dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Temat: Listwy tynkarskie - wyrywac w koncu czy nie?

Domyślnie Listwy tynkarskie - wyrywac w koncu czy nie?

Witam

Mam klasyczny problem z listwami tynkarskimi - wyrywac czy nie. Tynki cemenetowo wapienne, reczne. Kupilem iles tam listw w Leroyu, byl jeden rodzaj, wiec pewnie sa to najtansze ocynkowane. Ekipa twierdzi, ze zbudowala juz milion domow i zadnej rdzy nigdy nie bylo. Z kolei kierownik, znajomi mowia zeby listwy wyciagac, bo przy zacieraniu zrywa sie wierzchnia warstwe cynku i tam moga powstawac rdzawe slady. Do tego przy ucinaniu listwy rowniez powstaje miejsce bez ocynku i jest to zrodlo potencjalnej rdzy. Ekipa sie broni recami i nogami przed wyciaganiem - dodatkowa robota za ktora chca kase.

Bylbym sklonny wyciagac te listwy, co wiazaloby sie z dodatkowymi kosztami. Ale - przeciez listwy na rogac rowniez sie zostawia, a chyba sa zrobione z tego samego materialu? Tez je sie przeciez zaciera? Wiec tez mozna niby zedrzec wierzchnia warstwe ocynku? Czym sie zatem rozni listwa narozna od listwy tynkarskiej?

Wiec jak to w koncu jest z tymi listwami? Moglby ktos podsumowac, albo wie ktos dlaczego listwy narozne mozna zostawic bez obawy o rdze, a te listwy tynkarskie to chwast ktory trzeba wyrwac? Czytalem na forum, ale jak to na forum - ile ludzi, ile ekip, tyle partii i teorii :/

Z gory dzieki
    Damian

Domyślnie

mam 2 lata listwy z liroya w ścianach nic nie rdzewieje.

3. Kronika budowy domu z betonu komórkowego H+H. Relacja krok po kroku Wybieramy klej do płytek. Jaki do glazury, jaki do gresu, jaki do terakoty lub kamienia? Własny dom! Najlepszy sposób na życie. Historia budowy nowego domu na starych fundamentach Jaki jest koszt remontu łazienki? Ile zapłacisz za robociznę, ile za materiały?

Domyślnie

No ale jak wyrwiesz i zaczniesz uzupełniać ubytki po tych listwach to będą się odznaczać poprawki w tynku, no chyba ze robisz później jeszcze jakąś warstwę wykończeniową.

Domyślnie

Cytat Napisał mynia_pynia Zobacz post
    No ale jak wyrwiesz i zaczniesz uzupełniać ubytki po tych listwach to będą się odznaczać poprawki w tynku, no chyba ze robisz później jeszcze jakąś warstwę wykończeniową.
    Robie jakas warstwe, ale co do wyrywania - to sie robi na mokro jeszcze, wiec sladu nie powinno byc.

Czy moze potem sa problemy z rownoscia? Ktos ma doswiadczenia?

No i z tego co widze, to jednak nie jest tak jak mi kiero mowi, ze 95% wyrywa... zaraz sie okaze, ze tylko 5% wyrywa, a 95% zostawia, co?

Pzdr,
    Damian

Domyślnie

Cytat Napisał gwiezdnik Zobacz post
    Robie jakas warstwe, ale co do wyrywania - to sie robi na mokro jeszcze, wiec sladu nie powinno byc.

Czy moze potem sa problemy z rownoscia? Ktos ma doswiadczenia?

No i z tego co widze, to jednak nie jest tak jak mi kiero mowi, ze 95% wyrywa... zaraz sie okaze, ze tylko 5% wyrywa, a 95% zostawia, co?

Pzdr,
    Damian
    Nie wiem czy jestem w większości ale mam nie wyrwane
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    404

Domyślnie

U mnie wyrwane i żadnych śladów ani ran...
    Świerkowisko - Blog dziennik
    Świerkowisko dziennik budowy...
    Mój fachowiec od wszystkiego - polecam!!!
    Dom przebudowany ze starego - 170m po podłogach. Poddasze, piwnica z jednym grzejnikiem w pralni, wysoka ścianka kolankowa 120cm. Dół 45m podłogówki i grzejniki, góra grzejniki.Ocieplenie 16cm styro, poddasze 25cm wełny, stropy 10cm styro. Piec Vitodens 200 19KW, zasobnik 120litrów, indukcja, rekuperator.
    3 dorosłych i dziecko. Są ciepłolubni - temp wewnątrz domu 23 stopnie.

Domyślnie

też mam wyrwane, w cenie tynkowania , śladów czy nierówności nie ma
    za to w piwnicy powiem Ci że ocynkowane narożniki tynkarskie od wilgoci puściły rdzę w kilku miejscach, co oczywiście nie ma miejsca na parterze ani poddaszu, czyli rdzewieć mogą tylko zależy to od miejscowych warunków (przede wszystkim podwyższona wilgotność)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Castaway

Domyślnie

Ja mam wyrwane na mokro, śladu nie ma, ryzyka rdzy nie ma.
    – Walka z rekuperatorem jest nierówna, ale się nie poddaję w przeciwieństwie do instalatora....

Domyślnie

u mnie wyrywali na mokro i nie widać żednych śladów.

A widziałem rdzawe ślady w tynkach gipsowych na kilku robotach

Piotr

Domyślnie

Przy tynkach gipsowych takie listwy wyrywa się bezwzględnie bo warstwa ocynku może nie by wystarczającym zabezpieczeniem przed korozją. Ale tynki cementowo wapienne to nie gipsowe i stal w tych tynkach nie koroduje, no chyba że będzie to powcina czy łazienka ze słaba wentylacją.

Domyślnie

Czesc tynkow tradycyjnych, czesc gipsowych, po okolo 6 mesiacach ,wszystkie narozniki pod tynkem gipsowym skorodowaly.
    W pomieszcczeniach gdzie byly tynki tradycyjne, brak widocznych sladow rdzy, ale dla proby odkulem jeden i okazalo sie, ze w miejscach w ktorych naroznik byl przyklejony na placki chyba gipsu, byly ogniska korozji.
    Tak wiec wszystkie narozniki w domu zostaly wymienione na nowe

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia