dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16

Temat: Blacha na rąbek stojący - cena robocizny.

WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    crank127

Domyślnie Blacha na rąbek stojący - cena robocizny.

Witam.

W najbliższym czasie chcę przykryć dach od tarasu blachą na rąbek stojący. Czy orientuje się ktoś w jakich okolicach plasują się ceny za robociznę?

ELITA FORUM (min. 1000)
    Mis*n

Domyślnie

> 40. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

3. Dach do wymiany. Jak sprawnie przeprowadzić remont dachu? Czy warto ufać fachowcom? Uważaj na błędy dekarzy Remont dachu. Zasady, których warto przestrzegać podczas wymiany dachu Zielone dachy. Stropodach obsadzony roślinami
    crank127

Domyślnie

40zł z m2? Fachowcy, którzy mieli podjąć się tej pracy, sypnęli taką cenę za całość, że wychodzi ponad 100zł z m2.

DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DACxxxAZ
    Kod pocztowy
    58-100
    Dzielnica
    centrum

Domyślnie

Ciesz się ze nie krzykneli 150 dach trzeba przygotować do blachy a to chyba nie ku chwale ojczyzny

Co tam konkretnie masz do zrobienia i na jakim dachu ?

Domyślnie

mam ofert 90-120 zł za metr (za pokrycie +obróbki blachą tytanowo-cynkową, która jest stosunkowo twarda i trudna w obróbce) - a co niby trzeba przygotować?

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie

Domyślnie

A i 200,- za 1m2 nie będzie drogo skoro nic nie wiadomo o dachu! Jakiej odpowiedzi można oczekiwać po tak zadanym pytaniu?!!! Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: aw.witand@gmail.com

Paulina6

Kod pocztowy
    32-420

Domyślnie

Czy ktos moze mi podac namiary na jakies firmy wykonujace pokrycia dachowe z blachy tytanowo-cynkowej? Miejscowosc blisko Krakowa.

SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar barszczu
    Kod pocztowy
    38-400

Domyślnie

Cytat Napisał crank127 Zobacz post
    Witam.

W najbliższym czasie chcę przykryć dach od tarasu blachą na rąbek stojący. Czy orientuje się ktoś w jakich okolicach plasują się ceny za robociznę?
    Za kilka dni zaczynają mi kryć dach taką blachą, 275 mkw - prosty dwukalenicowy dach na pełnym deskowaniu, w tym dwa kosze, dwa kominy, jeden kominek wentylacyjny, dwa okna dachowe, 1 wyłaz, 15 m kw stropodaszek (też kryty blachą z 5 % spadkiem). Blacha classic premium (ruukki). Dekarz po obejrzeniu dachu wycenił na 37 zł/mkw, w cenie obróbki, rynny, rury spustowe, folia, łacenie. Czyli za dach ok. 10.000 netto.
    Ekipa: doświadczona rodzinna firma dekarska - dobre referencje (kościoły, duże obiekty handlowe itp.).

Właściciel powiedział, że to jest cena na teraz, bo w sezonie wzrasta nawet o drugie tyle.

A jaki jest mój dach to widać na avatarze
    Ostatnio edytowane przez barszczu ; 12-02-2011 o 21:36 Powód: dopisek

ELITA FORUM (min. 1000)
    Mis*n

Domyślnie

Zobacz ich robotę " klikiem ". Bo coś nieładnie pachnie. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar barszczu
    Kod pocztowy
    38-400

Domyślnie

Cytat Napisał MistrzJan Zobacz post
    Zobacz ich robotę " klikiem ". Bo coś nieładnie pachnie. Jan.
    Oglądałem 2 domy (w tym mojego pracownika sprzed 3 zim) i klasztor w okolicy - wszyscy zadowoleni i nic nie cieknie.
    Obróbki wyglądają bardzo estetycznie.

kamikazekrk

Kod pocztowy
    30-723

Domyślnie

Cytat Napisał Paulina6 Zobacz post
    Czy ktos moze mi podac namiary na jakies firmy wykonujace pokrycia dachowe z blachy tytanowo-cynkowej? Miejscowosc blisko Krakowa.
    W Krakowie to na pewno Dach Perfect.Zrobili dach mojemu sasiadowi i jest mega zadowolony

Domyślnie Cos krecicie

Panowie

Zaczynacie tu porownywac ceny jablek do pomarancz (to okragle i to okragle)

Blacha tytan cynk to koszmar cenowy - liczy sie ja zwykle w kg, a nie m2, przychodzi w zwojach i nie ma w ogole stali w sobie.
    Blacha z Ruukki to blacha stalowa ocynkowana - przychodzi w panelach o zadanych dlugosciach do 10m z juz zrobionymi zatrzaskami wygladajacymi jak rabek stojacy

Z powyzszego wynika co nastepuje:

- tytan cynk trzeba obrabiac (wyginac rabek stojacy) i przycinac z ok 1 tonowych zwojow. Kupa roboty i trzeba miec do tego sprzet. Obrobki trwaja srednio 2-3 razy dluzej niz w panelach - dlatego tu robocizna kosztuje 1m2 ok 120 PLN (+/- 20 PLN zalezy jaki dach i gdzie ten dach jest w Polsce)
    - blacha ocynkowana kladzie sie szybko i przyjemnie bo wszystko jest juz gotowe i dziala na wcisk. Dlatego tu robocizna 1m2 to ok 30 PLN (+/- 10 pln i tez zalezy jaki dach i gdzie ten dach jest w Polsce)

Wlasnie tez przerabiam ten temat - koszty mojego dachu w tytan cynk (blacha i robocizna) wyszly mi na poziomie ok 70 tys (dwuspadowy 220m2 wawa) i sie z lekka zalamalem i wlasnie przerzucam sie na panele ruukki classik premium gdzie calosc powinna sie domknac w kwocie 40 tys i trwac o 2 tyg krocej. No i bez problemu mozna na to znalezc wykonawce, a w wawie jak ustalilem jest 3ech wykonawcow tytan cynku i trzymaja taka cene za robocizne ze az boli ...

A za zaoszczedzone 30 tys kupie sobie auto

SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nika&lola

Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

Domyślnie

ja miałam ten sam dylemat w zeszłym roku.
    zamieniłam tytan cynk na Ruuki Classic z rolki i panele - ok. 260 m2 dwuspadowy, razem z robotą, oknami dachowymi, obróbką kominów, lukarn, wyszło zdecydowanie taniej niż TiZn.
    W przyszłym tydodniu ten sam dekarz przychodzi dokończyć - podbitka, kratki w kominach, ścianki attykowe, montaż rur spustowych - więc mam nadzieję, ze za dwa tygodnie mój dach będzie już w komplecie czekał wraz z rurami spustowymi na zimę

Pianka_Bianka

Kod pocztowy
    02-518

Domyślnie

Witaj,
    Ja rownież bede robić dach ruukki CP, czy mogę prosić o kontakt do Twojego dekarza.

Pozdrawiam,
    Pianka

Cytat Napisał wuja Andrzej Zobacz post
    Panowie

Zaczynacie tu porownywac ceny jablek do pomarancz (to okragle i to okragle)

Blacha tytan cynk to koszmar cenowy - liczy sie ja zwykle w kg, a nie m2, przychodzi w zwojach i nie ma w ogole stali w sobie.
    Blacha z Ruukki to blacha stalowa ocynkowana - przychodzi w panelach o zadanych dlugosciach do 10m z juz zrobionymi zatrzaskami wygladajacymi jak rabek stojacy

Z powyzszego wynika co nastepuje:

- tytan cynk trzeba obrabiac (wyginac rabek stojacy) i przycinac z ok 1 tonowych zwojow. Kupa roboty i trzeba miec do tego sprzet. Obrobki trwaja srednio 2-3 razy dluzej niz w panelach - dlatego tu robocizna kosztuje 1m2 ok 120 PLN (+/- 20 PLN zalezy jaki dach i gdzie ten dach jest w Polsce)
    - blacha ocynkowana kladzie sie szybko i przyjemnie bo wszystko jest juz gotowe i dziala na wcisk. Dlatego tu robocizna 1m2 to ok 30 PLN (+/- 10 pln i tez zalezy jaki dach i gdzie ten dach jest w Polsce)

Wlasnie tez przerabiam ten temat - koszty mojego dachu w tytan cynk (blacha i robocizna) wyszly mi na poziomie ok 70 tys (dwuspadowy 220m2 wawa) i sie z lekka zalamalem i wlasnie przerzucam sie na panele ruukki classik premium gdzie calosc powinna sie domknac w kwocie 40 tys i trwac o 2 tyg krocej. No i bez problemu mozna na to znalezc wykonawce, a w wawie jak ustalilem jest 3ech wykonawcow tytan cynku i trzymaja taka cene za robocizne ze az boli ...

A za zaoszczedzone 30 tys kupie sobie auto

agatson

Kod pocztowy
    38-400

Domyślnie dach

hej!mieszkam tez w krosnie i przygotowuje sie do podobnej akcji.cene pokrycia mam wliczona w caly kosztorys budowy wiec trudno mi wyliczyc jak przeklada sie to na 1metr kwadratowy.jeszcze nie kupilem blachy ...moze doradziszmi gdzie najlepiej dopytac.chodzi mi o blache na rabek stojacy.dzieki

SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Arthizmoo
    Kod pocztowy
    05-300
    Dzielnica
    Bidula.

Domyślnie

Wycena mojego dachu który właśnie jest robiony:

Pole powierzchni dachu 200m2

Obróbki:
    rynna - 30
    pas podrynnowy - 30
    pas nadrynnowy - 30
    kalenica - 15
    wiatrownice - 56
    rury - 16
    pas przymurowy (przy lukarnie) - 10

Razem 187mb
    187 x 12 = 2244
    200 x 20 zł = 4000
    8 okien x 350 = 2800
    kominy 2szt x 200 zł = 400 zł

Razem 9440 netto

Kładę Ruukki Classic. Ręczna obróbka wszystkich okien. Dach prostowali na łatach około 3 dni dzięki czemu falowań na blaszy praktycznie nie ma.
    Jestem bardzo zadowolony z ekipy. Dom stoi w Mińsku Mazowieckim k. Warszawy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia