dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 140
  1. #121
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    w ogóle mi się nie chce nawet z Tobą pisać kolego. Jak można marnować 200l wody/h? Nie nauczyli Cię, że woda należy do zapasów które ulegają wyczerpaniu?
    Kup sobie klimatyzator, albo zrób GWC rurowe. Osiągniesz więcej niż kombinując z wodą i tymi pompami.
    Ode mnie tyle w temacie.

  2. #122

    Domyślnie

    Przeciez tłumacze ze nie chcę więcej marnować wody i stąd tez ten temat, to teraz kolega czepia się tego faktu

    GWC rurowego nie zrobie bo nie mam gdzie rozkopywac okolicy domu :/ a klimatyzatory w domu to ostatecznosc bo to prucie połowy domu, żona by mnie wyrzuciła z domu i najwygodniej byłoby zastosować istniejący układ wentylacji-klimatyzacji

    Czy jeszcze znajdzie się ktos kto wypowie się w tym temacie mojego nowego pomysłu ?

  3. #123
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Do chłodzenia zrób zwykłą klime jesienią i wiosną " tanie grzanie "

  4. #124
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Onken Zobacz post
    Hmmm, czremu tylko jednego pokoju ?

    Instalacje wentylacyjną mam po całym mieszkaniu rozprowadzoną , jakby dmuchało mi około 10 stopni to by było super
    Przeczytaj moje wcześniejsze posty w tym temacie bo nie chcę się powtarzać ok ?
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  5. #125
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaiba83 Zobacz post
    Wydajność takiej pompy to w zależności od modelu wynosi do ok 3,8kW. Taka moc chłodnicza to trochę mało jak na dom. Pojedyncza jednostka ma tyle na jeden średni salon, a co tu mówić o reszcie. Minimalnie możesz sobie podnieść komfort w całym domu, ale to minimalnie. Jedno-dwa pomieszczenia schłodzisz dobrze.
    Po prostu brakuje wydajności. 10*C to nie jedyny parametr...
    Wydajność grzewcza do 4,0 kW chwilami dochodzi, ale chłodnicza to 3,8 - ok. 1,3 [tyle prądu to pobiera i zgadnij na co jest ten prąd przetwarzany] czyli z 2,5 kW i to tylko wtedy gdy grzana jest CWU a to zbyt krótko.

    Do tego sporo ciepła z tej CWU zostaje w domu.

    Zgadza się - jedno, dwa pomieszczenia da się schłodzić, ale przy dużym przepływie powietrza [ok. 800 m3/godz] komfort tego chłodzenia byłby delikatnie mówiąc średni.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  6. #126
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał mkm silesia Zobacz post
    Do chłodzenia zrób zwykłą klime jesienią i wiosną " tanie grzanie "
    Zgadza się - i niech każdy zastanawiający się nad chłodzeniem PPC weźmie to sobie do serca i w tej cenie kupi chociaż jeden klimatyzator bo lepiej na tym wyjdzie.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  7. #127
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Onken Zobacz post
    Przeciez tłumacze ze nie chcę więcej marnować wody i stąd tez ten temat, to teraz kolega czepia się tego faktu

    GWC rurowego nie zrobie bo nie mam gdzie rozkopywac okolicy domu :/ a klimatyzatory w domu to ostatecznosc bo to prucie połowy domu, żona by mnie wyrzuciła z domu i najwygodniej byłoby zastosować istniejący układ wentylacji-klimatyzacji

    Czy jeszcze znajdzie się ktos kto wypowie się w tym temacie mojego nowego pomysłu ?
    Skoro masz wentylację mechaniczną z rekuperatorem to może wystarczy zamontować jeden wydajny klimatyzator np. w sypialni na poddaszu a chłód rozejdzie się na korytarz i wróci z powietrzem nawiewanym odzyskany w rekuperatorze.

    Tak planuję zrobić u siebie - czy zadziała jeszcze nie wiem, ale instalację mogę położyć na strychu i zostanie jedynie montaż jednostki zewn, na elewacji oraz wewn. w pokoju.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  8. #128

    Domyślnie

    Hmmm

    Czyli taki meeting który ma funkcję chłodzenia wody w obiegu nie da rady ??

    Przeciez w teorii ma on przepływ 2000 m szesciennych na godzine, i jak rozumiem ta woda powinna miec wtedy około 8-10 stopni ?

    Jesli to piscic do klimakonwektorów na gore ktory tam ma około 4 kW i na doł ktory ma ok. 3 kW to w teorii powinno chłodzic czy tez nie ?

    Jak przypominam to posiadałem instalację na klimakonwektorze i przepływie chłodnej wody ale po 1 - rekuperoator daje tylko ok 300-350 m szesc. wymiany powietrza co do chlodzenia jest mało ale komfort przy przelywie wody studziennej jako tako jakis był i czy bedzie tak samo zachowany przy PPC z funkcją chłodzenia cieczą, czy ta woda co bedzie wracac bedzie jednak zbyt ciepła i nie dam rady jej ponownie schlodzic a co najwazniejsze sensownie tego uzywac ?

    W sumie kliamtyzator nascienny inverter chyba tez bedzie miał jednak lepsza wydajnosc i bedzie jednak oszczedniejszy ?

    Ewentualnie który spilt zakupić by był cichy, wydajny, oszczędny i w przyzwoitej cenie ?
    Ostatnio edytowane przez Onken ; 10-05-2014 o 14:41

  9. #129
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Onken Zobacz post
    Hmmm

    Czyli taki meeting który ma funkcję chłodzenia wody w obiegu nie da rady ??

    Przeciez w teorii ma on przepływ 2000 m szesciennych na godzine, i jak rozumiem ta woda powinna miec wtedy około 8-10 stopni ?

    Jesli to piscic do klimakonwektorów na gore ktory tam ma około 4 kW i na doł ktory ma ok. 3 kW to w teorii powinno chłodzic czy tez nie ?

    Jak przypominam to posiadałem instalację na klimakonwektorze i przepływie chłodnej wody ale po 1 - rekuperoator daje tylko ok 300-350 m szesc. wymiany powietrza co do chlodzenia jest mało ale komfort przy przelywie wody studziennej jako tako jakis był i czy bedzie tak samo zachowany przy PPC z funkcją chłodzenia cieczą, czy ta woda co bedzie wracac bedzie jednak zbyt ciepła i nie dam rady jej ponownie schlodzic a co najwazniejsze sensownie tego uzywac ?

    W sumie kliamtyzator nascienny inverter chyba tez bedzie miał jednak lepsza wydajnosc i bedzie jednak oszczedniejszy ?

    Ewentualnie który spilt zakupić by był cichy, wydajny, oszczędny i w przyzwoitej cenie ?

    Podaj link do meetinga bo nie wiem o czym mowa.

    Te 7 kW do klimakonwektorów trzeba skądś wziąć a PPC do CWU nie da tyle stale chyba, że będziesz podgrzewał CWU dla osiedla domków

    Tak klimatyzator - inverter jest znacznie sensowniejszym rozwiązaniem.

    Który zakupić poszukaj w odpowiednich wątkach i daj znać bo sam niedługo będę takiego szukał
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  10. #130

    Domyślnie

    meeting, to np taki: ( ma wbudowaną funkcję chłodzenia cieczy )

    http://www.sklepcnc.pl/oferta/pompy-...ting-7kw-230v/

    Ale wybrałem klimatyzator Gree ( 5,3 kW - model Viola Perfect )

    Tyle ze zainstaluje go w otwartej klatce schodowej i ma dmuchac na góre ( otwarte pokoje ) i na dół

    Dół wspomagany wentylacją kanałową mechaniczną

    meeting moze by i zadziałał ale....zakup 4000, cały osprzet, mozntaz , kolejne 2 000 jak nie wiecej, ryzykowałbym 6 tys zł na cos co moze nie do konca działac :/

  11. #131
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Dwd89

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    64

    Domyślnie

    kolego napisz mi dokladnie czemu nowy model mialby byc lepszy niz starszy skoro:

    1. Cena w katalogu 4 tys netto to wrecz absurd. poprzedni model mozna bylo brac za 3290 zl netto (po targowaniu 3300zl brutto)
    2. Wydajnosc poprzedniej to max 3,8-4kw dla grzania a nowej to 2,5kw...
    3. Pobor powietrza starszego modelu to ~500m3/h, nowy model 350m3/h, dostajemy ewidentnie slabszy model w cenie wyzszej a za niedlugo pewnie identycznej jak poprzedni, co mi osobiście nie odpowiada.

    Czy tylko ja odnosze wrazenie ze hewalex wlasnie zarznal kure znoszącą złote jaja ?

  12. #132
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gonzo93
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Już z własnego domu
    Posty
    638

    Domyślnie

    Witam po długiej nieobecności.
    Użytkuję PC Hewalex 3.8 od 3 lat.
    Z obserwacji:
    - żadnych awarii,
    - grzeje wodę w dużym buforze z wewnętrznym zasobnikiem na CWU i nagrzewanie idzie dość wolno,
    - tak jak ktoś wcześniej napisał dmucha szparami i zakleiłem je taśmą,
    - szybkość nagrzewania zależy silnie od temperatury na zewnątrz - poniżej 10 st nie ma sensu jej używać,
    - odparowało trochę płynu ze wskaźnika na obudowie - wg serwisu - nieistotne (i tak nie wiadomo co ten wskaźnik pokazuje),
    - ostatnio zaczął głośniej działać wentylator (być może wytarły się łożyska),
    - zauważyłem mocne zabrudzenie wentylatora (dostęp kiepski)
    - wymiennik ciepła dolnego źródła (wygląda jak chłodnica) bez oznak jakiegokolwiek zabrudzenia,
    - dużym plusem jest automatyczne wznawianie pracy po zaniku prądu (np moja WM tak nie ma).
    Reasumując, mając na względzie stosunek ceny do funkcjonalności - jestem zadowolony.
    Pozdrawiam
    dziennik
    komentarze
    Jedyny "Polski Węgiel" w który warto inwestować to Roksana Węgiel

  13. #133
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bob.budownicz

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-801
    Posty
    6

    Domyślnie

    gonzo93, a poniżej 10 st. grzałką?

  14. #134
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gonzo93
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Już z własnego domu
    Posty
    638

    Domyślnie

    Cytat Napisał bob.budownicz Zobacz post
    gonzo93, a poniżej 10 st. grzałką?
    W pompie nie ma grzałki. Jak jest chłodniej i trzeba włączyć ogrzewanie w kalafiorach to włączam kociołek gazowy a pompa ma zimowy odpoczynek.
    dziennik
    komentarze
    Jedyny "Polski Węgiel" w który warto inwestować to Roksana Węgiel

  15. #135
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Na forum mocno promowane są pompy Panasonic'a. Nie twierdze, że są złe ale widzę ze Hewalex jest także pompą inwerterową a wersja 10KW to koszt okolo 12tysięcyPLN. Wiec sporo taniej niż Panasonic. Do tego 5 lat gwarancji... Z racji tego że słabo sie znam na tych wszystkich specyfikacjach - może ktoś napisać pare słów czy technologicznie Hewalex można porównać do Panasonica?
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  16. #136

    Domyślnie

    Cytat Napisał link2jack Zobacz post
    Na forum mocno promowane są pompy Panasonic'a. Nie twierdze, że są złe ale widzę ze Hewalex jest także pompą inwerterową a wersja 10KW to koszt okolo 12tysięcyPLN. Wiec sporo taniej niż Panasonic. Do tego 5 lat gwarancji... Z racji tego że słabo sie znam na tych wszystkich specyfikacjach - może ktoś napisać pare słów czy technologicznie Hewalex można porównać do Panasonica?
    jedna Hewalex już nie działa

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-trwale-pompą
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  17. #137
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AdrianEH

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Poręba
    Kod pocztowy
    42-480
    Posty
    287

    Domyślnie

    5 lat to pewnie na sprężarkę...

  18. #138

    Domyślnie

    Kolega w przytoczonym wątku pisze o z zupełnie innym urządzeniu...
    Powiem szczerze i mnie zainteresowała ta pompa..
    Czy ktoś posiada taka pompę: http://www.hewalex.pl/oferta/pompy-c...lit-10-kw.html i może coś więcej napisać o niej? Również przyłączam się do prośby o porównanie tej PC z inną.
    Osobiście posiadam solary Hawalexa które nie przerwanie działają już 8 lat bez jakiejkolwiek awarii, więc czemu nie zainteresować się ich PC.
    Pozdrawiam

  19. #139
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    jak to czemu? Popatrz na cenę...

  20. #140
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    karoll76-76

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Serock
    Kod pocztowy
    05-140
    Posty
    13

    Domyślnie

    Witam wszystkich,

    Od dwóch miesięcy grzeję cwu pompą Hewalexa 2,5 kw Mam podłączony miernik energii, w ostatnie upały podgrzanie 250 litrów wody od 25-30 st do 45 st kosztowało mnie 12 zł tygodniowo. Zobaczymy jak to będzie wyglądało gdy temp. wrócą do normalnych Polskich

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony