dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Wodomierz - gdzie umiescic

    Witam, aktualnie jestesmy na etapie projektu przylacza. Mam pytanie o umiejscowienie wodomierza.Wg projektu domu wodomierz ma byc umiejscowiony w kuchni, ale tam zaplanowalem sobie lodowke, chcialbym aby ten wodomierz znajdowal sie pod schodami na poddasze. Czy jest mozliwosc umiejscowienia go w takim miejscu? Czy jakies przepisy okreslaja, gdzie nalezy instalowac wodomierz? Jakie odległosci nalezy zachowac w pionie i poziomie pomiedzy instalacjami wodnymi,gazowymi (gaz plynny) i elektryczna?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar alphatom79
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Łaziska Rybnickie k/Godowa
    Kod pocztowy
    44-340
    Posty
    200

    Domyślnie

    Przepisy nie określają gdzie ma być umieszczony wodomierz, umieść tam gdzie Ci wygodnie ale tak aby był do niego łatwy dostęp.
    www.moja-budowa.eu - Dziennik budowy - opis prac, postępów, porad budowlanych

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    Cytat Napisał alphatom79 Zobacz post
    Przepisy nie określają gdzie ma być umieszczony wodomierz, umieść tam gdzie Ci wygodnie ale tak aby był do niego łatwy dostęp.

    to powiedz mi może wujku dobra rada, po co jest na ten temat opracowana norma,
    poczytaj wyżej,
    a to jeszcze nie wszystko na ten temat,

    fahofcu

  4. #4

    Domyślnie

    Wodomierz powinien być instalowany za PIERWSZĄ ścianą tzn nie możesz przechodzić przyłączem przez działówki.
    Powinien być zapewniony swobodny dostęp do odczytu i wymiany.
    W miejscu nie narażonym na zamarzniecie
    W sposób dostosowanym do typu wodomierza (pion, poziom)
    Na sztywno na rurze sztywnej lub na konsoli.
    Nie znam wymaganych odległości od gazu i elektryczności spytaj projektanta.

  5. #5

    Domyślnie

    U mnie wymagano jeszcze kratki ściekowej w podłodze, ale ja mam wodomierz w kotłowni, być może dlatego.

  6. #6

    Domyślnie

    Przepisy nie określają gdzie ma być umieszczony wodomierz, umieść tam gdzie Ci wygodnie ale tak aby był do niego łatwy dostęp.

    Nie pisz takich rzeczy. Toż to bzdury do n-tej potęgi. lesnik dobrze pisze- oprócz tego projekt i wykonanie musi być zaakceptowany przez operatora wodociągu, w końcu to oni będą dokonywać odbioru.

    Nowy1234: jak Ci nie pasuje wodomierz w domu to zainstaluj sobie wodomierz na zewnątrz w studzience wodomierzowej. Wtedy nikt Ci nie będzie łaził po domu odczytywać stan licznika. Ja mam zainstalowany jeszcze zdalny odczyt- operator się szarpnął, i dziś nawet za bramkę nie wchodzą, tylko RFID-dem z samochodu odczytują.
    Ostatnio edytowane przez magicc ; 04-06-2010 o 12:05 Powód: skadnia

  7. #7

    Domyślnie

    Niektóre Zakłady Wodociągowe wymagają rury osłonowej do rury PE i nie dalej niż 1m od pierwszej ściany np AQUANET w Poznaiu i okolicach.

    Aby założyć wodomierz lub przenieść go musż być wydane warunki w których jest dokładnie określone gdzie i jak. W Poznaniu na tym etapie zawsze jest wizja lokalna inspektora z Aquanet zakończona wspmnianymi warunkami a po wykonaniu odbiór i zaplombowanie wodomierza

    Piotr
    Ostatnio edytowane przez Piotr G ; 04-06-2010 o 21:16

  8. #8

    Domyślnie

    ja mam wodomierz 15 m od domu w studzience wodomierzomej.
    Wodomierz powinie być zaznaczony w projekcie instalacji wod-kan i zatwierdzony przez "wodociagi"
    Ostatnio edytowane przez Lenart ; 06-06-2010 o 18:23 Powód: przemyślenie -)
    M. Lenart

  9. #9

    Domyślnie

    lokalizacja wodomierza powinna być wskazana w warunkach wydanych przez wodociąg. ja mam jako wytyczną tylko by wodomierz miał 75 cm wolnej przestrzeni nad sobą.
    Sprzedam działkę w Libertowie k.Krakowa.
    kontakt na priv.

  10. #10

    Domyślnie

    Szukam solidnego wykonawcy studzienki wodomierzowej w okolicy Bierunia, Oświęcimia, Imielina, Chełma Śląskiego ew. Mysłowic. oraz przyłącza do tej studzienki od sieci wodociągowej RPWiK zlokalizowanej w ulicy. Posiadam już projekt przyłącza oraz oraz uzgodnienie w RPWiK. Może ktoś pomóc?
    coal miner

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    ...co kraj to obyczaj !

    powieś wodomierz w kuchni w Wwie to nawet nie uzgodnią projektu, ale 5 km od granic miasta pozwolą powiesić nawet w salonie !!!
    Zapytaj lokalnego operatora sieci jakie ma wymagania.
    I po sprawie.
    pzdr
    J
    .........

    no i zostałem

    SAM !

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony