dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 36
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    crank127

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    2

    Domyślnie Blacha na rąbek stojący - cena robocizny.

    Witam.

    W najbliższym czasie chcę przykryć dach od tarasu blachą na rąbek stojący. Czy orientuje się ktoś w jakich okolicach plasują się ceny za robociznę?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    > 40. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    crank127

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    40zł z m2? Fachowcy, którzy mieli podjąć się tej pracy, sypnęli taką cenę za całość, że wychodzi ponad 100zł z m2.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DACxxxAZ
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Dzielnica
    centrum
    Posty
    726

    Domyślnie

    Ciesz się ze nie krzykneli 150 dach trzeba przygotować do blachy a to chyba nie ku chwale ojczyzny



    Co tam konkretnie masz do zrobienia i na jakim dachu ?

  5. #5

    Domyślnie

    mam ofert 90-120 zł za metr (za pokrycie +obróbki blachą tytanowo-cynkową, która jest stosunkowo twarda i trudna w obróbce) - a co niby trzeba przygotować?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    A i 200,- za 1m2 nie będzie drogo skoro nic nie wiadomo o dachu! Jakiej odpowiedzi można oczekiwać po tak zadanym pytaniu?!!! Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Paulina6

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Kod pocztowy
    32-420
    Posty
    3

    Domyślnie

    Czy ktos moze mi podac namiary na jakies firmy wykonujace pokrycia dachowe z blachy tytanowo-cynkowej? Miejscowosc blisko Krakowa.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar barszczu
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    60

    Domyślnie

    Cytat Napisał crank127 Zobacz post
    Witam.

    W najbliższym czasie chcę przykryć dach od tarasu blachą na rąbek stojący. Czy orientuje się ktoś w jakich okolicach plasują się ceny za robociznę?
    Za kilka dni zaczynają mi kryć dach taką blachą, 275 mkw - prosty dwukalenicowy dach na pełnym deskowaniu, w tym dwa kosze, dwa kominy, jeden kominek wentylacyjny, dwa okna dachowe, 1 wyłaz, 15 m kw stropodaszek (też kryty blachą z 5 % spadkiem). Blacha classic premium (ruukki). Dekarz po obejrzeniu dachu wycenił na 37 zł/mkw, w cenie obróbki, rynny, rury spustowe, folia, łacenie. Czyli za dach ok. 10.000 netto.
    Lokalizacja: Podkarpackie
    Ekipa: doświadczona rodzinna firma dekarska - dobre referencje (kościoły, duże obiekty handlowe itp.).

    Właściciel powiedział, że to jest cena na teraz, bo w sezonie wzrasta nawet o drugie tyle.

    A jaki jest mój dach to widać na avatarze
    Ostatnio edytowane przez barszczu ; 12-02-2011 o 22:36 Powód: dopisek

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Zobacz ich robotę " klikiem ". Bo coś nieładnie pachnie. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar barszczu
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    60

    Domyślnie

    Cytat Napisał MistrzJan Zobacz post
    Zobacz ich robotę " klikiem ". Bo coś nieładnie pachnie. Jan.
    Oglądałem 2 domy (w tym mojego pracownika sprzed 3 zim) i klasztor w okolicy - wszyscy zadowoleni i nic nie cieknie.
    Obróbki wyglądają bardzo estetycznie.

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kamikazekrk

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    krakow
    Kod pocztowy
    30-723
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paulina6 Zobacz post
    Czy ktos moze mi podac namiary na jakies firmy wykonujace pokrycia dachowe z blachy tytanowo-cynkowej? Miejscowosc blisko Krakowa.
    W Krakowie to na pewno Dach Perfect.Zrobili dach mojemu sasiadowi i jest mega zadowolony

  12. #12

    Domyślnie Cos krecicie

    Panowie

    Zaczynacie tu porownywac ceny jablek do pomarancz (to okragle i to okragle)

    Blacha tytan cynk to koszmar cenowy - liczy sie ja zwykle w kg, a nie m2, przychodzi w zwojach i nie ma w ogole stali w sobie.
    Blacha z Ruukki to blacha stalowa ocynkowana - przychodzi w panelach o zadanych dlugosciach do 10m z juz zrobionymi zatrzaskami wygladajacymi jak rabek stojacy

    Z powyzszego wynika co nastepuje:

    - tytan cynk trzeba obrabiac (wyginac rabek stojacy) i przycinac z ok 1 tonowych zwojow. Kupa roboty i trzeba miec do tego sprzet. Obrobki trwaja srednio 2-3 razy dluzej niz w panelach - dlatego tu robocizna kosztuje 1m2 ok 120 PLN (+/- 20 PLN zalezy jaki dach i gdzie ten dach jest w Polsce)
    - blacha ocynkowana kladzie sie szybko i przyjemnie bo wszystko jest juz gotowe i dziala na wcisk. Dlatego tu robocizna 1m2 to ok 30 PLN (+/- 10 pln i tez zalezy jaki dach i gdzie ten dach jest w Polsce)

    Wlasnie tez przerabiam ten temat - koszty mojego dachu w tytan cynk (blacha i robocizna) wyszly mi na poziomie ok 70 tys (dwuspadowy 220m2 wawa) i sie z lekka zalamalem i wlasnie przerzucam sie na panele ruukki classik premium gdzie calosc powinna sie domknac w kwocie 40 tys i trwac o 2 tyg krocej. No i bez problemu mozna na to znalezc wykonawce, a w wawie jak ustalilem jest 3ech wykonawcow tytan cynku i trzymaja taka cene za robocizne ze az boli ...

    A za zaoszczedzone 30 tys kupie sobie auto

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nika&lola

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    43
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ja miałam ten sam dylemat w zeszłym roku.
    zamieniłam tytan cynk na Ruuki Classic z rolki i panele - ok. 260 m2 dwuspadowy, razem z robotą, oknami dachowymi, obróbką kominów, lukarn, wyszło zdecydowanie taniej niż TiZn.
    W przyszłym tydodniu ten sam dekarz przychodzi dokończyć - podbitka, kratki w kominach, ścianki attykowe, montaż rur spustowych - więc mam nadzieję, ze za dwa tygodnie mój dach będzie już w komplecie czekał wraz z rurami spustowymi na zimę

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Pianka_Bianka

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-518
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witaj,
    Ja rownież bede robić dach ruukki CP, czy mogę prosić o kontakt do Twojego dekarza.

    Pozdrawiam,
    Pianka

    Cytat Napisał wuja Andrzej Zobacz post
    Panowie

    Zaczynacie tu porownywac ceny jablek do pomarancz (to okragle i to okragle)

    Blacha tytan cynk to koszmar cenowy - liczy sie ja zwykle w kg, a nie m2, przychodzi w zwojach i nie ma w ogole stali w sobie.
    Blacha z Ruukki to blacha stalowa ocynkowana - przychodzi w panelach o zadanych dlugosciach do 10m z juz zrobionymi zatrzaskami wygladajacymi jak rabek stojacy

    Z powyzszego wynika co nastepuje:

    - tytan cynk trzeba obrabiac (wyginac rabek stojacy) i przycinac z ok 1 tonowych zwojow. Kupa roboty i trzeba miec do tego sprzet. Obrobki trwaja srednio 2-3 razy dluzej niz w panelach - dlatego tu robocizna kosztuje 1m2 ok 120 PLN (+/- 20 PLN zalezy jaki dach i gdzie ten dach jest w Polsce)
    - blacha ocynkowana kladzie sie szybko i przyjemnie bo wszystko jest juz gotowe i dziala na wcisk. Dlatego tu robocizna 1m2 to ok 30 PLN (+/- 10 pln i tez zalezy jaki dach i gdzie ten dach jest w Polsce)

    Wlasnie tez przerabiam ten temat - koszty mojego dachu w tytan cynk (blacha i robocizna) wyszly mi na poziomie ok 70 tys (dwuspadowy 220m2 wawa) i sie z lekka zalamalem i wlasnie przerzucam sie na panele ruukki classik premium gdzie calosc powinna sie domknac w kwocie 40 tys i trwac o 2 tyg krocej. No i bez problemu mozna na to znalezc wykonawce, a w wawie jak ustalilem jest 3ech wykonawcow tytan cynku i trzymaja taka cene za robocizne ze az boli ...

    A za zaoszczedzone 30 tys kupie sobie auto

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    agatson

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1

    Domyślnie dach

    hej!mieszkam tez w krosnie i przygotowuje sie do podobnej akcji.cene pokrycia mam wliczona w caly kosztorys budowy wiec trudno mi wyliczyc jak przeklada sie to na 1metr kwadratowy.jeszcze nie kupilem blachy ...moze doradziszmi gdzie najlepiej dopytac.chodzi mi o blache na rabek stojacy.dzieki

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Arthizmoo
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    M.M.
    Dzielnica
    Bidula.
    Posty
    59

    Domyślnie

    Wycena mojego dachu który właśnie jest robiony:

    Pole powierzchni dachu 200m2

    Obróbki:
    rynna - 30
    pas podrynnowy - 30
    pas nadrynnowy - 30
    kalenica - 15
    wiatrownice - 56
    rury - 16
    pas przymurowy (przy lukarnie) - 10

    Razem 187mb
    187 x 12 = 2244
    200 x 20 zł = 4000
    8 okien x 350 = 2800
    kominy 2szt x 200 zł = 400 zł

    Razem 9440 netto

    Kładę Ruukki Classic. Ręczna obróbka wszystkich okien. Dach prostowali na łatach około 3 dni dzięki czemu falowań na blaszy praktycznie nie ma.
    Jestem bardzo zadowolony z ekipy. Dom stoi w Mińsku Mazowieckim k. Warszawy.

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    halina_malina

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-625
    Posty
    14

    Domyślnie

    Sorki, że odgrzebuję stary wpis. Jesteś zadowolona z paneli na rąbek stojący? Bo my chyba ze względu na koszty pójdziemy w stronę paneli, tylko wiem, że one są dość problematyczne i lubią falować. Wiadomo, dużo zależy od wykonawstwa, dlatego wierzę, że dobrze położone będą spełniać funkcje zarówno estetyczne jak i użytkowe.

  18. #18
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Chrząszcz

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    5

    Domyślnie

    My zrezygnowaliśmy z blachy na rąbek ponieważ sami dekarze odradzali nam to pokrycie (nawet Ci który specjalizują się w kładzeniu na rąbka). Poza tym cena za robociznę jest dwa razy droższa niż w przypadku zwykłej dachówki/blachodachówki. Ostatecznie zdecydujemy się chyba na blachodachówkę Budmat Murano X-Matt. Materiał i robocizna wychodzi taniej a i wygląda ładnie na dachu bo widzieliśmy na innych domach.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał halina_malina Zobacz post
    Sorki, że odgrzebuję stary wpis. Jesteś zadowolona z paneli na rąbek stojący? Bo my chyba ze względu na koszty pójdziemy w stronę paneli, tylko wiem, że one są dość problematyczne i lubią falować. Wiadomo, dużo zależy od wykonawstwa, dlatego wierzę, że dobrze położone będą spełniać funkcje zarówno estetyczne jak i użytkowe.
    Moje nie lubią falować, aż się ich spytam dlaczego
    A tak na poważnie to przede wszystkim płaską blachę najlepiej układać na pełnym deskowaniu, wtedy nie ma na czym falować a po drugie trzeba układać w największe upały. Wtedy metal jest już tak rozszerzony że raczej już się nie pofaluje po przykręceniu do deskowania. A w zimie skurczyć się nie skurczy bo wkręty trzymają. Tak więc wystarczy zrobić to z głową i będzie dobrze. Jakieś tam pofałdowania może się pojawią ale to tylko dla tych co chodzą z lornetką po ulicy.

  20. #20
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Obecnie szukam wykonawcy - ceny 100 - 110 pln za m2 z obróbkami. Hitem jest to ze sam położyłem łaty. Mam dach 100m2 dwuspadowy, czyli tak naprawde 5 dni pracy za 10000pln dla 2 osób - nieźle.... Oczywiscie nie skorzystam.

    Jak to wygląda z sezonem - kiedy jest przestój - na wiosnę ?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony