dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Temat: mury bez dachu na zime

Domyślnie mury bez dachu na zime

Witam serdecznie

Sprawa wygląda nastepująco. Buduje dom parterowy z nieużytkowym poddaszem. Dom ma wymurowane ściany parteru , wieniec i belki stropowe. Z róznych powodów ( miedzy innymi finansowych) nie bede mógł w tym roku dalej pociągnąć budowy.

Jak zabezpieczyc odkryty parter przed zimą ? Myślałem zeby przybić OSB 3 na okres zimy i pozniej je zdemontowac ( i tak na końcu wróci tam spowrotem )
    Macie jakieś pomysły ?

Pozdrawiam

ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf

Domyślnie

OSB przez okres zimy tak się powygina, że już ich nie wykorzystasz.
    Myślę że gruba folia przyciśnięta kamieniami będzie lepsza.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

3. Wybieramy klej do płytek. Jaki do glazury, jaki do gresu, jaki do terakoty lub kamienia? Własny dom! Najlepszy sposób na życie. Historia budowy nowego domu na starych fundamentach Jaki jest koszt remontu łazienki? Ile zapłacisz za robociznę, ile za materiały? Przemyślany dom minimalistyczny. Parterowy budynek w grafitowych barwach

Domyślnie

Folia ułożona na belkach stropowych ? Pierwszy deszcz czy śnieg i folia wyląduje na chudziaku , chyba ze masz jakis inny sposób wykonania tego. Może ktoś jeszcze ma jakis pomysł ?

Pozdrawiam

Domyślnie

a co to znaczy te "belki stropowe"

Domyślnie

poddasze bedzie nieużytkowe , a strop nad parterem to belki drewniane 7x18 w rozstawie co 40 cm

Domyślnie

to cóż tu wymyśleć???

trzeba skończyć dach, a jak nie ma kasy to nie

bo przecież nie ma sensu chyba robić "dachu tymczasowego"

najlepiej to te belki byłoby zdjąć, ułożyć gdzieś z przekładkami, przykryć /daszek/
    a ściany przykryć folią, czymś docisnąć/

ale i bez zdejmowania jak belki sobie powiszą w powietrzu to nic im się przez 1 zimę nie stanie chyba /no mogą się trochę pokręcić/
    chyba że je ktoś ukradnie
    Ostatnio edytowane przez beton44 ; 02-07-2010 o 19:51

Domyślnie

Masz zdjęcie ścian i belek ?

ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

Dzielnica
    Północ-Zachód

Domyślnie

beton - dobrze gadasz. jestem za pierwsza wersja.

DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Jarek EM08
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

Domyślnie

Cytat Napisał aDw Zobacz post
    Witam serdecznie
    Jak zabezpieczyc odkryty parter przed zimą ? Myślałem zeby przybić OSB 3 na okres zimy i pozniej je zdemontowac ( i tak na końcu wróci tam spowrotem )
    A napisz nam dlaczego i co Ty tam chcesz zabezpieczać. Te belki stropowe to pewnie z betonu, więc nic im się nie stanie. Ściany z czego murowane?

Ponieważ od dłuższego już czasu nie mam go na marnotrawienie na forach maści wszelakiej, dziennik mój wygląda jak wygląda i nijak nie odzwierciedla stanu aktualnego. Niemniej jednak ponieważ wszystkie rozpoczęte prace zawsze kończę, i ten dziennik zostanie ukończony wpisami nieregularnymi i niespodziewanymi...

Domyślnie

Fotek niestetz nie posiadam. Belki sa drewniane. Ich demontaz i cieple zadaszone legowisko na zime to nie problem. Boje sie bo poprostu nie widzialem jeszcze domu pozostawionego w takim stanie i tak naprawde nie wiem jakie konsekwencje moga wznikac z przerwania budowy na tym etapie. Wilgoci sie nie boje , budujemy bez kredytu wiec do samych tynkow jeszcze ze 2 wiosny , nie wspominajac o przeprowadzce.

Dom na plycie fundamentowej sciany porotherm 25
    Ostatnio edytowane przez aDw ; 06-07-2010 o 13:02

77

Domyślnie

Cytat Napisał aDw Zobacz post
    Fotek niestetz nie posiadam. Belki sa drewniane. Ich demontaz i cieple zadaszone legowisko na zime to nie problem. Boje sie bo poprostu nie widzialem jeszcze domu pozostawionego w takim stanie i tak naprawde nie wiem jakie konsekwencje moga wznikac z przerwania budowy na tym etapie.
    To ja takich belek bym na tak długo na zimę absolutnie nie zostawiał. Ja bym na twoim miejscu ich wogóle jeszcze nie kupował. Drewno mocno "pracuje" i w czasie powtarzalnego procesu schnięcia/namakania może ci się w cholerę powyginać i/lub poskręcać. Tak mocno, że może nawet będziesz musiał je wywalić i kupić nowe (częściowo). Co innego gdy zostawia się na dachu na zimę więźbę, która jest poskręcana, pozbijana i połączona łącznikami. Wtedy te wszystkie łączenia nie dają drewnu tak pracować...

A co nie napiszesz z czego masz ściany, to nie napiszesz...

Ponieważ od dłuższego już czasu nie mam go na marnotrawienie na forach maści wszelakiej, dziennik mój wygląda jak wygląda i nijak nie odzwierciedla stanu aktualnego. Niemniej jednak ponieważ wszystkie rozpoczęte prace zawsze kończę, i ten dziennik zostanie ukończony wpisami nieregularnymi i niespodziewanymi...

Domyślnie

Nie zdazylem edytowac przed Toba. Dom na plycie fundamentowej sciany porotherm 25

77

Domyślnie

Ja o porotherm bym się nie bał. Sam zostawiłem mój SSO bez dachu na zimę i nic się ze ścianami nie stało. Tylko jak by co,u mnie ściany od góry były pozamykane wieńcem z B20, więc woda opadowa czy roztopowa nie lała się do środka i zimą nie zamarzała.
    Generalnie jednak jak ktoś ci już napisał przez 1 zimę nic ci się złego ze ścianami nie stanie, gorzej to drewno...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia