dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 928

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał DrKubus Zobacz post
    Kabli nie wtykalem bo nie chciałem żeby mi je tynkarze zrujnowali. Wyłączniki są na 150 cm, syn sięga spokojnie, a córka zanim się sprowadzamy, też dosiegnie.
    szokujesz - tak jest robione na dziesiątkach tysięcy budów

    PS - przypilnuj tynkarzy aby na peszle położyli grubo tynku bo powyrywasz peszle i bedziesz musiał wszystko jeszcze raz tynkowac
    Ostatnio edytowane przez grend ; 12-06-2016 o 20:40

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Doktorku zrobiłeś kawał dobrej roboty, ale pierd**** się jak matka z łobuzem z tą instalacją. Ja też jestem już po tynkach i kable nienaruszone. YDYp miałem po ścianie, teleinformatyczne w bruzdach. Tynkarze jak obsadzają puszki to pchają tam materiału aż miło. Nie wiem w jaki sposób masz połączony peszel z puszką, ale może warto by je na wszelki wypadek zabezpieczyć taśmą (wejścia peszli), bo u mnie w puszkach (mimo, że pozatykane) materiału wcisnęło się sporo i musiałem to wszystko wydłubywać. W puszkach łączonych w kilka to nawet zadarzało się, że łączenia się pozapychały i też musiałem to czyścić (dobrze, że tynk był jeszcze nie całkiem suchy). Także uspokój się i nie wymyślaj, że tynkarze zębami będą Ci te kable jedli...
    Ostatnio edytowane przez domino34 ; 12-06-2016 o 20:57

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DrKubus
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łódź, teraz Nekla
    Kod pocztowy
    62-330
    Posty
    968

    Domyślnie

    Widzę, że temat moich bruzd jest nadal "gorący". Tyle komentarzy na jeden post, nie miał dotychczas żaden inny temat

    Ponieważ, tynki już schną, nie jestem w stanie zrobić nic więcej niż to co planowałem. Odniosę się tylko do jednego wpisu:

    Cytat Napisał domino34 Zobacz post
    (...) Tynkarze jak obsadzają puszki to pchają tam materiału aż miło. Nie wiem w jaki sposób masz połączony peszel z puszką, ale może warto by je na wszelki wypadek zabezpieczyć taśmą (wejścia peszli), bo u mnie w puszkach (mimo, że pozatykane) materiału wcisnęło się sporo i musiałem to wszystko wydłubywać. W puszkach łączonych w kilka to nawet zadarzało się, że łączenia się pozapychały i też musiałem to czyścić (dobrze, że tynk był jeszcze nie całkiem suchy).(...)
    Ponieważ obraz jest więcej wart niż tysiąc słów:


    Obsadzając puszki i peszle, na łączeniach dawałem dużo gipsu, dzięki temu mogłem zabezpieczyć przejścia. Praktycznie wszystkie puszki wyglądają jak ta powyżej... prześwit wszędzie jest taki jaki był, zero tynku w peszlach.

    Cytat Napisał domino34 Zobacz post
    (...)Także uspokój się i nie wymyślaj, że tynkarze zębami będą Ci te kable jedli...
    Tynkarze kabli nie jedli, jednak przy sprzątaniu z podłogi (gdzie za chwile pójdą peszle z kablami), udało im się skrócić 2 z wystających peszli. Nie wyobrażam sobie jak by one wyglądały, po kilku przejazdach taczkami, czy wybieraniu z pomiędzy nich zeskrobanego tynku.

    Jeszcze raz bardzo dziękuję, za tak ożywioną dyskusję i mam nadzieję, że przy kolejnych wątpliwościach, również wesprzecie mnie swoimi opiniami

    A na zakończenie, fotorelacja ze schnięcia tynków:











    Dom na bagnach... własnoręcznie budowany (dziennik i komentarze)
    P.u. 160 m2, kub. 440 m3, płyta fund. (10cm XPS, 25 cm Żelbet, 10 cm EPS), ściany zew. 24 cm YTONG Energo + 20cm grafit, strop SMART 15 cm, WM+Reku, podł. 100%, OZC (by asolt) EAH = 47 kWh/m²rok, Projektowane obciążenie cieplne ΦHL = 4335W, Zapotrzebowanie na ciepło 7595 kWh/rok
    Planowany start: 05/2014, Oficjalne rozpoczęcie budowy: 6.06.14, Stan "0": 10.09.14, I bloczek: 9.04.15, SSO: 4.12.15, SSZ: 11.03.16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony