dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 36 z 36
  1. #21
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kamil30cm

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Żukowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    381

    Domyślnie

    Sztuką nie jest przybic łaty, sztuka jest je odpowiednio przybic i wyklinowac tak aby nie nadawały się do zerwania. Sezon jest cały czas i przystojow nie ma przynajmniej na Pomorzu

  2. #22
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil30cm Zobacz post
    Sztuką nie jest przybic łaty, sztuka jest je odpowiednio przybic i wyklinowac tak aby nie nadawały się do zerwania. Sezon jest cały czas i przystojow nie ma przynajmniej na Pomorzu
    Chyba nie chcesz udowadniac że ekipa zrobi lepiej łaty ode mnie ? To tak jakby ekipa od elewacji udowadniała że lepiej położy styropian od właściciela domu. Robiłem wszystko od sznurka z odchyleniem 1mm - używałem 2 mm podkładek. Pomijajac fakt ze jedna ekipa za 110 pln uwazała ze pod blachę na rabek wystarczy odległośc łat co 50 cm i że jak chce miec wentylowana wełnę to mam sobie sam rozwiercic blache

  3. #23
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kamil30cm

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Żukowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    381

    Domyślnie

    To czemu jej sam nie polozysz? jak zrobisz to lepiej, to że jedna ekipa tak mówi to nie znaczy że druga też. ..

  4. #24
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil30cm Zobacz post
    To czemu jej sam nie polozysz? jak zrobisz to lepiej, to że jedna ekipa tak mówi to nie znaczy że druga też. ..
    Pisalem o położeniu łat co chyba nie stanowi problemu. Do blachy trzeba mieć narzedzia i doświaczenie które pewnie bedę nabywał 1 miesiac marnujac przy tym materiał .Uważasz ze 5000pln na osobe na tydzien to jest normalna cena którą powinienen zapłacic ? Bo tak szczerze mówiac dla mnie to jest zdzierstwo a wykonuje prace która moze 400osob w Polsce potrafi to zrobic a takich kokosów nie zarabiam

  5. #25
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kamil30cm

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Żukowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    381

    Domyślnie

    a jakby to robili rok to byś dopłacil? na pewno nie więc jeśli stać cię na taką blachę to i powinno stac na robocizne. a jeśli chcesz zaoszczędzić to weź tańsza ekipę ale potem zapłacisz za Demontaż i kolejny Montaż ekipie.
    ps. doświadczenia w miesiąc nie nabyjesz

  6. #26
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil30cm Zobacz post
    a jakby to robili rok to byś dopłacil? na pewno nie więc jeśli stać cię na taką blachę to i powinno stac na robocizne. a jeśli chcesz zaoszczędzić to weź tańsza ekipę ale potem zapłacisz za Demontaż i kolejny Montaż ekipie.
    ps. doświadczenia w miesiąc nie nabyjesz
    wpadasz w demagogie - to jak np hydraulik zarzada od ciebie 2000pln za założenie kranu to mu zapłacisz ? Wiesz wogóle ile kosztowała ta blacha na którą mnie stac ? Po drugie cena nie ma znaczenia przy dobrym wykonaniu - oczywiscie piszę o firmach... Juz napisalem przykład firmy która za 110 pln chciała robić łaty co 50 cm i uważała za absurd wentylowanie wełny. To może w tym momencie mam poszukac firmy za 200pln ?

  7. #27
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kamil30cm

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Żukowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    381

    Domyślnie

    Odpowiedz na moje pytanie czy jeśli będą robić to rok to dopłacisz? Z KNR -ów wynika że za m2 położenia dachówki powinienem wziąć 220zl! czemu nie targujesz się u dentysty jak ci za 1 plombe kasuje 150 zł robiąc ja w 20 min czyli jak by ci robił wszystkie zęby jednego dnia to masz 4800 i nie dyskutujesz. Sądzę że za 10000 jakie Ci zaśpiewali jesteś wstanie kupić narzędzia i więcej blachy aby zrobić to samemu ucząc się na błędach i wtedy jak się nauczysz możesz zabrać się za dachy i kasować innych po 10 tys )
    Ostatnio edytowane przez Kamil30cm ; 15-10-2016 o 21:35

  8. #28
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mayek

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    LDZ
    Kod pocztowy
    93-319
    Posty
    311

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    Obecnie szukam wykonawcy - ceny 100 - 110 pln za m2 z obróbkami. Hitem jest to ze sam położyłem łaty. Mam dach 100m2 dwuspadowy, czyli tak naprawde 5 dni pracy za 10000pln dla 2 osób - nieźle.... Oczywiscie nie skorzystam.

    Jak to wygląda z sezonem - kiedy jest przestój - na wiosnę ?
    Jak szukałem wykonawcy pokrycia dachu blachą na rąbek stojący (ale uwaga- mówimy o panelu a nie prawdziwej blasze na rąbek) to miałem wyceny od 35 do 170zł m2

  9. #29
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayek Zobacz post
    Jak szukałem wykonawcy pokrycia dachu blachą na rąbek stojący (ale uwaga- mówimy o panelu a nie prawdziwej blasze na rąbek) to miałem wyceny od 35 do 170zł m2
    Ja też piszę o panelu....

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Jest wolny rynek i każdy może szukać sobie tańszej firmy. Jak nie znajdzie to będzie musiał zapłacić tyle ile żąda wykonawca lub robić samemu. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #31
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    ... mi głównie chodzi czy jest obecnie sezon.

    Wiadomo jest rynek i trzeba się dostosowac ale wycena 110pln za metr bez łat na dachu dwuspadowym to jakis żart... W specyfikacji miałem np rozstawienie rusztowania 2500pln, przyciecie krokwi 800pln - ja to zrobie SAM przez 8 godzin...... Tak naprawdę w przypadku rąbka podstawa to są łaty, az się bałem zapytac ile by kosztowało z łatami - 170 pln ? 200pln ?

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Sezon jest cały rok. Czy myślisz, że ktoś Ci zrobi zima taniej? Załóż firmę dekarską i zarabiaj te krocie! Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  13. #33
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Tajniki układania blachy na rąbek stojący - zapraszamy do obejrzenia filmu murator.tv:

    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 12-03-2018 o 14:44
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

  14. #34
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Kamil1310
    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Grójec
    Kod pocztowy
    05-600
    Posty
    1

    Domyślnie

    Człowieku nie ma lepszej blachy do obróbki jak tytan cynk. nie potrzebna jest do tego maszyna aby z rolki zrobic panele do krycia tylko trzeba miec do tego troche mozgu i doswiadczenia. Ja nauczylem sie robic rąbkiem od swojego ojca ktory kryl dachy na prawdziwy podwojny rabek a nie kupny tak jak teraz.Dzisiejszy kupny rabek nie ma nic wspolnego z rabkiem stojacym takim jaki przewiduje sie w kryciu zgodnym z prawem i sztuka budowlana.Wy wszyscy myslicie ze gietarka zrobi cala robote a pozniej okazuje sie ze cos jest nie tak.Oczywiscie pod kazdy rabek potrzebny jest prosty dach a do jego lacenia nie wolno uzywac lat 4,5*5,5 tylko desek 2,5cm gr badz grubszych 3,5cm na 7cm badz szerszych nawet do 12cm. A wykonawcy ktorzy odradzaja krycie blacha na rabek stojacy sa poprostu niedoswiadczonymi wykonawcami ktorzy robia pokrycia dachowe od wielkiego dzwonu.Ja potrafie kryc dachy w tzw stylu na wulstwe, myśle że raczej nie znajdziecie nikogo takiego kto potrafi to jeszcze zrobic a napewno nie bedzie go tam gdzie sprzedaja blache do pokryc dachowych. POZDRAWIAM

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Blachę cynkową nie można klepać. Pozostaje krycie na wulsztę. Jeden bok kfery kręcisz w prawo ,drugi w lewo . Mocujemy na haftry. Jeszcze są niedobitki co wiedzą jak wyciąć denko do garnka Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  16. #36

    Domyślnie

    Poszukuje wykonawcy dachu na rabek stojacy (powierzchnia ok. 480m2), czy mozna prosic o kontakt?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony