dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie ocieplić białe meble

    witam! jestem tu nowa, zarejestrowałam się bo mam jeden dość spory problem...
    jestem osobą która kocha ciepłe kolorki, mój dotychczasowy styl to coś na kształt zachodu słońca, egiptu i ciepłych krajów, pomarańcze, brzoskwinie itp.
    jestem zmuszona wywalić moje mebelki i nie stać mnie na nowe, dostałam od mamy białą dużą 3 drzwiową szafę, do tego komodę (z której mam zamiar zrobić toaletkę) i łoże sypialniane... trochę mi się to gryzie na tle moich pomarańczowych ścian i panterkowych dodatków więc chciałabym to jakoś pozmieniać, do remontu jeszcze sporo czasu, wiem że podłogi będę robić panelowe, ścianom przyda się gipsowanie więc i kolor można zmienić ale na jaki... jak to wszystko spójnie ułożyć żeby nie zrobić "wioski", jakie dołożyć dodatki żeby nie było zbyt surowo i zbyt drogo... proszę o pomoc i ewentualnie jakieś zdjęcia...

  2. #2

    Domyślnie

    A zastanawiała się Pani na tapetami samoprzylepnymi? Może to coś da? Zależy w jakiej formie są te meble, bo jeśli super, to szkoda by było je oklejać

  3. #3

    Domyślnie

    meble są dość stare, ale w dobrym stanie poza tym oklejanie nie wchodzi w grę bo nie są moje a mojej mamy.
    zastanowię się nad okleinami na ścianę ale kompletnie nie wiem jakie, chodzi mi o kolory bo wzór sobie dobiorę wg uznania...

  4. #4

    Domyślnie

    Stare, ale jakie konkretnie? Może jakaś tapeta w geometryczne kształty w pomarańczach, brązach itp. ?

  5. #5

    Domyślnie

    no przecież napisałam w pierwszym poscie jakie to są konkretnie meble: 3drzwiowa szafa, komoda/toaletka i duże sypialniane łoże, wszystko jest w białym kolorze i dlatego pomarańczowy kolor mi się z tym gryzie... myślałam o czymś amarantowym albo fiolecie... sama nie wiem

  6. #6

    Domyślnie

    Pytając jakie miałam na myśli ich styl. Np. do mebli z lat 60 -70 mogłabyć dobrać takie fajne tapety w klimacie. Piszesz, że lubisz ciepłe, intensywne kolory, więc sądziłam, że przy takich chesz zostać. Nie wiem, czego od nas oczekujesz. Tak naprawdę białe meble mogą pasować do każdego koloru ...

  7. #7

    Domyślnie

    amarantowe meble + pomarańczowe ściany + panterka = !!!!!!!!!!!!!!!!!

    Zostałabym raczej przy tych białych meblach.

  8. #8

    Domyślnie

    Nie rozumiem sformułowania "białe gryzie się z pomarańczowym". Białe się z niczym nie gryzie.
    Wrzuć zdjęcie bo się w życiu nie domyślimy.

  9. #9

    Domyślnie

    postaram się zrobić zdjęcia i dodać bo widzę że wizja się nie sprawdza.
    Darcy ja nie miałam na myśli amarantowych mebli do pomarańczowych ścian... chodziło mi że teraz mam pomarańczowe ściany i panterkowe dodatki a myślę o przemalowaniu ścian na amarant albo fiolet do tych białych mebli- wtedy pomarańcz i panterka zostaną wykluczone...

  10. #10

    Domyślnie

    Wg mnie białe meble pasują do każdego koloru. Jeśli pomarańcz z białym jest trochę za mdły dla Ciebie, to może daj nalepki samoprzylepne na mebelki. W necie jest obecnie dużo firm wysyłających takie ozdoby, wyszukaj tylko aby nadawały się na meble i aby dość łatwo było je, gdy się znudzą, odkleić bez śladu. Daj np. czarne lub brązowe naklejki. Jeśli na ścianach będzie amarant, daj naklejki jakieś różowe lub o kilka tonów jaśniejsze od ścian, jeśli sciany będą dość ciemne. Firmy z naklejkami mają dużą paletę barw.
    Moj dom to moja przestrzen.
    Jakim cudem większość mieszka jednak w solidnie zbudowanych i wykończonych domach skoro ekipy które napotykam są do niczego ?

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    matadorka

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Posty
    2

    Domyślnie

    jak dla mnie białe meble to skarb, zazdroszczę CI takich skarbenków i zostawiłabym białe
    ja kocham biały kolor i jak zobaczyłam w salonie meblowym meble bielone w dodatku sosnowe to się zakochałam i jak tu nie kupić
    meble doktór, naturalna sosna, wszystko przemawiało za kupnem maż się zgodził najważniejsze i teraz mm mebelki już w salonie póki co mężuś o wymianie kuchni nie chce słyszeć ale kwestia czasu

    pozdrawiam !

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar pan_tofelek
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    dom
    Kod pocztowy
    53-330
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał matadorka Zobacz post
    jak dla mnie białe meble to skarb, zazdroszczę CI takich skarbenków i zostawiłabym białe
    ja kocham biały kolor i jak zobaczyłam w salonie meblowym meble bielone w dodatku sosnowe to się zakochałam i jak tu nie kupić
    meble doktór, naturalna sosna, wszystko przemawiało za kupnem maż się zgodził najważniejsze i teraz mm mebelki już w salonie póki co mężuś o wymianie kuchni nie chce słyszeć ale kwestia czasu

    pozdrawiam !
    zgodzę się z przedmówczynią, białe elementy są najlepsze jeśli nie chcesz nic robić z meblami to zainwestuj w fajne zasłony, jakąś narzutę na łóżko, lampę z abażurem w kolorze ścian i dużo poduszek

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    A możecie zwrócić uwagę na datę pytania?

  14. #14

    Domyślnie

    pan_tofelek autorka postu miała problem w 2010 roku chyba go już rozwiązała

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    matadorka

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaksie Zobacz post
    pan_tofelek autorka postu miała problem w 2010 roku chyba go już rozwiązała
    oj wybaczcie )))

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony