dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Wiązanie cegieł komina 5 knałowego 14cmx14cm

    Witam
    Chce wyremontować stary komin, tylką tą cześć która wystaje na dachu. Z tego co czytałem musi to być cegła pełna klinkier. Jaka klasa wytrzymałości potrzebna? Czy mógłby mi ktoś namalować jak mają być ułożone cegły w 5 kanałowym kominie o przekroju kanału 14cmx14cm. Słyszałem że najlepsze wiązanie to wozówkowe.
    Dach jest płaski pokryty papą. Mam zamiar dać kolejną pape icopal sbs 5.2mm Potrzebuje nowe obróbki blacharskie na komin czy są jakieś gotowe proste , jakie polecacie ?
    Jutro może zrobie zdjecia dachu i starego komina. Mam przez komin w zime problemy bo kanały wentylacyjne są odkryte górą tak jak dymowy i dlatego wieje mi zimą zimne powietrze do środka domu. Co poradzicie?
    Pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    a cóż tu można poradzić....

    przy rozbiórce zaobserwuj /narysuj sobie/ jak są ułożone cegły w kominie, to najlepsza metoda
    na zapoznanie się z teorią układania cegieł

    a przy murowaniu samo ci wyjdzie jak trzeba kłaść, pamiętając o przewiązaniu
    i najważniejsze pomiędzy kanałami żeby nie wkładać połówki cegły, tylko całą przewiązaną z bokiem komina


    a na wianie najlepsza taka blaszana nakładka na kanał wentylacyjny...

  3. #3

    Domyślnie

    Własnie nie moge patrzeć jak są ułożone stare cegły na kominie bo są źle związane. Teraz chce zrobić otwory wentylacyjne z boku komina a nie na górze.
    Zrobie jutro fotkę to zobaczysz jak to wygląda.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał adi3335 Zobacz post
    Własnie nie moge patrzeć jak są ułożone stare cegły na kominie bo są źle związane. Teraz chce zrobić otwory wentylacyjne z boku komina a nie na górze.
    Zrobie jutro fotkę to zobaczysz jak to wygląda.
    Otwory kanałów wentylacyjnych wypuszczone do góry, nie są przyczyną nawiewania z wentylacji. Jak zrobisz je z boku to również będzie nawiew, może nawet większy.
    Najprawdopodobniej masz za niski komin i to jest przyczyną. A okna masz jakie nowe, szczelne?

  5. #5

    Domyślnie

    Okna mam zwykłe plastikowe. Komin wystaje 60cm ponad dach. Na zdjeciu widać jak cegły się pokrywają
    Zdjecie dachu

    Co robić z tą papą zostawić ją czy powycinać te elementy które są w powietrzu

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    A po co ty chcesz ten komin "remontować" czyli budować od nowa...

    jest w stanie dobrym, cegły są całe, przewiązanie też niezłe,

    przy burzeniu stawianiu od nowa to pewnie porobisz dziury w papie i będzie następny problem...


    jak jest dla ciebie brzydki to go potynkuj i będzie ładny

  7. #7

    Domyślnie

    Chciałem zrobić otwory wentylacyjne po bokach żeby woda nie lała się do środka. I tak muszę wymienić obróbke blacharską bo są wokół komina dziury.
    Papa też wygląda tragicznie.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Przecieka gdzieś???

  9. #9

    Domyślnie

    Na pewno wokół komina mi cieknie i chyba tez gdzieś na papie. Ciężko to zbadać gdzie bo jest to stropoadach wentylowany. Nie wiem czemu robią się te pecherze na papie. W środku stropodachu wsypany granulat styropianu. To nie wiem czy robić te kominy czy nie. Drugi komin troche peka szczególnie czapka betonowa

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał beton44 Zobacz post
    a cóż tu można poradzić....


    a przy murowaniu samo ci wyjdzie jak trzeba kłaść, pamiętając o przewiązaniu
    i najważniejsze pomiędzy kanałami żeby nie wkładać połówki cegły, tylko całą przewiązaną z bokiem komina...

    że tak zapytam
    widziałeś takie kominy z klinkieru ?
    ja nie widziałem
    jak to by wyglądało:
    zaczynasz od winkla wozówką a dalej co -samymi główkami?/kanały 14x14/???????????

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    bo po prostu kominy z klinkieru
    żeby ładnie wyglądały są murowane niezgodnie ze sztuką budowlaną
    /zresztą często w środku jest komin tzw systemowy tylko obmurowany, wtedy jest i łądnie i dobrze.../

    a na temat:

    jak przecieka to rzeczywiście problem

    kominy sobie zrób nowe albo zostaw /przypuszczam że potynkowanie "uszczelni" szparę przy obróbce, zresztą komin jest w szczycie dachu to tak dużo się przez niego nie leje/ jak czapy betonowe się rołażą to zrób nowe

    papa - działania standardowe czyli pozrywać co odłazi, takoż samo wszystkie "bąble"
    /robi się to np łopatą /, jak tam wygląda pas nadrynnowy z blachy /?/ i nowa papa naprzód....
    /nie jest to bardzo po Bożemu ale niektórzy robią obróbki kominów z papy/...
    Ostatnio edytowane przez beton44 ; 23-07-2010 o 10:24

  12. #12

    Domyślnie

    Pas nadrynnowy jest z blachy i na tym chyba są już z 3 papy. Nie wiem czy nową papą dojechać do krawędzi czy wywinąć ją do rynny.
    Czy moge wymurować komin z klinkieru pełnego niższej klasy ? Dzisiaj pojezdziłem po składach budowlanych cena pełnego klinkieru ok 6zł Poco mi takie drogie kominy których wogóle nie widać. Tak samo w żadnym składzie nie mieli papy Icopal extra dach.
    Co do obróbki jakoś nie widze tego żeby pape przykleić do komina otynkowanego. Co pierwsze układa się obróbki wokół komina czy papę ?
    Pozdrawiam

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    wiesz co Adi

    to jest forum "wymiana doświadczeń"

    a nie szkoła internetowa...

    może byś zainwestował 20 zł i kupił sobie książkę "Roboty dekarskie podręcznik do Zasadniczych Szkół Zawodowych"
    i przeczytał, szybciej by poszło niż tak cedzenie po jednym pytaniu

    a na temat:
    do wykonania obróbki komina to ja bym Tobie radził nająć blacharza,
    to to trudna i skomplikowana praca blacharska, nie taka "do uczenia się"
    Ostatnio edytowane przez beton44 ; 24-07-2010 o 07:35

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony