dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 62
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał hes Zobacz post
    Na moje oko te badania można by trochę zmodyfikować przez umieszczenie zamiast czujnika pojemnika z wodą o określonej jednakowej
    początkowej temperaturze i pomiarze czasu potrzebnego do całkowitego zamrożenia wody.
    Takie doświadczenie mógłbym przeprowadzić.
    Problemem dla mnie jest zmierzenie, kiedy woda nam zamarzła.
    Ma ktoś propozycje?

  2. #42
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar hes
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.858

    Domyślnie

    Podejrzewam, że takie badania są zafałszowane faktem, że tak naprawdę nie jest mierzona temperatura pojemnika, ale tylko samego czujnika o niewielkiej masie.
    Fachowe badania tego typu przeprowadza się za pomocą tzw. termometru kulistego, który stanowi kulista osłona z blachy miedzianej o średnicy ok. 150 mm z umieszczonym wewnątrz
    czujnikiem. Takie są reguły gry.
    Niczego nie wiem o konstrukcji pudełka oklejonego folią. Tak po prostu kartonowe pudełko oklejone folią aluminiową ? Dlaczego nie dwa pudełka dla
    porównania: jedno "czysto" styropianowe, drugie takie samo, tylko dodatkowo zmodyfikowane folią ?
    Rozważ jeszcze moją wcześniejszą sugestię bez stosowania termometru, tylko pojemnika z wodą - do momentu początku zamarzania wody. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez hes ; 27-07-2010 o 21:08
    "- Patrz, Ewusiu, bocian leci.
    - Nieprawda! Nie ma bocianów!" (J.Tuwim)

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar hes
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.858

    Domyślnie

    Cytat Napisał k62 Zobacz post
    Takie doświadczenie mógłbym przeprowadzić.
    Problemem dla mnie jest zmierzenie, kiedy woda nam zamarzła.
    Ma ktoś propozycje?
    Wstaw czujnik termometru....
    "- Patrz, Ewusiu, bocian leci.
    - Nieprawda! Nie ma bocianów!" (J.Tuwim)

  4. #44

    Domyślnie

    Badania leżą.
    Kupiłem termometr cyfrowy http://www.hydrox.pl/zabezpieczenie4.php.
    Potrzebuję jeszcze kilku czujników. Zamówiłem, realizacja 7 dni.

    Właśnie montuję bufor 1000L do instalacji CO.
    Zamierzam go ocieplić w takiej kolejności:
    1. wełna mineralna 5cm
    2. alufox
    3. wełna mineralna 10cm
    4. alufox

    Czujniki temp zamontuję w trzech punktach (na różnej wysokości).

    Jeśli zrobię pomiary temp po kolejnych etapach docieplania,
    to mam nadzieję, że uda się wyciągnąć jakieś wnioski co do skuteczności alufox'a.

  5. #45

  6. #46
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Expedyt

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Somonino
    Kod pocztowy
    83-314
    Posty
    2

    Domyślnie

    Krótka refleksja dla potomnych - mam od pięciu lat na poddaszu założoną matę Aluthermo Quattro na izolacji z wełny mineralnej 18 cm włożonej miedzy krokwiami. Aluthermo Quattro jest przypięte do krokwi i pełni również funkcję paroizolacji, pomiędzy Aluthermo Quattro a płytami g-k jest 4 cm szpara. Generalnie rozwiązanie było zaproponowane przez architekta aby zaoszczędzić miejsce na poddaszu, ale kosztowało majątek. W tym roku robiłem mały remont poddasza i to co odkryłem zdejmując część płyt g-k trochę mnie zniesmaczyło, więc piszę... No więc po aluminium nie ma już prawie śladu i to z obydwu stron Aluthermo, albo jest wykruszone, albo pokryte białym nalotem i wykruszone... została tylko pianka polietylenowa i folia bąbelkowa - trochę mało jak na materiał za 100 zł/m.kw. Dodam ze w domu mam wentylację mechaniczną, a na poddaszu mam pracownię - bez łazienki itp. Zdecydowanie odradzam zakup Aluthermo Quattro

  7. #47
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar jagodalodz
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Posty
    15
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    A czy ktoś montował AluThermo Quattro jako izolację między nadprożem a kasetą rolety zewnetrznej w celu usunięcia mostka termicznego?
    Projekt własny: projekt
    Zdjęcia z budowy: zdjęcia

  8. #48

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał jagodalodz Zobacz post
    A czy ktoś montował AluThermo Quattro jako izolację między nadprożem a kasetą rolety zewnetrznej w celu usunięcia mostka termicznego?
    niczego nie usunie - http://www.aluthermo.com.pl/PDF/Alut...czna%20ITB.pdf jak się dobrze ktoś wczyta.. strona 4/16..
    opór cieplny 0,8 +- 0,1 m2K/W .. pustki powietrznej... żadne nowum → http://domenergooszczedny.eu/pl/such...o-quattro.html zrobić akcję prometeusz ? czy nie zrobić oto jest pytanie..

    Aluthermo Quattro® to siedmiowarstwowa mata termoizolacyjna o grubosci 10 mm z aluminium z oporem R=5,7 m²*K/W
    a mówili że świstak siedzi i zawija je w te sreberka.. kurcze .. toż to areogel .. klęka i wymięka.. a aprobata techniczna IBT co innego pisze .. i nic nowego..
    80zł m2 ..

    lepiej pooglądać coś wesołego -

    i symulacja .. nie da się oszukać.. fizyki.. jest normalnie zgodne z aprobatą techniczną jak bum cyk cyk..
    dwie pustki powietrzne i ten materiał .. dają opór cieplny ~1,5 m2K/W ..
    Dwie pustki dają ~0,75 m2K/W każda = 1,5 m2K/W brakujący opór to opory przejmowania ciepła rsi i rse =0,17 m2K/W i 2x 120 cegły = 0,120 /0,84 =0,142 m2K/W x2 0,284 m2K/W suma jakoś dziwnie potwierdza wynik .. z symulacji ...

    dobra nie ma co kopać leżącego
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 30-01-2017 o 23:08

  10. #50

    Domyślnie

    czyli hie warto dawac pod skrzynkę rolety?

  11. #51
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar jagodalodz
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Posty
    15
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał bercik302 Zobacz post
    czyli hie warto dawac pod skrzynkę rolety?
    Ja wsadziłam 2 cm styroduru
    Projekt własny: projekt
    Zdjęcia z budowy: zdjęcia

  12. #52

    Domyślnie

    a jakie miałeś skrzynki od rolet ? u mnie najwieksza ma 18. nie zakryje ich styropianem 20cm eh

  13. #53
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar jagodalodz
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Posty
    15
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał bercik302 Zobacz post
    a jakie miałeś skrzynki od rolet ? u mnie najwieksza ma 18. nie zakryje ich styropianem 20cm eh
    My tak samo 18 cm + 2 cm styroduru, dlatego na niektorych scianach mam 25 cm a nie 20.
    Aluthermo ma przewage bo jest grube na 1 cm ale 1cm nie wystarczy zeby zakryc kasety bo bedzie za cienki styropian w tym miejscu.
    Projekt własny: projekt
    Zdjęcia z budowy: zdjęcia

  14. #54
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar galileo87
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Kod pocztowy
    63-000
    Posty
    92

    Domyślnie

    a co myślicie o tym filmie?
    https://www.youtube.com/watch?v=GMzZkHF4tGI

    można sobie włączyć tłumaczenie napisów po Polsku.
    Takie domowe badanie pokazuje faktycznie, że ten ALUthermo QUATTRO, jest dobry.
    Dom parterowy z poddaszem użytkowym, 119m2 pow użytkowej+grzany garaż. Wzorowany na projekcie - Dom w rododendronach 15.
    Płyta fundamentowa 23cm z zatopionymi rurkami do podłogówki, 20cm XPS pod spodem. Ocieplenie 20cm 0,032, dach 30cm wełna 0,035. Okna 0,9 + ciepły parapet. Rekuperator + pompa ciepła powietrze woda. Wszędzie ogrzewanie podłogowe.

  15. #55

    Domyślnie

    Ludzie,
    nauczcie się, że tego typu wynalazki wymagają pustki powietrznej niewentylowanej, żeby jakoś izolować.
    jak wciśniecie to ciasno przy skrzynce rolet/żaluzji, to będzie izolowało jak zwykła folia bąbelkowa, więc lepiej kupić tę drugą, będzie sporo taniej

  16. #56
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar galileo87
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Kod pocztowy
    63-000
    Posty
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał olo911 Zobacz post
    Ludzie,
    nauczcie się, że tego typu wynalazki wymagają pustki powietrznej niewentylowanej, żeby jakoś izolować.
    jak wciśniecie to ciasno przy skrzynce rolet/żaluzji, to będzie izolowało jak zwykła folia bąbelkowa, więc lepiej kupić tę drugą, będzie sporo taniej
    oczywiście, że bez pustki powietrznej nie osiągnie się parametrów jakich jak w katalogu, ale ten filmik i pomiary trochę przeczą temu co wypisujesz, że to jest zwykła folia bąbelkowa...
    Dom parterowy z poddaszem użytkowym, 119m2 pow użytkowej+grzany garaż. Wzorowany na projekcie - Dom w rododendronach 15.
    Płyta fundamentowa 23cm z zatopionymi rurkami do podłogówki, 20cm XPS pod spodem. Ocieplenie 20cm 0,032, dach 30cm wełna 0,035. Okna 0,9 + ciepły parapet. Rekuperator + pompa ciepła powietrze woda. Wszędzie ogrzewanie podłogowe.

  17. #57

    Domyślnie

    Na filmiku ta folia jest ściśle zamknięta (tak jak z jednej strony przez puszkę i z drugiej mur/styropian/cokolwiek) czy ma wokół siebie przestrzeń powietrzną?
    Już to pytanie pokazuje, że badanie z filmiku a działanie w tej formie jaką proponujecie (izolacja skrzynki) to dwa różne przypadki...

    Kolejna rzecz, to z tego co widzę, to użyto pirometru w tym teście.
    Aluminium ma bardzo niski współczynnik emisyjności, chyba około 0,07.
    Na filmie widzimy, że współczynnik emisyjności w pirometrze jest ustawiony na 0,95, a więc nie jest on w ogóle skalibrowany do mierzenia temperatury na aluthermo.
    W związku z tym wartość podana przez pirometr nie jest prawdziwa, czyli cały ten test jest nic nie warty.

    Co do folii bąbelkowej, to aluthermo nie jest niczym innym jak taką folią bąbelkową przełożoną warstwami aluminium.

  18. #58
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar galileo87
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Kod pocztowy
    63-000
    Posty
    92

    Domyślnie

    Nie jestem ekspertem, lecz jeśli faktycznie uważasz, że wskazania temperatury były niepoprawne, wtedy badanie jest niewiarygodne i musiałoby zostać poprawione.

    Dzisiaj byłem w 1 firmie i pokazali mi, że w przypadku ich rolet, folia ta jest faktycznie z 1 strony przyklejona do rolety, lecz z drugiej strony (od nadproża) pozostaje pustka powietrzna na ok 7-10mm.
    Dom parterowy z poddaszem użytkowym, 119m2 pow użytkowej+grzany garaż. Wzorowany na projekcie - Dom w rododendronach 15.
    Płyta fundamentowa 23cm z zatopionymi rurkami do podłogówki, 20cm XPS pod spodem. Ocieplenie 20cm 0,032, dach 30cm wełna 0,035. Okna 0,9 + ciepły parapet. Rekuperator + pompa ciepła powietrze woda. Wszędzie ogrzewanie podłogowe.

  19. #59

    Domyślnie

    Co do zostawiania 7-10mm pustki powietrznej, to chyba z tych cudownych właściwości tej folii niewiele zostaje, bo jak mówi instrukcja montażu Aluthermo Quattro.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aluthermo quattro.jpg
Wyświetleń:	544
Rozmiar:	21,3 KB
ID:	402426

  20. #60

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aluthermo1.jpg
Wyświetleń:	672
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	417736

    Cześć, podstawy okien docieplone są aluthermo. Czy czymś jeszcze musimy to zabezpieczyć, czymś przykryć? (zarówno przed czynnikami atmosferycznymi, jak i gryzoniami). Pod oknami będzie położony taras na legarach.
    Dzięki za pomysły i porady!!
    Pozdrawiam,
    Aga

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony