dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 139
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gorny7

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Kalisz
    Posty
    146

    Domyślnie

    Ja mam Płomyka PID lata teraz będzie trzeci lub czwarty sezon spalanie nie obserwuje jakiś większych oszczedności (dokładnie nie miarze) ale ma jedna dla mnie główną zaletę że w piecach zasypowych nie wiem co to sa wystrzały a na normalnym sterowniku sie zdarzały.
    Do Jareckiego w płomuku przydało by się jeszcze możliwośc ustawiania temeratury wyłączenia osobno dmuchawy i osobno pompy ale producent tego nie zauwazył a sie przydaje
    przykład po wyłączeniu sie pompy przy wypalaniu np ustawionej na 38C wentylator dalej mieli do spadku temp ustawionej przez producenta chociaż w piecu już nic nie ma i trwa to dośc długo bo temp tak szybko nie spada po rozgrzanym piecu (niepamiętam jakiej chyba 30C bo jest przed sezonem ale tak to jakoś wygląda)
    gorny7 , był Ekogr. Walendowski 25KW/kuzyn Ardeo/SPP Bolecki , był miał /Płomyk PID , jest Termet Gold Plus

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorny7 Zobacz post
    Ja mam Płomyka PID lata teraz będzie trzeci lub czwarty sezon spalanie nie obserwuje jakiś większych oszczedności (dokładnie nie miarze) ale ma jedna dla mnie główną zaletę że w piecach zasypowych nie wiem co to sa wystrzały a na normalnym sterowniku sie zdarzały.
    Do Jareckiego w płomuku przydało by się jeszcze możliwośc ustawiania temeratury wyłączenia osobno dmuchawy i osobno pompy ale producent tego nie zauwazył a sie przydaje
    przykład po wyłączeniu sie pompy przy wypalaniu np ustawionej na 38C wentylator dalej mieli do spadku temp ustawionej przez producenta chociaż w piecu już nic nie ma i trwa to dośc długo bo temp tak szybko nie spada po rozgrzanym piecu (niepamiętam jakiej chyba 30C bo jest przed sezonem ale tak to jakoś wygląda)
    Płomyk ma juz kolejny numer softu. W każdym razie zmienił sie przez te 3-4lata.
    Mi brakuje w standardzie STB.
    To oferuje Proton PID (tutaj można też zadać temp. stopu kotła, aby nie mielił jak to określasz), Proton PID ma też wyjście na panel domowy.
    ten nowy Tatarek RT04c pid będę testował w przyszłym tygodniu jak wrócę do pracy. On także ma STB w standardzie bez dopłat.

    Największą zaletą PID Płomyka ale też Protona PID jest eliminacja gwałtownych wystrzałów przy konstrukcjach miałowych. To ma być tez atutem RT04c pid przy strategii drugiej dla miału i groszku.

    W Płomyku możesz ograniczyć górny zakres obrotów dmuchawy, do jakiego kręci algorytm, pomoże to w częściowej oszczędności paliwa, kocioł będzie się dłużej rozpędzał i dochodził do wartości zadanej.

    Do PLiP taki kolorowy jak w moim avatarze do miałówki będzie pewnie bliżej października dostępny. Jutro będe w Elektro-Miz, to się może dokładniej dowiem (jak nie zapomnę).
    Jutro jestem jednak tylko do południa w pracy a na dobre od przyszłego tygodnia.
    Ostatnio edytowane przez Jarecki79 ; 01-09-2010 o 22:57
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jorgensen

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    opolskie
    Kod pocztowy
    46-030
    Posty
    19

    Domyślnie

    Witam.Mam od ładnych parę lat kocioł z podajnikiem ślimakowym Żywiec KDO-economic 25 KW ze sterownikiem GECO G-403.Posiadam instalację wodną starego typu bez pompy wodnej.Ponieważ ostatnio mój sterownik GEKO zepsuł się,postanowiłem zakupić sterownik PID. Czy w tak prostej instalacji bez pompy wodnej sprawdzi się którykolwiek sterownik PID ?jeśli tak to który ,czy będę musiał zmienić wentylator-aktualnie posiadam WBS-6a i czy w sterowniku PID można parametry pracy zaprogramować ręcznie na sztywno to znaczy czy można wyłączyć aglorytm PID w przypadku gdyby sterownik PID nie za bardzo chciał współpracować z kotłem.

  4. #24

    Domyślnie

    Ognik PID-II ma tryb pid.0, to symulacja normalnej pracy choć dalej z częściową ingerencją automatyki.
    Pracuje z WBS6a, może być bez pompy, zapalać się będzie jedynie dioda przy symbolu pompy.
    Ognik PID-II mogę zaproponować za 600zł

    lub

    RT09pid marki TATAREK soft 5.12 ma wyłączenie kompletne PID i programuje wówczas normalnie przedmuch i sztywna pracę.
    Współpracuje z WBS6a, może być bez pompy.
    To mogę zaproponować dla uzytkownika forum w cenie brutto 450zł.

    Tylko to wszystko od poniedziałku, bo tak wracam do pracy.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  5. #25

    Domyślnie ...

    Cytat Napisał PliP Zobacz post
    Coś wiadomo na temat tego sterownika z wyświetlaczem jak w twoim awatrze??
    Właśnie wróciłem z firmy Elektro-Miz

    Model z kolorowym wyświetlaczem, obsługa C.O. i CWU oraz strefami czasowymi na obie pompy dostępny będzie za 3tygodnie.
    Jego nazwa handlowa to Skorpion.
    Skorpion jest dla kotła z dmuchawą - zasypowego.

    PUMA na ten rok nie będzie wyposażona w WiFi,. jest pełne obłożenie produkcji, dostepność PUMY na chwilę obecną początek października.
    Cała bieżąca partia zaklepana jest dla konstrukcji SZTOKER, który będzie wystawiany w Gliwicach

    TARGI

    "INSTAL-ECO"

    GLIWICE W DNIACH 03-05.09.2010r.

    /Ośrodek Sportu Politechniki Śląskiej ul.Kaszubska 28/

    Model SZTOKER 25kW można zamawiać także w firmie SEKOM, cena brutto z PUMĄ to 7800zł brutto
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Model z kolorowym wyświetlaczem, obsługa C.O. i CWU oraz strefami czasowymi na obie pompy dostępny będzie za 3tygodnie.
    Jego nazwa handlowa to Skorpion.
    Skorpion jest dla kotła z dmuchawą - zasypowego.
    Orientujesz się jaka będzie jego przybliżona cena. jak masz jakies informacje na jego temat to podeślij.
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Dostałem dziś bardzo ciekawą ofertę na sterownik AURATON 1111 Multi
    Cena około 150 zł
    Ma podobno wszystko czego potrzebuję, hmmmm
    - Steruje dmuchawą;
    - Steruje Pompą CO;
    - Steruje pompą CWU;
    - Steruje jeszcze jedną pompą np od kominka.
    - itp itd

    Co powiecie na jego temat??

    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gorny7

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Kalisz
    Posty
    146

    Domyślnie

    fajna rzecz nawet by mi sie to przydało bo używam nie raz zwyklego wyłącznika czasowego prądu za 15 zł z marketu.
    Tylko to jest sterownik samych pomp nie doczytałem żeby on sterował dmuchawą ale może coś przeoczyłem i dlatego taki tani - płomyk pid 220zł
    http://www.auraton.pl/index.php/pl/produkt/379/
    gorny7 , był Ekogr. Walendowski 25KW/kuzyn Ardeo/SPP Bolecki , był miał /Płomyk PID , jest Termet Gold Plus

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorny7 Zobacz post
    Tylko to jest sterownik samych pomp nie doczytałem żeby on sterował dmuchawą
    Na 100% steruje dmuchawą. Dziś miałem go w moich rączkach oglądałem itd.
    Później czytałem o nim w necie. Jedyne co mnie zastanawia to to, czy ma regulację siły nadmuchu wentylatora. Napisałem w tej sprawie nawet do przedstawiciele producenta.
    Idą coraz chłodniejsze dni i lada dzień muszę coś kupić. Ten mi będzie odpowiadał o ile będzie miał regulację siły nadmuchu.
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Część D wyświetlacza odpowiada za pracę wentylatora.
    Opisane jest to na stronie 16 instrukcji http://www.auraton.pl/media/produkty/Auraton1111_PL.pdf
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gorny7

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Kalisz
    Posty
    146

    Domyślnie

    rzeczywiście ma sterowanie dmuchowa opis str18 instrukcji ale opis tych wszystkich funkcji jest dość skomplikowany i zawiły i właściwie nie wiem jak ta dmuchawa tam chodzi
    Ty chcesz aby sterownik dodatkowo sterował poza pompa c.o i dmuchawy pompę CWU -tak? w miałowcu?
    powiem tak ze ja jestem zadowolony ze swojego sterownika bo nie mam żadnych strzałów w piecu zasypuje odpalam i chodzi. mam pompe CWU ale podłaczona narazie pod zwykły włącznik czasowy który ją załącza i wyłącza w określonym czasie ,
    ale to też mi się nie widzi i może przerobie na załączanie jakimś włącznikiem ruchu wchodzisz do łazieniki włącza się pompa CWU . po co ma pompa chodzic cały czas i wychładzać zbiornik CWU

    zawór mam sterowny 4 drożny ręcznie używam go nie raz ale, że ręczny akurat mi nie przeszkadza
    gorny7 , był Ekogr. Walendowski 25KW/kuzyn Ardeo/SPP Bolecki , był miał /Płomyk PID , jest Termet Gold Plus

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorny7 Zobacz post
    ...Ty chcesz aby sterownik dodatkowo sterował poza pompa c.o i dmuchawy pompę CWU -tak? w miałowcu?

    Pisałem do producenta i niestety nie ma modulacji siły nadmuchu - zadałem jeszcze inne pytania i czekam na odpowiedź

    Jeśli chodzi o moją instalację to:
    mam zawór trójdrożny i:
    - Woda na piecu ma około 70- 80*C
    - Pompa CWU podaje do bojlera właśnie wodę o temp jaka jest na piecu bo pobiera ją jeszcze przed zaworem 3-drożnym
    - pompka nad zaworem pobiera wodę z pieca i z powrotu i po wymieszaniu ma około 40*C. Zależy jak ustawie zawór. Woda ta trafia na grzejniki oraz na podłogówkę.
    - dodatkowo mam pompkę do mieszania ciepłej wody- wchodzę do łazienki i chcę myć ręce to naciskam przycisk dzwonka podciągam rękawy odkręcam kran i leci ciepła woda. Wstępnie miała być na czujnik ruchu co okazało się bezsensem bo jak wchodziłem po cokolwiek to mieszało wodę.

    Jakie zadania ma mieć sterownik:
    - Ma utrzymywać założoną wysokość remp. wody w bojlerze- jak na piecu jest niższa niż w bojlerze to przestaje działać.
    - jeżeli w piecu wygasa to też przestaje chodzić od CO pompka i wyłącza się też dmuchawa.

    Mam takie rozwiązanie w obecnym domu a w nowym jeszcze bardziej chcę je udoskonalić.
    Ten sterownik jeśli będzie miał regulację siły nadmuchu to raczej będzie tym którego szukam.

    Te zagmatwane ustawienie wprowadzasz raz i jest spokój- regulujesz ewentualnie temp CO.
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gorny7

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Kalisz
    Posty
    146

    Domyślnie

    to masz 3 pompki? 2 c.o i 1 CWU dobrze zrozumiełem poprzedni post
    ta pierwsza którą nazywasz CWU to jest nitce od rury wyjściowej z pieca przed zaworem 3D dalej i idzie do bojlera , to jest tez pompa c.o i chyba zbędna bo ta za zaworem tez pcha ci tą samą wodę powrotem do pieca i dalej do do zbiornika CWU
    ta włąśnie od dzwonka to jest pompka CWU
    gorny7 , był Ekogr. Walendowski 25KW/kuzyn Ardeo/SPP Bolecki , był miał /Płomyk PID , jest Termet Gold Plus

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorny7 Zobacz post
    to masz 3 pompki?
    NIE:
    1 pompka to CWU i jest ona bezpośrednio nad piecem - ciągnie i zarazem pcha wodę o wysokim parametrze temperatury do bojlera i ogrzewa wodę do kompania itd
    2 pompka to CO - i jest ona za zaworem trójdrożnym ciągnie i zarazem pcha wodę (woda z pieca o wys temp + woda z powrotu z grzejników o niskiej temp.) na dom do ogrzewania pomieszczeń
    3 pompka znajduje się przy bojlerze i jest to pompka curkulacyjna - to ta włanczana na dzwonek. Chodzi z nią o to aby idąc do łazienki nie spuszczać zimnej wody z rur czekać aż doleci ta ciepła woda z grzejnika. Ciepła woda krąży dookoła w dodatkowej osobnej rurze do cyrkulacji.
    Jeśli od bojlera do np zlewu w łazience czy też prysznica masz kilkanaście metrów to są tam chyba jakieś oszczędności na wodzie - mi bardziej chodziło aby nie spuszczać zimnej wody i oczekiwać aż doleci ciepła.
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Jakby co to na jutro mogę zrobić zdjęcie jak to wygląda.
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  16. #36

    Domyślnie

    Kończę testy RT04c pid, nie ma do niego zastrzeżeń, firma TATAREK informowała,że jak nie znajdę błędów to algorytm będzie adoptowany do tego modelu RT01B Ania.

    RT04C pid z drugą strategią pid forsuje ciągły nadmuch, pozwala na 3st.C przeciągnięcia przy minimalnych obrotach nadmuchu a w granicy przeciągniecia 3-5st.C wprowadza modyfikowany przedmuch. Powyżej 5st.C przeciągnięcia jest sztywny, stały przedmuch (podobnie jak w Płomyku PID)

    W chwili obecnej RT01B ania ma PID, ale mało rozbudowane. Pozwala na 1st.C przeciągniecia, po czym idzie w przedmuch. Dochodząc pierwszy raz do temp. zadanej robi to 3stopniowo, tj. może wykonać ok.3nawrotów w przypadku przeciągnięcia za każdym razem schodząc z siłą nadmuchu. Dodatkowo przesuwa się też ta granica 1st.C, także w sumie sterownik potrafi dużo przebywać w trybie przedmuchu (wiem, bo tez go testowałem u siebie na miale i groszku)

    Na koniec miesiąca być może będzie już nowa Cobra i Skorpion. Dla kotła z dmuchawą algorytm będzie rozwinięciem softu z Płomyka PID z dodaniem obsługi CWU, stref czasowych oraz wyjścia na termostat pokojowy.
    Ostatnio edytowane przez Jarecki79 ; 14-09-2010 o 23:11
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Na koniec miesiąca być może będzie już nowa Cobra i Skorpion. Dla kotła z dmuchawą algorytm będzie rozwinięciem softu z Płomyka PID z dodaniem obsługi CWU, stref czasowych oraz wyjścia na termostat pokojowy.
    Czekam na Wieści o tych sterownikach i ich parametrach bo zaczyna mi się w piecu palić, a bez komputera w dzisiejszych czasach nawet głupie drewno ciężko się kopci

    Dobrym rozwiązaniem byłoby np Całkowite ON/OFF dla algorytmu PID
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gorny7

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Kalisz
    Posty
    146

    Domyślnie

    może się nie rozumiemy ale sam piszesz że masz 3 pompki
    i żle nazywasz pompka CWU - cyrkulacyjna to jest ta która pompuje ta wode która jest do mycia. to jest pompka nr3
    np
    http://allegro.pl/pompa-cyrkulacyjna...218297671.html
    z 1 pompki powrót masz też do pieca połączony do powrotu z grzejników do pieca ? czy z powrotem do tej rury wychodzącej z pieca przed zaworem?
    czy jak by jej nie było woda nie szła by na bojler pchana pompką nr 2 chyba by szła
    gorny7 , był Ekogr. Walendowski 25KW/kuzyn Ardeo/SPP Bolecki , był miał /Płomyk PID , jest Termet Gold Plus

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorny7 Zobacz post
    może się nie rozumiemy ale sam piszesz że masz 3 pompki
    Ja tam nie jestem specjalistą od rurek i pompek opisuję tutaj jak mam zrobione teraz po wcześniejszych przemyśleniach- oczywiście wykonawca zrobił to po swojemu i musiał rozebrać i zrobić po mojemu, a na koniec przyznał rację, że ma to sens.

    Dokładnie to pompka o której piszesz
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pompa2..jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	5,9 KB
ID:	23526

    znajduje się u mnie przy bojlerze,
    a przy piecu mam coś takiego jak poniżej w dwóch wersjach.
    Jedna słabsza pompuje wodę na bojler a druga mocniejsza na ogrzewanie domu

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pompka..jpeg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	10,6 KB
ID:	23525

    Zgadza się również że ta jedna pompka od CO zasili również bojler.
    Z tym, że chcąc mieć ciepła wodę nie grzejąc domu zamykam na zaworze 3-drożanym wylot wody na dom włączam pompkę od CWU i grzeje się tylko woda w bojlerze.
    Teraz zimą ta od bojlera tez ma załączać się czasowo. Woda na bojlerze ma mieć około 45*C, a woda na piecu około 70-80*C.
    Przyznam, że mam trochę nagmatwane- Najważniejsze że to działa i się sprawdza
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Dlatego też szukam sterownika, który to opanuje.

    Mogłem to jeszcze bardziej udoskonalić montując zawór 3-drożny z siłownikiem
    Tylko, że wykonawca (dość duża firma) w ogóle by nie wiedział o co chodzi.
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony