dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 51

Temat: Czarna fuga

  1. #1

    Domyślnie Czarna fuga

    Witajcie,

    Czy ktoś z was widział w praktyce fugę, która byłaby czarna, a nie szara? Do moich płytek z gresu (Ariostea, kolor Ardesia Black czyli grafitowy, niemal czarny) zastosowałam fugę Mapei Flex kolor 120 czarny. I niestety fuga okazała się jasno szara. Wygląda to fatalnie, tym bardziej że fuga nie jest jednolita - miejscami wygląda na jaśniejszą.

    Ekipa twierdzi, że taka uroda fugi i że nigdy nie widzieli fugi naprawde czarnej. Sklep twierdzi, że to musi być wina ekipy bo fuga powinna być czarna. A mnie ręce opadają.

    A może pomalować na grafitowo?? Bo wydłubać i zastąpić nową fugą chyba nie jest łatwo? Zwłaszcza, ze już nie mam skąd wziąć ciemniejszej.

  2. #2

    Domyślnie

    Slyszalam, ze fugi mozna malowac, zapewnie mniejszy koszt niz wyrywanie starej. Niestety mysle, ze ekipa spaprala fuge, musieli niezbyt starannie ja klasc i zabrudzic czyms.
    "And no one sings me lullabies
    And no one makes me close my eyes
    So I throw the windows wide
    And call to you across the skies..."

  3. #3

    Domyślnie

    Jasne, że spaprali
    Możesz pomalować (przynajmniej ja tak robiłem) albo złożyć zażalenie do firmy.

  4. #4

    Domyślnie Re: Czarna fuga

    Cytat Napisał taje
    Czy ktoś z was widział w praktyce fugę, która byłaby czarna,
    Grafit się dodaje i jest czarna. A grafit to także sadza z komina .

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mufka
    Slyszalam, ze fugi mozna malowac, zapewnie mniejszy koszt niz wyrywanie starej. Niestety mysle, ze ekipa spaprala fuge, musieli niezbyt starannie ja klasc i zabrudzic czyms.
    Kładli w dwóch miejscach w domu (w odstępie czasowym) i wszędzie wyszło tak samo - jasno szary, o nierównym zabarwieniu. Nie wiem jak dojść prawdy, kto zawalił, a chcę być fair. Co można źle zrobić przy kładzeniu fugi, tak żeby fuga miała jaśniejszy kolor niż powinna? Ciemniejszy to jeszcze rozumiem ale jaśniejszy? Nie zachować proporcji przy mieszaniu z wodą?

    Tak sobie pomyślałam, że zrobię test - przykleję dwa ścinki płytek do tektury, zafuguję zachowując wymagane proporcje i zobaczymy, jaki wyjdzie kolor.

  6. #6

    Domyślnie

    Mozna ja np przybrudzic pylem ze szlifowania plytek, mozna naniesc butami pylu z budowy (gips, szpachla, sypki tynk) i tak to zepsuc.
    "And no one sings me lullabies
    And no one makes me close my eyes
    So I throw the windows wide
    And call to you across the skies..."

  7. #7

    Domyślnie

    U nas w kuchni została położona dwa tygodnie temu czarna fuga mapei i jest naprawdę czarna. Zdjęć niestety nie wkleję, ponieważ nie mam cyfrówki.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kruszka

    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    brzeg
    Posty
    290

    Domyślnie

    Mam czarne płytki gresowe w kuchni i fuga mapei jest zdecydowanie czrna jak smoła.
    kruszka

  9. #9

    Domyślnie

    Ja mam fuge czarną PCI i jest czarna jak smoła. Szara to szara, może była stara i wywietrzała??

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SAVAGE7
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    granica śląskiego i małopolski
    Posty
    2.379

    Domyślnie

    WYSKROB TROCHĘ FUGI SPOMIĘDZY PŁYTEK I ZOBACZ CZY GŁĘBIEJ TEŻ JEST JASNA (WYELIMINUJESZ WTEDY MOŻLIWOŚĆ POBRUDZENIA PRZEZ ZAKURZENIE CZY ZANIESIENIE BUCIORAMI) JEŚLI FUGA GŁĘBIEJ TEŻ JEST JASNA TO NIE WIŃ FACHOWCÓW BO W FUGOWANIU NIE MA PRZECIEŻ ŻADNEJ FILOZOFII. NO CHYBA ŻE ZŁOŚLIWIE CI CZEGOŚ DOSYPALI. ŚCIĄGNIJ EKSPERTA Z MAPEI I NIECH ON SAM OSĄDZI. PRZECIEŻ NIE PONIESIESZ ŻADNYCH KOSZTÓW Z TEGO TYTUŁU. MUSISZ TO TYLKO ZGŁOSIĆ DO SKLEPU A ONI DALEJ DO MAPEI. A CZY MASZ PUDEŁKA PO TEJ FUDZE? NA PEWNO JEST TAM NR. 120?

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał SAVAGE7
    WYSKROB TROCHĘ FUGI SPOMIĘDZY PŁYTEK I ZOBACZ CZY GŁĘBIEJ TEŻ JEST JASNA (WYELIMINUJESZ WTEDY MOŻLIWOŚĆ POBRUDZENIA PRZEZ ZAKURZENIE CZY ZANIESIENIE BUCIORAMI) JEŚLI FUGA GŁĘBIEJ TEŻ JEST JASNA TO NIE WIŃ FACHOWCÓW BO W FUGOWANIU NIE MA PRZECIEŻ ŻADNEJ FILOZOFII. NO CHYBA ŻE ZŁOŚLIWIE CI CZEGOŚ DOSYPALI. ŚCIĄGNIJ EKSPERTA Z MAPEI I NIECH ON SAM OSĄDZI. PRZECIEŻ NIE PONIESIESZ ŻADNYCH KOSZTÓW Z TEGO TYTUŁU. MUSISZ TO TYLKO ZGŁOSIĆ DO SKLEPU A ONI DALEJ DO MAPEI. A CZY MASZ PUDEŁKA PO TEJ FUDZE? NA PEWNO JEST TAM NR. 120?
    Tak - na pewno 120. Co ciekawe, fuga jest czarna kiedy jest mokra - kiedy wysycha staje się jasno szara. Wyskrobać wierzchnią warstwę fugi -spróbuję ale może być cieżko bo mam dość wąskie fugi (2mm). Niestety po wypowiedziach na tym forum umacniam sie w przekonaniu (choć pewności nie mam) że to kwestia wykonawstwa. Płytki nie zostały niczym zabezpieczone po fugowaniu, nawet nie zostały dobrze domyte! a ponieważ w domu trwały cały czas inne prace wszedzie walał się biały kurz. Dopiero po zrobieniu przeze mnie awantury ekipa przykryła je papierem na czas układania parkietów. Ale do tego czasu wszystko było już brudne na potęgę.

    Ekspert z Mapei - no, chyba wiem co powie, nie wiem czy jest sens go wzywać

  12. #12

    Domyślnie

    niezli fachowcy, moj jak fugowal zabronil mi wchodzic do mieszkania sam ganial w skarpetkach , a potem mialam zakaz wchodzenia przez 1 dzien do domu , bo zabrudze (tyle, ze ja mam jasnobezowe fugi)
    "And no one sings me lullabies
    And no one makes me close my eyes
    So I throw the windows wide
    And call to you across the skies..."

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SAVAGE7
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    granica śląskiego i małopolski
    Posty
    2.379

    Domyślnie

    jeśli zostało ci coś tej fugi to rozrób trochę i zostaw do wyschnięcia. przekonasz się co jest powodem twoich zmartwień. jeśli fachowcy nawalili to postrasz ich jakimś pipem i wymuś żeby wyskrobali te fugi i położyli na nowo.

  14. #14

    Domyślnie

    Co prawda nie jest czarna ,a le bardzo ciemny bršz . Taki jak na wzorniku Mapei.
    Musieli Ci coœ nie tak zrobić, fuga powinn miec taki kolor jak na wzorniku.
    My wybralismy bardzo ciemny braz , prawie czarny i taka wyszła

    Pozdrawiam,
    KasiaR

  15. #15

    Domyślnie

    Witam


    Informuję że fuga została żle wymieszana, i pigmenty się jeszcze nie rozpuściły w wodzie jak rozpoczęto fugowanie ,Powodem tego są przebarwienia fugi w niektórych miejscach


    Piotr


    Pozdrawiam

  16. #16

    Domyślnie

    No więc przeprowadziłam test - zafugowałam dwa ścinki płytek pozostałą fugą przy zachowaniu wszystkich zalecanych przez producenta wytycznych co do proporcji, czasu i sposobu nakładania. Efekt - fuga czarna jak smoła! Na myśl o moich fachowcach nóż w kieszeni mi się otwiera

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał taje
    No więc przeprowadziłam test - zafugowałam dwa ścinki płytek pozostałą fugą przy zachowaniu wszystkich zalecanych przez producenta wytycznych co do proporcji, czasu i sposobu nakładania. Efekt - fuga czarna jak smoła! Na myśl o moich fachowcach nóż w kieszeni mi się otwiera

    Idź i ukatrup
    Składaj reklamację i rób awanturę. W końcu biorą za coś kasę.
    Moje powiedzenie, że jeśli chcesz wziąć fachowca zabierz się za to sam sprawdza sie bardzo często

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał taje
    No więc przeprowadziłam test - zafugowałam dwa ścinki płytek pozostałą fugą przy zachowaniu wszystkich zalecanych przez producenta wytycznych co do proporcji, czasu i sposobu nakładania. Efekt - fuga czarna jak smoła! Na myśl o moich fachowcach nóż w kieszeni mi się otwiera
    Wspolczucia.
    "And no one sings me lullabies
    And no one makes me close my eyes
    So I throw the windows wide
    And call to you across the skies..."

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mufka
    Cytat Napisał taje
    No więc przeprowadziłam test - zafugowałam dwa ścinki płytek pozostałą fugą przy zachowaniu wszystkich zalecanych przez producenta wytycznych co do proporcji, czasu i sposobu nakładania. Efekt - fuga czarna jak smoła! Na myśl o moich fachowcach nóż w kieszeni mi się otwiera
    Wspolczucia.
    Dzięki. Przygotowuje się do rozmowy z ekipą - wracają jutro. Rozmawiałam z nimi przez telefon - oczywiście nie przyznają się, że coś mogli zawalić.

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    emenemsy

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witaj Taje .Ja bym ekipie nie odpusciła // Jak beda pyszczyć zadzwoń do przedstawiciela Mapei w swoim miescie oni przysla ci bezpłatnie eksperta ,on pobierze próbke fugi i dostaniesz na pismie czyja to wina.Przerabiałam juz takie historie ,pracowalam z róznymi ekipami .Czytajac to co chcesz piszesz i znajac tą fuge moge ci powiedziec tylko jedno --ekipa zanieczysciła wapnem szpary między kaflami .mogło to byc od cekolu , zle dobranego kleju itp.Powodzenia -walcz o swoje bo Twój dom to przecierz spełnienie marzen --prawda?

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony