dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 61
  1. #41

    Domyślnie Re: Agencja ochrony

    ...
    my plebs mamy tylko płacić PIT,CIT,ZUS,US,VAT,opłaty,koncesje,akcyzy,podatki ,zezwolenia,legalizacje,homologacje,licencje,prowi zje i wszyskie inne myta co krok, w sumie oddajemy 86%!! zarobku, w zamian co? super kolej, super drogi, super szpitale, super prawo itd itd

  2. #42

    Domyślnie

    Święta prawda SNCF, święta prawda.

  3. #43
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Aggi_2004

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    67
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Nie zgadzam sie z przedmowcami. Placimy ok 70pln miesiecznie ( za Solid Security ) i nic. Ale pewnie dlatego nic, ze placimy. W miedzyczasie kilku naszych nieplacacych znajomych zostalo okradzionych. Wiem, ze nie jest to zabezpieczenie przed jakims super zlodziejem ale taki do nas nie przyjdzie bo nie ma po co. Ale jest to zabezpieczenie przed dziesiatkami rozmaitych pomniejszych rzezimieszkow. Mamy w umowie przyjazd w ciagu 10min, kilkakrotnie testowalismy i zawsze byli w ciagu tych 10min.
    Pozdr
    Aggi_2004

  4. #44
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Czyli płacisz haraczyk pod przykrywką legalnego przedsiębiorstwa. A co zrobisz, jak abonament wzrośnie z 70 na 150 PLN ? Zapłacisz bez słowa sprzeciwu "bo jak nie to mi chałupę obrobią" ? Ja mam w dużym poważaniu firmy ochroniarskie. Założę "zwykły" alarm i ubezpieczę chałupę - jestem w stanie się założyć, że koszta roczne będę miał 2-3 razy mniejsze niż sąsiad płacący 120 PLN miesięcznie za "ochronę".

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marsjanka

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    186
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    a powiedz mi kochany - co to jest zwykły alarm?
    syrena, która wyje sąsiadom - kiedy mnie nie ma? i która nie wiem kiedy się włączy?

    więc oświeć mnie - bo do tej pory myślałam, że mam zwykły... a tu niespodzianka...
    ale co tam brunetka może wiedzieć - może ma "niezwykły"

    bo ja płacę - jak już wcześniej napisałam - firmie monitorującej, która w zależności od sygnału, wysyła odpowiednim ludziom odpowiednie powiadomienia... patrole mam osobno - nie powiązane z firmą monitorującą... a w systemie mam, oprócz czujek alarmowych, jeszcze dymowe, gazowe - w zależności od zdażenia powiadomienie idzie do nas, do firmy patrolującej, do straży pożarnej, policji... nie wydaje mi się, żebym za to haracz płaciła
    jak będzie za drogo - to najwyżej do konkurencji pójdę

    P.S. i normalnie mam "pecha" - do mnie patrol przyjeżdża po maks. 5 minutach

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał M@riusz_Radom
    Czyli płacisz haraczyk pod przykrywką legalnego przedsiębiorstwa. A co zrobisz, jak abonament wzrośnie z 70 na 150 PLN ? Zapłacisz bez słowa sprzeciwu "bo jak nie to mi chałupę obrobią" ? Ja mam w dużym poważaniu firmy ochroniarskie. Założę "zwykły" alarm i ubezpieczę chałupę - jestem w stanie się założyć, że koszta roczne będę miał 2-3 razy mniejsze niż sąsiad płacący 120 PLN miesięcznie za "ochronę".
    W warszaie placi sie po 70 PLN/m-c
    Wiec Twoje oszczednosci nie sa tak ogromne, biorac pod uwage argumenty poprzedniczki ... Niew widze sensu takiej oszczednosci, ktora moze stac sie raczej koszmarem w razie jakiejsc "awarii"

    Pzdr.

  7. #47
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marsjanka
    a powiedz mi kochany - co to jest zwykły alarm?
    syrena, która wyje sąsiadom - kiedy mnie nie ma? i która nie wiem kiedy się włączy?
    Zwykła tzn taka, która nie jest połączona z "agencją" ochrony, policją i lokalnym proboszczem. Ewentualnie ustawiony tak, aby w razie wzbudzenia powiadomił mnie telefonicznie.

    A co do przejścia do konkurencji - znane były u mnie na lokalnym podwórku przypadki, kiedy po zmianie firmy ochroniarskiej "ktoś" włamywał się do domu i w ciągu 20 minut nie kradł niczego tylko dewastował co się dało. Druga "agencja" przyjeżdżała ZAWSZE w ciągu 20 minut, z naciskiem na te 20 minut a wiesz ile w tym czasie można narobić szkód ?

    Nie jest tajemnicą, że każda z firm ma "swój" teren i raczej przestrzegają granic "wpływów".

  8. #48
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Cytat Napisał piwopijca
    W warszaie placi sie po 70 PLN/m-c
    To tanio. Brat zamknął ostatnio budynek, podpisał umowę i płaci równo 100 PLN netto miesięcznie.

  9. #49

    Domyślnie

    To dorgo, ja mam oferte od solid'a ale tyle samo zdaje sie, ze chce skorpion.
    wiec nie jest tak zle. Mam zagwarantowany dojazd w nocy 10 a w dzien 15 min.
    Skorpiona mam blisko -ok. 2-3 km od ich budynku, wiec pewnie lepsze czasy wykreca

    Pzdr.

  10. #50
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marsjanka

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    186
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał M@riusz_Radom
    A co do przejścia do konkurencji - znane były u mnie na lokalnym podwórku przypadki, kiedy po zmianie firmy ochroniarskiej "ktoś" włamywał się do domu i w ciągu 20 minut nie kradł niczego tylko dewastował co się dało. Druga "agencja" przyjeżdżała ZAWSZE w ciągu 20 minut, z naciskiem na te 20 minut a wiesz ile w tym czasie można narobić szkód ?

    Nie jest tajemnicą, że każda z firm ma "swój" teren i raczej przestrzegają granic "wpływów".
    u mnie nie ma "stref wpływów" - na terenie działa ok. 8-10 firm ochroniarskich - a poza tym, ja nie mam umowy z żadną z nich - ja mam umowę z firmą monitorującą, a oni z firmami patrolowymi - ja tylko wybieram "chcę żeby na interwencje/patrole przyjeżdżała firma X" albo "od dziś chcę by przyjeżdżała firma Y" i już. Mam to w umowie.

    a jeśli chodzi o te twoje "20 minutowe szkody" - u mnie to nie przejdzie - firma z którą mamy umowę płaci ze swojego ubezpieczenia za tego typu szkody (od momentu sygnału do przyjazdu patrolu) - więc wybacz - nie wierzę w takie cuda, żeby u mnie mieli zrobić kipisz za który musieliby zapłacić...

    Płacę 100 zł brutto za miesiąc, czyli 1200 za rok (zniżka za opłacanie z góry za rok).
    A dom i tak ubezpieczylam - z duuuużąąąąą zniżką, za to co powyżej.

  11. #51
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    No cóż, przedstawiłem tylko swój punkt widzenia na w/w temat, nic więcej Jeśli komuś to poprawi poczucie bezpieczeństwa to niech inwestuje - mówią, że to jest bezcenne

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał M@riusz_Radom
    No cóż, przedstawiłem tylko swój punkt widzenia na w/w temat, nic więcej Jeśli komuś to poprawi poczucie bezpieczeństwa to niech inwestuje - mówią, że to jest bezcenne
    No nie zupelnie, u mnie jest w cenie 70PLN/mc netto a u @" Marsjanka" 100 PLN/mc netto

    Pzdr.

  13. #53
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marsjanka

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    186
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał piwopijca
    No nie zupelnie, u mnie jest w cenie 70PLN/mc netto a u @" Marsjanka" 100 PLN/mc netto

    Pzdr.
    a czytać należy dokładnie - u Marsjanki 100 zł BRUTTO

  14. #54

    Domyślnie

    Sorry, mnie chodzilo o odpowiedz @"M@riusz_Radom" na stwierdzenie "... Jeśli komuś to poprawi poczucie bezpieczeństwa to niech inwestuje - mówią, że to jest bezcenne "
    Tylko tyle
    Pokazalem,ze jednak jest wycenione

    Pzdr.

  15. #55

    Domyślnie

    ...
    my plebs mamy tylko płacić PIT,CIT,ZUS,US,VAT,opłaty,koncesje,akcyzy,podatki ,zezwolenia,legalizacje,homologacje,licencje,prowi zje i wszyskie inne myta co krok, w sumie oddajemy 86%!! zarobku, w zamian co? super kolej, super drogi, super szpitale, super prawo itd itd

  16. #56
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marsjanka

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    186
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał SNCF
    Cytat Napisał Marsjanka
    i normalnie mam "pecha" - do mnie patrol przyjeżdża po maks. 5 minutach
    a wiesz ze po drodze zabija niewinnych ludzi , całe rodziny?
    zastanawiasz sie nad tym chociaż?

    nie
    no patrz, a u mnie nie zabijąją - u mnie policja stoi i pilnuje kierowców...

    Cytat Napisał "SNCF
    a ja dopiero co byłem na pogrzebie zabitej rodziny przez pędzącą mafie ochroniarską (wyprzedzali na 3go na podwojnej ciaglej i oni oczywiscie złodzieje, mafia przezyli!!!)

    lecieli do kogos jak Ty
    a niby skąd wiesz? jasnowidz jesteś?
    u mnie patrole stoją niedaleko - kilometr od mojego domu... i to dwa patrole ... i dość często robią objazdy swoich rejonów, powoli...

    Cytat Napisał SNCF
    ojciec zmarl w szpitalu matka i jedno dziecko na miejscu
    osierocili drugie
    moze podam Ci adres pojedziesz mu sie przedstawisz i powiesz ze to dzieki takim jak Ty ? co ? masz odwage egoisto ?

    polak polakowi jednak potrafi
    wiesz, mogę współczuć, tak po ludzku, że trafili na debila za kierownicą, ale akurat z moich obserwacji tego typu "debilizm drogowy"nie jest ściśle związany z - jak to ty nazywasz - "mafią ochroniarską"

    bo jeśli chodzi o tragedie, to pokusiłabym się o stwierdzenie, że znacznie cześciej to jakiś "kowalski" czy "nowak" - zupełnie prywatnie jadąc do domu/pracy/na zakupy zaczyna się spieszyć i "kozaczyć"... ot taki szary człowieczek - np. taki jak ten, który zabił dziesięciolatka chodzącego do szkoły z moją starszą córką, dziesięciolatka - wyczekane, jedyne dziecko swoich rodziców, dziesięciolatka, który wysiadł ze szkolnego autobusu i przechodził na drugą stronę drogi, dziesięciolatka który pewnie się nie rozejrzał ... no i kierowca w szoku.... on "nie myślał", on "nie chciał", on po prostu jechał 80 km/h a nie 40 jak nakazywały znaki - bo droga prosta...miał gdzieś, że jest przystanek autobusu szkolnego, zwyczajnie omijał stojący na drodze oznaczony szkolny autobus z którego wysiadały dzieciaki, bo on się spieszył.... i nie był ochroniarzem na interwencji.... więc twoja teoria się sypie...

    a teraz mi powiedz "panie świętoszku", że masz prawo jazdy z którego korzystasz, i w 100% przestrzegasz przepisów drogowych...

    i zaraz będzie - bo ja jestem "dobrym kierowcą", "jeżdżę szybko, ale bezpiecznie" i inne pierdoły....

    a ja za siebie nie muszę się wstydzić, a ty?

    Marsjanka/Kasia

  17. #57

    Domyślnie

    ...
    my plebs mamy tylko płacić PIT,CIT,ZUS,US,VAT,opłaty,koncesje,akcyzy,podatki ,zezwolenia,legalizacje,homologacje,licencje,prowi zje i wszyskie inne myta co krok, w sumie oddajemy 86%!! zarobku, w zamian co? super kolej, super drogi, super szpitale, super prawo itd itd

  18. #58
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marsjanka

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    186
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Wiesz, ty jednak jesteś "specjalnej troski"...
    kłopoty masz z gramatyką, ortografią i na dodatek semantyką -
    i widzę się się nie dogadamy w żaden sposób,
    bo jesteś tak owładnięty swoją misją, że rozmawia się z tobą - jak z Rydzykiem

  19. #59

    Domyślnie

    ...
    my plebs mamy tylko płacić PIT,CIT,ZUS,US,VAT,opłaty,koncesje,akcyzy,podatki ,zezwolenia,legalizacje,homologacje,licencje,prowi zje i wszyskie inne myta co krok, w sumie oddajemy 86%!! zarobku, w zamian co? super kolej, super drogi, super szpitale, super prawo itd itd

  20. #60
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marsjanka

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    186
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Drogi Panie Anonimie,
    tak się składa, że ja się nie wstydzę własnego nazwiska, nie wstydzę się podawania adresu email, baaa.... podaję nawet w jakiej miejscowości mieszkam...
    w przeciwieństwie do Pana... ,
    ale każdą kolejną wycieczkę osobistą z Pana strony potraktuję już dużo poważniej

    A wracając do meritum sprawy:
    zastanówmy się, pana taki "kozak", a własnej mamie pan nie poradził, żeby poszła na policję???? Bo to groźby były, próba wymuszenia, szantaż... Moim zdaniem, to właśnie brak reakcji powodował taką, a nie inną reakcję opisanych przez Pana bandytów.
    Bo to bandyci byli, a nie ochroniarze. Zamiast na emeryturę, powinna na policję z tym pójść. Ale nie... lepiej biadolić... a przecież z Pana taki detektyw... znaleźć w profilu email, wrzucić w google i znaleźć nazwisko , którym się otwarcie podpisuję...

    Ja pana, ani nikogo innego do niczego nie namawiam. Forum służy wymianie informacji i doświadczeń.

    Pan ma swoje zdanie (ochroniarze=bandyci=piraci drogowi=mordercy), a ja mam swoje zdanie.

    Oczywiście korzystając z firmy monitorującej (korzystając z patroli interwencyjnych przyjeżdżająch na sygnał włamania) jestem - cytując Pana wypociny:
    1. egoistką (a niby dlaczego?),
    2. chcę miec cos kosztem innych (niby co takiego?),
    3. zabili rodzinę, dzięki takim jak ja (ogólnie bardzo związane z tematem - wsioskowanie na poziomie - dostarczyciel pizzy spowoduje wypadek ze skutkiem śmiertelnym - nie zamawiam więcej pizzy, albowiem finansowałabym morderców i piratów drogowych),
    4. "polak polakowi jednak potrafi" - w rozwinięciu - "oraz jak kazdy polak
    - ja napisałem cos o Tobie a Ty od razu o mnie bo polakowi nie mozna NIC powiedziec" (to już na maksa bełkot - zresztą co w tym dziwnego, że jeśli ty napisałeś coś personalnie o mnie, ja zrobiłam tak samo???? a tak a propos - Polak, to się z dużej litery pisze)

    Nie zna Pan mojego sąsiedztwa - a są tu tacy, co:
    1. mają umowę z firmą ochroniarską
    2. mają umowę z firmą monitorującą (a przez nią zewnętrzne patrole interwencyjne)
    3. nie mają żadnych umów - sami sobie pilnują (ewentualnie proszą rodzinę lub sąsiadow).
    Reasumując - ja nikogo z mojego sąsiedztwa na nic nie skazuję.

    To Pan wraz z mamą, nie reagując na bandytyzm - skazaliście kogoś innego na działalność panoszących się bandytów... w waszej okolicy.

    Katarzyna Jankowska / Marsjanka

    P.S. A może Pan też się podpisze z imienia i nazwiska...

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony