dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Jakie dokumenty potrzebne do odbioru domu

    Jestemy na końcowym etapie budowania domu i zbieramy dokumenty potrzebne do odbioru, czy ktoś może napisać do potrzebujemy?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    1) kserokopię ostatecznej decyzji pozwolenia na budowę
    2) oryginał dziennika budowy
    3) oświadczenie Kierownika budowy w zakresie określonym w art.57 ust.1 pkt.2 Prawa budowlanego
    4) oświadczenie o właściwym zagospodarowaniu terenów przyległych
    5) protokoły badań i sprawdzeń ( instalacji gazowych - ważny 1 rok od dnia badania-sprawdzenia, przewodów kominowych - ważny 1 rok , wewnętrznej instalacji elektrycznej- ważny 5 lat, instalacji odgromowej , protokół z przeprowadzenia próby szczelności zbiornika na nieczystości ciekłe - ważny 1 rok lub przyłączenia do kanalizacji lub wykonaniu przydomowej oczyszczalni ścieków – pozwolenie na eksploatację oczyszczalni z Gminy,
    6) potwierdzenie zgodnie z odrębnymi przepisami, odbioru wykonanych przyłączy ( np. przyłącza kanalizacji, wodociągowego, energetycznego, gazowego), kopię świadectwa charakterystyki energetycznej budynku.
    7) inwentaryzację geodezyjną powykonawczą ( budynku wraz z przyłączami wody, prądu, gazu, kanalizacji lub oczyszczalni ścieków lub zbiornika na nieczystości ciekłe)
    Kopie rysunków wchodzące w skład zatwierdzonego projektu budowlanego z naniesionymi zmianami ( w przypadku nie istotnych zmian od warunków pozwolenia na budowę i projektu z naniesionymi zmianami potwierdzonymi przez projektanta, kierownika budowy i inspektora nadzoru inwestorskiego jeśli został ustanowiony)
    9) Inne dokumenty wynikające z warunków pozwolenia na budowę
    10) Pełnomocnictwo ( dla osoby działającej w imieniu Inwestora) + 17 zł w znaczkach opłaty skarbowej
    Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić.
    Będę se mówić przyłącz a nie przyłącze, chodzić na pole a nie na dwór, kupować jarzynę,grysik i weke a obok łóżka mieć nakastlik i nie będe się spaźniać, pójdę do masarni i na obiad będę mieć sznycle,a w łazience położę filzy, pościele łóżko i wyplewię grządke a wam nic do tego

  3. #3

    Domyślnie

    witam

    Facet z z nadzoru budowlanego gdzie złożyłem dokumenty do odbioru domu zarządał kserokopi uprawnień ( ksero ksiązeczek SEP ) osób wykonujących pomiary innstalacji elektrycznej i gazowej, czy to wymysł urzednika czy takie są wymagania?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony