dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 88
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    drynda

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    3

    Domyślnie projekt M95 RÓŻE W OGRODZIE

    Witam serdecznie zainteresowałem się projektem muratora M95, idealnie mi pasuje, 3 sypialnie, kotłownia na kocioł na paliwo stałe itp. Co o nim sądzicie, jakie przybliżone koszta budowy ?
    Czy zamieszkam w tym domu za 200 000zł ? Dodam, że:
    Instalacje zrobię sam, tynki, elewację, gładzie podłogi itp. również sam (pomoc rodziny), w sumie zleciłbym wykonanie tylko sso z dachem.
    Działkę mam, przyłącza chcę wykonać wcześniej, być może fundament też by nie był wliczany w te 200k.

    realne to to jest? czy dać sobie spokój ?

    Jeśli chodzi o wyposażenie to można powiedzieć że do łazienki mam, do kuchni mam (przeprowadzka z mieszkania) itp.

  2. #2

    Domyślnie

    Witam - przyłączam się do pytania. Chętnie poznałabym opinię na temat kosztów, czy rzeczywiście te podane przez Muratora (SSO 100 tys/SSZ 130 tys) są realne?


    Projekt zwrócił i moją uwagę, fajnie oddzielona strefa dzienna od sypialnej, duże PG...

    http://projekty.muratordom.pl/projek...e,1951,1,0.htm
    Ostatnio edytowane przez qana ; 05-02-2011 o 14:06

  3. #3

    Domyślnie

    minęło trochę czasu - może ktoś zainteresował się projektem m95 i postanowił wybudować ten domek?

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Ja się zainteresowałem i zaraz będę kupował projekt Nie wiem za ile go wybuduję ale jak skończę to dam znać. Długo szukałem projektu dobrego pod względem funkcjonalnym i uważam, że ten jest idealny. Dokonam w nim kilku zmian ale o tym później.

  5. #5

    Domyślnie

    Witam! bardzo się cieszę, że się odezwałeś. Ja już postanowiłam, ze to jest TEN projekt. W najbliższym czasie przymierzam się do jego zakupu i rozpoczęcia całej tej papierologii...Też planuję parę zmian, więc założony kosztorys jak dla mnie jest nieaktualny... no i właśnie a propos tych zmian chętnie wymienię uwagi.. no i w ogóle...

    Pozdrawiam!!!
    Ania

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Ja dodaję wykusz oraz przesuwam kominek bardziej w lewo likwidując też ściankę pomiędzy nim a ścianą nośną. Dzięki wykuszowi zwiększę jadalnię a jak przesunę kominek to uzyskam bardziej otwarty salon i zasłonię trochę kuchnię z salonu. Powiększę w lewo okno tarasowe oraz okno w kuchni zmienię na narożne (bo mi się takie podoba). Zamieniam też pomieszczenie gospodarcze z pokojem narożnym z tyłu domu tak aby mieć je większe oraz móc z tyłu zrobić drzwi. To bardzo przydatne zwłaszcza jak się pali w kominku aby trochę drewna złożyć, czy rower postawić itp. Tam też zrobię kącik na pralnię. Planowaliśmy też powiększyć kuchnię (wszystko prawie jak na rysunku poniżej) ale okazało się, że wtedy wiatrołap będzie tak mały, że dwie osoby w nim się już nie rozbiorą.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	m95rzut - po zmianach v.1.JPG
Wyświetleń:	997
Rozmiar:	36,1 KB
ID:	51482  

  7. #7

    Domyślnie

    Pomysł z wykuszem jest świetny, jak i ten z zasłonięciem kuchni kominkiem... sama to wezmę pod uwagę. Też zaplanowałam okno narożne w kuchni (ewentualnie dwa w narożach ze słupkiem...), bo chcę z kuchni mieć widok na podjazd i ulicę jednocześnie W ogóle ustawiam domek bokiem do drogi, a wejście planuję od północy (plus opcja lustrzanego odbicia), między innymi dlatego, że działka jest szersza niż dłuższa.
    Zależy mi bardzo na oddzieleniu części sypialnej, więc trochę przesunę drzwi, które znajdują się w korytarzyku tak, żeby zamknąć wszystkie 3 pokoiki. A i garderoba będzie miała wejście od sypialni.
    W sumie zmiany kosmetyczne, z jednym wyjątkiem - kąt nachylenia dachu zmieniam na 35 stopni (warunki zabudowy) i planuję drewniany strop. W przyszłości w razie potrzeby będzie można wygospodarować jakiś pokoik na poddaszu, z wejściem z korytarza jakimiś wąskimi schodkami.

    A jeśli chodzi o PG - nie szkoda Ci powierzchni? Drzwi wyjściowe można zrobić bez zamiany pomieszczeń? tak tylko pytam....

    I pomysł z szafą w korytarzu świetny - tyle, że ja tam muszę trzymać miejsce na schodki.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Szafa w korytarzu nie przeszkodzi schodkom bo drzwi będą w miejscu ściany, szafa będzie jakby wsunięta do salonu. Po prostu zamiast ściany zrobię podciąg i pod nim wstawię szafę. Salon jest na tyle szeroki, że te 50cm (tyle planuję) zmniejszenia mu nie zaszkodzi. Co do pomieszczenia gospodarczego to upierałem się jak osioł przy tak dużym. Teraz mieszkam w domu 200m po podłogach z 22m garażem w którym trzymam tylko graty oraz dodatkowym 5m pomieszczeniem gosp. Do tego mam strych ok 40m kwadratowych. Uwierz mi, żę to i tak małe pomieszczenie. Gdzie trzymać kosiarkę, piłę łańcuchową, drewno do kominka coby w majtach zimą na dwór po nie nie biegać kiedy to przy kominku się skończy, cztery rowery!!!, piec gazowy, bojler na wodę, rekuperator, pralkę i bóg wie co jeszcze

  9. #9

    Domyślnie

    Wiesz, wydaje mi się, że im więcej miejsca tym większa graciarnia ale masz rację, potrzeba przestrzeni na te wszystkie klamoty i dlatego chcę dorobić poddasze. Będzie też oddzielny garaż (więc np. rowery - na razie dwa będą tam).

    A salon jest szeroki, jak najbardziej można mu te 50 cm skubnąć i tak chyba muszę zrobić, bo mi się przyda szerszy korytarz.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Bo się jeszcze rozmyślę z tym pomieszczeniem gosp

  11. #11

    Domyślnie

    Nie no, nie przejmuj się

    Powiedz mi, czy planujesz jeszcze w tym roku zacząć budowę?
    No i szkoda, że tak daleko... (nasza działka znajduje się w Mysłowicach - to na Śląsku, z tym, że ja z żadnej zakamuflowanej opcji... )

    A tak sobie wyobrażam projekt po moich kosmetycznych zmianach (powiększony o 10% jak się da, tego jeszcze nie pisałam...:

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...fc10dffce.html
    Ostatnio edytowane przez qana ; 11-04-2011 o 19:21

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Zmiany rzeczywiście nieduże. A jak chcesz uzyskać te 10%?

  13. #13

    Domyślnie

    myślałam o powiększeniu rzutu o 10% proporcjonalnie...

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Ale jak? Wydaje mi się to niemożliwe ot tak. Musiałabyś cały projekt zrobić od nowa, rozmawiałaś z architektem?
    Ostatnio edytowane przez bitter ; 16-04-2011 o 06:39

  15. #15

    Domyślnie

    Liczę się z tym, że może nie być tak łatwo z tym powiększeniem, poza tym jeszcze ten dach trzeba przeprojektować.... Wszystko zależeć będzie od kosztów z tym związanych, w najgorszym wypadku podniosę tylko dach bez zmiany powierzchni. W końcu nie po to szukam gotowca, żeby płacić za niego 5x więcej...
    A w ogóle to czekam aż małżonek się zaweźmie i ruszymy z papierami

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    No ja właśnie się dowiedziałem, że gazociąg kończy się 3 metry przed moją działką!!! i nie chcą mi gazu ciągnąć pod kątem bo "tak nie robią" i już. Muszą wybudować gazociąg a nie mają tego w planach na najbliższe dwa lata. I dupa.

  17. #17

    Domyślnie

    No tak, jak tylko człowiek się zabiera do czegoś od razu kłody pod nogi...
    Planowałeś ogrzewanie gazowe?

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Zniknąłem na chwilę bo wątek mi gdzieś zaginął. Tak planowałem ogrzewanie gazowe a ostatecznie po zwiększeniu ocieplenia decyduje się na grzanie prądem. Przeleciałem cały wątek o grzaniu prądem i już jestem fachowcem

  19. #19

    Domyślnie

    No to zgłoszę się po poradę w razie gdyby... też słyszałam opinie dotyczące kosztów ogrzewania (uwzględniające koszty na instalacji), z których wynika, że prąd nie wychodzi tak drogo, jak się tego może niezorientowany człowiek spodziewać.

    Ja natomiast już wiem, że poddasza nie zrobię (z własnych rysunków i wyliczeń). Byliśmy już w urzędzie gminy, aby się wstępnie zorientować w sytuacji i szukamy obecnie architekta, który zrobi nam poprawki i adaptację - myślę, że w ciągu 2 tygodni będę właścicielką M95 No i potem cały ten bajzel.....
    Budowę chcemy zacząć wiosną 2012.

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    No to będę przed Tobą więc masz lepiej - będziesz mogła się nauczyć na moich błędach

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony