dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21

    Domyślnie

    Dzięki fighterze1983 - a mocowanie spustów rynnowych? Każdy sworzeń z kołkiem L=30cm rusza się w bok i wzdłuż. Na nasze uwagi spec odpowiada, że tego się nie da zrobić, bo to styropian i porotherm. Ale kołki były specjalnie długie, jak jest prawda? Da się to zrobić i warto kopać kopać się z "koniem"?

  2. #22

    Domyślnie

    u mnie nie latają sworznie od mocowania rur spustowych rynien. wszystkie sztywno siedzą i w murze i w styropianie. Ale ja sam robiłem nowe mocowania po ociepleniu budynku. owszem, dekarz zrobił poprawnie, ale podczas ocieplania styropianem, wszystko zdemontowałem, coby ekipie było łatwiej styropian przyklejać, wtedy otwory z kołkami zniknęły


  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nataly Zobacz post
    Dzięki fighterze1983 - a mocowanie spustów rynnowych? Każdy sworzeń z kołkiem L=30cm rusza się w bok i wzdłuż. Na nasze uwagi spec odpowiada, że tego się nie da zrobić, bo to styropian i porotherm. Ale kołki były specjalnie długie, jak jest prawda? Da się to zrobić i warto kopać kopać się z "koniem"?
    bo te kolki sa do dupy. i tak bedzie. bo zle to producent wymyslil. krotki kolek, dlugi sworzen, i wiatr ktory tym buja.
    metoda: wywalic w cholere, koszulka+kotwa chemiczna+pret gwintowany i nic sie bujac ani kiwac nie bedzie.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  4. #24

    Domyślnie

    Ale jak się to ma wg Was, że chcieliśmy to mieć zrobione dobrze, tzn. z dobrym rezultatem końcowym. Jeżeli się rusza siak i owak, to chyba podlega reklamacji -co Wy na to?

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nataly Zobacz post
    Ale jak się to ma wg Was, że chcieliśmy to mieć zrobione dobrze, tzn. z dobrym rezultatem końcowym. Jeżeli się rusza siak i owak, to chyba podlega reklamacji -co Wy na to?
    ale masz zrobione tak jak przewidzial to producent orynnowania zgodnie z przewidzianym przez niego systemem montazu.
    to ze sie rusza - no ten typ tak ma.
    Reklamacja do kogo: chyba do producenta jedynie, bo co tu winien wykonawca? zamontowal tak jak mial zamontowac, a ze o producencie mozna powiedziec "robisz to zle" to juz nie wina wykonawcy.
    To nie jest tak, ze wykonawca nie jest odpowiedzialny jedynie za wybuch 2 wojny swiatowej i koklusz.
    Producenci tez produkujac popelniaja bledy i czasami nie pomysla.
    Tyle ze trudno im to udowodnic zazwyczaj, ale tu sprawa wydaje sie byc prosta i oczywista.
    Zamiast skladac reklamacje powiedz swojemu wykonawcy zeby wywalil te mocowania, wzial kotwe+koszulke+pret i Ci wymienil to. Zaplac za wykonana prace i material i juz. zwlaszcza ze to nie majatek.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  6. #26

    Domyślnie

    Oj, oj, oj! Jedna firma wstydziła by się taką usługę wykonać i szybko by to poprawiła, a inna w żywe oczy wmawia, że tak jest dobrze!
    @fighter1983 -nie idź tą drogą, robota powinna być wykonana z pozytywnym rezultatem a nie że: "robiłem dobrze, ale źle wyszło"

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nataly Zobacz post
    Oj, oj, oj! Jedna firma wstydziła by się taką usługę wykonać i szybko by to poprawiła, a inna w żywe oczy wmawia, że tak jest dobrze!
    @fighter1983 -nie idź tą drogą, robota powinna być wykonana z pozytywnym rezultatem a nie że: "robiłem dobrze, ale źle wyszło"
    nie zgodze sie..... wzialby facet te Twoje kolki wypierdzielil do kosza... kupilby kotwy chemiczne, zakotwil tak jak trzeba i co....
    i inwestor mialby podstawy do tego aby wszczac larum i kwestionowac ze:
    "Jak to!!! przeciez system rynien producenta X przewiduje montaz za posrednictwem kolkow swoich" i taki temat mozna pociagnac BAAARDZO daleko.
    od zarzucania oszustwa, przywlaszczenia sobie kolkow, specjalne zle wykonanie itd itd...
    Bardzo dobrze imho ze zrobil tak jak producent przewidzial, wykonawca jak sama nazwa wskazuje jest od wykonywania a nie od poprawiania producenta.. a ze nie dziala i ze mozna to lepiej zrobic tak zeby sie nie kiwalo i nie bujalo to inna sprawa.

    I nikt nie wmawia ze jest dobrze...
    jedna firma by sie wstydzila jak wspominasz - i poprawila uzgadniajac ze mozna dac kotwy chem
    druga oparlaby sie o zalecenia systemowego montazu
    trzecia jeszcze przed montazem poinformowalaby ze te kolki sa do bani i ze lepiej od razu ich nie zamawiac tylko poleciec kotwa chem i uzgodnic to przed.
    i kazda z 3 mialaby na swoj sposob racje
    najbardziej podoba mi sie opcja 3 tyle ze niestety patrzac na realia rynku i swiadomosc zarowno wykonawcow jak i klientow i panow/pan sprzedawcow jest to mrzonka.
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 13-07-2017 o 22:59
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    ...kupilby kotwy chemiczne...
    Proszę o naprowadzenie jakie to te kotwy chemiczne, bo chcemy sami sobie to poprawić

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A co pokazuje google, jak wpiszesz "kotwa chemiczna" ?

    bo mnie na przykład taki link: http://www.kotwachemiczna.eu/
    i taki : https://www.leroymerlin.pl/artykuly-...473,l2227.html

    czego jeszcze potrzebujesz ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #30

    Domyślnie

    Podczepię się z pytankiem o gładkość jaką powinien mieć klej na zbrojeniu. U mnie wygląda to wydaje mi się słabo i mam wątpliwości czy tynkiem da radę to wyrównać. Niby ta druga warstwa miała być wyrównująca, ale dziś czytam, że drugiej warstwy nie powinno się nakładać na suche a u mnie była przerwa z 10 dni po zatopieniu siatki. Apropos gwarancji, mi wykonawca oznajmił, że gwarancja jest taka, że jak coś pęknie to on ocenia, czy z jego winy czy nie, i że jest sporo czynników, które mogą wpłynąć na to, czy wyjdzie pęknięcie czy nie. Nie da się chyba ocenic, czy pęknięcie powstało na skutek ruchów budynku. Wykonawca uważą więc, że jeśli np tam gdzie pęknie zrobi odkrywkę i jest klej i siatka to znaczy nie jego wina. Do d taka gwarancja. Komu się udało ściągnąć producenta kleju żeby stwierdził, czy klej prawidłowo przygotowany i nakładany....

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2017-07-25 14.08.10.jpg
Wyświetleń:	116
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	393742

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2017-07-25 14.06.38.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	393743

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaro137 Zobacz post
    Podczepię się z pytankiem o gładkość jaką powinien mieć klej na zbrojeniu. U mnie wygląda to wydaje mi się słabo i mam wątpliwości czy tynkiem da radę to wyrównać. Niby ta druga warstwa miała być wyrównująca, ale dziś czytam, że drugiej warstwy nie powinno się nakładać na suche a u mnie była przerwa z 10 dni po zatopieniu siatki. Apropos gwarancji, mi wykonawca oznajmił, że gwarancja jest taka, że jak coś pęknie to on ocenia, czy z jego winy czy nie, i że jest sporo czynników, które mogą wpłynąć na to, czy wyjdzie pęknięcie czy nie. Nie da się chyba ocenic, czy pęknięcie powstało na skutek ruchów budynku. Wykonawca uważą więc, że jeśli np tam gdzie pęknie zrobi odkrywkę i jest klej i siatka to znaczy nie jego wina. Do d taka gwarancja. Komu się udało ściągnąć producenta kleju żeby stwierdził, czy klej prawidłowo przygotowany i nakładany....

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2017-07-25 14.08.10.jpg
Wyświetleń:	116
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	393742

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2017-07-25 14.06.38.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	393743

    http://www.inzynierbudownictwa.pl/te...o___cz_ii,4758
    tak dosc solidnie i restrykcyjnie....
    co do sciagania producenta na budowe, Ty wez pod uwage kilka czynnikow i sam wyciagnij wnioski:
    1. rosnie konkurencja na rynku produkcyjnym, jezeli ktos z ramienia producenta przyjezdza na budowe to mocno dyplomatyczny powinien byc w stawianiu wnioskow
    2. nawet jezeli cos zauwazy, to powie to wykonawcy a nie Tobie, Ty uslyszysz uspokajajaca wersje
    3. u producenta tez pracuja ludzie... a ludzie sa ludzmi... maja braki w wiedzy, ktorych nei chca uzupelniac bo sa leniwi, ph jest od obrotu a nie od tracenia czasu na budowie i od uczenia sie... cos tam wie..., cos tam na jakims szkoleniu mowili, ale kiedy to bylo...

    Co do technologi, warstwy zbrojacej:
    warstwa zbrojna, czyli siatka z klejem powinna byc wykonana tak, aby siatka znajdowala sie jak najblizej srodka tej warstwy, cala warstwa nie powinna byc ciensza niz 3mm i grubsza niz 5mm, czyli najlepiej jak mozna sobie wyobrazic: 2mm kleju na styropianie, siatka, 2mm kleju na siatce.
    jak to uzyskac w teorii: grzebien 4mm i tak nakladamy klej na styropian i klej "przeciskamy" przez oczka siatki, zagladzamy i juz nie idzie kolejna warstwa kleju dlaczego w teorii - bo to cholernie trudne i meczace do wykonania, dlatego tak sie w zasadzie nie robi, zamiast tego kladzie sie cienka warstwe kleju, siatke i zaciaga sie siatke, zazwyczaj nierowno, bo pozniej wykonawca stosuje tzw "szlichte" czyli calosc jeszcze przelatuje cieniutka warstwa kleju.
    Malo tego: niektorzy inwestorzy WYMAGAJA takiego zabiegu i zdziwieni sa, ze np nie bedzie jeszcze raz siatki i doszukuja sie w tym jakiegos podstepu/bledu/kombinatoryki etc.

    Reasumujac tak realnie, zeby bylo dobrze a jednoczesnie mozliwe do wykonania:
    • siatka ma byc jak najblizej srodka warstwy
    • warstwa 3-5mm
    • w miare rowna

    Odrebna kwestia sa zbrojenia diagonalne, listwy startowe/okapnikowe/przyokienne itd, to sa takie detale, ale dosc istostne. ale to juz nie ten temat
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony