dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jamróz

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    22

    Domyślnie Która dachówka jest najbardziej szczelna ?

    Mam pytanie. W przyszłym roku remont dachu . Będzie dachówka i niestety membrana pod nią. Są jakieś typy dachówek lepsze od innych pod względem szczelności.... gdyby powiedzmy po np 10 latach membrana zaczęła padać ... tak by w możliwy sposób zabezpieczyć się przed przeciekaniem deszcz śnieg podwiewany ?

  2. #2

    Domyślnie

    Karpiówka jest zdaje się najbardziej szczelna.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jamróz Zobacz post
    Mam pytanie. W przyszłym roku remont dachu . Będzie dachówka i niestety membrana pod nią. Są jakieś typy dachówek lepsze od innych pod względem szczelności.... gdyby powiedzmy po np 10 latach membrana zaczęła padać ... tak by w możliwy sposób zabezpieczyć się przed przeciekaniem deszcz śnieg podwiewany ?
    nie napisałej jaki kąt dachu. dachówki są szczelne na deszcz z wiatrem ok 80% a na drobny przemrożony śnieg z wiatrem już tylko 60% więc TYLKO PAPA NA DESKOWANIU daje gwarancje szczelności i trwałości na lata. Każdy piszący inaczej imho DELIKATNIE MIJA SIĘ Z PRAWDĄ.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jamróz

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    22

    Domyślnie

    dach dwuspadowy 45 stopni

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jamróz Zobacz post
    dach dwuspadowy 45 stopni
    Tak jak napisał -jak to możliwe- najszczelniejsza jest karpiówka w koronkę ,ale też najcięższa i najdroższa.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomraider Zobacz post
    TYLKO PAPA NA DESKOWANIU daje gwarancje szczelności i trwałości na lata. Każdy piszący inaczej imho DELIKATNIE MIJA SIĘ Z PRAWDĄ.
    Masz jakieś podstawy, żeby zarzucać kłamstwo "mojemu" gwarantowi, który w gwarancji napisał, gdzie gwarantuje mi 15 lat funkcjonowania membrany zgodnie z przeznaczeniem? Jak widać nie jest to firma "krzak" rzucająca słowa na wiatr.

  7. #7

    Domyślnie

    Ciekawe co po 15 latach... I już pisałem ile ta gwarancja jest warta.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Ciekawe co po 15 latach... .
    Lipa i tyle w temacie.
    pozdrawiam Tomraider.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomraider Zobacz post
    Lipa i tyle w temacie.
    Papy z Jarocina mają
    "GWARANCJE
    Na najlepsze papy zgrzewalne modyfikowane SBS udzielamy 10-letniej gwarancji. Na pozostałe odmiany pap modyfikowanych udzielamy 5-letniej gwarancji. Karta gwarancyjna jest wystawiana na życzenie klienta."

    I co po tych 5 czy 10 latach? Lipa i tyle w temacie. Drożej, a gwarancja krótsza.

    Że Icopal ma lepszą? A kto ją ma? Kto spełnił warunki np.
    5.2. Sposób uzyskania Karty Gwarancyjnej Icopal:
    a) uprawniony do uzyskania gwarancji zobowiązany jest zarejestrować się w Internetowej Bazie Gwarancyjnej Icopal na stronie www.gwarancje.icopal.pl
    w nieprzekraczalnym terminie 45 dni od daty wystawienia dowodu zakupu produktów Icopal objętych Imienną Gwarancją Jakości Icopal lub należących do wybranego systemu (jeżeli takowe występują)
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 11-11-2018 o 22:14

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    U mnie jest dachówka Creaton Viva Neu i jest szczelna od deszczu, i śniegu.Jednak gdy sypie zmrożony śnieg i jest wiatr to przepuszcza ile? ok 30l sniegu /100m2 (kiedyś orientacyjnie popatrzyłem ile tego jest po opadach)
    Fakt , że mam nieużytkowe poddasze, ale jakby nie było foli to faktycznie śnieg wpadłby na poddasze.
    Woda opadowa też zapewne tak przecieka jednak ona jest niewidoczna bo spływa po powierzchni i trudno to zauważyć.
    Tak jak koledzy wspomnieli najlepszym zabezpieczeniem byłoby pokrycie szczelne - "wieczne" pod dachówką. Cokolwiek to znaczy na dachówkę rzekomo mam 50 lat, na folię 30 lat gwarancji - Co będzie potem - mam nadzieję, że to samo co w czasie gwarancji.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Papy z Jarocina mają
    "GWARANCJE
    Na najlepsze papy zgrzewalne modyfikowane SBS udzielamy 10-letniej gwarancji. Na pozostałe odmiany pap modyfikowanych udzielamy 5-letniej gwarancji. Karta gwarancyjna jest wystawiana na życzenie klienta."

    I co po tych 5 czy 10 latach? Lipa i tyle w temacie. Drożej, a gwarancja krótsza.

    Że Icopal ma lepszą? A kto ją ma? Kto spełnił warunki np.
    5.2. Sposób uzyskania Karty Gwarancyjnej Icopal:
    a) uprawniony do uzyskania gwarancji zobowiązany jest zarejestrować się w Internetowej Bazie Gwarancyjnej Icopal na stronie www.gwarancje.icopal.pl
    w nieprzekraczalnym terminie 45 dni od daty wystawienia dowodu zakupu produktów Icopal objętych Imienną Gwarancją Jakości Icopal lub należących do wybranego systemu (jeżeli takowe występują)
    Ja nie pytałem ile mają papy z Jarocina, tylko co po 15 latach z membraną?

    A Icopala mam zarejestrowanego dawno. Taki jesteś oczytany w WG, to powinieneś być świadom tego wymogu.
    Ostatnio edytowane przez agb ; 12-11-2018 o 13:47 Powód: literówka

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kamil30cm

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Żukowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    381

    Domyślnie

    Twój dach daj co chcesz. My polecamy sprawdzoną metodę, dlatego budujemy raz i na 50 lat spokój gwarantowany. Mamy już za sobą dużo remontów dachów na samej membranie które w tamtych czasach były "najlepsze" ale jak wejdzie kuna to żadna membrana jej nie zatrzyma.. Możesz mieć 15 czy 30 lat gwarancji ale jak firma się zwinie to kogo będziesz ganiał ?

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil30cm Zobacz post
    Twój dach daj co chcesz. My polecamy sprawdzoną metodę, dlatego budujemy raz i na 50 lat spokój gwarantowany. Mamy już za sobą dużo remontów dachów na samej membranie które w tamtych czasach były "najlepsze" ale jak wejdzie kuna to żadna membrana jej nie zatrzyma.. Możesz mieć 15 czy 30 lat gwarancji ale jak firma się zwinie to kogo będziesz ganiał ?
    Rozsądnie kolega napisał , popieram i potwierdzam. Pisemnymi gwarancjami można powycierać podłogę na piętrze jak naleje się przez z perforowaną membranę do środka poddasza.Kuna , kos, sikorka , dzięcioł, mysz . wszystkie te gadziny chętnie się zasiedlą lub zniszczą każdy dom jak im się na to pozwoli.Stare sprawdzone rozwiązania czyli deskowanie i papa to najrozsądniejszy wybór.
    Ostatnio edytowane przez tomraider ; 12-11-2018 o 17:44

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil30cm Zobacz post
    Twój dach daj co chcesz. My polecamy sprawdzoną metodę, dlatego budujemy raz i na 50 lat spokój gwarantowany. Mamy już za sobą dużo remontów dachów na samej membranie które w tamtych czasach były "najlepsze" ale jak wejdzie kuna to żadna membrana jej nie zatrzyma.. Możesz mieć 15 czy 30 lat gwarancji ale jak firma się zwinie to kogo będziesz ganiał ?
    Kto Ci gwarantuje ten spokój? przecież Ci Keizen napisał, że masz na papę 5- 10 lat gwarancji, a jak nie dopilnujesz i Janusz dekarz da ci coś marnego to i tego nie uzyskasz...

  15. #15
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kamil30cm

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Żukowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    381

    Domyślnie

    Ja i moje doświadczenie. A jak trzeba to zaleje sobie kosze. kominy, itp elementy dachu lepikiem i dalej mam spokój, a Ty zdejmiesz całe poszycie dasz nową Membranę bo stwierdzisz że może się poprawiła po 10 latach i dalej będziesz w błędzie.

  16. #16

    Domyślnie

    Czyli wychodzi na to że najszczelniejszą dachówką jest papa a później membrana .
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    Czyli wychodzi na to że najszczelniejszą dachówką jest papa a później membrana .
    Rzeczywiście do takiego wniosku można dojść czytając ten wątek...

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Kto Ci gwarantuje ten spokój? przecież Ci Keizen napisał, że masz na papę 5- 10 lat gwarancji, a jak nie dopilnujesz i Janusz dekarz da ci coś marnego to i tego nie uzyskasz...
    Jak dekarz Janusz to pierwszą gwarancją jaką będziesz egzekwował, to ta na jego "prace".

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jamróz Zobacz post
    . gdyby powiedzmy po np 10 latach membrana zaczęła padać ...
    Skoro przyjmujesz takie założenie (zresztą słusznie) to nie montuj folii bo po co? Kryj dach dachówką na zaprawę tak jak robiono to kiedyś. Strych pozostaw nieużytkowy z małymi oknami do przewietrzania, a na stropie zastosuj glinę jako hydroizolację. Tak robiono kiedyś i domy stoją do dziś. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    U mnie jest dachówka Creaton Viva Neu i jest szczelna od deszczu, i śniegu.Jednak gdy sypie zmrożony śnieg i jest wiatr to przepuszcza ile? ok 30l sniegu /100m2 (kiedyś orientacyjnie popatrzyłem ile tego jest po opadach)
    Fakt , że mam nieużytkowe poddasze, ale jakby nie było foli to faktycznie śnieg wpadłby na poddasze.
    Woda opadowa też zapewne tak przecieka jednak ona jest niewidoczna bo spływa po powierzchni i trudno to zauważyć.
    Tak jak koledzy wspomnieli najlepszym zabezpieczeniem byłoby pokrycie szczelne - "wieczne" pod dachówką. Cokolwiek to znaczy na dachówkę rzekomo mam 50 lat, na folię 30 lat gwarancji - Co będzie potem - mam nadzieję, że to samo co w czasie gwarancji.
    Dachówkę jak widzę masz Creaton Viva a folię od kogo? Systemową? Bo Creaton chyba też ma w ofercie membrany. Moim zdaniem, jeżeli nie nastąpi mechaniczne uszkodzenie to sama folia/membrana, osłonięta dachówka powinna wytrzymać spokojnie te 30-50 lat. UV mogłoby mieć tu wpływ ale przecież dachówka osłania. 30 litrów śniegu przy 100m2 to chyba nie tak źle. Ciekawe czy zwiększyłaby się trwałość pokrycia w momencie, gdyby poddasze było ogrzewane. Śnieg szybciej by się topił i szybciej spływał/odparowywał. W teorii trwałość mogłaby być większa.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony