dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Listwy tynkarskie - wyrywac w koncu czy nie?

    Witam

    Mam klasyczny problem z listwami tynkarskimi - wyrywac czy nie. Tynki cemenetowo wapienne, reczne. Kupilem iles tam listw w Leroyu, byl jeden rodzaj, wiec pewnie sa to najtansze ocynkowane. Ekipa twierdzi, ze zbudowala juz milion domow i zadnej rdzy nigdy nie bylo. Z kolei kierownik, znajomi mowia zeby listwy wyciagac, bo przy zacieraniu zrywa sie wierzchnia warstwe cynku i tam moga powstawac rdzawe slady. Do tego przy ucinaniu listwy rowniez powstaje miejsce bez ocynku i jest to zrodlo potencjalnej rdzy. Ekipa sie broni recami i nogami przed wyciaganiem - dodatkowa robota za ktora chca kase.

    Bylbym sklonny wyciagac te listwy, co wiazaloby sie z dodatkowymi kosztami. Ale - przeciez listwy na rogac rowniez sie zostawia, a chyba sa zrobione z tego samego materialu? Tez je sie przeciez zaciera? Wiec tez mozna niby zedrzec wierzchnia warstwe ocynku? Czym sie zatem rozni listwa narozna od listwy tynkarskiej?

    Wiec jak to w koncu jest z tymi listwami? Moglby ktos podsumowac, albo wie ktos dlaczego listwy narozne mozna zostawic bez obawy o rdze, a te listwy tynkarskie to chwast ktory trzeba wyrwac? Czytalem na forum, ale jak to na forum - ile ludzi, ile ekip, tyle partii i teorii :/

    Z gory dzieki
    Damian

  2. #2

    Domyślnie

    mam 2 lata listwy z liroya w ścianach nic nie rdzewieje.

  3. #3

    Domyślnie

    No ale jak wyrwiesz i zaczniesz uzupełniać ubytki po tych listwach to będą się odznaczać poprawki w tynku, no chyba ze robisz później jeszcze jakąś warstwę wykończeniową.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał mynia_pynia Zobacz post
    No ale jak wyrwiesz i zaczniesz uzupełniać ubytki po tych listwach to będą się odznaczać poprawki w tynku, no chyba ze robisz później jeszcze jakąś warstwę wykończeniową.
    Robie jakas warstwe, ale co do wyrywania - to sie robi na mokro jeszcze, wiec sladu nie powinno byc.

    Czy moze potem sa problemy z rownoscia? Ktos ma doswiadczenia?

    No i z tego co widze, to jednak nie jest tak jak mi kiero mowi, ze 95% wyrywa... zaraz sie okaze, ze tylko 5% wyrywa, a 95% zostawia, co?

    Pzdr,
    Damian

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał gwiezdnik Zobacz post
    Robie jakas warstwe, ale co do wyrywania - to sie robi na mokro jeszcze, wiec sladu nie powinno byc.

    Czy moze potem sa problemy z rownoscia? Ktos ma doswiadczenia?

    No i z tego co widze, to jednak nie jest tak jak mi kiero mowi, ze 95% wyrywa... zaraz sie okaze, ze tylko 5% wyrywa, a 95% zostawia, co?

    Pzdr,
    Damian
    Nie wiem czy jestem w większości ale mam nie wyrwane
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    U mnie wyrwane i żadnych śladów ani ran...

  7. #7

    Domyślnie

    też mam wyrwane, w cenie tynkowania , śladów czy nierówności nie ma
    za to w piwnicy powiem Ci że ocynkowane narożniki tynkarskie od wilgoci puściły rdzę w kilku miejscach, co oczywiście nie ma miejsca na parterze ani poddaszu, czyli rdzewieć mogą tylko zależy to od miejscowych warunków (przede wszystkim podwyższona wilgotność)

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Castaway
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    góry....górskie
    Posty
    209

    Domyślnie

    Ja mam wyrwane na mokro, śladu nie ma, ryzyka rdzy nie ma.
    – Walka z rekuperatorem jest nierówna, ale się nie poddaję w przeciwieństwie do instalatora....

  9. #9

    Domyślnie

    u mnie wyrywali na mokro i nie widać żednych śladów.

    A widziałem rdzawe ślady w tynkach gipsowych na kilku robotach

    Piotr

  10. #10

    Domyślnie

    Przy tynkach gipsowych takie listwy wyrywa się bezwzględnie bo warstwa ocynku może nie by wystarczającym zabezpieczeniem przed korozją. Ale tynki cementowo wapienne to nie gipsowe i stal w tych tynkach nie koroduje, no chyba że będzie to powcina czy łazienka ze słaba wentylacją.

  11. #11

    Domyślnie

    Czesc tynkow tradycyjnych, czesc gipsowych, po okolo 6 mesiacach ,wszystkie narozniki pod tynkem gipsowym skorodowaly.
    W pomieszcczeniach gdzie byly tynki tradycyjne, brak widocznych sladow rdzy, ale dla proby odkulem jeden i okazalo sie, ze w miejscach w ktorych naroznik byl przyklejony na placki chyba gipsu, byly ogniska korozji.
    Tak wiec wszystkie narozniki w domu zostaly wymienione na nowe

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony