dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 92 z 92
  1. #81
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał iso2 Zobacz post
    Jeśli chodzi o komin do kominka to polecam system kominowy który zaciąga powietrze do spalania poprzez przewód kominowy i nie trzeba pod posadzką ciągnąć przewodu z zewnątrz budynku. Są już takie w Polsce od około 3 lat.
    Możesz podać namiary na jakąś stronę gdzie mógłbym poczytać i tym rozwiązaniu? Wg Ciebie to lepsze niż doprowadzenie powietrza w podłodze?

  2. #82
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Rurę wpuszcza się do wybudowanego już komina. Nic w tym dziwnego.
    No dobra to na jakimś sznurku spuścisz jedną na sam dół to ok. a jak następną połączysz z tą już opuszczoną? Wejdzie w kielich? Pytam bo żeby potem się nie okazało , że przyjdzie instalator od kotła i powie że nie da rady tej rury tam umieścić

  3. #83

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    No dobra to na jakimś sznurku spuścisz jedną na sam dół to ok. a jak następną połączysz z tą już opuszczoną? Wejdzie w kielich? Pytam bo żeby potem się nie okazało , że przyjdzie instalator od kotła i powie że nie da rady tej rury tam umieścić
    Co nie da rady. Od strony kotłowni instalator łączył u mnie opuszczoną rurę z kolanem, koncentryczna zaczyna się dopiero od otworu w ścianie i biegnie do pieca.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  4. #84
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Co nie da rady. Od strony kotłowni instalator łączył u mnie opuszczoną rurę z kolanem, koncentryczna zaczyna się dopiero od otworu w ścianie i biegnie do pieca.
    No ale mi chodzi o te odcinki rur w kominie bo one są sprzedawane w odcinkach 1mb to musisz 8 takich rur umieścić w kominie i ze sobą połączyć...

  5. #85
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Chyba wybór padł na : https://www.kominy.pl/system-kominow...-kanalowa.html akurat taki potrzebuje a kupować osobno pustaki i rury wyjdzie podobnie. Od razu na etapie budowy przy murowaniu się rurę będzie osadzało i nie będzie dylematów

  6. #86

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Chyba wybór padł na : https://www.kominy.pl/system-kominow...-kanalowa.html akurat taki potrzebuje a kupować osobno pustaki i rury wyjdzie podobnie. Od razu na etapie budowy przy murowaniu się rurę będzie osadzało i nie będzie dylematów
    Chcesz murować komin i od razu wkładać rurę na raty? A skąd wiesz, gdzie i na jakiej wysokości przyjdzie kocioł? Powodzenia.

  7. #87
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Chcesz murować komin i od razu wkładać rurę na raty? A skąd wiesz, gdzie i na jakiej wysokości przyjdzie kocioł? Powodzenia.
    Jak dam wyprowadzenie na 1,8m to co to ma za znaczenie? Kocioł wiem gdzie będzie stał (kotłownia duża) . Nie wyobrażam sobie osadzania 9mb (czyli 9 sztuk) rury w wymurowanym kominie.

  8. #88

    Domyślnie

    Komin 9,2m- hydraulik włożył bez problemu stojąc na drabinie

  9. #89
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrus_pan16 Zobacz post
    Komin 9,2m- hydraulik włożył bez problemu stojąc na drabinie
    Jak ustabilizował tą rurę bo przecież nie mógł założyć opasek. Wrzucał element po elemencie czy sobie złożył kilka metrów na gotowo i tak opuszczał?

  10. #90

    Domyślnie

    Każdy odcinek miał takie wąsy, które stabilizowały rurę wewnątrz komina.

  11. #91

    Domyślnie

    U siebie mam taki temat, że chce wypuścić przewód koncentryczny od kotła gazowego kondensacyjnego przez dach, ale nie mogę go zrobić w pionie, ani z przesunięciem poziomym a dalej w pionie. Jedyną możliwością jest puszczenie go do dachu pod kątem np 30 stopni. Nigdzie na schematach nie widziałem takiego układu, ale czy są jakieś przeciwwskazania do tego? Oczywiście byłoby to odpowiednio przymocowane. Widziałem kolanka 30 stopni, ale stosowane na zewnątrz budynku. U mnie to by szło przez nieużytkowy strych. Od pieca do dachu jakieś 3 metry.

  12. #92
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fastplayer

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    wrocław
    Kod pocztowy
    59-300
    Posty
    102

    Domyślnie

    Ja u siebie planuję kocioł kondensacyjny. Chciałbym postawić komin z pustaków keramzytowych a następnie wprowadzic do niego rurę z kwasiaka. Takie pustaki są razem z kanałem wentylacyjnym. W domu będę miał rekuperację. Czy taki kanał wentylacyjny można do czegos wykorzystać?

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony