dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 32 z 32
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacenty02 Zobacz post
    czyli ty byś sobie nie kupił tej tikkurilli z LM mimo że jest sporo tańsza?
    link z liroja mi sie nie otwiera - po ile oni tam mają? Jeżeli większość sklepów oferuje dany towar po rabacie dużym np. za 270zł, a taki market oferuje dajmy na to za 240zł, to jest to dla mnie podejrzane. poza tym nie wiem jak w liroju, ale np. tam gdzie chcę kupić maja mieszalnik i pigmenty danej firmy a w liroju mogą mieć baze z tikurili, ale pigmenty jakieś badziewne.
    ale ja się nie znam, jestem tylko zwykły bob budowniczy
    zresztą można wypróbować - kup z liroja, pomaluj mało reprezentacyjny pokój czy ściane, poczekaj 3-4 tygodnie i spróbuj zmyć jakieś zabrudzenia i zobacz jak reaguje.
    Ostatnio edytowane przez mjakob ; 07-07-2010 o 21:22

  2. #22

    Domyślnie

    Jeżeli produkt na opakowaniu nie ma napisane wyprodukowane dla .............. to ten produkt ma takie same parametry i skład jak w każdym innym sklepie. Bzdurą jest pisanie że wszystko co z marketu ma gorsze parametry niż ze składu budowlanego. Druga sprawa nawet nie wiecie jakie marże narzucają składy i sklepy budowlane. Mam znajomych co pracują w Leroy-u i stąd wiem że produkty firmowe nie są gorszej jakości. Czasem jak są promocje to markety sprzedają pewne artykuły z minimalna marża żeby tylko ściągnąć klientów, którzy kupią przy okazji coś innego co jest znowu droższe niż w innych sklepach.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78 Zobacz post
    Jeżeli produkt na opakowaniu nie ma napisane wyprodukowane dla .............. to ten produkt ma takie same parametry i skład jak w każdym innym sklepie. Bzdurą jest pisanie że wszystko co z marketu ma gorsze parametry niż ze składu budowlanego. Druga sprawa nawet nie wiecie jakie marże narzucają składy i sklepy budowlane. Mam znajomych co pracują w Leroy-u i stąd wiem że produkty firmowe nie są gorszej jakości. Czasem jak są promocje to markety sprzedają pewne artykuły z minimalna marża żeby tylko ściągnąć klientów, którzy kupią przy okazji coś innego co jest znowu droższe niż w innych sklepach.
    wrwszcie ktos mnie wsparl zeby kupic te tikkurile z leroya.mam nadzieje ze nie bedze zalowal. a wyprobowac i kupic jedna puszke i wymalowac jeden pokuj zeby odczekac 3 tygodnie to w moim przypadku nie ma szans. nie mieszkam w polsce i przylatuje na 2 tygodnie zeby skonczyc mieszkanie.wiec chyba kupie te farby-zaryzykuje.pozdrawiam

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    jedna jaskółka wiosny nie czyni, a to co napisał bladyy78 az mi sie nie chce komentowac.... niektórym pewnych rzeczy sie nie przetłumaczy.
    Głupiej pyskówki która się tu zaraz zacznie jeżeli przedstawie konkretne argumenty ciągnąć mi sie nie chce.
    Zadam tylko jedno pytanie: dlaczego wielkie firmy developerskie, duże i mniejsze wykonawcze kupują w hurtowniach i składach budowlanych skoro są aż takie kosmiczne marże a nie kupują w marketach typu Casto czy LM skoro tam jest tak tanio? I u nich róznice byłyby znaczne bo nie kupują 20 litrów farby tylko 2500L np. Nie sądzicie, ze cos w tym jest? Trzeba tylko umieć rozmawiać z ludzmi w hurtowniach i składach
    A Ty jacenty02 kupuj kupuj
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    jedna jaskółka wiosny nie czyni, a to co napisał bladyy78 az mi sie nie chce komentowac.... niektórym pewnych rzeczy sie nie przetłumaczy.
    Głupiej pyskówki która się tu zaraz zacznie jeżeli przedstawie konkretne argumenty ciągnąć mi sie nie chce.
    Zadam tylko jedno pytanie: dlaczego wielkie firmy developerskie, duże i mniejsze wykonawcze kupują w hurtowniach i składach budowlanych skoro są aż takie kosmiczne marże a nie kupują w marketach typu Casto czy LM skoro tam jest tak tanio? I u nich róznice byłyby znaczne bo nie kupują 20 litrów farby tylko 2500L np. Nie sądzicie, ze cos w tym jest? Trzeba tylko umieć rozmawiać z ludzmi w hurtowniach i składach
    A Ty jacenty02 kupuj kupuj

    ja gupiej pyskowki nie zaczynam i wcale nie zamierzam.wiec drogi kolego jesli masz ochote...ja zadalem pytanie. napewno opisze wrazenia oczywiscie subiektywne po skonczeniu malowania ale na to bedziecie musieli jeszcze poczekac z kilka tygodni. chcialbym tu napisac cos madrego odnosnie tego co napisales o tych skaldach budowalnych ale nic mi do glowy nie przychodzi. byc moze masz racje ze wielkie firmy budowlane zaopatruja sie w skladach budowlanych ale badzmy szczerzy oni kupuja po kosztach. czyli dajmy na to taka firma "mietek-bud" jezeli juz nawiaze wspolprace z jakims deweloperem napewno sprzdajue mu materialy budowlane po cenach leroya lub nawet taniej. pewnie bazuja na 1 moze 2 procentowej marzy tylko po to zeby go nie stacic jako klienta. oczywista zecza jest ze taki deweloper zostawia u tego mietka olbrzymie pieniadze wiec napewno nawet ten jeden procent z wielkiej kwoty dla tego mietka to niezla kaska. kolejna wazna sprawz jest ze takie sklady budowlane doworza wszystko na miejsce maja rozladowuja czego nie robi leroy a jezeli robi to napewno odplatnie.
    to tyle jezeli chodzi o moje spostzerzenia dotyczace Twojej wypowiedzi.pozdrawiam

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78 Zobacz post
    Jeżeli produkt na opakowaniu nie ma napisane wyprodukowane dla .............. to ten produkt ma takie same parametry i skład jak w każdym innym sklepie. Bzdurą jest pisanie że wszystko co z marketu ma gorsze parametry niż ze składu budowlanego. Druga sprawa nawet nie wiecie jakie marże narzucają składy i sklepy budowlane. Mam znajomych co pracują w Leroy-u i stąd wiem że produkty firmowe nie są gorszej jakości. Czasem jak są promocje to markety sprzedają pewne artykuły z minimalna marża żeby tylko ściągnąć klientów, którzy kupią przy okazji coś innego co jest znowu droższe niż w innych sklepach.
    No ale skoro ma dokładnie te same składniki i parametry, to po co pisać że wyprodukowano dla..... Oczywiście przesądzać nie można, ale miałem taką sytuację niedawno, że kupiłem klej w casto, bo brałem płytki i dostałem rabat - klej z mapei'a. dziwne było to że w zwykłym składzie takiego kleju nie mogłem kupić - ba, nawet na stronie mapeia nie ma tego kleju.
    Czy klej był gorszy? Nie wiem, glazurnik nie narzekał. płytki leżą w gospodarczym.
    Natomiast w casto i LM chyba też, dobre jest to że można oddać nawet pojedynczą płytkę

  7. #27

    Domyślnie

    mjakob wyraźnie napisałem że jeżeli nie pisze na opakowaniu wyprodukowane dla jakiejś sieci obojętnie jakiej to taki produkt ma ten sam skład jak zakupiony w innym sklepie. Jak pisze wyprodukowany dla danej sieci to już może mieć inny skład ale nie musi.
    fighter 1983 a skąd ty masz takie informacje że deweloperzy nie kupują w marketach ? Ja akurat wiem że kupują. Pisałem wyżej że mam znajomych co pracują akurat w liroyu i nieraz przy piwku sobie rozmawiamy stad wiem o pewnych sprawach. Wiesz dlaczego nie kupują w marketach wykonawcy? Bo raz że nie wszystko w markecie jest tańsze, dwa że mają duże rabaty w składach (wiesz co robią wykonawcy w składzie gdzie maja duże upusty klientowi pokazują fakturę proforma na której jest cena produktu bez upustu, klient wiec płaci za materiał taką cenę a sami biorą produkt z 20% upustem - w markecie takiego myku by nie zrobili , trzy ze składu na robotę im towar przywiozą za friko, cztery wykonawcy zależy na czasie i tita go czy gdzieś może jest akurat promocja i jest taniej bo za wszystko i tak zapłaci klient. Tak naprawdę w marketach budowlanych tylko nieliczne produkty są tańsze.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78 Zobacz post
    mjakob wyraźnie napisałem że jeżeli nie pisze na opakowaniu wyprodukowane dla jakiejś sieci obojętnie jakiej to taki produkt ma ten sam skład jak zakupiony w innym sklepie. Jak pisze wyprodukowany dla danej sieci to już może mieć inny skład ale nie musi.
    Sorry, nie doczytałem dokładnie.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał mjakob Zobacz post
    No ale skoro ma dokładnie te same składniki i parametry, to po co pisać że wyprodukowano dla..... Oczywiście przesądzać nie można, ale miałem taką sytuację niedawno, że kupiłem klej w casto, bo brałem płytki i dostałem rabat - klej z mapei'a. dziwne było to że w zwykłym składzie takiego kleju nie mogłem kupić - ba, nawet na stronie mapeia nie ma tego kleju.
    Czy klej był gorszy? Nie wiem, glazurnik nie narzekał. płytki leżą w gospodarczym.
    Natomiast w casto i LM chyba też, dobre jest to że można oddać nawet pojedynczą płytkę
    ale ja nie mówiłem ze na opakowaniu jest napisane wyprodukowane dla LM czy casto.
    a pozatym panowie chyba odbiegamy od tematu może jeszcze raz napiszę tamat:

    OPTIVA MATT [5] TIKKURILA z Leroya

    pozdrawiam wszystkie składy budowlane

  10. #30
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    suphul

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich,

    Mam problem z tą farbą, otóż na ścianach prostopadłych do okna pod światło widać matowe pasy w miejscach łączenia warstw przy malowaniu. Ogólnie jest to farba matowa a świeci się na ścianie jak psu jajca...nie wiem o co chodzi. Wałek Anzo 8mm 25cm, malowałem wiele ścian, pierwszy raz Tikkurilą i takie jaja. Co zrobić ? Proszę o pradę

  11. #31

    Domyślnie

    Mam możliwość zakupu farby Tikkulira Optiva 5 za 65zl 2,7l właśnie w Leroya. Promocja dotyczy tylko 2,7L Cena standardowa to 109zł za 2,7L.
    Czy ktoś już malował tikkurilą z Leroya i jaka ocena ?

  12. #32

    Domyślnie

    Podnoszę wątek. Myślę, że jest nad czym debatować. Właściwie to chciałam już od jakiegoś czasu zapodać pewien temat na forum i oto jest okazja.

    Tikkurila Optiva 5 to dla mnie sprawdzona farba. Chcę nią pomalować cały dom. Właśnie jest w Leroyu w promocji plus mam jeszcze od tej promocji rabat. Wychodzi znaczna różnica. I normalnie bym się nie zastanawiała, tylko brała, ale...

    Ostatnio bardzo się nacięłam na Sadolin kupowany w Leroyu. Jakość była fatalna. Produkt był absurdalnie beznadziejny pod każdym względem (a brałam z dwóch różnych partii i dwóch różnych leroy - bo musiałam dobierać i dobierać... 20m2 do pomalowania, a krycie masakra, zużycie masakra... ) Wydałam ponad 400zł na te 20m2... No i tak po nitce do kłębka okazało się, że ten Sadolin jest produkowany tylko dla Leroy (i a propos postów wyżej - wcale nie jest to napisane na puszce). Zatem na własnej skórze przekonałam się, że jakość tych 'produktów ekskluzywnie dla Leroy' to jest kpina.

    Pytanie czy tak samo jest z Tikkurilą. W sumie to nie jest jakaś lokalna firemka. Czy taki producent jak Tikkurila pozwalałby sobie na taki spadek jakości?
    Jak myślicie?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony