie intelektualne buractwo sie tu wypowiada...typowe polusy...zawisc ponad wszystko..rzygac sie chce jak sie ten jad czyta...snoby i ciułacze...off

  18. #178
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Mam nadzieję że to nie do mnie. Od początku staram się udowadniać w jak niewielu przypadkach inwestycja w solary jest opłacalna. Staram się wytłumaczyć tym którzy to czytają i myślą o kolektorach aby chwycili kartkę i ołówek i policzyli czy to ma dla nich jakiś sens. Czy to źle? Jeżeli ktoś już ma solar to oczywiście że go nie wyrzuci ale niech tu nie piszę że mu się on opłacał bo tak i już. Boli mnie jeszcze jedna rzecz. Gdy ludzie się budują często myślą w ten sposób że kupią piec na coś tam coś tam i dokupią solary i będzie ok a to w XXI wieku to jest jakiś dramat. Wybudowałem dom, mam niskie rachunki, nie smrodzę sąsiadom, mam tanio CWU, nie marnuję czasu na zbędną obsługę pieca. Pokazuję na własnym przykładzie że tak też można. To że piszę że w zdecydowanej większości przypadków przy tej cenie solary się w Polsce nie opłacają bo to prawda a rzucają się na mnie ci którzy je mają a nie potrafią udowodnić na swoim przykładzie jego ekonomicznego sensu. Nawet branża za bardzo nie idzie w dyskusję (może jacyś ukryci) bo nie mają zbytnio argumentów. Co innego reklama a co innego konfrontacja na otwartym forum. Jeszce raz mówię, ołówek, kartka i samemu policzyć. O wyniku możemy podyskutować, jednak do solarów należy doliczyć cały system CO i CWU bo same solary nam wszystkiego nie załatwią.
    Pzdr

  19. #179

    Domyślnie

    Liwko zrozum jedno - jak masz małe zużycie wody (baaa, nawet jak nie ma cyrkulacji) to każdy solar będzie do dupy przy gazie itd.

    Problem się zaczyna jak jest większa rodzinka, większe zapotrzebowanie na wodę. Kiedy masz płacić za gaz 100-120zł na miesiąc to perspektywa zwrotu instalacji jest bardzo duża.

    Ponadto solar w pewnym sensie nawet może przyczynić się do straty - bo się człowiek już tak z wodą nie liczy. Wcześniej lało się do wanny tyle ile trzeba, bo za więcej przysolą rachunek. Teraz wody leje się dla przyjemności (tudzież luksusu), bo mnie to wali trochę więcej zapłacę za zimną wodę + kilka złotych na pompkę od solara. Bez solara przy takim podejściu ale niestety piec gazowy dociera licznik gazu...

  20. #180
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Oczywiście że im większe zużycie wody tym szybciej inwestycja się spłaci ale piszesz
    Co do opłacalności solarów - temat rzeka... U mnie na chwilę obecną zużycie wody przez moje kaczuszki wynośi ok 7-8m3 na miesiąc. Jak w niedalekiej przyszłości pojawi się jeszcze dzidzinek to już wogóle będzie kosmos.
    7-8m3 na miesiąc, dojdzie jeszcze jedno dziecko to ile będzie ci szło mniej więcej CWU?

Strona 9 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony