dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Unhappy czy mogę zmienić strop....

    Witam!
    W projekcie mam 2 stropy terriva(parter+piętro) o rozpiętości 6m. Budynek nie ma ścian nośnych wewnętrznych....Wykonawca namawia mnie na rezygnację ze stropu nad piętrem bo jest ono całkowicie nieużytkowe(wysokośc w najwyższym punkcie to 1 metr)....bo to znacznie obniży koszty budowy. I teraz:

    -cieśla nr 1 - bardzo dobry pomysł
    -cieśla nr 2- bardzo zły - bo jak zmienimy na strop drewniany to trzeba go podeprzeć na tej rozpiętości-jeżeli to zrobimy to cała siła dachu pójdzie na dolny strop(terriva) który nie jast podparty bo nie ma ścian nośnych i będą delikatnie mówiąc jaja....dodatkowo ścianki działowe na piętrze zaprojektowane są z płyt gk a ja je już zmieniam na silikaty 12cm....

    Dodatkowo dom budowany w głośnej okolicy i strop drewniany nie za bardzo do mnie przemawia pod względem akustyki(dom z silikatów, okna dźwiękoszczelne a tu okaże się że hałas dochodzi przez strop drewniany -pokrycie dachu blacha - bez pełnego deskowania).Będe wdzięczny za rady...pozdr.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    a masz projekt i kierownika budowy /chyba?/


    a ta burza mózgów "wykonafcuf" to może niech oni wystartują w wyborach samorządowych
    będą sobie radzić w radach gmin..

  3. #3

    Domyślnie

    jaka konstrukcja dachu?

  4. #4

    Domyślnie

    dach dwuspadowy symetryczny o kącie 15 stopni oparty za pośrednictwem płatwi,słupków i murłat na podwalinach na stropowych i nośnych ścianach zewn(tak pisze w projekcie pokryty blachą trapezową...

    kierbud mówi,że lepiej nie rezygnować z terrivy....pozdr.

  5. #5

    Domyślnie

    no ja tez nie rezygnowałbym ze stropu. oczywiscie wszystko da sie zrobic ale czasem nie warto za bardzo komplikowac sobie zycia. pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał pepe2009 Zobacz post
    Witam!
    Dodatkowo dom budowany w głośnej okolicy i strop drewniany nie za bardzo do mnie przemawia pod względem akustyki(dom z silikatów, okna dźwiękoszczelne a tu okaże się że hałas dochodzi przez strop drewniany -pokrycie dachu blacha - bez pełnego deskowania).Będe wdzięczny za rady...pozdr.
    Bez obawy o akustykę.
    Każdy strop drewniany można wygłuszyć o minimum 30-35 dB i docieplić np. wełną przy zachowaniu minimalnego obciążenia /m2 [standardowe rozwiązania to 18-25kg/m2]. Taki strop jest po prostu cichy.
    Filc odpada.

    Pozdrawiam
    r.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony