dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Jaki kolor rolet zewnętrznych ?

    Witam,

    ciekaw jestem jakiego koloru rolety zewnętrzne mają Forumowicze, proszę pochwalcie się !

    [email protected]

  2. #2

    Domyślnie

    My jeszcze w trakcie realizacji, ale będą to rolety firmy "Ideal" - brązowe. Od początku nie mielismy żadnych wątpliwości co do koloru, zaś nie chciałabym oglądać po kilku latach jak wyglądają białe czy beżowe.
    Justa

  3. #3

    Domyślnie

    oki, oki... my też myślimy o brązowych, tyle tylko, że gdzieś ktoś pisał, że brązowe bardzo źle wyglądają od wewnątrz jak są opuszczone...

    Sprawdzaliście to gdzieś???

    I jeszcze jedno... zastanawialiście się, czy czasem takie duże, ciemne powierzchnie zbytnio się latem nie nagrzewają? Jak to odczuwa się wewnątrz domu???

    Pozdrawiam,

    [email protected]

  4. #4

    Domyślnie

    Miałam mieszkanie w bloku z białymi roletami.Wydawałoby się - nonsens, zwłaszcza w mieście.
    Owszem, myć trzeba je było częściej, po latach nieco zszarzały. Ale za to nie nagrzewały się i nie przykuwały wzroku,wtapiając się w biel balkonu.
    pozdr.
    cele budzą szacunek

  5. #5

    Domyślnie

    My okna będziemy mieli drewniane, ciemną elewację i nie wyobrażam sobie by rolety były inne niż brązowe! Sąsiedzi też mają takie i nie skarżyli się, zaś po zamknięciu wyglądają świetnie! Białe zaś, nie tylko że trzeba częściej myć ale z czasem może okazać się to mało skuteczne. Brud wejdzie na tyle głęboko, że żadne proszki czy płyny nie pomogą.
    Justa

  6. #6

    Domyślnie

    My w sąsiedztwie (dalszym) mamy dwa domy z roletami. Jeden z brązowymi ( jak cała stolarka i dach) - drugi z roletami w kolorze tynku (dach ceglasty, koloru stolarki nie pamiętam) - oba wyglądają dobrze, choć gdyby zamienić je roletami nie wyglądałyby chyba równie dobrze. Trzeba więc patrzeć na całość elewacji.

  7. #7

    Domyślnie

    Ostatecznie wybieramy pomiędzy roletami brązowymi, a roletami w kolorze ciemnego drewna (tak to się nazywa). Dach Rupp Ceramika Sirius jasny brąz, okna (będą) złoty dąb, elewacja (będzie) jasna, odcienie beżu.

    Pozdrawiam.

  8. #8

    Domyślnie rolety

    mam zielony dach i jaśniutko żółtą elewację - rolety daję też żółtawe tak żeby po spuszczeniu pasowały do tynku (mogły by być zielone - ale? lepiej nie)

  9. #9

    Domyślnie

    Najlepiej jak kolor będzie dopasowany do kolorystyki elewacji i okien oraz ... waszych gustów i zasobności kieszeni

  10. #10

    Domyślnie

    Będąc we Włoszech mieszkałem w kilku róznych domach i mieszkaniach i wszędzie były brązowe rolety zewnętrzne i w południe było bardzo przyjemnie gdy były opuszczone, a temperatury letnie we Włoszech to nie nasze Polskie. Także jeśli chodzi o funkcję przeciw nagrzewaniu latem to raczej kolor nie ma większego znaczenia. Moim zdaniem przy wyborze trzeba się kierować estetyką, kasą no i chęcią częstszego lub rzadszego ich czyszczenia.
    pzdr

  11. #11

    Domyślnie

    1. ma brązowe - od południowej strony nie zauważyłem żeby się nagrzewały
    2. kwestia gustu czyli tego jak wyglądają w połąceniu z otoczeniem
    3. spece od bezpieczeństwa twierdzą, że lepsze są jasne bo w nocy lepiej widać jak ktoś się przy nich kręci

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar magi
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    7.224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    181

    Domyślnie

    będą brązowiutkie
    Jeśli nie wiesz co zrobić - uśmiechnij się

    Dziennik
    Skomentujesz?

  13. #13

    Domyślnie

    Rolety kawa z dużą ilością mleka (beżowe) okna złoty dąb,elewacja jaśniejsza od rolet, dach ceglasty. Na mój gust wyglada dobrze od wewn. i na zewn. Jeżeli roleta jest aluminiowa to zawsze się nagrzeje w pewnym stopniu, ale tragicznych skutków nie ma.

  14. #14

    Domyślnie

    Rolety będą brązowe-czyli takie jak dach. Okna mahoń i podbitka również mahoniowa.

  15. #15

    Domyślnie

    Ja chyba będęmiał białe okna a roleta kawa z mlekiem co Wy na to?
    PRO

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony