dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1

    Domyślnie Ocieplanie poddasza

    Dlaczego wszędzie gdzie czytam pisze sie tylko o ocieplaniu wełną.Myślę że styropianem było by lepiej i prościej to zrobić.
    Co o tym sądzicie?
    Życie jest pełne niespodzianek!!

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie Re: Ocieplanie poddasza

    Cytat Napisał weyn.rob
    Dlaczego wszędzie gdzie czytam pisze sie tylko o ocieplaniu wełną.Myślę że styropianem było by lepiej i prościej to zrobić.
    Co o tym sądzicie?
    To zapewne wynika z pewnych zalet wełny, a mianowicie sprężystości. Pozwala to na ocieplenie dachu bez szpar między materiałem ocieplającym, a konstrukcją dachu . Przy styropianie na pewno się to nie uda.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  3. #3

    Domyślnie

    Prościej by było, tylko:
    1. Nie wpasujesz idealnie styropianu miedzy krokwy, zagięcia, zwężenia itp...-czyli mostki termiczne
    2.Palność -wełna, wata niepalna, styropian niby niepalny ale mzobacz co się dzieje gdy wrzócisz do ognia
    3.No i gryzonie -myszy gdyby przypadkiem dostały ci sie na poddasze.

  4. #4

    Domyślnie

    Ale i styropian można idealnie dociąć i uszczelnic pianką poliuretanową.
    Myślę że nie będzie mniej szczelnie-a nawet bardziej niż wełną.
    Życie jest pełne niespodzianek!!

  5. #5

    Domyślnie

    Co do mysz to można to tak zabezpieczyć że żadna nie wejdzie.
    A palność to uważam zupełnie zbędnie rozdmuchiwany problem.
    Życie jest pełne niespodzianek!!

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    Gdybyś się pobawił to moze byś dokładnie docioł, wełne wpasujesz idealnie gdyż docinasz ją z około 2cm nadmiarem a potem wciskasz .
    Stosowanie powrzechnie wełny w poddaszach a nie styropianu jednak musiał mieć jakieś podstawy.
    Zrobisz jak chcesz.

  8. #8

    Domyślnie

    No właśnie jakoś nie do końca jestem przekonany o tej słuszności.
    I wcale nie twierdzę że tylko styropian ale szukam za i przeciw za jednym i za drugim.
    Ale styropian ma lepsze właściwości termoizolacyjne i dźwiękochłonne-tak mi się wydaje.
    Życie jest pełne niespodzianek!!

  9. #9

  10. #10
    zoza
    Guest
    zoza

    Domyślnie

    Fiu fiu , super pomysł, jakże łatwo i przyjemnie ocieplać styropianem, a reszta ociepla wełną, brawo,brawo, brawo.
    Nareszcie ktoś godny nagrody budowlańca.
    A ja i tak zostanę przy wełnie, klasyk jestem, beton budowlany.

  11. #11

  12. #12

    Domyślnie

    zoza! masz coś ciekawego do powiedzenia?
    a że beton jesteś to wiem
    Życie jest pełne niespodzianek!!

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał weyn.rob
    Ale i styropian można idealnie dociąć i uszczelnic pianką poliuretanową.
    Myślę że nie będzie mniej szczelnie-a nawet bardziej niż wełną.
    Pianka poliuretanowa zawiera substancje rozpuszcające styropian. Więc wydaje mi się, że to kiepski pomysł.
    Pzdr
    Już mieszkam we własnym domu. Czego i Wam serdecznie życzę!

  14. #14

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał pete
    Cytat Napisał weyn.rob
    Ale i styropian można idealnie dociąć i uszczelnic pianką poliuretanową.
    Myślę że nie będzie mniej szczelnie-a nawet bardziej niż wełną.
    Pianka poliuretanowa zawiera substancje rozpuszcające styropian. Więc wydaje mi się, że to kiepski pomysł.
    Pzdr
    Pierwsze słyszę o takim zjawisku!!
    Życie jest pełne niespodzianek!!

  16. #16

    Domyślnie

    Styropian do ocieplenia poddasza nie jest zalecany także ze względu na temperatury, zwłaszcza te wysokie w lecie.
    Dzwiękochłonność niestety ma gorszą niż wełna.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marbo
    Styropian do ocieplenia poddasza nie jest zalecany także ze względu na temperatury, zwłaszcza te wysokie w lecie.
    Dzwiękochłonność niestety ma gorszą niż wełna.
    A jaki wpływ mają te temperatury na styropian?
    Życie jest pełne niespodzianek!!

  18. #18

  19. #19

    Domyślnie

    Po pierwsze styropian nie jest materiałem niepalnym, wręcz przeciwnie. Zgodnie z Euroklasami, które będa nas równiez obowiązaywać po 1 maja, mamy 7 nowych klas palności od A1, A2 do F. Wełna jest zaliczona do klasy A1 czyli niepalna. Styropian bedzie w klasie E, czyli wyrób palny, bioracy bartdzo duży udział w pożarze, stwarzający zagrożenie pożarowe. ponadto, jesli styropian bedzie położony na suficie, będzie odpadał i kapał pod wpływem ognia. Z punktu widzenia strażaka gaszącego pożar w takim pomieszczeniu jest to bardzo istotny problem. Z punktu widzenia własciciela też. Tak strażak wejdzie w maskach do pomieszczenia. Jesli na głowę (hełm) i ubranie beda mu spadały gorące krople o temp. 400 C sam sobie odpowiedz czy tam wejdzie strażak, czy będzie gasił pożar z bezpieczniejszej odległości. Ma to bezposrednie przełożenie na tzw. starty pośrednie popożarowe, czyli bezsensowne gaszenie przez zalanie, którego zawsze staramy się uniknąć, ale jak przedstawiłem powyżej nie zawsze się da.
    Nie będe pisał o innych własciwościach styropianu, ale dla mnie zakładanie go na poddaszu jest po prostu głupotą. Sorry jesli kogoś uraziłem. Strażak - nie sprzedawca wełny .

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał ronin
    Po pierwsze styropian nie jest materiałem niepalnym, wręcz przeciwnie. Zgodnie z Euroklasami, które będa nas równiez obowiązaywać po 1 maja, mamy 7 nowych klas palności od A1, A2 do F. Wełna jest zaliczona do klasy A1 czyli niepalna. Styropian bedzie w klasie E, czyli wyrób palny, bioracy bartdzo duży udział w pożarze, stwarzający zagrożenie pożarowe. ponadto, jesli styropian bedzie położony na suficie, będzie odpadał i kapał pod wpływem ognia. Z punktu widzenia strażaka gaszącego pożar w takim pomieszczeniu jest to bardzo istotny problem. Z punktu widzenia własciciela też. Tak strażak wejdzie w maskach do pomieszczenia. Jesli na głowę (hełm) i ubranie beda mu spadały gorące krople o temp. 400 C sam sobie odpowiedz czy tam wejdzie strażak, czy będzie gasił pożar z bezpieczniejszej odległości. Ma to bezposrednie przełożenie na tzw. starty pośrednie popożarowe, czyli bezsensowne gaszenie przez zalanie, którego zawsze staramy się uniknąć, ale jak przedstawiłem powyżej nie zawsze się da.
    Nie będe pisał o innych własciwościach styropianu, ale dla mnie zakładanie go na poddaszu jest po prostu głupotą. Sorry jesli kogoś uraziłem. Strażak - nie sprzedawca wełny .
    Ronin--nie bardzo rozumiem--to głównym problemem jest ochrona hełmów i ubrań strażaków podczas gaszenia pożaru?Ja myślę że jak będzie to gasił strażak nie-patriota to nie będzie sie przejmował zniszczeniem hełmu i ubrania.Chyba że w ten ekwipunek strażacy muszą sie sami zaopatrywać i stąd taka troska o jego niezniszczenie.
    Pozdrawiam służby mundurowe
    Życie jest pełne niespodzianek!!

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony