dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Wieniec na stropie

    Witam wszystkich. Potrzebuje rady ,mianowicie chodzi o wieniec który ma być zaszalowany i wylany nie tylko na grubość stropu ale + 38 cm nad górny poziom stropu. Żeby wszystko było jasne przedstawiam z grubsza sytuacje: Dom parterowy z użytkowym poddaszem ,strop teriva ,niby wszystko ok ale jak zaszalować wieniec od wewnątrz ,górą można zbić obydwa szalunki wewnętrzny i zewnętrzny dołem bądz środkiem skręcić szpilami gwintowanymi ,ale czy szalunek wewnętrzny nie będzie oddzielał w pewien sposób stropu od wieńca i czy beton nie popłynie dołem z zaszalowanego wieńca na strop w końcu nie będzie tak szczelny a beton jak wiemy ma parcie. Trzeba by najpierw lać strop a potem wieńce ale jakoś mi się to nie widzi. W projekcie jest tak: Bloczek stropowy teriva + nadbeton to + - 24/25cm a wysokość wieńca to 62cm i ma być w pełni lany wraz ze stropem, proszę o pomoc może ktoś robił lub widział tak szalowane wieńce z góry dziękuje i pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    podmuruj, przecież się nie opłaca...

  3. #3

    Domyślnie

    Tak też chyba zrobię z tym że na podmurówce znów trzeba będzie lać niewielki wieniec i kotwić go do dolnego.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał herakles Zobacz post
    podmuruj, przecież się nie opłaca...
    Doradziłeś super.
    Jak mu dach zwieje z domu to mam nadzieję ze to Cie za to ścignie.

    Do pytającego w wątku w czym problem? Lej łacznie z żelbetu a nie sztukuj z murowniem.

  5. #5

    Domyślnie

    Jaki wewnętrzny szalunek? Przecież to ma być razem ze stropem? Wszędzie robi się obmurowanie wkoło na wysokość stropu. Nie wykonuje się szalunku.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał andk Zobacz post
    Jaki wewnętrzny szalunek? Przecież to ma być razem ze stropem? Wszędzie robi się obmurowanie wkoło na wysokość stropu. Nie wykonuje się szalunku.
    Czytanie ze zrozumieniem to problem
    czek stropowy teriva + nadbeton to + - 24/25cm a wysokość wieńca to 62cm i ma być w pełni lany wraz ze stropem

  7. #7

    Domyślnie

    No więc tak, herakles radzi mi abym podmurował, można by podmurować jedna warstwą bloczka np. gazobetonu 12 położonego na płasko i na tym wieniec kotwiony punktowo do stropu a raczej do tz. dolnego wieńca w jakichś odstępach czterema drutami 12 ,widziałem coś takiego i da się to zrobić, taniej nie będzie ale za to łatwiej. Ale szczerze jestem tego samego zdania co jajmar a żeby jednak lać z żelbetu ale nadal nie wiem jak by to zaszalować?

  8. #8

    Domyślnie

    Jeszcze raz proszę o wasze opinie, co radzicie ,ścianka kolankowa czy lanie wieńca w całości wraz ze stropem ,jeżeli ta druga opcja to jak to zaszalować?

  9. #9

    Domyślnie

    musisz mocno przymocować szalunek zewnętrzy
    do szalunku zewnętrznego przymocuj prętami gwintowanymi szalunek wewnętrzny
    zrób to na sztywno tj.nakrętki i podkładki również wewnątrz szalunku
    do szalunku wewnętrznego przymocuj daske na płask
    tą deske z szalunkiem wewnętrznym przymocuj na trójkąty
    ta deska na płask powinna powstrzymać ucieczke betonu
    i oczywiście ta deska nad docelowym poziomem stropu

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    slawek9000

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    95-002
    Dzielnica
    Łagiewniki Nowe
    Posty
    684

    Domyślnie

    o wylewanie się nie bój, jak zalejesz strop i wieńce do poziomu wierzchu stropu, to zanim wylejesz tę górną częśc wieńca ten beton na dole już na tyle stężeje że nie będzie takiej możliwości, by wylało się po zalaniu świeżej mieszanki. Zobacz jak się np. schody wylewa.
    Tak jak wick doradził zrób porządne szalunki, a możesz też wylewać etapami- najpierw do poziomu stropu, potem górę, i nic się nie stanie byle by były strzemiona wypuszczone.

  11. #11

    Domyślnie

    Dzięki bardzo ,w końcu jakieś konkretne odpowiedzi ,będzie od groma szelowania ale przynajmniej już wiem jak to z zrobić. Jeszcze raz dzięki.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony