dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 11
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 217
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar drejku
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie Komentarze do Buńki4 i Tokio II

    Witamy!

    Chyba nie spodziewaliśmy się takiego zainteresowania naszym projektem i korespondowaliśmy na priva, dlatego do tej pory zwlekaliśmy z założeniem komentarzy.
    Zapraszamy do dyskusji

    PS.
    Najgorzej gdy jest cisza

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Asia**
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    opolskie
    Posty
    356
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Czyli wpisuję się pierwsza! Fajny dom się Wam buduje i wiedza widzę fachowa, ale bez tego ani rusz. Nie boicie się tego tarasu nad garażem? Izolacja, ocieplenie. Będę zaglądać i kibicować. Pozdrawiam!

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar drejku
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Ciekawe, że prawie każdy nas przestrzega przed tarasem nad garażem. Ale do rzeczy - ja się nie boję póki mi sufit nie opadnie w garażu.
    Tak naprawdę to projekt stropu został zmieniony, przeliczona została konstrukcja, dodana potężna belka podciągowa i nadprożowa - wszystko według niemieckich norm na obciążenie zielonego dachu (dzięki Tobi: Vielen Dank für die gute Arbeit ). Potem nylon dekarski - to nie jest jakaś tam folia w płynie do łazienki. Wczoraj kupiłem folię do oczek wodnych w jednej płachcie 8x8m. Generalnie: będzie kilka warstw różnych folii + nylon więc powinno to wytrzymać.
    Bardziej niż przeciekania obawiamy się kosztu balustrad na tarasie - to jest faktyczny problem.
    Jak widać jestem zwolennikiem nowych technologii więc damy radę

  4. #4

    Domyślnie

    Witam

    Zaczynamy budowę Tokio II w przyszłym roku , aktualnie jesteśmy na etapie dokumentów do PnB. Wybraliśmy tą wersję z podwójnym garażem od frontu.
    Planujecie ogrzewanie w garażu ??

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mairen

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    3

    Cool Jakie koszty budowy ?

    Witam,

    Możecie napisać jakie ponieśliście już koszty ?
    Moje poprzednie posty z waszego dziennika pousuwaliście, bo pytałam o koszty .
    Dziennik opisywany słownictwem architekta, w którym są zdjęcia z idealnej budowy, wygląda nienaturalnie,
    - brakuje dosłownie jeszcze tylko nazw firm, które się kryją pod tą budową, by w pełni było to reklamą

    Wielu ludzi jest zainteresowanych kosztami, może napiszcie jak kształtują się dziś ceny postawienia tego projektu.

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar drejku
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adicts Zobacz post
    Witam

    Zaczynamy budowę Tokio II w przyszłym roku , aktualnie jesteśmy na etapie dokumentów do PnB. Wybraliśmy tą wersję z podwójnym garażem od frontu.
    Planujecie ogrzewanie w garażu ??
    W garażu mamy jeden grzejnik. Płyta od spodu jest ocieplona styro 10cm, od góry ma być również min. 10cm. Nie ma się co czarować przy 5 metrowej bramie to upałów w zimie tam nie będzie

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar drejku
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał mairen Zobacz post
    Witam,

    Możecie napisać jakie ponieśliście już koszty ?
    Moje poprzednie posty z waszego dziennika pousuwaliście, bo pytałam o koszty .
    Dziennik opisywany słownictwem architekta, w którym są zdjęcia z idealnej budowy, wygląda nienaturalnie,
    - brakuje dosłownie jeszcze tylko nazw firm, które się kryją pod tą budową, by w pełni było to reklamą

    Wielu ludzi jest zainteresowanych kosztami, może napiszcie jak kształtują się dziś ceny postawienia tego projektu.
    1. Nie my usunęliśmy posty tylko moderator forum, bo delikatnie mówiąc Pani (jak mniemam z cyt.: "bo pytałam") posty były niestosowne. Zresztą jak pisałem, temat "Dzienniki budowy - dzień po dniu" służy do prowadzenia własnego dziennika budowy i tylko jego właściciel powinien się w nim wpisywać. Obrażanie kogokolwiek prowadzącego dziennik budowy bez żadnych argumentów jest bezsensowne.

    2. Jak pisałem na priva, ani ja ani moja żona nie mamy nic wspólnego z budownictwem i nie zamierzamy zmieniać naszych profesji (ja jestem informatykiem, a nie architektem)

    3. Na forum muratora jest wiele świetnie prowadzonych dzienników i jak mi się do tej pory wydawało nie stoi za tym żadna firma tylko konkretni ludzie z marzeniami o własnym domu - nikt nikogo nie zmusza do czytania naszego dziennika.

    4. Koszty: mogę podać konkretne koszty niektórych materiałów i robocizny i do tej pory w wiadomościach prywatnych dyskutowaliśmy o kosztach robocizny, ilościach i kosztach materiałów, przyłączy, ale jak pisałem z dziwnego zainteresowania naszymi kosztami mógłbym domniemywać, że jest Pani np. kontrolerem z jakiegoś banku, a nie miłośnikiem forum zainteresowanym konkretami - dla mnie konkrety np. koszty przyłącza na odległości np. jak u nas 47m woda i kanalizacja to w naszym przypadku 7500,-. Wiele rzeczy robiliśmy sami np. styropian pod wylewki (dzięki rodzinie), całą elektrykę, system alarmowy, sieć komputerową i wiele innych - jak mam to rozliczyć, bo sory ale nie znam stawek.

    5. Koszty: chcemy się zmieścić w 350.000, kredytu (wcześnie włożyliśmy trochę pieniędzy w działkę, drogę i materiały) - z podstawowym wyposażeniem, bez zakupu ekstra mebli - to są nasze założenia.

    6. Nie zamierzam więcej dyskutować w ten sposób, bo naprawdę można rozmawiać bardziej "cywilizowanie" o konkretach, a nie marketnigu - to masz w wielu wątkach, gdzie rzeczywiście odpowiadają ludzie z firm i polecają swoje produkty, więc zachęcam do dyskusji o technicznych rozwiązaniach jakie stosujemy z mniejszym lub większym powodzeniem.

  8. #8

    Domyślnie

    Upały zwłaszcza w zimie są bardzo niezdrowe dla blachy naszych samochodów

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar drejku
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał adicts Zobacz post
    upały zwłaszcza w zimie są bardzo niezdrowe dla blachy naszych samochodów
    zgadzam się w całej rozciągłości

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    traumhaus

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Ja również śledzę Wasz dziennik. Jesienią zaczynamy budować tokio III. Osobiście bardzo mi się podoba, że podajesz konkretne nazwy materiałów, kolory itd. Można pewne rzeczy podglądnąć i wykorzystać w swoim domku.

  11. #11

    Domyślnie

    oooo to czekamy na kolejny dziennik budowy

    Mocnym minusem Tokio jest baaaardzo małe pomieszczenie gospodarcze. Czy z perspektywy czasu i budowy macie jakieś pomysły na jego powiększenie ? ( może dolną łazienkę pod schody ?? ) .
    Ostatnio edytowane przez Adicts ; 19-07-2010 o 19:28

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar drejku
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał traumhaus Zobacz post
    Ja również śledzę Wasz dziennik. Jesienią zaczynamy budować tokio III. Osobiście bardzo mi się podoba, że podajesz konkretne nazwy materiałów, kolory itd. Można pewne rzeczy podglądnąć i wykorzystać w swoim domku.
    Dzięki, a już miałem tego zaprzestać bo "mairen" zarzucała mi, że jesteśmy agencją reklamową

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar drejku
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adicts Zobacz post
    oooo to czekamy na kolejny dziennik budowy

    Mocnym minusem Tokio jest baaaardzo małe pomieszczenie gospodarcze. Czy z perspektywy czasu i budowy macie jakieś pomysły na jego powiększenie ? ( może dolną łazienkę pod schody ?? ) .
    Fakt, powiększyliśmy sobie kotłownię (1,9x2,0m) - ścianka działowa przesunęła się w kierunku łazienki, z kolei ścianka łazienki przesunęła się w głąb pokoiku na dole, dodatkowo w łazience wycięliśmy część pustaka wentylacyjnego (1 szacht) więc w łazience na dole zmieściły się koło siebie kibelek, podwójny sacht wentylacyjny i prysznic 60cm - więc nie jest tak źle.

    Tutaj widać wycięty 1 szach z pustaków wentylacyjnych (po lewej stronie robi się miejsce na prysznic):


    Będziemy mieli kocioł kondensacyjny plus pod nim wąski zasobnik pewnie jakieś 200l więc wszystko się mieści. Na piec na drewno, węgiel, groszek nie ma warunków technicznych (no i trzeba by było postawić solidny komin - dodatkowy koszt)!!!
    Więc z naszego punktu widzenia nie jest tak źle - nawet mamy drzwi z kotłowni do garażu (szczelne drzwi techniczne Hormanna z atestem EI30).
    Ostatnio edytowane przez drejku ; 20-07-2010 o 21:23

  14. #14

    Domyślnie

    A ja poproszę, oczywiście w miarę możliwości, dużo więcej zdjęć poszczególnych pomieszczeń. ( salon, pokoje na górze itp.).

  15. #15
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar drejku
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adicts Zobacz post
    A ja poproszę, oczywiście w miarę możliwości, dużo więcej zdjęć poszczególnych pomieszczeń. ( salon, pokoje na górze itp.).
    OK, jutro zrobię zdjęcia góry - już z rygipsami

  16. #16

    Domyślnie

    Muszę się wam pochwalić, że dzisiaj z żoną zamówiliśmy projekt Tokio II, bezpośrednio w pracowni Lipińskich we Wrocławiu. Do odbioru w poniedziałek

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar drejku
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adicts Zobacz post
    Muszę się wam pochwalić, że dzisiaj z żoną zamówiliśmy projekt Tokio II, bezpośrednio w pracowni Lipińskich we Wrocławiu. Do odbioru w poniedziałek
    Fajnie Cieszymy się i służymy pomocą - jeśli będziecie mieli jakieś pytania to śmiało

    A nam dziś panowie skończyli II etap wentylacji (23.10 - wróciłem o północy) czyli wszystkie rury, od jutra flizy na dole.

  18. #18

    Domyślnie

    Widze że zmieniliście miejsce rekuperatora z garażu na strych jeśli tak to dlaczego, jaki kupiliście rekuperator i ile wyniesie koszt materiału i robocizny, ja cały czas zastanawiam sie na rozwiązaniem wentylacji.

  19. #19
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar drejku
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał adas82 Zobacz post
    Widze że zmieniliście miejsce rekuperatora z garażu na strych jeśli tak to dlaczego, jaki kupiliście rekuperator i ile wyniesie koszt materiału i robocizny, ja cały czas zastanawiam sie na rozwiązaniem wentylacji.
    Nic się nie zmieniło. Rekuperator będzie w garażu, rury nawiew/wywiew wchodzą na strych, a stamtąd schodzą w dół. Mam już zdjęcia instalacji, więc wkrótce je umieszczę

  20. #20
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Asia**
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    opolskie
    Posty
    356
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Umywalka niesamowita! Jakby połączenie marmuru ze szkłem, fajna! Widać, że rurki wentylacji czyściutko zrobione. Nie ma to jak solidna ekipa. Będziecie mieli na parterze sufity podwieszane? Nie wiem gdzie dokładnie będą kratki nawiewu/wywiewu, czy na środku czy na skraju sufitu przy ścianie?

Strona 1 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony