dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Zmiany w instalacji CO i wentylacyjnej a pozwolenie na budowę

    Witam

    W projekcie budowlanym ( i pozwoleniu na budowę ) mam wpisaną instalację wentylacyjną grawitacyjną. Czy jeśli będę chciał zamontować wentylację mechaniczną muszę zmieniać projekt budowlany ( i wystąpić o zmianę w pozwoleniu na budowę ) czy też wystarczy wpis przez kierownika budowy ?

    Podobnie sytuacja dotyczy instalacji CO. Czy jeśli mam w projekcie na piętrze i parterze grzejniki a chciałbym zrobić na parterze ogrzewanie podłogowe to czy wymagana jest aktualizacja projektu budowlanego ( i pozwolenia na budowę ) czy wystarczy wpis do dziennika dokonany przez kierownika budowy ?

    I ostatnie to zmiana pieca na paliwo stałe na pompę ciepła z kolektorem poziomym. Czy zmiana pozwolenia na budowę czy tylko wpis w dzienniku budowy.

    Oczywiście wszystkie te instalacje są wykonane zgodnie ze sztuką i dla każdej z nich jest odpowiedni projekt / wyliczenia wykonany przez firmę sprzedającą i montująca w/w instalacje.

    Pozdrawiam Andrzej

  2. #2

    Domyślnie

    Nie trzeba robić żadnych zmian w projekcie, czy w pozwoleniu na budowę. Rób tak jak ci pasuje.
    Aktualnie chyba tylko na wykonanie inst. gazowej potrzebny jest projekt i pozwolenie.

  3. #3

    Wink I super

    Dzięki
    Faktycznie zadzwoniłem potem do Inspektora nadzoru i ogólnie tylko zmiany wymiarów budynku czy ilość kondygnacji wymaga aktualizacji pozwolenia na budowę.
    I bardzo dobrze bo na samą myśl o przejściu przez te procedury biurokratyczne robiło mi się słabo.
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Nie ma za co dziękować.
    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony