dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 14
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 276
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    ooooooo kolejny jednopostowiec - masz salon po drugiej stronie ulicy?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    i to jeszcze z mojego regionu
    ale nick jakiś podobny do....
    panowie z salvy na targach przyprowadzali klientów by pokazać jak wygląda HS "o i takie mamy"

  3. #43
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aksamitka2

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Posty
    3

    Domyślnie

    Nie nie mam żadnego salonu nawet nie wiem czy w tamtej okolicy jest jakiś inny poprostu napisałam jakie ja miałam problemy z tą firmą to źle?

  4. #44
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aksamitka2

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Posty
    3

    Domyślnie

    a jeżeli chodzi o nick to nie ma nic wspólnego z ... czysty przypadek ... umiem czytać regulamin forum zwłaszcza punkt o reklamach.. aksamitka -mój ulubiony kwiat, a wszystkie nicki imienne zajęte wiec to mi przyszło do głowy no ale rozumiem mogła się nasunąć myśl ..

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    hmm czy obok jest inny salon? dywany są restauracja jest ale okien blisko nie ma choć te ok 300punktów w ZG jest
    o nicku nawet nie myslałem że jesteś kopią bo tamta Pani nie ten region więc raczej nie zależało by jej aby pisać coś takiego!
    Rozumiem rozgoryczenie tylko problemem może być dla innych w Pani wypowiedzi wpisanie tego pod temat "okna adams" to nie okna są winne bo jak Pani sama pisze nawet nie wiem jakie one są!
    Jeśli post jest na forum to chyba znaczy że naprawdę trudno się dogadać!
    szyb nie wymienię ale co się dzieje to może jakoś pomogę
    Ostatnio edytowane przez witek86 ; 16-03-2012 o 09:39

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Rzeczywiście jest jakiś problem z wyginaniem się profili okiennych Brugmann "Adams". Okna zostały zamontowane w sierpniu ubiegłego roku. Kilka dni temu, przypadkowo wpadły mi w oko krzywizny w oknach tarasowych. Długa poziomica pokazała krzywiznę ok. 1,5 cm na długości 230 cm. Wcześniejsze dwa zgłoszenia usterek zostały załatwione niezwłocznie. Spodziewam się dalszego poważnego traktowania. Tej usterki jeszcze nie zdążyłem zgłosić ze względu na nawał obowiązków. To niestety poważniejsza sprawa, zobaczymy jak potoczy się sprawa.

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Gratulacje,
    ale na forum to znalazłeś czas?

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Piszesz żeby dokopać ? Dwa lata mojej obecności na forum, 15 postów (wpisy w godzinach późnowieczornych lub w niedzielę-do sprawdzenia) co może dać do zrozumienia że nie mam na to czasu w godzinach otwarcia instytucji, w tym również salonu sprzedaży okien. Prowadzenie firmy i budowy domu sprawia, że niestety w godzinach urzędowania mam problem ze znalezieniem 1-2 godzin wolnego (dochodzi dojazd). Może jakieś porady merytoryczne, bo już się zorientowałem że na oknach się znasz. Nie znalazłem nigdzie i nie wiem czy w ogóle istnieją jakieś wymiary tolerancji na odchyłki wymiarów, bo może 1-1,5cm wybrzuszenia nie jest powodem do zgłaszania usterki. Dodam że okna otwierają się bez żadnych problemów. Będę wdzięczny za porady i podpowiedzi.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    może 1-1,5cm wybrzuszenia nie jest powodem do zgłaszania usterki. Dodam że okna otwierają się bez żadnych problemów.
    A zamykają się też bez problemu? Takie odkształcenia jak u Ciebie są bardzo duże i realnie powinny skutkować niemożnością zamknięcia okna, rygle trafiają prosto w zaczepy albo omijają je z drugiej strony. Zgłaszaj to.

  10. #50
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Nie znalazłem nigdzie i nie wiem czy w ogóle istnieją jakieś wymiary tolerancji na odchyłki wymiarów, bo może 1-1,5cm wybrzuszenia nie jest powodem do zgłaszania usterki. Dodam że okna otwierają się bez żadnych problemów. Będę wdzięczny za porady i podpowiedzi.
    Sąd Najwyższy uchwałą pełnego składu Izby Cywilnej i Administracyjnej z dnia 30 grudnia 1988 roku, III CZP 48/88, OSNCP 1989/3 poz. 36 określił wytyczne w zakresie wykładni prawa i praktyki sądowej w sprawach rękojmi i gwarancji jedna z nich brzmi:

    "Wartość rzeczy i jej użyteczność zależą od spełnienia wymagań normalnego użytku, chyba że inaczej postanowiono w umowie. W warunkach masowej produkcji zaspokaja się normalny użytek. Należy go oceniać z punktu widzenia celu umowy i przeznaczenia rzeczy. Kryterium funkcjonalne, obejmujące przeznaczenie rzeczy i jej użyteczność, wysuwa się wyraźnie na plan pierwszy przed kryterium normatywno-technicznym. Zgodność z normą techniczną nie wyłącza skuteczności zarzutu istnienia wady fizycznej rzeczy. "

    Czy to wystarczająco merytoryczne?
    PRO QUALITY

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Piszesz żeby dokopać ?....
    Tak. Piszę by dokopać. Denerwuje mnie taka postawa: mam czas skrobnąć coś na forum ale by to samo wysłać do firmy już nie.. Oni realnie mogą zająć się Twoim problemem.
    Może za długo pracowałem dla Producentów. Dokopać im na forum - co to da poza wzajemnym podnoszeniem ciśnienia? Wszyscy na tym tracą.

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Okna otwierają się, jak również zamykają bez żadnych kłopotów. Jedak coś innego jest mocno zaskakujące. W niedzielne słoneczne południe, przy temp. ok 20 stopni, okna praktycznie nie miały żadnego wygięcia. Dzisiaj ok. 21 godz. (temp. ok. 4 stopni) jeszcze raz przyłożyłem długą poziomicę. Wynik naprawdę zaskakujący, wygięcie bananowe ok. 1 cm. Spotkał się ktoś z czymś takim. Okna wewnątrz są białe, na zewnątrz dąb bagienny. Okna celowo wybrałem dwuszybowe by uniknąć większych problemów spowodowanych ciężarem szyb. Rozmiar : szer.2x180cm , wys.- 230cm następnie belka podpierająca i romby o wys. 250cm (brak stropu nad parterem, "dom w melisie" Archonu. Ciekawostka, ale przy dobrze działających oknach tarasowych, może nie ma powodu do zgłaszania tego. Nie należę do gatunku czepialskich.
    Co myślicie?

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Odpowiedzią będzie kwestia rozszerzalności cieplnej tworzywa, powodem może być brak miejsca na pracę profilu.
    Dziwi mnie tylko fakt, że przy wyższej temp problem jest przy niższej nie ma z reguły jest odwrotnie ale jest to możliwe przy założeniu, że montaż następował właśnie w dość wysokiej temp. Kolor jaki podałeś jest dość ciemny więc i temp do której się może nagrzać znaczna a co za tym idzie stosunkowo duża rozszerzalność cieplna.

    Jednak czy aż tak widoczna może być nie wiem.


    Pozdrawiam

  14. #54
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    strzalek26

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Posty
    3

    Domyślnie

    witam. 5 lat temu szwagier wymienił okna na ADAMSA na profilu veka i nie ma żadnych zastrzeżeń, więc później w domu rodzinnym wymieniliśmy okienka w tej samej firmie na ADAMS'A na profilu brugman (bo akurat była na niego duża promocja) 2 lata temu wymieniliśmy okienka w domu u teścia też w tej samej firmie i też u ADAMS'A A dzisiaj zamówiłem okienka też w tej samej firmie i tego samego producenta na profilu veka kutym w ROTO NT w obustronnym kolorze (orzech) z ciepłą ramką z tworzywa. i wierzę, że i tym razem się nie zawiodę. a że komuś profil wygięło, no trudno każdemu się może zdarzyć. Poczytajcie sobie fora na temat innych producentów (VIDOK, DRUTEX, itp.itd.) każdy popełnia jakieś grzeszki. Co do ADAMS'a nie mam żadnych zastrzeżeń, a jak się coś stanie z okienkami (odpukać) to na pewno nikogo nie będę obsmarowywał na forum. To tyle i do zobaczenia(przeczytania)

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał strzalek26 Zobacz post
    dzisiaj zamówiłem okienka też w tej samej firmie i tego samego producenta na profilu veka
    To Adams na Vece produkuje? Coś poplątałeś.

  16. #56
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    strzalek26

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Posty
    3

    Domyślnie

    nic nie poplątałem. jak nie wierzysz to patrz
    https://picasaweb.google.com/lh/phot...eat=directlink

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał strzalek26 Zobacz post
    nic nie poplątałem. jak nie wierzysz to patrz
    https://picasaweb.google.com/lh/phot...eat=directlink
    Nie widać tam nigdzie że to okna Adamsa. Nadal twierdzę że na Vece nie produkują.

  18. #58
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    strzalek26

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Posty
    3

    Domyślnie

    okienka przyjdą to porobie fotek i wcisne na forum.

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał strzalek26 Zobacz post
    okienka przyjdą to porobie fotek i wcisne na forum.
    O ile wiem Adams to Aluplast i Brungman a na pewno nie Veka, więc sprzedawca ci wciska kit
    To co zamieściłeś też mi coś nie pasuje gdyż Adams ma swój własny program do wycen a tu mamy normalnego stolkada, mało tego, o ile wiem od dawna nie bazuje na zasuwnicach stałych które narzucają wysokosć klamki inny niż w 1/2 wysokości - tak więc Strzałku sprawdź gdzie kupujesz okna bo dla mnie to co tu do tej pory ukazałeś z lekka nieładnie pachnie
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Prawdę mówiąc mnie już nic nie zdziwi. Firmy zmieniają dostawców jak rękawiczki, chociaż producentowi okien trudniej /większe koszty.

    Mnie drażni inne - jak można do koloru orzech proponować klamkę i osłonki w kolorze BRĄZ? I pewnie jeszcze jakiś tani..
    w imię 2-3 złotych na klamce wpychać ludziom takie bezguście? Tym bardziej jestem podrażniony, bo ostatnio widziałem taki pakiet u klienta.. Ładne okna - tandetne klamki..

Strona 3 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony