dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Twój koszt m. kw. w pełni wykończonego domu

Głosujących
121. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 0 - 500 z

    0 0%
  • 8 6,61%
  • 33 27,27%
  • 24 19,83%
  • 15 12,40%
  • 13 10,74%
  • 9 7,44%
  • 10 8,26%
  • 9 7,44%
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33
  1. #1

    Domyślnie Ile (będzie) kosztował Was metr kwadratowy domu?

    Pytanie dla tych co skończyli budowę lub są w trakcie. Ciekawi mnie koszt m. kw. wykończonego domu, czyli:
    - z białym montażem
    - gotową podłogą (np. parkietem)
    - wykończoną, zabudowaną kuchnią

    Pozdrawiam
    Tomek

    P. S. Moja pierwsza ankieta, proszę Was też o uwagi do niej lub pochwały

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    i moja pierwsza odpowiedź Starałam się oznaczyć średnią metra /jeżeli wykonczymy poddasze i zrobimy ogród - wydamy więcej kasy, ale nasz metraż zwiększy się prawie o 100%

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    miescimy sie w sredniej....( pkt 3)

  4. #4

    Domyślnie

    Na analizę wyników musimy jeszcze poczekać na większą liczbę respondentów.

    Ale warto chyba uzupełnić założenia:
    - poddasze wykończone uwzględniamy w cenie metra tylko jeśli użytkowe
    - otoczenie domu - odkładamy na inny czas, nie uwzględniamy w cenie metra


    Pozdrawiam
    Tomek

  5. #5

    Domyślnie

    wpisalem sie do ankiety, ale pewnie spowoduje przeklamanie wynikow. Wysoka cena dzialki powoduje, ze cena wyjdzie mi sporo powyzej 1000 euro za m. kw. Gdyby nie liczyc dzialki: sprobuje zamknac sie w 1000 euro. I uprzedzam: zadnych luksusow, poddasze do wykonczenia, ale jeszcze nie wykonczone.

  6. #6

    Domyślnie

    Myślę, że jeżeli nie uwzględniamy otoczenia to i n ie powinniśmy uwzględniać ceny zakupu działki.

    Jak traktować garaż w bryle budynku?[/code]

  7. #7

    Domyślnie

    Myśle, że Marbo ma racje. Nie uwzględniamy kosztu działki. Podobnie jak nie uwzględniamy otoczenia, np. parkanu.

    Jeśli chodzi o garaż to uwzględnijmy go w cenie metra (tak samo jak pomieszczenia gospodarcze). Spowoduje to obniżenie średniej ceny metra, ale chyba nie aż tak istotne.

    Przypomnę, że przy obliczeniach nie bierzemy pod uwagę nieużytkowego poddasza (strychów).


    Tomek

  8. #8

    Domyślnie

    Wyjdzie trochę ponad 2200/m2. Mały dom parterowy (127m2), poddasze nieużytkowe, garaż w bryle budynku. Zero pracy własnej (tylko nadzór). Jedna ekipa zatrudniana na kolejne etapy (oprócz pokrycia dachu i kominka). Co prawda jeszcze nie zakończyłem, ale niedużo zostało.

  9. #9

    Domyślnie

    U mnie wyszło z kuchnią, białym montażem, podłogami coś ok.1000-1100zł/m2. Do tego niestety choć w późniejszym terminie dodać trzeba koszta mebli, oświetlenia, zasłon itp, itd. Na koniec szacuje coś ok. 1200-1300zl/m2.
    Pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    U mnie na dzień dzisiejszy stan surowy otwarty z papą wyszedł około 320 zł/m. Ale to dopiero początek, gdy dojdzie pokrycie ostateczne, okna i drzwi - ceeeeennnnna WROŚNIE....i tak w górę i w górę..

    pozdr...g
    Pozdrawiam Groszek

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Ooooo. Tą ankietę będę musiał pokazać mojej połowicy. To kolejny raz się pocieszy. Ona cały czas ma "pietra" co do końcowego wyliczenia m2. Wiem, wiem - te wyliczenia są uwarunkowane wieloma czynnikami ale i tak jest super.
    Kolejny raz jestem dobrej myśli, że wybudujemy się bez kredytu (takie mamy założenia a jak będzie w żeczywistości to się zobaczy ).

  12. #12

    Domyślnie

    Wakmen - uda się. Zapraszam do grupy Trójmiasto.

    Pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    Wyniki tej ankiety, jako jej twórcy, trochę mnie rozczarowują. Po pierwsze spodziewałem się rozkładu wyników, który przypomina coś nazywane w statystyce rozkładem normalnym (ale może wynika to ze zbyt małej ilości ankietowanych). Po drugie, zawsze słyszałem "Licz 2000 zł za metr" a tu 40% wyników mieści się pomiędzy 1000 a 1250.
    Jak to możliwe? Jak planować koszty budowy? A może w większości przypadków 1250 zł to nasze oczekiwania a nie realny wynik (bo on zazwyczaj przekracza pierwotne założenia).

    Tomek

  14. #14

    Domyślnie

    Jestem w tarkcie, ale z obliczeń wynika, że powinienem się zmiescić do 1400

  15. #15

    Domyślnie

    Tomku, nie lubimy Gaussa, bo my nie jesteśmy normalni
    Koszt całości różni się przede wszystkim kosztami wykończenia. Ja założyłam, że będzie w granicach 2000-2200, a jak wydatki przekroczyły tę granicę, to ...... przestałam liczyć. A co się mam jeszcze kosztami denerwować! Na co nie wystarczyło, tego na razie nie ma. Oczywiście nie dotyczy to rzeczy podstawowych, a resztę robi się sukcesywnie w miarę napływu gotówki. Chwała Bogu pracę mamy

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Wielu Forumowiczów w swoich wypowiedziach zaznacza, że bierze kredyt na sfinansowanie budowy domu. Ciekawi mnie tylko, czy w wyliczeniach kosztów m2 budynku uwzględniacie koszy obsługi kredytu. Np. od kredytu 100 000 zł z okresem spłat 120 miesięcy całkowita obsługa finansowa tego kredytu wynosi ok 32000-3500 zł. Co przy budowie domu 150m2 przekłada się na wzrost ceny 1m2 o kwotę od 213 zł do 233 zł. Czyli może to być nawet 10-20% kosztów inwestycji.

  17. #17

    Domyślnie

    Witam,

    Wydaje mi się, że nie powinniśmy liczyć kosztów obsługi kredytu bo mówimy o koszcie budowy domu a nie koszcie ogólnym. Przynajmniej ja rozumiem ankietę jako: "...mam kwotę xxx.xxx,xx chciałbym wybudować dom "A" lub dom "B", czy to mi wystarczy..." Kwestie finansowania są kwestiami istotnymi ale raczej rozkładają sie w czasie. Ja biorąc kredyt pod budowę szacowałem na zasadzie:

    a. ile mi potrzeba?
    b. czy to wystarczy?
    c. czy przy kwocie z pkt. "a." stać mnie na ratę miesięczną?

    Ok. to tyle - mój szacowany koszt budowy razem z działką 1600m2 (tak kupiłem stan surowy otwarty) pod Warszawą, dom 280m, parter + poddasze użytkowe, wykończenie rozsądne, bez szaleństw ale i bez skąpstwa, przy taniej sile roboczej, bez kosztów finansowania c.a. 1200-1300pln/m2


    Pozdrowionka
    RR

  18. #18

    Domyślnie

    Mam wrażenie, że większość odpowiedzi w tej ankiecie wyraża nadzieje, a nie fakty. Obawiam się, że wyniki rozkładałyby się całkiem inaczej gdyby ograniczyć uczestników wyłącznie do osób które już WYBUDOWAŁY.

  19. #19

    Domyślnie

    To prawda każdy ma nadzieje wybudować jak najtaniej. Dopiero później wychodzi wiele nieprzewidzianych wydatków, które podnoszą koszt przynajmniej o połowę
    Pozdrawiam wszystkich forumowiczów

  20. #20
    kaj
    Guest
    kaj

    Domyślnie

    Liczylem na- góra 1500 PLN, teraz widzę, że będzie to trochę więcej. Dom z użytkowym poddaszem, garaż w bryle budynku. Ogrodzenie wliczam w koszt budowy poniewaz w nim znajdują sie liczniki prądu i gazu , a bez tych przyłączy trudno mówić o wybudowaniu domu.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony