dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 88
  1. #21

    Domyślnie

    A kiedy zaczynasz? I jak sprawy związane z pozwoleniem?

    No i najważniejsze pytanie - będziesz prowadził na FM dziennik budowy?? Namawiam!!

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar xperia84
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Wilkowiecko
    Kod pocztowy
    42-152
    Posty
    15
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Witam. Również będę budował dom róże w ogrodzie bez garażu (wersja lustrzana), mam już projekt i jestem na etapie załatwiania pozwoleń i gromadzeniu materiałów. To jest mój pierwszy dom i jestem w dość młodym wieku a więc prawie wogóle nie mam doświadczenia w tych sprawach i ostatnio siedzę głównie na różnych forach i czytam co i jak ludzie robią. I w tym miejscu również chciałem podzielić się z wami moimi pomysłami i planami. W projekcie naniosłem niewielkie zmiany tzn. zamieniłem kotłownie z łazienką, zlikwidowałem drzwi do korytarza, wyrównałem ścinę łazienki i kotłowni, dorobiłem małe okno w garderobie i drzwi do niej, zmniejszyłem drzwi na taras. Materiały z jakich będę budował to ławy fundamentowe lane z betonu szer. 50cm i wys. 40cm.na głębokości 1,20 m. ściany fundamentowe z bloczka betonowego 38x25x12 nad poziom gruntu ok.20cm ( może mi ktoś doradzi bo tutaj mam problem z nimi ponieważ zastanawiam się czy grubość ich 25 cm. wystarczy czy lepiej nie ryzykować i zrobić je na 38 cm. ? ). Ściany zewnętrzne pustaka max na grubość 29 cm i 12 cm. styropianu , strop ackermana 15 lub 18 i dach pokryty blachodachówką . To na razie na tyle i ciekaw jestem jakie jest wasze zdanie i z czego będziecie budować swoje domki . Pozdrawiam.

  3. #23

    Domyślnie

    Witaj xperia84! Wersja lustrzana, bez garażu, to dokładnie jak ja. Jak myślisz, kiedy zaczniesz budowę? W tym roku jeszcze?
    My planujemy rozpoczynać na wiosnę, ciężko nam ruszyć z papierologią, ale mamy jeszcze trochę czasu. Co do materiałów - jeszcze nie zdecydowaliśmy, co do ogrzewania - bitter zamącił mi w głowie i też myślę o ogrzewaniu na prąd Przy tak małej powierzchni/kubaturze chyba to jest najlepsza opcja.

    Pozdrawiam i nie mogę doczekać się pierwszych zdjęć w tym wątku
    Ania

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar xperia84
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Wilkowiecko
    Kod pocztowy
    42-152
    Posty
    15
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Chciałbym we wrześniu ruszyć i jeszcze w tym roku zalać ławy i wymurować ściany fundamentowe ale zależy od decyzji urzędasów bo już tylko czekam na pozwolenie na budowe . Co do ogrzewania na prąd to zdecydowanie odradzam ponieważ kiedyś na próbę (przez około 3 mies.) ogrzewaliśmy prądem dom w którym jeszcze jak narazie mieszkam i po wizycie inkasenta okazało się że rachunek jest tak wysoki , że trzeba było go rozłożyć na raty i w ten sposób spłacić. N chwile obecną od tamtych czasów cena energi elektrycznej znacznie wzrosła i wątpie żeby ten sposób był opłacalny no chyba że ma się konkretne dochody. Ja planuje montaż kotła stalowego z podajnikiem tłokowym. http://allegro.pl/kociol-piec-lazar-...658819163.html polecam bo znam ten kocioł od dawna i jest naprawde ekonomiczny , czysty i w miare bezobsłógowy.

  5. #25

    Domyślnie

    W moim przypadku nie wchodzi w grę żaden ekogroszek, czy inne tego typu rozwiązania z prostego powodu - mąż jest ciągle w rozjazdach (podróże służbowe).... Jestem w stanie ponieść większe koszty bardziej komfortowego rozwiązania chociażby z tego powodu. Ogrzewanie elektryczne daje wiele możliwości pozwalających oszczędzać energię (sterowniki, druga taryfa etc.); planujemy również korzystać z kominka w razie potrzeby dogrzania domu, jest to także alternatywa w przypadku przerw w dostawach prądu. Tak to sobie wykombinowałam Dom jest malutki, planujemy poza tym na etapie doboru materiałów konsultować wszystko ze specjalistą zajmującym się certyfikatami energetycznymi (kolega męża); przekonuje mnie również niezwykle niski koszt samej instalacji.

    Do poczytania:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ator-M72/page4

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Nie pamiętam z czego będziecie budować. Ja zamierzam chyba z silikatów. Wstępnie chciałem z zewnątrz gazobeton a wewnątrz silikaty ale chyba zrobię całość z silikatów. Przemawia za tym kumulacja ciepła w ścianach i dźwiękochłonność silikatów. Minusem na zewnętrzne ściany jest słaba izolacja cieplna silikatów ale myślę, że nadrobię to lepszym styropianem a zyskam dzięki temu, że dom stanie się akumulatorem ciepła. W zimie dłużej bedzie trzymał temperaturę po wyłączeniu podłogówki w drogiej taryfie a latem w środku powinien być przyjemny chłodek nawet przy otwarciu drzwi tarasowych aż do wieczora

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    xperia co do grzania prądem to uwierz mi da się osiągnąć poziom 3-4 tys rocznie za CO i ciepłą wodę. Wszystko policzyłem w specjalistycznych programach. Teraz tylko dopilnować fachowców aby nie porobili mostków termicznych. Co do fundamentów to spokojnie możesz stawiać na takich bloczkach. Ja mój pierwszy dom z poddaszem i dachówką ceramiczną (6 ton) postawiłem na takich. A co do ocieplenia to 12cm to jak dla mnie mało ale ja mam obecnie fioła na punkcie energooszczędności. Ja na ściany daję 20 styropianu o współczynniku 0,031, podłogi również 20cm, nad stropem 40cm wełny, okna montowane w warstwie ocieplenia, ściany jak pisałem wyżej z silikatów 24cm grubości.

    Rozważam też właśnie ostatnio powietrzną pompę ciepła, pojawiły się porządne za kilkanaście tysięcy zł http://allegro.pl/pompa-ciepla-panas...780800518.html. Jeżeli firma potwierdzi mi, że taka mała mi wystarczy i montaż będzie nie za drogi to chyba się zdecyduję.

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar xperia84
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Wilkowiecko
    Kod pocztowy
    42-152
    Posty
    15
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Witam po dłuższej przerwie. W zeszłym tygodniu zalałem ławy fundamentowe i gdy tylko poprawi się pogoda ruszam z budową ścian fundamentowych . Jeśli ma ktoś jakieś pytania dotyczące tego co już zrobiłem to chętnie odpowiem w wolnej chwili i prześle zdjęcia .

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    julitka

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Syców
    Posty
    15
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Witam. Ja mam pytanie ile cię kosztowały ławy ,ile betonu poszło?Jakim kosztem planujesz zamknąć zero i czy brałeś jakiś udział w pracach,czy wszystko robiła ekipa? Ja już na dniach będę miała pozwolenie na budowę ale w tym roku już chyba nic nie zdążę zrobić.
    Zdjęcia mile widziane.

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Witam po dłuuuugiej przerwie. Xperia, nieocenioną przysługę nam oddasz jak założysz dziennik budowy i wkleisz zdjęcia oraz pochwalisz się kosztami na każdym etapie. Dla samego siebie też będziesz miał pamiątkę na przyszłość. Wiem co mówię bo jeden dom postawiłem i miło się ogląda jak rosnie. Ja niestety zaczynam dopiero na wiosnę.

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar xperia84
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Wilkowiecko
    Kod pocztowy
    42-152
    Posty
    15
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Od początku czyli od ław : naniesienie domu na działke przez geodete 400 zł , zebranie ziemi przez koparke 400 zł , kopanie ław ( szerokość 60 cm na wysokść 45 cm ) własnorcznie czyli około 100 zł na piwo szpadle i łopaty , drut zbrojeniowy fi 14 - około 320 mb , drut fi 6 - około 192 mb wagowo to nie wiem ile tego było bo kupowałem na sztuki i zapłaciłem za wszystko ok 1500 zł. Beton na ławy B- 20 lany z tzw. gruchy 20 m3 koszt 4600 , izolacja pozioma łąw czyli jakieś smarowidło i folia ok. 150 zł. Obecnie jestem na etapie murowania ścian fundamentowych z bloczka budowlanego i do końca przyszłego tygodnia powinienem zakończyć ten etap i napisze ile zużyłem bloczków i cementu . Dodam jeszcze że wszystko jak na chwile obecną wykonuje sam i nie znam kosztów robocizny. Postaram się założyć dziennik budowy i i umieścić zdjęcia ale nie wiem kiedy tego dokonam. Jeśli ma ktoś jakieś pytania dotyczące tego co robie to chętnie odpowiem tylko naprawde ciężko u mnie z wolnym czasem. Aha i nie narzekam na nadmiar gotówki także sponsorka mile widziana . pozdrawiam

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Xperia zostawiam sobie ten wątek na tapecie. Pisz pisz, sponsorować nie będę ale będę porównywał i jak zacznę też pisał. Jak na razie to mało za geodetę a cena betonu mnie przeraziła ... ale to kosztuje

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Xperia żyjesz? Dawaj ten dziennik Pliz

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Przy okazji wkleję zmiany w projekcie jakie poczyniłem. Jest ich tyle, że rysunek stał się mało czytelny
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter rzut po zmianach.jpg
Wyświetleń:	377
Rozmiar:	101,9 KB
ID:	94018  

  15. #35

    Domyślnie

    Witam

    Ja też jestem zainteresowana projektem róże w ogrodzie.
    I mam w związku z tym pytania:

    -Ile mniej wiecej wydaliscie na budowe domku,zdaje sobie sprawe ze to jest indywidualna sprawa ale tak dla porównania.
    -I pytanie do tych osób którzy coś zmieniali w projekcie,ile kosztuje zmiana i adaptacja projektu?
    Ja bym chciała powiekszyc garaz,kotłownie,łazienke o metr i nie wiem czy to sie będzie opłacało.

    Dziękuje za odpwowiedź.

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    gonia ja za adaptację projektu, projekty przyłączy, zmiany (a jest ich mnóstwo i załatwienie przez architekta PnB dałem 6 tys. Domu jeszcze nie zacząłem budować więc nie pomogę.

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    Przy okazji wkleję zmiany w projekcie jakie poczyniłem. Jest ich tyle, że rysunek stał się mało czytelny
    Zdecydowanie ulepszyłeś projekt! bardzo mi się podoba pomysł z zamianą wc na łazienkę.

    mimo, że ostatecznie będę budowała wg innego projektu, serdecznie Wam wszystkim kibicuję i trzymam kciuki. Będę zaglądać, bo nadal jestem wielką fanką tego domku!!
    pozdrawiam

  18. #38
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar xperia84
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Wilkowiecko
    Kod pocztowy
    42-152
    Posty
    15
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Witam po przerwie.Wiem że dawno mnie nie było ale w tym czasie w sumie nic się nie wydarzyło. Bitter wielkie dzięki za rysunek ze zmianami jakie wprowadziłeś ponieważ skorzystam z poniektórych . Budowa na chwilę obecną wygląda tak że bloczek jest już cały wymurowany i wszystko jest zasypane piachem ( trochę tego piachu weszło , koszt ok 2 tys. złotych ) . Pojawił mi się nowy problem i może ktoś mi tutaj pomoże a mianowicie zmarł mój kierownik budowy i nie zdążył zrobić żadnych wpisów w dzinniku budowy ale pieniądze skasował i może mi ktoś podpowie jak to teraz wyprostować

  19. #39
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Uuuu masz problem. Ja nie mam pojęcia jak to zrobić. Xperia a jakie zmiany wprowadziłeś? Rób więcej zdjęć jak możesz. Ja również zacząłem i zapraszam wszystkich do odwiedzania i komentowania dziennika.

  20. #40
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    menias

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Rębielice Królewskie
    Kod pocztowy
    42-110
    Posty
    1

    Domyślnie Ściany fundamentowe

    Xperia ile sztuk bloczka wyszło na ściany i jak murowałeś 38 czy 25?

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony