dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 14
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 276
  1. #201

    Domyślnie

    Bardzo dziwne sytuacje u ciebie występują. Aż ciężko w nie uwierzyć

  2. #202

    Domyślnie

    Bo widzisz, Adams to producent mający dobrą prasę a Salva podobnie.
    Jedno wielkie pasmo nieszczęść.

    Szyba która rysuje się jakby była z piasku teraz doszły do tego rolety, co za niefartowny zakup

    A ja jakoś zeskrobując nalepki, piane czy inne zabrudzenia zwykłym nożem jakoś nie mogę szyb klientowi zarysować. Inne szkło ? Na pewno inne, inaczej być nie może ha ha ha

    Hej kolego a może zamiast druciakiem do garów warto zacząć używać gąbki i wody ?

  3. #203

    Domyślnie

    Co do montażu to jednak opis przedstawia fuszerkę. I jeśli jest prawdziwy to nijak nie ma wytłumaczenia dla dealera i monterów (oczywiście można dyskutować nad tym kto powinien dbać o naniesienie reperów poziomu przy otworach okiennych).
    Co do szyb to zgadzam się z nikt ważny: szyby zostały porysowane przy czyszczeniu (najprawdopodobniej z zabrudzeń zaprawą tynkarską). Czy zrobił to inwestor czy niefrasobliwi tynkarze to już kwestia do rozważenia dla inwestora.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  4. #204
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brass Zobacz post
    (oczywiście można dyskutować nad tym kto powinien dbać o naniesienie reperów poziomu przy otworach okiennych).
    Nie można i nie powinno się. Naniesienie reperów to obowiązek inwestora jako osoby odpowiedzialnej za organizację procesu budowy (art. 18 Ustawy Prawo budowlane) oraz osoby dysponującej projektem z rzędnymi. Standardowe ciągle nanoszenie reperów "z laczka", o Panie zero będzie gdzieś tu na wysokości tej fugi kończy się tak jak musi. Swoją drogą jak ktoś twierdzi, że okna myje bez gąbki, ręcznikiem papierowym, to przychodzi mi do głowy domowa wytwórnia papieru ściernego, efekt do przewidzenia. Z tymi skrzydłami też jakiś cud. Gdyby okna były źle wymierzone, to przede wszystkim nie mieściłyby się w otworach ościeżnice. Posadzka wyprowadzona pod skrzydła? Coś tu w tej opowieści nie pasuje.
    PRO QUALITY

  5. #205
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Samar

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Z tymi skrzydłami też jakiś cud. .
    Ano cud. Rama i skrzydło to system, a oni mieli mu przywieźć krótsze skrzydła? Ja miałam kiedyś takiego klienta, który zadzwonił do mnie i poprosił o zmniejszenie wymiaru drzwi balkonowych na wysokość. Przy montażu okazało się, że jestem idiotką bo on chciał abym o te 2 cm skróciła tylko skrzydło. Przecież rama to nie drzwi.

  6. #206

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Nie można i nie powinno się. Naniesienie reperów to obowiązek inwestora jako osoby odpowiedzialnej za organizację procesu budowy (art. 18 Ustawy Prawo budowlane) oraz osoby dysponującej projektem z rzędnymi. Standardowe ciągle nanoszenie reperów "z laczka", o Panie zero będzie gdzieś tu na wysokości tej fugi kończy się tak jak musi. ......
    I tu się z Tobą zgadzam w 1000% Nie wiem jak ludzie mogą budować tylko na poziomicę
    Niestety. tzw. budowa systemem gospodarczym to w 99% wypadków partanina a później wszystko chce się wyrównać oknami, wylewkami czy ociepleniem
    ZGROZA !!!

  7. #207

    Domyślnie

    Witam,

    Czy może ktoś mi polecić ekipę montażową okien AdamS w mazowieckim lub ościennych województwach?
    Duuuże okna. ok 35 sztuk.

  8. #208

    Domyślnie

    AAA i jeszcze jedna kwestia dla praktyków AdamS: czy "da się" wyprodukować bez uszczerbku na zdrowiu, okna o pow 118,5 cm szer i 240cm wysokości? Jedna tafla, bez podziałów??

  9. #209
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Wal do starego z FM jak w dym, jeżeli Adams i godny polecenia człek to tam.

    Pozdrawiam

  10. #210
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kuba2101

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Śląskie
    Kod pocztowy
    42-500
    Posty
    10

    Domyślnie

    Właśnie jestem na etapie zamawiania okien z AdamS - a, pakoety energooszczędne (trzyszyby, ciepłe ramki)
    Obawiam się tez trochę opinii negatywnych o tym producencie....
    Pytanie, do was montażyści, na co zwrócić przy montażu okien? Nie robię montażu na taśmy, wysuwam okno poza lico ściany ok 1,5cm.
    Czy to dobry sposób?

  11. #211

    Domyślnie

    Cytat Napisał kuba2101 Zobacz post
    Nie robię montażu na taśmy, wysuwam okno poza lico ściany ok 1,5cm.
    Czy to dobry sposób?
    Czy dobry to trudno jednoznacznie powiedzieć. Ważniejsze jest czy instrukcja montażu Adams na to pozwala. Jeżeli nie to gotowy problem z wyegzekwowaniem reklamacji

  12. #212
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał kuba2101 Zobacz post
    Właśnie jestem na etapie zamawiania okien z AdamS - a, pakoety energooszczędne (trzyszyby, ciepłe ramki)
    Obawiam się tez trochę opinii negatywnych o tym producencie....
    Pytanie, do was montażyści, na co zwrócić przy montażu okien? Nie robię montażu na taśmy, wysuwam okno poza lico ściany ok 1,5cm.
    Czy to dobry sposób?
    Nie realizując kwestii uszczelnienia robisz źle i kropka.

    Pozdrawiam

  13. #213
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kuba2101

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Śląskie
    Kod pocztowy
    42-500
    Posty
    10

    Domyślnie

    CINEK - Czyli spotkałeś się juz z tego typu montażem?
    Piszesz ze trudno jednoznacznie powiedzieć, czyli rozumiem ze złym sposobem montażu nie jest.

  14. #214

    Domyślnie

    Co ci do realnie wysunięcie okno po półtora centymetra?

  15. #215
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kuba2101

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Śląskie
    Kod pocztowy
    42-500
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Co ci do realnie wysunięcie okno po półtora centymetra?

    Nie znam się na tym, ale na chłopski rozum:
    Okno cześciowo bedzie w warstwie ocieplenia wiec juz jakieś korzyści, dodatkowo zmniejszy się o te 1,5cm głębokość osadzenia co przy 20cm ociepleniu daje juz jakieś korzyści...(7,5%)
    Tylko nie rozumiem po co pytasz, przeciez Ty jesteś fachowcem.
    Ostatnio edytowane przez kuba2101 ; 07-03-2016 o 07:08

  16. #216
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał kuba2101 Zobacz post
    Tylko nie rozumiem po co pytasz, przeciez Ty jesteś fachowcem.
    Trudno się nie zgodzić z oceną kto jest kim, więc jeśli fachowiec pyta, tzn. że pewne rzeczy chyba nie są tak oczywiste jak to się może wydawać. Dlatego warto dopytać. Głębokość osadzenia - kwestia gustu, więc nie ma co dyskutować.
    Ale już te "jakieś" korzyści są policzalne (a raczej tak niewielkie, że trudno dostrzegalne) i ja mam wrażenie że są WYOLBRZYMIONE przez Inwestorów samonapędzających się w pogodni za "likwidacją mostków".
    Widziałem już takie głupoty robione na budowach, że mi się włos jeży, dlatego pytałbym tak samo jak niktważny
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  17. #217
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał kuba2101 Zobacz post
    Nie znam się na tym, ale na chłopski rozum:
    Okno cześciowo bedzie w warstwie ocieplenia wiec juz jakieś korzyści, dodatkowo zmniejszy się o te 1,5cm głębokość osadzenia co przy 20cm ociepleniu daje juz jakieś korzyści...(7,5%)
    Tylko nie rozumiem po co pytasz, przeciez Ty jesteś fachowcem.
    Pyta z przekory - jak poczytasz kilka wątków o wystawianiu o 1,2,3 cm to będziesz wiedział, że te ZYSKI to paplanina i tyle.
    Strasznie to nudne, ale co mi tam, jeszcze raz - rozpatrujcie WSZYSTKIE aspekty budowy jak i montażu stolarki !!!
    Osadzenie okna z częściowym wysunięciem rodzi za sobą odpowiedni jego montaż mechaniczny a mam mocne wrażenie, że raczycie drodzy Inwestorzy o tym zapominać zaślepieni zmniejszeniem mostka liniowego o 0,00coś.

    Jeżeli nie masz innych aspektów na uwadze zamontuj okno licuje je z murem i wykonując odpowiednie uszczelnienie,
    jeżeli budujesz dom pasywny - montuj CAŁOŚĆ w ociepleniu jak nakazuje sztuka i różnego rodzaju systemy dostępne na rynku.

    pozdrawiam

  18. #218

    Domyślnie

    Cytat Napisał kuba2101 Zobacz post
    Nie znam się na tym.....
    powtarzać nie ma sensu
    poczytaj => http://forum.muratordom.pl/showthrea...poza-lico-muru
    Chłopski rozum czasem zawodzi

  19. #219
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rom33

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wisła
    Kod pocztowy
    43-460
    Posty
    22

    Domyślnie

    Witam,
    dostałem ofertę na okna od Adamsa, profil Veka Softline 82, okucia Sigenia Titan AF.
    Co sądzicie o tych oknach?
    Rozważam jeszcze okna Pagen na BluEvolition 82 ArtLine, okucia Wikhaus
    Po przeczytaniu wielu negatywnych tematów o oknach Witraż (Veka SF82, ROTO) z Białegostoku odpuściłem je.

  20. #220
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    xkordix

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Jawiszowice
    Kod pocztowy
    32-626
    Posty
    32

    Domyślnie

    Podbiję, bo brak odpowiedzi, a również dostałem ofertę na Adamsa na Vece SL82 - dobre robią okna na tym profilu?
    Jako kontrofertę mam MS Evolution [82mm] w systemie MD czyli z dodatkową uszczelką środkową w ramie, na bazie 6-komorowego profilu Salamander A-klasy.
    Różnica 800 zł na korzyść Adamsa

Strona 11 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony