dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 61
  1. #21
    PL
    Guest
    PL

    Domyślnie

    Z tego co czytam wynika, że do komunikacji z centralą moniturującą wykorzystujecie drogę radiową, a nie zwykłe łącze telefoniczne.

    Czy dobrze mi się wydaje ?

    PL

  2. #22

    Domyślnie

    Powiadomienie radiowe jest: szybsze (odpada wybieranie numeru i czekanie na podniesienie słuchawki), pewniejsze (jak złodzieje odetną telefon to ...upa!), droższe niestety w zakupie, ale potem nie płacisz za wykonane połączenia jak to jest w przypadku powiadomienia telefonicznego.
    Jak widać jestem zwolennikiem radiopowiadomienia.
    Pozdrawiam serdecznie

    Paweł
    ____________________________________________
    Jak się pracuje młotem pneumatycznym to nie ma miejsca na 'undo' !!!

  3. #23

    Domyślnie

    PL dobrze Ci się wydaje. Ja mam Juwentus. 85 zł brutto, alarm+nadajnik 2500 zł. Zeszli troche z ceny bo podesłałem im następnego klienta.
    U mnie było i 5 fałszywych alarmów , nie policzyli za interwencje ani grosza, czas sam stoperm mierzyłem, najdłuższy 4,5 min. nawet jak nie ma alarmu to i tak mają stałą trasę patrolowania i zaglądają ot tak.
    Zasadniczo jestem zadowolony.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anonymous
    Nie rozumiem co robi monitoring, bo interwencja to wiem.
    Monitoring to odbieranie sygnałów z centrali alarmowej. Jeśli jest sygnał włamania, to powiadamiają agencję ochrony w celu podjęcia interwencji. To znaczy powiadamiają o konieczności wysłania patrolu. To oni dzwonią do właściciela i to u nich odwołuję się alarmy i za ich posrednictwem patrole. Dodatkowo powiadamiają jak jest usterka (brak zasilania).
    Jeśli kupisz usługę od jednej firmy np. Solid to oni wykonują obie funkcje, tj. monitoring i interwencje.
    Pozdrawiam

    Marzek

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marzek
    Jeśli kupisz usługę od jednej firmy np. Solid to oni wykonują obie funkcje, tj. monitoring i interwencje.
    NIESTETY!!!
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  6. #26

    Domyślnie

    podrzucam temat.
    słyszałem, że najlepiej jest podłączyć się do agencji przez centrum monitoringu alarmu (mam nadzieję, że nie pokręciłem nazwy). podobno (!) kosztuje coś ok. 20 zł drożej niż sam abonament w agencji ale wg. instalatorów (tych spoza agencji ochrony) jest to jak najbardziej uzasadniony wydatek. działa to na takiej zasadzie, że sygnał idzie do tego centrum i do agencji więc można sprawdzic, czy rzeczywiście reagują prawidłowo. rocznie taka dopłata to prawie 250 zł czyli mniej więcej dwa abonamenty dla agencji np. po 120 zł (z vat).
    czy ktoś spotkał się z takim centrum ?? innymi słowy czy opłaca się dopłacać ?

  7. #27

    Domyślnie

    Może sie troszke usmiejecie, ale ponieważ na razie nie ma co ukraść w domu poza 21" telewizorem (10lat) to podpisałem umowe na tzw. straszenie. 1 x dziennie podjeżdza patrol, wysiada 2 osiłków, przeciągają się pod domem - wykazują zainteresowanie domem i odjeżdzają. Koszt 30,- zł + VAT. Jak już obrosne w piórka po budowie to zmienię pewnie na inną opcję, ale na razie tak zostanie (brak kasy na radiopowiadomienie). Acha, okna i drzwi okleili, że monitorowany
    Ot taki straszak.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  8. #28

    Domyślnie

    Mam firmę Solid, płacę 85 zł. miesięcznie brutto. W tym jest fałszywy 1 alarm/m-c
    krakauer

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cypek
    wysiada 2 osiłków, przeciągają się pod domem
    hehe dobre
    chyba taki straszak najbardziej podoba się paniom ....... z sąsiedztwa

    btw. też myślę jaką firmę wybrać - w okolicy najwiecej jest solid - 3 najbliższych sąsiadów ma (może będzie jakaś zniżka) bo brać jakąś inną to nie wiem czy jest sens. w okolicy widziałem też esom i pogoń. nie wiedziałem zaś juwentusu (może siedzą w maskujących wozach . )

  10. #30

    Domyślnie

    A ja jestem zdania, że trzeba słuchać dobrych rad forumowiczów i w miarę możliwości mieć różne firmy odpowiedzialne za monitoring i interwencje a przede wszystkim nie wspierać monopolistów (czy jak to się ładnie nazywa wiodących operatorów) w dowolnej dziedzinie. Sąsiadom można poradzić, żeby czytali forum

  11. #31

    Domyślnie

    Podnoszę wątek i mam pytanie: czy w umowach z agncjami macie jakieś zapisy o zianie mieięcznego abonamentu? Tj. czy cena podlega zmianom i jak? Ją jakieś zapisy o obniżaniu/podwyższaniu ceny?

    Dostałem projekt umowy od SOLID i jest tam zapis o waloryzacji abonamentu wskaźnikiem inflacji. Też tak macie? Czy można to z nimi negocjować? Komuś się udało wyeliminowanie tego zapisu?

    Pozdrawiam
    Udało się od 1.07.2007 w nowym domu
    Nasz Dom: http://picasaweb.google.pl/gendek1

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krupiarz
    Podnoszę wątek i mam pytanie: czy w umowach z agncjami macie jakieś zapisy o zianie mieięcznego abonamentu? Tj. czy cena podlega zmianom i jak? Ją jakieś zapisy o obniżaniu/podwyższaniu ceny?

    Dostałem projekt umowy od SOLID i jest tam zapis o waloryzacji abonamentu wskaźnikiem inflacji. Też tak macie? Czy można to z nimi negocjować? Komuś się udało wyeliminowanie tego zapisu?

    Pozdrawiam
    A dlaczego chcesz wyeliminować ten zapis? Skoro wszystko drożeje, to dlaczego jedna z usług (monitoring i ochrona) ma nie zdrożeć?
    Co masz im do zaoferowania, że chcesz negocjować umowę? Ochronę Twojego supermarketu czy innego równie dużego obiektu?

    Tak naprawdę, to "oszczędzanie" na ochronie kończy się tak, że Ty udajesz, że im płacisz (niską stawkę), a oni udają, że chronią
    Dopiero jak przyjdzie co do czego, to się okazuje, że ochrona nie działa tak, jak to sobie wyobrażałeś...
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marsjanka

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    186
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Ja tez mam rozdzielony monitoring od interwencji. Monitoring w SMA (System albo Stacja Monitoringu Alarmów - nie pamietam), interwencje w Solidzie, ale przez SMA. Ma to ten plus, ze moge z miejsca zmienic firme interweniującą - jak coś mi się nie będzie podobało. A system alarmowy montował mi mój fachowiec. Wszystko działa od 1,5 roku, bez większych problemów. Teraz będę rozbudowywać jeszcze o czujki dymu i gazu (z odpowiednim powiadamianiem oczywiście). Aha, płacimy raz w roku (bo jest taniej).
    Marsjanka (Kasia)
    & 3xM

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Garfield

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Janówek Pierwszy
    Kod pocztowy
    05-124
    Posty
    287
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    125

    Domyślnie

    ja sie niezgodze z opiniami o solidzie!
    w jednym domu mam alaram montowany przez solid i monitorowany tez, przez 8 lat jak tam mieszkam byli tylko dwa razy raz wymienili akumulatory drugi raz zadzwonili że cos jest nie halo bo przestali otrzymywac sygnał od naszego obiektu, okazało sie że antena sie obluzowała! tak to nic sie nie dzieje do tego ani razu nie zostalismy obciązeni fałszywymi alarmami!, moja siostra która ma dom niedaleko nas też jest w solidzie, po zainstalowaniu alarmu zdarzało sie tak że chłopaki byli po 5-6 razy dziennie przez miesiac u niej! (kto inny montował alarm) i ani razu nie zostali obciązeni kosztami fałszywych alarmów! teraz jak ja sie buduje tez wybrałem solid! dokładnie powiedziałem przedstawicielowu co chce i jakiej to mna byc firmy! do tego koles powiedział ze cena za monitoring to 60 netto wiec sie zgodziłem bez negocjajcji! bo uważam ze to jest ok cena! wiec mam alarm taki jak chciałem oraz monitoring na uważam dobrym poziomie.!

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garfield
    ja sie niezgodze z opiniami o solidzie!
    Każdy ma prawo do własnej opinii

    Każdą firmę tworzą ludzie. Jak trafisz na palantów, to masz złe zdanie o firmie. Jak trafisz na zaangażowanych w swoją pracę profesjonalistów, to jesteś zadowolony (do czasu... ).
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  16. #36

    Domyślnie ...

    Takie moje prywatne przemyślenie na temat interwencji, bo o to tu chyba głównie chodzi. Nas jako właścicieli "posiadłości ziemskich" wraz z zabudowaniami i przynależną infrastrukturą interesuje przede wszystkim, aby monitoring umożliwiał "natychmiastową" interwencję patrolu po wywyłaniu alarmu. Moim zdaniem niezbyt ważne jest kto monitoruje, bo i tak ostatnim, najsłabszym elementem tego łańcucha są "sympatyczni panowie z załogi interwencyjnej". Nie wiem jak to jest w innych rejonach, ale w moim "przodujące firmy" mają coś ok. 1,5 wozu na kilkaset chronionych obiektów i w umowach zastrzegają sobie czas dojazdu w dzień rzędu 15min (ze względu na utrudnienia w ruchu czyli tzw korki chociażby). Co się dzieje w przypadku N alarmów, gdzie N>1, można się domyśleć. Panowie z branży mówią, że "łapciuchom", którzy decydują się na włam pomimo wyraźnych ostrzeżeń, że obiekt jest monitorowany, w przypadku najprostszych zabezpieczeń typu czujki ruchu i zwykłe szyby, 15min wystarcza aż nadto (bicie szyby, rajd po chałupie, komórka, odtwarzacz mp3, flaszka z barku do kieszeni i w długą). Nie żebym "był na nie" ale na prawdę cudów nie ma, tego typu zdarzenia trzeba sobie chyba w koszty wkalkulować. Chyba że kogoś stać na 24h ochronę i budkę dla ochroniarzy na posesji. I jeszcze jedna sprawa, nie wiem jak centra monitorowania, ale agencjom często zdarza się "w terenie" powiadomienie na GSM oparte montować, a sieć bywa czasami niedostępna, o czym "trochę inteligentniejszym łapciuchom" w imieniny Mieczysława przypomnieć się zdarza. Na szczęscie sporej części "łapciuchów" odechciewa się jak widzą stosowne tablice i sygnalizatory, ci którym się jednak chce mają jakby mniej czasu na działalność, a i agencje ubezpieczeniowe chętniej od kradzieży ubezpieczają "domy w budowie" w monitoring zaopatrzone. I o to chyba głównie tu chodzi (moim zdaniem oczywiście).

  17. #37

    Domyślnie

    Do monitoringu jako ochrony domu warto jeszcze miec psa.
    Właśnie przed takimi przypadkowymi wejściami, które w te 15 minut mogą cos narozrabiać.
    Pies też skutecznie odstrasza takich "łapiduchów".
    Zawodowiec jak będzie chciał przyjść to i tak nic nie pomoże.


    Mobby

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał mobby
    Do monitoringu jako ochrony domu warto jeszcze miec psa...
    Psa zawsze warto mieć, przecież to najlepszy przyjaciel człowieka ...

  19. #39

    Domyślnie Agencja ochrony

    Zastanawiam się nad agencja ochrony. Mój sąsiad - szef grupy ochroniarzy w dużym zakładzie przemysłowym - twierdzi że to jest kupowanie złudzenia.
    W mojej pracy są alarmy. Mamy w umowie przyjazd do 10 minut. Testowaliśmy ich. Alarm wył przez pół godziny, jak zadzwoniliśmy że powinni już być, to na centrali podano że "ekipa już jedzie". Przyjechali po dalszych 30 minutach (mieli jeszcze problemy z wejściem). Razem godzina.

    Kolega w swoim nowobudowanym domu też wynajął taką usługę przybycia ochrony w momencie alarmu. 2 razy testował. Też przybyli gdzieś po ponad pół godziny. Raz się tłumaczyli że "byli na drugim końcu miasta". Drugim razem "mieli wezwanie do innego alarmu".

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.199

    Domyślnie

    Witam
    Ponieważ od bardzo długich już lat jestem producentem stacji monitorowania, projektuję systemy ochrony ruchomej (te grupy w samochodach) i buduję różnego rodzaju zabezpieczenia to....
    Coś Wam powiem.

    O swoje bezpieczeństwo każdy powinien zadbać sam!
    System alarmowy, choćby i najdroższy na świecie, jest tylko systemem SYGNALIZACJI włamania, nieuprawnionego wejścia.
    ŻADEN alarm jeszcze nigdy i nikogo nie uchronił przed poniesieniem strat!
    Bo?
    Bo jak ktoś wie, po co przyszedł, to zrobi to, co zaplanował!
    Można jednak starać się mu to utrudnić.
    Pomagają wszelkie zabezpieczenia mechaniczne. Dobre zamki, solidne drzwi, kraty, dobre żaluzje, szyby P ileś tam...
    Ale....
    Ale tak naprawdę to nie o to w tej bajce chodzi!!!
    Dlaczego, do cholery, nikt jakoś nie chce pojąć, że bezpieczeństwo naprawdę jest luksusem?! Że bardzo drogo kosztuje?! Że jego budowanie i utrzymywanie jest procesem ciągłym i nigdy się nie kończy!?
    Przecież większości z Was wcale nie stać na potrzebny Wam POZIOM zabezpieczenia!

    Dobrej klasy "goryl" jest bardzo kosztowny. On za Was myśli o bezpieczeństwie, chroni "własnom piersiom" i nadstawia karku, jak kogo niepotrzebnie "odstrzeli", bo pomyli dawno niewidzianego przyjaciela z agresorem!
    Co zostaje?
    Tanie namiastki!!!

    Nie są złe! Mają dużo sensu!

    Jeżeli firma ubezpieczeniowa udzieli Wam dużej zniżki na opłatę polisy, bo macie dobrej klasy alarm, monitorowany w firmie ochroniarskiej, z grupą reagowania, to NIE ISTNIEJE możliwość ponoszenia DUŻYCH strat.
    Nikt Wam w salonie na dywanie ogniska nie zapali czy też nie zostawi odkręconych kranów po "szybkiej wizycie".
    Po prostu! Nie będzie na takie sprawy miał czasu!

    Szlag trafi telewizor i wideo, może jakieś świecidełka zostawione na wierzchu... Kilka pamiątek, bo ładne były...
    (ubezpieczone!!!)
    Znajdziecie swoje majtki porozwłóczone po całym domu... Bałagan do posprzątania... Takie tam, drobne, ale jednak bardzo dokuczliwe sprawy...
    A pies?
    Wcale nie jest ŻADNYM zabezpieczeniem!!!
    Musiałby ze dwie szkoły ukończyć!
    Są takie, ale kosztują jak nowy , dobry Mercedes!
    Szkoda stworzenia! Biedny Ciapek!

    I zazwyczaj płacicie około 100 do 200zł miesięcznie uważając, że to zdzierstwo!
    Latami płacicie - i nic!

    TAK MA BYĆ!!! Właśnie dlatego - NIC!

    Można sobie kupić złudzenie za 20zł miesięcznie... Tylko po co?

    Pozdrawiam Adam M.

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony