dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 61
  1. #1

    Domyślnie Agencja ochrony/monitoring/koszt

    No właśnie tak się zastanawiam nad agencją... bo alarm już mam.
    Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenie to proszę o odp:
    1. jakiego rzędu to koszt jednorazowo/miesięcznie?
    2. czy macie umowę z konkretna agencją?
    3. za co agencja odpowiada np. alarm wyje, przyjeżdżają i.... ???


    dziękuję

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Podbijam temat wyzej, tez mnie to interesuje

  3. #3

    Domyślnie

    Witaj Inko1

    Zależy z jakich okolic jesteś i jaka agencja działa w pobliżu. Najlepsza jest ta, której patrol stoi najbliżej domu, który chcesz ochraniać.
    My mamy u siebie akurat agencję GROT, nie mamy powodów do narzekań. W 2-3 minuty od wywołania alarmu jest już patrol. Koszt to 122 zł miesięcznie (brutto). Dodatkowo płaci się w pierwszej fakturze jakąś opłatę za podłączeni, myśmywybrali opcję, że była to opłata 3 miesięczna platna z góry, wtedy nie doliczali dodatkowych opłat za podłączenie.
    Dodatkowo obejmuje to ubezpieczenie szkód powstałych za czas od zadziałania alarmu do przyjazdu ekipy.
    Jeżeli włącza się alarm, zadziała powiadomienie do agencji, przyjeżdża patrol, sprawdza co się dzieje i dzwonią do osób wskazanych przez Ciebie. Podajesz hasło, ktorym możesz ekipę odwołać, lub zdecydować, żeby czekali do Twojego przyjazdu (lub wskazanej przez Ciebie osoby).
    Narazie się sprawdza, nie było co prawda sytuacji awaryjnych (i oby nie było jak najdłużej), było kilka niechcących wywołań alarmu.

    Pozdrawiam
    Wiola

  4. #4

    Domyślnie

    Solid chce od 100 zł + VAT ale ja chyba wybiorę GROT - sasiad ich ma i widzę, że faktycznie są dwa razy dziennie + dziwne wezwania (wtedy widzę jak przeskakują przez bramę.
    Quis penis aquam turbant!!!

  5. #5

    Domyślnie

    Czy za te "fałszywe" wezwania coś się płaci????

    I czy mam rozumieć, że np wyje alarm, przyjeżdżają, oglądają, widzą, że z roletą coś nie tak i dzwonią do Ciebie, każesz wybić okno, wybijają?

    I jeszcze jedno: czy masz coś w rodzaju alarmu antynapadowego np. uchylam drzwi, facet chce wejśc na chama, ja coś tam przyciskam i agencja przyjeżdża?

  6. #6

    Domyślnie

    U nas jest tak. Monitoring robi kto inny, a interwencje kto inny. Mamy działkę w okolicach Warszawy. Monitoring zapewnia nam CMA (Centrum Monitorowania Alarmów). Interwencje wykupiliśmy w SOLID. Mają najwięcej patroli w okolicy. Są szybko max. 5 min. Jeden fałszywy alarm w stawce miesięcznej gratis. Koszt to 50 zł monitoring i 60 zł interwencje (+VAT). Wygodne to jest bo monitoring natychmiast dzwoni do nas i równocześnie zawiadamia SOLID. Jest czas na odwołanie. Dzwonią zawsze jak tylko przychodzi sygnał. Na razie tylko fałszywe sygnały były. Według instalatora alarmu jest tak (podzielona odpowiedzialność) lepiej, bo interweniujący nie może powiedzieć, że nie miał sygnału z monitoringu. Więc mniejsze pole do ewentualnych nadużyć.
    Pozdrawiam

    Marzek

  7. #7

    Domyślnie

    Jeśli masz tylko instalację alarmową, a nie masz nadajnika do powiadamiania monitoringu, to trzeba wyłożyć jednorazowo 500-600 zł. Z tego co słyszałem, zwykle alarmy mają funkcję antynapadową uruchamianą przyciskiem stacjonarnym i z pilota.
    Ja też wybiorę pewnie monitoring CMA i interwencje Solid (rekomendacja sąsiadów).
    Tomasz M.

  8. #8

    Domyślnie

    W moim przypadku opłata wynosi ok 100 zł miesiecznie - cena do negocjacji (utargowałem co nieco). W umowie jest zapis o opłacie za nieuzasadnione wezwania ale bardziej chodzi o odstraszenie zbyt często "sprawdzających" działanie patroli interwencyjnych bo jeszcze nikt za wezwanie nie zapłacił a przynajmniej nie słyszałem o takim przypadku.
    Centrala ma wbudowany dialer powiadamiający o włamaniu równolegle ze stacją monitorującą wybrane numery telefonu, możliwość przycisku antynapadowego oraz tzw. "kod pod przymusem" powiadamiający po cichu stację monitorującą w przypadku gdy ktoś wymusi wyłączenie alarmu podczas wejścia do budynku - ale to chyba standard w centralach alarmowych.
    Pokrycie szkód i działanie patrolu jest podobne jak u Wioli.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Inka1
    Czy za te "fałszywe" wezwania coś się płaci????

    I czy mam rozumieć, że np wyje alarm, przyjeżdżają, oglądają, widzą, że z roletą coś nie tak i dzwonią do Ciebie, każesz wybić okno, wybijają?

    I jeszcze jedno: czy masz coś w rodzaju alarmu antynapadowego np. uchylam drzwi, facet chce wejśc na chama, ja coś tam przyciskam i agencja przyjeżdża?
    Witam

    Za takie fałszywe wezwania teoretycznie się płaci, nie pamiętam stawki, ale przez pierwsze 3 miesiące masz prawo do 3 wezwań, może jako testowanie ekip a może jako ulga dla niedoświadczonego użytkownika.
    Ale jak podłączali nam monitoring, to powiedzieli, żeby raz w miesiącu wywołać alarm i sprawdzić patrol, tak bez powodu. Taki niechcący wowyłany alarm możesz zawsze odwołać, masz podane numery telefonów, pod trzeba zadzwonić podać hasło i odwołać patrol. Ale zdarzyło się, że nim zdążyłam zadzwonić i podać odwołać to już byli pod domem.
    Dlatego twierdzę, że najlepsza jest ta firma, która ma patrole rozstawione najbliżej obiektu. Ja mam partol akurat ok. 2 km od domu. Do tej pory nie miałam żadnych zastrzeżeń. Ale pewnie jeżeli ktoś nagminnie wywołuje alarmy i bez powodu ściąga patrol to pewnie obiążają kosztami przyjazdu, wysokość opłaty jest podana w umowie. Mnie się jeszcze to nie zdarzyło.
    Jak przyjadą to przede wszystkim oglądają okna i drzwi i stwierdzają czy wszystko jest ok. Jeżeli jest wszystko całe i nie widać śladów włamania to Cię powiadamiają i Ty podejmujesz decyzję, czy mają odjechać czy czekać. To również jest określone w umowie.

    Jeżeli chodzi o antynapad, to zależy od Ciebie. My mamy dodatkowe przyciski w domu, a poza tym piloty, które mają zasięg ok. 200 m od nadajnika i jeżeli np. podjeżdżam pod dom i widzę, że coś jest nie tak, a ponieważ mamy psy więc łatwo zauważyć czy coś jest nie tak, to wciskam przycisk i powiadamiam centralę. Tak samo jeżeli jestem na spacerze i widzę, że ktoś niepowołany się kręci przy domu, to mogę ściągnąć patrol pilotem.

    Wybór zależy od Ciebie.

    Pozdrawiam
    Wiola

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz M.
    Jeśli masz tylko instalację alarmową, a nie masz nadajnika do powiadamiania monitoringu, to trzeba wyłożyć jednorazowo 500-600 zł. Z tego co słyszałem, zwykle alarmy mają funkcję antynapadową uruchamianą przyciskiem stacjonarnym i z pilota.
    Ja też wybiorę pewnie monitoring CMA i interwencje Solid (rekomendacja sąsiadów).
    Tomasz M.:

    Witam sąsiada spod Zalesia. Jak postępy na budowie?
    A propo monitoringu. Jeżeli jest sama instalacja alarmowa zakładana przez kogoś innego a nie firmę monitorującą, to musi być zaakceptowana przez firmę ochroniarską. Przyjeżdża spec sprawdza tym centrali i poprawność wykonania instalacji. Natomiast w opcji, którą wybraliśmy my nie płaciliśmy nic za nadajnik GROT-a. Płaciliśmy tylko trzy opłaty za monitoring jednorazowo, z góry. A następną fakturę dostaliśmy dopiero po 3 miesiącach, oczywiście opłata już za jeden miesiąc. Czyli nadajnik nas nic nie kosztował.

    A mam jeszcze inne pytanie. Z czego masz kominy, murowane czy jakieś systemy kominowe. My jesteśmy obecnie przed tym dylematem. Chętnie posłucham opinii.

    A może ktoś jeszcze ma jakieś uwagi co do kominów. Chętnie wysłucham wszelkich rad.

    Pozdrawiam
    Wiola

  11. #11

    Domyślnie

    Ja mam Juwentusa.
    -dwa fałszywe alarmy miesięcznie bezpłatnie (możesz ich od czasu do czasu przetestować)
    -podajesz listę osób, które, mogą odwołać alarm i tefon kontaktowy do każdej z nich. Każda osoba ma też swoje chasło, które podaje w celu identyfikacji. Może być to także wykorzystane przy napadach, jak zadzwonią a bandyta stoi i przykłada ci nóż do gardła to przedstawiasz się i mówisz złe hasło i oni już wiedzą.
    -cena około 100zł (bez urządzenia z pilotem antynapadu) jednak alarm ma funkcję powiadomienia o napadzie(przciska się coś na klawiaturze) i wtedy przyjeżdżają jak do normalnego włamania
    -jak mają u siebie sygnał z alarmu to jednocześnie ekipa jedzie na interwencję i dzwonią z centrali.
    Kiedyś zapomniałam wyłączyć alarmu i robotnicy mi weszli do garażu to trzymali ich pod ściną a centrala ustalała ze mną telefonicznie czy takie osoby miały się tam prawo znaleźć.

  12. #12
    PL
    Guest
    PL

    Domyślnie

    Czy któs ma jakieś doświadczenia z agencją Komes ?

    PL

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wiola

    A mam jeszcze inne pytanie. Z czego masz kominy, murowane czy jakieś systemy kominowe. My jesteśmy obecnie przed tym dylematem. Chętnie posłucham opinii.

    A może ktoś jeszcze ma jakieś uwagi co do kominów. Chętnie wysłucham wszelkich rad.

    Pozdrawiam
    Wiola
    W sprawie komina to mogę podpowiedzieć następującą sprawę:
    mam kłopot z kominem od kominka ponieważ zaczeły "wyłazić" plamy w pokojach(długo by rozwodzić dlaczego?), zacząłem skuwać i uszczelniać tynki wkładać rurę w komin.Teraz wiedząc o tych kłopotach napewno bym wstawił jakiś systemowy lub wkład z kamionki(koszt ok.1000-1500)
    Pozdrawiam


    Deha z Podlasia

  14. #14

    Domyślnie

    ja płace 30 zł za miesiąc. Ochroniarze krecą sie po osiedlu i tyle. Nie dajcie sie złapć na yanie oferty, bo to nic nie daje. Najlepiej to rodwjler lub drut kolczasty
    wieczór

  15. #15

    Domyślnie

    Ja mam Solid, dłuuuuuuugo negocjowałam koszty instalacji alarmu, zeszli ok. 30 %. Abonament place 80 zl netto i mam prawo do jednego nieuzasadnionego alarmu miesięcznie. Własnie podczas sprawdzania /wlaczylam celowo alarm/ okazało się, ze cos jest nie tak, poniewaz nie ma sygnalu do stacji monitorowania i wlasnie dzisiaj czekam na montera,technika czy jak mu tam.....

  16. #16
    Tadex
    Guest
    Tadex

    Domyślnie

    Cytat Napisał minuszka
    Ja mam Solid, dłuuuuuuugo negocjowałam koszty instalacji alarmu, zeszli ok. 30 %. Abonament place 80 zl netto i mam prawo do jednego nieuzasadnionego alarmu miesięcznie. Własnie podczas sprawdzania /wlaczylam celowo alarm/ okazało się, ze cos jest nie tak, poniewaz nie ma sygnalu do stacji monitorowania i wlasnie dzisiaj czekam na montera,technika czy jak mu tam.....
    Solid powiadasz...
    Zeszli 30 % z ceny powiadasz...
    Abonament 80 zł netto powiadasz...

    ... i chcesz, aby to wszystko jeszcze sprawnie działało???

    Jak sądzisz, dlaczego zeszli 30 % z ceny? Polubili Cię? Zrobili Ci system po kosztach? Odpowiedź brzmi: NIE!!!
    Dostałaś badziewny alarm, byle jak zamontowany i tyle. Solid z tego słynie.
    Ja też miałem wziąć Solid, bo wszędzie ich pełno, ale jak posłuchałem różnych opinii na ich temat oraz popytałem sąsiadów, u których już montował Solid alarmy, to sobie darowałem. Mam alarm montowany przez prywatną firmę, monitoring CMA i ochronę Juwentus. Nie było tanio, ale jestem zadowolony . Wszystko działa tak, jak chciałem.

    Tadek

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał minuszka
    Ja mam Solid, dłuuuuuuugo negocjowałam koszty instalacji alarmu, zeszli ok. 30 %. Abonament place 80 zl netto i mam prawo do jednego nieuzasadnionego alarmu miesięcznie. Własnie podczas sprawdzania /wlaczylam celowo alarm/ okazało się, ze cos jest nie tak, poniewaz nie ma sygnalu do stacji monitorowania i wlasnie dzisiaj czekam na montera,technika czy jak mu tam.....
    hm... no właśnie ja mam ofertę Solid na 80zł netto (bez negocjacji )

  18. #18

    Domyślnie

    A co powiecie o tym rozwiązaniu ???
    http://www.ikki.pl/plcb/wiad0066.htm
    za 20zł miesięcznie???
    Czy ktoś juz to sprawdzał?
    krzychu

  19. #19

    Domyślnie

    Ja jeszcze w sprawie alarmów instalowanych przez agencję ochrony.
    Przed instalacją systemu rozmawiałem z kilkoma instalatorami, którzy współpracują z stacjami monitoringu i agencjami ochrony. Potwierdzali oni, że alarmy instalowane przez agencje ochrony (szczególnie w promocjach, czy po specjalnych obnizkach), sa raczej marnej jakości. Oszczędności polegają na zastosowaniu złej jakości central, słabych nadajników, słabych czujek. Jeżeli osprzęt jest dobrej jakości, to musi kosztować. Dlatego też zdecydowaliśmy się rozdzielić monitoring od interwencji. Myślę, że różnica w cenie jest niewielka. U mnie było to ok. 10 zł netto na m-c. Więc jeśli korzystasz osobno z monitoringu i osobno z interwencji, to obie firmy należy wybierać niezależnie. Monitoring między innymi w zależności od jakości sygnału. Interwencje zaś ze względu na czas reakcji (zależy od liczby ochranianych obiektów i liczby patroli), możliwość nieuzasadnionych wezwań, obowiązki patrolu. Obie firmy powinny na danym terenie cieszyć się renomą. Rozdzielenie funkcji i posiadanie własnego nadajnika daje też jeszcze jedną mozliwość, a mianowicie łatwość zmiany stacji monitoringu lub agencji ochrony.
    Pozdrawiam

    Marzek

  20. #20
    Guest

    Domyślnie

    Nie rozumiem co robi monitoring, bo interwencja to wiem.

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony