dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Drewniany strop. jak wzmocnić??

    Witam mieszkam w domu juz nieco starszym ok 30 lat. problemem jest strop na parterze jest strop betonowy gdyż jest piwnica ale na piętrze już są belki a podłoge na piętrze mam podłoge drewnianą przybitą do legarów(chyba tak się nazywają) i na tym panele, gdy ktoś podskoczy to niestety się meble trzęsą, mi to nie przeszkadza bo nie skacze się po mieszkaniu na codzień tylko gorzej gdy pojawi się dziecko jak wiadomo biegają i skaczą non stop. w sypialni mam nową podłoge drewnianą i jest ok ale nie jest ona duża a salon ma 5X5 m. w łazience wylałem cięką wylewkę ok5 cm i jest super ale czy strop w salonie nie obwiśnie jak wyleje taką wylewkę ?? beton jest ciężki!!
    Pozdrawiam!!

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Nie sądzę aby wylanie wylewki dużo pomogło.
    Mała jest sztywność stropu.
    Może zerwać starą podłogę i albo dołożyć belki między istniejące, lub dobić do istniejących foszty / deski grubości 5 cm / .
    Może jest możliwość dać wyższe ?
    Ostatnio edytowane przez Zbigniew100 ; 30-06-2010 o 12:44

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    slawek9000

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    95-002
    Dzielnica
    Łagiewniki Nowe
    Posty
    684

    Domyślnie

    istnieją sposoby na wzmacnianie stropów, np. zespolenie z płytą żelbetową, ale powinieneś mieć na to projekt i robić to legalnie.

  4. #4

    Domyślnie

    może wyższe to nie bardzo bo pomieszczenia i tak nie są wysokie ale w sumie dołożenie nowych lub wymiana i wbicie nowych desek powinno pomóż.
    Dzięki za pomoc!
    Pozdrawiam!!

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek-P Zobacz post
    Witam mieszkam w domu juz nieco starszym ok 30 lat. problemem jest strop na parterze jest strop betonowy gdyż jest piwnica ale na piętrze już są belki a podłoge na piętrze mam podłoge drewnianą przybitą do legarów(chyba tak się nazywają) i na tym panele, gdy ktoś podskoczy to niestety się meble trzęsą, mi to nie przeszkadza bo nie skacze się po mieszkaniu na codzień tylko gorzej gdy pojawi się dziecko jak wiadomo biegają i skaczą non stop. w sypialni mam nową podłoge drewnianą i jest ok ale nie jest ona duża a salon ma 5X5 m. w łazience wylałem cięką wylewkę ok5 cm i jest super ale czy strop w salonie nie obwiśnie jak wyleje taką wylewkę ?? beton jest ciężki!!
    Pozdrawiam!!
    Wzmocnij konstrukcję lekką suchą posadzką na legarach i kołyskach akustycznych, która waży [18-25kg/m2] w zależności od wysokości zamiast [120-200kg/m2] wylewki.
    Konstrukcja suchej posadzki na kołyskach jest na takich stropach OK.

    Pozdrawiam

    r.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony