dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 10
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 188
  1. #41

    Domyślnie

    ja mam podobny problem, z tym ze mam juz zalozona wiezbe, dachowki nie zakladam w tym roku poniewaz przyjechala wadliwa i ja reklamuje
    my bedziemy przykrywac plandeka, kupilam dwie na allegro, jedna 15x16m, druga 8x12
    boje sie najbardziej o strop

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KRÓLOWA RÓŻ Avatar monia i marek
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    14.992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    929

    Domyślnie

    U nas dom stał w taki sposób i b.dobrze przetrwał zimę. Koniecznie trzeba zabezpieczyć schody, żeby z góry nie lała się woda i śnieg. My naciągnęliśmy plandekę na szkielet z desek, żeby pod ciężarem śniegu nie zapadło się do środka - sprawdziło się
    Jeśli masz maty słomiane, to dobrze ponoć położyć na stropie, ale nie próbowaliśmy, bo nie mieliśmy.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał A_dam
    A strop czym masz zamiar nakryć? Można zostawić bez przykrycia?
    postaram się go w całości nakryć folią w taki sposób aby pod folią był przewiew i nie gromadziła się woda.
    ---Tu była reklama zakupów---

  4. #44

    Domyślnie

    A ja zastanawiam się czy przykryty lecz nieotynkowany dom budowany z porothermu 30 może sobie stać przez zimę? Wiadomo że są to pustaki na pióro wpust i w pionowe łąxczenia może dostawać się woda pod wpływem zacinającego deszczu co może skutkować pęknięciami pustaka. Jak myślicie?
    Okna wstawione

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał TomekC73
    A ja zastanawiam się czy przykryty lecz nieotynkowany dom budowany z porothermu 30 może sobie stać przez zimę? Wiadomo że są to pustaki na pióro wpust i w pionowe łąxczenia może dostawać się woda pod wpływem zacinającego deszczu co może skutkować pęknięciami pustaka. Jak myślicie?
    Okna wstawione

    A co poradzisz jak już stoi? Mało kto tynkuje dom zaraz po wymurowaniu. Nic się pustakom nie stanie jak tochę zmokną

  6. #46

    Domyślnie

    Pustakom z pewnoscia nic nie bedzie

  7. #47

    Domyślnie mury bez dachu na zime

    Witam serdecznie

    Sprawa wygląda nastepująco. Buduje dom parterowy z nieużytkowym poddaszem. Dom ma wymurowane ściany parteru , wieniec i belki stropowe. Z róznych powodów ( miedzy innymi finansowych) nie bede mógł w tym roku dalej pociągnąć budowy.

    Jak zabezpieczyc odkryty parter przed zimą ? Myślałem zeby przybić OSB 3 na okres zimy i pozniej je zdemontowac ( i tak na końcu wróci tam spowrotem )
    Macie jakieś pomysły ?

    Pozdrawiam

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    OSB przez okres zimy tak się powygina, że już ich nie wykorzystasz.
    Myślę że gruba folia przyciśnięta kamieniami będzie lepsza.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  9. #49

    Domyślnie

    Folia ułożona na belkach stropowych ? Pierwszy deszcz czy śnieg i folia wyląduje na chudziaku , chyba ze masz jakis inny sposób wykonania tego. Może ktoś jeszcze ma jakis pomysł ?

    Pozdrawiam

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    a co to znaczy te "belki stropowe"

  11. #51

    Domyślnie

    poddasze bedzie nieużytkowe , a strop nad parterem to belki drewniane 7x18 w rozstawie co 40 cm

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    to cóż tu wymyśleć???

    trzeba skończyć dach, a jak nie ma kasy to nie

    bo przecież nie ma sensu chyba robić "dachu tymczasowego"


    najlepiej to te belki byłoby zdjąć, ułożyć gdzieś z przekładkami, przykryć /daszek/
    a ściany przykryć folią, czymś docisnąć/

    ale i bez zdejmowania jak belki sobie powiszą w powietrzu to nic im się przez 1 zimę nie stanie chyba /no mogą się trochę pokręcić/
    chyba że je ktoś ukradnie
    Ostatnio edytowane przez beton44 ; 02-07-2010 o 20:51

  13. #53

    Domyślnie

    Masz zdjęcie ścian i belek ?

  14. #54
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Jarek EM08
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Festung Posen
    Posty
    666
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał aDw Zobacz post
    Witam serdecznie
    Jak zabezpieczyc odkryty parter przed zimą ? Myślałem zeby przybić OSB 3 na okres zimy i pozniej je zdemontowac ( i tak na końcu wróci tam spowrotem )
    A napisz nam dlaczego i co Ty tam chcesz zabezpieczać. Te belki stropowe to pewnie z betonu, więc nic im się nie stanie. Ściany z czego murowane?

  15. #55

    Domyślnie

    Fotek niestetz nie posiadam. Belki sa drewniane. Ich demontaz i cieple zadaszone legowisko na zime to nie problem. Boje sie bo poprostu nie widzialem jeszcze domu pozostawionego w takim stanie i tak naprawde nie wiem jakie konsekwencje moga wznikac z przerwania budowy na tym etapie. Wilgoci sie nie boje , budujemy bez kredytu wiec do samych tynkow jeszcze ze 2 wiosny , nie wspominajac o przeprowadzce.

    Dom na plycie fundamentowej sciany porotherm 25
    Ostatnio edytowane przez aDw ; 06-07-2010 o 14:02

  16. #56
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Jarek EM08
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Festung Posen
    Posty
    666
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał aDw Zobacz post
    Fotek niestetz nie posiadam. Belki sa drewniane. Ich demontaz i cieple zadaszone legowisko na zime to nie problem. Boje sie bo poprostu nie widzialem jeszcze domu pozostawionego w takim stanie i tak naprawde nie wiem jakie konsekwencje moga wznikac z przerwania budowy na tym etapie.
    To ja takich belek bym na tak długo na zimę absolutnie nie zostawiał. Ja bym na twoim miejscu ich wogóle jeszcze nie kupował. Drewno mocno "pracuje" i w czasie powtarzalnego procesu schnięcia/namakania może ci się w cholerę powyginać i/lub poskręcać. Tak mocno, że może nawet będziesz musiał je wywalić i kupić nowe (częściowo). Co innego gdy zostawia się na dachu na zimę więźbę, która jest poskręcana, pozbijana i połączona łącznikami. Wtedy te wszystkie łączenia nie dają drewnu tak pracować...

    A co nie napiszesz z czego masz ściany, to nie napiszesz...

  17. #57

    Domyślnie

    Nie zdazylem edytowac przed Toba. Dom na plycie fundamentowej sciany porotherm 25

  18. #58
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Jarek EM08
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Festung Posen
    Posty
    666
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Ja o porotherm bym się nie bał. Sam zostawiłem mój SSO bez dachu na zimę i nic się ze ścianami nie stało. Tylko jak by co,u mnie ściany od góry były pozamykane wieńcem z B20, więc woda opadowa czy roztopowa nie lała się do środka i zimą nie zamarzała.
    Generalnie jednak jak ktoś ci już napisał przez 1 zimę nic ci się złego ze ścianami nie stanie, gorzej to drewno...

  19. #59
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tankian

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    1

    Domyślnie Jak zabezpieczyć dom na zimę?

    Hej,

    Chciałbym całkowicie "wyłączyć" na zimę. Dom ma około 15 lat, na ogrzewanie potrzebuje gdzieś 3-4k zł na sezon co zupełnie się nie kalkuluje biorąc pod uwagę fakt że nikt tam nie mieszka.

    Czy ktoś z Was robił już coś podobnego? Jak dom wyglądał po zimie?

    Czy jest to bezpieczne ? Dom jest ogrzewany piecem węglowym, w domu jest oczywiście instalacja CO, na podłogach parkiety, na ścianach boazeria. Jak to wszystko zabezpieczyć ? Wystarczy spuścić wodę z CO, instalacji wodnej, czy nic się z tym nie stanie ?


    Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    spuścić wodę z centralnego /instalacja, kocioł, otwierasz gdzieś w najniższym miejscu, jak są spadki samo spłynie, jak jakieś wygibas
    przedmuchać

    wodociąg - zakręcić wodę /sprawdzić czy zawór trzyma - najlepiej rozkręcić gdzieś niedaleko instalację,
    przez to miejsce spłynie też woda z instalacji/
    /, gdzie jest zawór - studzienka to się nic nie stanie ew. przykryć czymś właz, gdy w piwicy czymś opatulić mocno
    , ew. gdzieś na parterze to gorzej może zamarznąć i pęknąć zawór pomimo "opatulenia

    bojler elektryczny - z niego woda się nie wyleje sama, trzeba rozkręcić tzw "śrubunki"
    pod nim...

    i - czekać wiosny, jeżeli woda nie wylewa się sama okienkami piwnic, drzwiami /pęknięty zawór to już dobrze,
    puścić wodę, napełnić instalację co
    i obserwować ściany czy się gdzieś nie leje....


    kanalizacja wyciągnąć wodę z syfonów, zatkać gazetami
    Ostatnio edytowane przez beton44 ; 02-08-2010 o 21:01

Strona 3 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony