dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 35 z 47
Pokaż wyniki od 681 do 700 z 928
  1. #681

  2. #682
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dom pięknie się prezentuje! Ciekawy kolor stolarki, widzę że dębem można nazwać każdą barwę
    Bardzo dużo pracy włożyłeś, a ile jeszcze jest do zrobienia... Ja jeszcze z ziemi nie wyszłam, chciałabym być na tym etapie co Ty

    Pozdrawiam
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  3. #683
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    A czym się kierowałeś przy wyborze podnoszono przesuwnych? Z tego co się orientowałem uchylno przesuwne drzwi tarasowe wypadają sporo taniej, a praktycznie są identyczne.

  4. #684
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DrKubus
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łódź, teraz Nekla
    Kod pocztowy
    62-330
    Posty
    968

    Domyślnie

    Cytat Napisał dez Zobacz post
    A czym się kierowałeś przy wyborze podnoszono przesuwnych? Z tego co się orientowałem uchylno przesuwne drzwi tarasowe wypadają sporo taniej, a praktycznie są identyczne.
    Myślałem podobnie, do czasu kiedy nie przyszło do wyboru, cechy które nas przekonały do rezygnacji z PSK (uchylno przesuwnych) to:
    1. mają zawsze próg, co utrudnia przemieszczanie i mam wrażenie jakbym wychodził przez okno.
    2. jest na nich ohydna plastikowa maskownica (przykrywająca mechanizm)
    3. znacznie ciężej się je otwierało

    coś jeszcze przekonało nas do HST, w tej chwili już nie pamiętam.

    Argumentem była też promocja cenowa, w sumie wyszło że HST było droższe od PSK o niecałe 25%.
    Dom na bagnach... własnoręcznie budowany (dziennik i komentarze)
    P.u. 160 m2, kub. 440 m3, płyta fund. (10cm XPS, 25 cm Żelbet, 10 cm EPS), ściany zew. 24 cm YTONG Energo + 20cm grafit, strop SMART 15 cm, WM+Reku, podł. 100%, OZC (by asolt) EAH = 47 kWh/m²rok, Projektowane obciążenie cieplne ΦHL = 4335W, Zapotrzebowanie na ciepło 7595 kWh/rok
    Planowany start: 05/2014, Oficjalne rozpoczęcie budowy: 6.06.14, Stan "0": 10.09.14, I bloczek: 9.04.15, SSO: 4.12.15, SSZ: 11.03.16

  5. #685
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar inż.maliniak
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    433
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał dez Zobacz post
    A czym się kierowałeś przy wyborze podnoszono przesuwnych? Z tego co się orientowałem uchylno przesuwne drzwi tarasowe wypadają sporo taniej, a praktycznie są identyczne.
    ...u siebie mam duże HST i mniejsze w łazience PSK, przy wymiarach mojego HST 590x250 PSK odpada a użytkowo to powiem szczerze że HST super ale z PSK w łazience zrezygnowałbym na rzecz klasycznie otwieranego

  6. #686
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Przy niedużej różnicy cenowej pewnie też bym brał HST, pytanie tylko czy w regularnej cenie zdecydowałbyś się mimo wszystko na HST? Rozmyślałem kiedyś nad różnicami i sensem tak dużej dopłaty, i wychodzi że jednak przy podejmowaniu decyzji będę musiał empirycznie obadać jedno i drugie okno zanim podejmę decyzję. U mnie szerokość będzie niecałe 3m więc nie musi być tylko i wyłącznie HST.

    Maliniak Ty to nie masz okna tylko przeszkloną ścianę, niektórzy nie mają 6 metrowego salonu

  7. #687
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DrKubus
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łódź, teraz Nekla
    Kod pocztowy
    62-330
    Posty
    968

    Domyślnie

    Okna już prawie wykończone, zamówiłem 3 palety Ytong'a 12, będę musiał postawić jeszcze kilka ścianek działowych na parterze i powoli zaczynam planować kolejne prace. I tutaj gorąca prośba do tych co mają już temat za sobą, o odpowiedź na poniższe pytania:

    1. jakie prace wykonać przed tynkami - w chwili obecnej planuje montaż peszli od stropu (przestrzeni nad podwieszanym sufitem) do włączników, gniazdek?
    2. czy kanalizę i wodę rozprowadzać do kuchni i łazienki już teraz, czy po tynkach?
    3. kiedy montować stelaż do wc, teraz czy dopiero po wylewce (poziom 0, będę miał ok 21 cm, nad płytą, stelaże z tego co widziałem mają regulację 0-20cm)?
    4. czy wodę prowadzić w bruzdach w ścianach, czy w podłodze (styropianie, na którym pójdzie podłogówka i wylewka)?
    5. nie mam jeszcze kotłowni, jak "zaplanować" start rurek, które pójdą do kuchni i łazienki, żeby monterzy kotłowni mnie nie ubili?
    Dom na bagnach... własnoręcznie budowany (dziennik i komentarze)
    P.u. 160 m2, kub. 440 m3, płyta fund. (10cm XPS, 25 cm Żelbet, 10 cm EPS), ściany zew. 24 cm YTONG Energo + 20cm grafit, strop SMART 15 cm, WM+Reku, podł. 100%, OZC (by asolt) EAH = 47 kWh/m²rok, Projektowane obciążenie cieplne ΦHL = 4335W, Zapotrzebowanie na ciepło 7595 kWh/rok
    Planowany start: 05/2014, Oficjalne rozpoczęcie budowy: 6.06.14, Stan "0": 10.09.14, I bloczek: 9.04.15, SSO: 4.12.15, SSZ: 11.03.16

  8. #688

    Domyślnie

    Cytat Napisał DrKubus Zobacz post
    Okna już prawie wykończone, zamówiłem 3 palety Ytong'a 12, będę musiał postawić jeszcze kilka ścianek działowych na parterze i powoli zaczynam planować kolejne prace. I tutaj gorąca prośba do tych co mają już temat za sobą, o odpowiedź na poniższe pytania:

    1. jakie prace wykonać przed tynkami - w chwili obecnej planuje montaż peszli od stropu (przestrzeni nad podwieszanym sufitem) do włączników, gniazdek?
    2. czy kanalizę i wodę rozprowadzać do kuchni i łazienki już teraz, czy po tynkach?
    3. kiedy montować stelaż do wc, teraz czy dopiero po wylewce (poziom 0, będę miał ok 21 cm, nad płytą, stelaże z tego co widziałem mają regulację 0-20cm)?
    4. czy wodę prowadzić w bruzdach w ścianach, czy w podłodze (styropianie, na którym pójdzie podłogówka i wylewka)?
    5. nie mam jeszcze kotłowni, jak "zaplanować" start rurek, które pójdą do kuchni i łazienki, żeby monterzy kotłowni mnie nie ubili?
    Co do steluzu wc. Ja mam Geberita i poziom podlogi 22cm. Nie bylo problemu...

  9. #689
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Ścianki działowe z Ytonga, czy Solbetu 12cm to kiepski pomysł. Mam i wiem, ale już za późno - lepsze byłyby z silikatów.

    Ad.1 Zrób całą instalację elektryczną, antenową, LAN, głośnikową, alarmową i porozciągaj WSZYSTKIE kable, zamontuj rozdzielnię elektryczną i multimedialną i zostaw peszle, albo aroty do doprowadzenia kablówki, anteny, internetu kablowego, paneli PV itp. Jak masz mieć sufity podwieszane, to zrób puszkę i w tej puszcze później podłączysz oświetlenie sufitu.
    Ad.2 Po tynkach. Trzeba wprawdzie naprawić tynk, ale tego nie ma dużo, a głównie w łazience i WC, gdzie i tak idą płytki.
    Ad.3 Po tynkach i wodzie, a przed wylewką.
    Ad.4 W bruzdach w ścianach tylko podejścia, a reszta w podłodze. Jeśli planujesz cyrkulację to opatul rury z ciepłą wodą jak najgrubszą warstwą styropianu, szczególnie od spodu.
    Ad.5 Najlepiej od razu skontaktuj się z monterami, to może pomogą Ci z instalacją wodną i kanalizacją. Ja tak zrobiłem i nie żałuję, a montaż kotłowni będzie mi robić majster po zamontowaniu płytek.

  10. #690
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DrKubus
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łódź, teraz Nekla
    Kod pocztowy
    62-330
    Posty
    968

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Ścianki działowe z Ytonga, czy Solbetu 12cm to kiepski pomysł. Mam i wiem, ale już za późno - lepsze byłyby z silikatów.

    Ad.1 Zrób całą instalację elektryczną, antenową, LAN, głośnikową, alarmową i porozciągaj WSZYSTKIE kable, zamontuj rozdzielnię elektryczną i multimedialną i zostaw peszle, albo aroty do doprowadzenia kablówki, anteny, internetu kablowego, paneli PV itp. Jak masz mieć sufity podwieszane, to zrób puszkę i w tej puszcze później podłączysz oświetlenie sufitu.
    Ad.2 Po tynkach. Trzeba wprawdzie naprawić tynk, ale tego nie ma dużo, a głównie w łazience i WC, gdzie i tak idą płytki.
    Ad.3 Po tynkach i wodzie, a przed wylewką.
    Ad.4 W bruzdach w ścianach tylko podejścia, a reszta w podłodze. Jeśli planujesz cyrkulację to opatul rury z ciepłą wodą jak najgrubszą warstwą styropianu, szczególnie od spodu.
    Ad.5 Najlepiej od razu skontaktuj się z monterami, to może pomogą Ci z instalacją wodną i kanalizacją. Ja tak zrobiłem i nie żałuję, a montaż kotłowni będzie mi robić majster po zamontowaniu płytek.
    Dlaczego twierdzisz, że bloczek komórkowy jest kiepski? Te ścianki to tylko pomieszczenie gospodarcze i garderoba, dźwięków przenosić nie będą.

    Co do rozdzielni elektrycznej, będzie ona na ścianie zewnętrznej, czy zastosowanie podtynkowej nie osłabi ściany (w sumie trzeba by ją "wkuć" na połowę grubości ściany)?
    Dom na bagnach... własnoręcznie budowany (dziennik i komentarze)
    P.u. 160 m2, kub. 440 m3, płyta fund. (10cm XPS, 25 cm Żelbet, 10 cm EPS), ściany zew. 24 cm YTONG Energo + 20cm grafit, strop SMART 15 cm, WM+Reku, podł. 100%, OZC (by asolt) EAH = 47 kWh/m²rok, Projektowane obciążenie cieplne ΦHL = 4335W, Zapotrzebowanie na ciepło 7595 kWh/rok
    Planowany start: 05/2014, Oficjalne rozpoczęcie budowy: 6.06.14, Stan "0": 10.09.14, I bloczek: 9.04.15, SSO: 4.12.15, SSZ: 11.03.16

  11. #691
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    No właśnie przez te dźwięki i jak taką ścianę uderzysz, to drga, co słychać. Słabe po prostu, ale ludzie tak mają i nawet ja tak mam. Ale nie polecam.

    Rozdzielnię elektryczną wkułem w ścianę, a ja mam taką 5x20, czyli wielką. Powiedzmy, że lokalnie nacisk na pustaki wzrósł dwukrotnie (choć to nieprawda), co odpowiada dobudowaniu kolejnego piętra, albo stropu. Nic złego się nie stanie.

  12. #692
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DrKubus
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łódź, teraz Nekla
    Kod pocztowy
    62-330
    Posty
    968

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    No właśnie przez te dźwięki i jak taką ścianę uderzysz, to drga, co słychać. Słabe po prostu, ale ludzie tak mają i nawet ja tak mam. Ale nie polecam.

    Rozdzielnię elektryczną wkułem w ścianę, a ja mam taką 5x20, czyli wielką. Powiedzmy, że lokalnie nacisk na pustaki wzrósł dwukrotnie (choć to nieprawda), co odpowiada dobudowaniu kolejnego piętra, albo stropu. Nic złego się nie stanie.
    Też planuję rozdzielnię dość dużą, myślę że 6x24, więc jeśli się zdecyduje na podtynkową, będzie co kuć. Dlatego to tej pory rozważałem natynkową, tylko właśnie mam dylemat, jak to wszystko pogodzić, żeby zrobić kable, ale rozdzielić je dopiero po tynkach.

    Przemek, mógłbyś wkleić zdjęcie swojej (bo w Twoim dzienniku nie znalazłem).
    Dom na bagnach... własnoręcznie budowany (dziennik i komentarze)
    P.u. 160 m2, kub. 440 m3, płyta fund. (10cm XPS, 25 cm Żelbet, 10 cm EPS), ściany zew. 24 cm YTONG Energo + 20cm grafit, strop SMART 15 cm, WM+Reku, podł. 100%, OZC (by asolt) EAH = 47 kWh/m²rok, Projektowane obciążenie cieplne ΦHL = 4335W, Zapotrzebowanie na ciepło 7595 kWh/rok
    Planowany start: 05/2014, Oficjalne rozpoczęcie budowy: 6.06.14, Stan "0": 10.09.14, I bloczek: 9.04.15, SSO: 4.12.15, SSZ: 11.03.16

  13. #693
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Proszę:







    Jeszcze nie skończona. Przekaźniki od światła (drugi i trzeci rząd od góry) będą w całości do wymiany, bo kupiłem tani szmelc i się palą cewki. Przy okazji te kable trochę lepiej pod nimi zorganizuję, bo teraz to źle wygląda. A w tym wolnym miejscu będzie most ~230V na +5V, który odczyta stan przekaźników i je wysteruje.

  14. #694
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Dziura w ścianie na jakieś 9cm bo jeszcze tynk czy płyta. I nic nie powinno się stać

  15. #695
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DrKubus
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łódź, teraz Nekla
    Kod pocztowy
    62-330
    Posty
    968

    Domyślnie

    No ok, to teraz jeszcze 2 pytania:
    1. czy są jakieś odległości które należy zachować, pomiędzy TR a pompą ciepła, albo zbiornikiem
    2. czy ma znaczenie gdzie będzie załącznik, ochronnik przeciwprzepięciowy

    Planuje większość przewodów puścić pod sufitem, a kabel wprowadzić od dołu i zastanawiam się, jak rozplanować TR.

    PS. Ma ktoś na zbyciu erbetkę budowlaną?
    Dom na bagnach... własnoręcznie budowany (dziennik i komentarze)
    P.u. 160 m2, kub. 440 m3, płyta fund. (10cm XPS, 25 cm Żelbet, 10 cm EPS), ściany zew. 24 cm YTONG Energo + 20cm grafit, strop SMART 15 cm, WM+Reku, podł. 100%, OZC (by asolt) EAH = 47 kWh/m²rok, Projektowane obciążenie cieplne ΦHL = 4335W, Zapotrzebowanie na ciepło 7595 kWh/rok
    Planowany start: 05/2014, Oficjalne rozpoczęcie budowy: 6.06.14, Stan "0": 10.09.14, I bloczek: 9.04.15, SSO: 4.12.15, SSZ: 11.03.16

  16. #696
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Możesz to jakoś bardziej .... Planuje większość przewodów puścić pod sufitem, a kabel wprowadzić od dołu
    TR ??

  17. #697
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Jak chcesz taką ilość kabli od góry to musisz je zagłębić pewnie albo w jakiś korytkach lub kanałach.

  18. #698
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DrKubus
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łódź, teraz Nekla
    Kod pocztowy
    62-330
    Posty
    968

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    Możesz to jakoś bardziej .... Planuje większość przewodów puścić pod sufitem, a kabel wprowadzić od dołu
    TR ??
    Przewody to te które idą po chacie...
    Kabel - przewód ziemny którym wprowadzam prąd ze skrzynki do chaty
    TR - tablica rodzielcza

    grend - masz fotkę swojej tablicy, to wrzucaj, popatrzę sobie i może jakieś wnioski wyciągnę
    Dom na bagnach... własnoręcznie budowany (dziennik i komentarze)
    P.u. 160 m2, kub. 440 m3, płyta fund. (10cm XPS, 25 cm Żelbet, 10 cm EPS), ściany zew. 24 cm YTONG Energo + 20cm grafit, strop SMART 15 cm, WM+Reku, podł. 100%, OZC (by asolt) EAH = 47 kWh/m²rok, Projektowane obciążenie cieplne ΦHL = 4335W, Zapotrzebowanie na ciepło 7595 kWh/rok
    Planowany start: 05/2014, Oficjalne rozpoczęcie budowy: 6.06.14, Stan "0": 10.09.14, I bloczek: 9.04.15, SSO: 4.12.15, SSZ: 11.03.16

  19. #699
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DrKubus
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łódź, teraz Nekla
    Kod pocztowy
    62-330
    Posty
    968

    Domyślnie

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    Jak chcesz taką ilość kabli od góry to musisz je zagłębić pewnie albo w jakiś korytkach lub kanałach.
    przewodów 3x2,5 będzie niewiele - może z 7 - tylko do gniazdek, 3x1,5 będzie może kilka - głównie oświetlenie na zewnątrz, reszta to cienkie przewody 12V - całość oświetlenia na LEDach.
    Dom na bagnach... własnoręcznie budowany (dziennik i komentarze)
    P.u. 160 m2, kub. 440 m3, płyta fund. (10cm XPS, 25 cm Żelbet, 10 cm EPS), ściany zew. 24 cm YTONG Energo + 20cm grafit, strop SMART 15 cm, WM+Reku, podł. 100%, OZC (by asolt) EAH = 47 kWh/m²rok, Projektowane obciążenie cieplne ΦHL = 4335W, Zapotrzebowanie na ciepło 7595 kWh/rok
    Planowany start: 05/2014, Oficjalne rozpoczęcie budowy: 6.06.14, Stan "0": 10.09.14, I bloczek: 9.04.15, SSO: 4.12.15, SSZ: 11.03.16

  20. #700
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    ... niestety musze dopiero zrobic fotę. Ja mam wersje prostą, bardzo prosta - bezpieczniki i różnicówki. Nie mam żadnych wyłaczników bistabilnych bo wszystkie schodowe, krzyzowe mam połaczone w puszkach i na wyłacznikach.

    Kable przy suficie to moga rodzic problemy przy przejściach nad oknami, bo tam się wierci.... Po drugie będziesz miał pełno kucia przy krzyżówkach kabli - wyłacznik - lampa...

Strona 35 z 47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony