dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mayadaski
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Kaszuby Pôłnié - Zaborski Park Krajobrazowy
    Posty
    4.109

    Domyślnie Regulowanie rachunkow za gaz i prad przez internet

    czy rachunki za gaz i prad mozna placic on-line?

    Przepraszam, jezeli pytanie jest banalne i oczywiste ale mam problemy ze znalezieniem na nie odpowiedzi.

    Rodzine blizsza mam malo zkomputeryzowana....tesciowie i ojciec wierza w kolejki na poczcie jako jedyna sluszna metode placenia za rachunki, ktora w moim wypadku jest malo praktyczna - ba! nierealna forma platnosci.

    Juz mowie o co mi chodzi: rejestruje sie na stronie gazowni badz elektrowni i podaje mojego e-maila razem z numerem konta uzytkownika badz numerem licznika. Oni za kazdym razem gdy nadchodzi wielkopomna chwila przysylaja mi na e-maila link do faktury, a ja ide sobie to na ich stronie otworzyc, zobaczyc ile mam do zaplaty i place: badz na stronie, badz robie transfer z konta.

    Chcialabym zmienic moj obecny sposob placenia: tzn. podawania jako adresu do korespondencji adresu mojego Taty i zostawiania ojcu wiekszej gotowki raz na rok i on chodzacy na poczte za kazdym razem, kiedy przyjda faktury.
    Mam z tym problemy roznej natury....chcialabym sie usamodzielnic i sama sobie placic za rachunki.

    Jezeli sa tez inne rozwiazania jak mozna placic za rachunki na odleglosc, to bylabym wdzieczna za podpowiedzi.
    Nie mam aktualnego dowodu osobistego i nie mam adresu zameldowania ani go nie bede miec...tak by zawezic mozliwosci
    Buduje dom wakacyjny/rekreacyjny, ale rachunki trzeba placic tak jak za kazdy inny

    Pozdrowienia,

    Maja

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Podobno niebawem taka mozliwosc bedzie jesli chodzi o prad... Poki co jedynym rozwiazaniem jest zalozenie konta i zlecenie stale na oplacanie rachunkow. Chyba pora ten dowod sobie wyrobic. Nie musisz miec stalego zameldowania w Polsce, to nie jest juz warunek posiadania konta ani dowodu. Mozesz w dowodzie miec puste miejsce, a w banku podac adres zamieszkania - np. u rodzicow.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mayadaski
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Kaszuby Pôłnié - Zaborski Park Krajobrazowy
    Posty
    4.109

    Domyślnie

    hmm...myslalm, ze moze sie udac bez otwierania konta i latania po nowy dowod, ktory jak czylalam w GW ze rok tez bedzie nieaktualny..... a adresu domu wakacyjnego nie moge podac, jezeli zameldowanie nie jest wazne? Musi byc rodzicow?
    Czyli jest iskierka nadziei jezeli chodzi o prad.
    Ale czyli ciagle jest problem jak zobaczyc rachunek by wiedziec ile kasy przelac na konto, by zlecenie stale mialo pokrycie...

    Maja

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sure
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    8.500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    499

    Domyślnie

    Energa coś takiego wprowadza, podobno gazownia też ma /będzie mieć:
    https://ebok.energa.pl/statute.php
    http://www.energa.pl/obsluga_klienta_ebok
    nie wiem, czy potrzebują adresu w Polsce, trzeba będzie doczytać...
    pozdrawiam, Agata
    k
    d

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar rasia
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    podStoliczna
    Posty
    14.122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    289

    Domyślnie

    Mayu, o jakiej utracie ważności dowodów Ty piszesz??? Przecież dopiero co była akcja obowiązkowej wymiany na nowe!? Tracą ważność tylko stare, zielone dowody książeczkowe.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mayadaski
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Kaszuby Pôłnié - Zaborski Park Krajobrazowy
    Posty
    4.109

    Domyślnie

    Cytat Napisał sure Zobacz post
    Energa coś takiego wprowadza, podobno gazownia też ma /będzie mieć:
    https://ebok.energa.pl/statute.php
    http://www.energa.pl/obsluga_klienta_ebok
    nie wiem, czy potrzebują adresu w Polsce, trzeba będzie doczytać...
    ooooo...to wlasnie o to mi chodzi...tylko u mnie panuje inna firma pradowa, ktorej przerylam cala strone internetowa...i wyglada to biednie:
    http://www.enea.pl/
    no ale zawsze mozna zmienic dostawce energii (chyba??)

    Adres w Polsce to adres dzalki wakacyjnej, gdzie jest licznik i pobor pradu - to chyba uda mi sie przeskoczyc.
    To jestem dobrej mysli!

    Sure, dziekuje Ci bardzo!!

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mayadaski
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Kaszuby Pôłnié - Zaborski Park Krajobrazowy
    Posty
    4.109

    Domyślnie

    Cytat Napisał rasia Zobacz post
    Mayu, o jakiej utracie ważności dowodów Ty piszesz??? Przecież dopiero co była akcja obowiązkowej wymiany na nowe!? Tracą ważność tylko stare, zielone dowody książeczkowe.
    Rasiu,
    ja wlasnie mam zielona ksiazeczke, ktora podobno juz nie jest wazna
    A o nowych dowodach od lipca 2011 wyczytalam tutaj:
    http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...d_1_lipca.html

    Maja

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayadaski Zobacz post
    czy rachunki za gaz i prad mozna placic on-line?
    Od lat nie płacę inaczej

    Tylko do tego topotrzeba raczej mieć bankowe konto internetowe. Z druczku, który dostaje się z gazowni przeklepuje się dane i zleca przelew.

    Cytat Napisał mayadaski Zobacz post
    Jezeli sa tez inne rozwiazania jak mozna placic za rachunki na odleglosc, to bylabym wdzieczna za podpowiedzi.
    Nie mam aktualnego dowodu osobistego i nie mam adresu zameldowania ani go nie bede miec...tak by zawezic mozliwosci
    Buduje dom wakacyjny/rekreacyjny, ale rachunki trzeba placic tak jak za kazdy inny
    To nie bardzo rozumiem jak chcesz funkcjonować. Znaczy się konta w banku tez nie masz? Nooo kurcze. Z próżnego to nawet Salomon nie naleje.

    Cytat Napisał mayadaski Zobacz post
    hmm...myslalm, ze moze sie udac bez otwierania konta
    To niby skąd te pieniążki na przelew miałyby się brać?
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mayadaski
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Kaszuby Pôłnié - Zaborski Park Krajobrazowy
    Posty
    4.109

    Domyślnie

    JoShi, funkcjonowac chce tak samo jak obecnie place panom wykonawca za budowe: oni na e-meila wysylaja fakture a ja przelewem internetowym dzisiaj place sume z faktury, a oni jutro maja kase na koncie. Tak juz od poltora roku buduje i dajemy sobie rade swietnie bez zadnych problemow.

    O Salomona to sie nie martwie, bo konto bankowe mam i nie jest ono takie prozne...no moze teraz ledwo dycha...wykonczeniowka - sama rozumiesz
    Konto bankowe mam, ale nie jest ono w polskim banku i stad by sie te pieniazki na przelew mialy brac. Ja tylko bym chciala by elektrownia z gazownia mi poprzez e-maila dlay znac ile mam zaplacic i do kiedy, a ja wysylam kase SWIFTem z bankowego konta internetowego i juz po problemach i bez mieszania w to wszystko osob trzecich.

    No to sie wyspowiadalam.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayadaski Zobacz post
    JoShi, funkcjonowac chce tak samo jak obecnie place panom wykonawca za budowe: oni na e-meila wysylaja fakture a ja przelewem internetowym dzisiaj place sume z faktury
    Czyli masz jednak konte i możesz zrobić przeleww przez intwrnet. To co za problem przeklikac dane z papierowego rachunku?

    Cytat Napisał mayadaski Zobacz post
    Konto bankowe mam, ale nie jest ono w polskim banku
    IMO to chyba nie ma znaczenia czy to polski bank czy nie, tylko trochę na kursach straty może by c

    Cytat Napisał mayadaski Zobacz post
    Ja tylko bym chciala by elektrownia z gazownia mi poprzez e-maila dlay znac ile mam zaplacic i do kiedy
    To se jeszcze poczekamy. Póki co papierowe rachunki musza wystarczyć. Papierowe dostajesz co nie znaczy, że nie możesz via internet zapłacić
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Maja, przyszlo mi do glowy ze w zasadzie jesli znasz mniej wiecej kwoty rachunkow to mozesz placic w ciemno jakies tam kwoty - takie jak zwykle przychodza, moze z lekkim naddatkiem. Co pol roku przychodza rozliczenia - raz na jakis czas przeciez bedziesz w PL i bedziesz miala je w rekach. Jesli bedziesz miala watpliwosci to zawsze mozesz zadzwonic do elektrowni i do gazowni i zapytac ile wisisz, jaka jest prognoza itd. Nie zalatwisz tego mailowo, ale zawsze mozesz to zrobic telefonicznie.

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mayadaski
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Kaszuby Pôłnié - Zaborski Park Krajobrazowy
    Posty
    4.109

    Domyślnie

    Z linku podanego przez Sure, wynika ze moge sobie na stronie Energa sprawdzic jaki jest stan mojego rachunku i informacje na fakturze, czyli papierka nie trzeba:

    http://www.energa.pl/obsluga_klienta_ebok

    musze wiec do nich sie usmiechnac i zmienic firme od ktore kupuje prad.

    Dla mnie problem jest taki, ze ja tych papierowych rachunkow to nie dostaje do lapki i ich nie widze, wiec nie moge sobie niczego przeklikac. Potrzebuje kogos by mi te rachunki odebral (jak napisalam wczesniej: robi to moj tata) i sprawdzil jakie sa to sumy, by moc je uregulowac. Szukam sposobow by moc swiadomie placic rachunki bez pomocy mojego taty. Tak na oslep to zapewne moge sobie przelewac...zadna z firm sie nie obrazi dopoki beda to nadplaty, a co sie stanie jak chlapne niedoplate?

    Szkoda ze e-mailowo nie jest to takie popularne... bardzo ulatwia zycie...wiem z doswiadczenia

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mayadaski
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Kaszuby Pôłnié - Zaborski Park Krajobrazowy
    Posty
    4.109

    Domyślnie

    Cytat Napisał malgos2 Zobacz post
    Maja, przyszlo mi do glowy ze w zasadzie jesli znasz mniej wiecej kwoty rachunkow to mozesz placic w ciemno jakies tam kwoty - takie jak zwykle przychodza, moze z lekkim naddatkiem. Co pol roku przychodza rozliczenia - raz na jakis czas przeciez bedziesz w PL i bedziesz miala je w rekach. Jesli bedziesz miala watpliwosci to zawsze mozesz zadzwonic do elektrowni i do gazowni i zapytac ile wisisz, jaka jest prognoza itd. Nie zalatwisz tego mailowo, ale zawsze mozesz to zrobic telefonicznie.
    hmm...to tez jest rozwiazanie...a rachunki niech sobie trzymaja - odbiore jak przyjade...

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Maja, a kto podpisywal umowy? Masz jakis numer abonenta? Wystarczy do nich zadzwonic i podadza Ci wszystko.

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mayadaski
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Kaszuby Pôłnié - Zaborski Park Krajobrazowy
    Posty
    4.109

    Domyślnie

    Cytat Napisał malgos2 Zobacz post
    Maja, a kto podpisywal umowy? Masz jakis numer abonenta? Wystarczy do nich zadzwonic i podadza Ci wszystko.
    Gaz bedzie dopiero od pazdziernika, a prad to mam w spadku po babci....umowy zadnej nie pamietam. Bedziemy we wrzesniu zmieniac z budowlanego na normalny wiec musze to dopilnowac.
    Dzieki Malgos! Podnioslas na duchu bo juz siedzialam i ryczalam, ze tu 40cha na karku, a ja ciagle licze na tatusia by rachunki za mnie zaplacil

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Noooo, to jak podpiszesz umowy, to zapytaj, kiedy wystawia pierwsza fakture tak mniej wiecej. Zadzwonisz to Ci powiedza, jaka jest prognoza. Nie wiem, jakiego rzedu to beda kwoty, ale na pewno sie uciesza, jak nadplacisz.

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    moniha

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    68

    Domyślnie

    w mojej "gazowni" taka usluga jest dostepna, tzn, jak jest wystawiona faktura vat, to mi przysylaja info na maila i moge sobie isc na ich stronke i po zalogowaniu fakture obejrzec.
    Wiem takze ze sume do zaplaty bez problemu podaja przez telefon, chociaz meilem wygodnie.
    ...słoneczne skry, w których śmiech śpi,
    co kluczem jest do wszystkich ludzi,
    i słowa dwa, a kto je zna,
    ten w każdym sercu miłość wzbudzi ....

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar markoto
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    21.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    220

    Domyślnie

    Maja numer konta na ktory sie wplaca jest zwykle ten sam. Wystarczy zalozyc konto w Polsce sa bezplatne np mbank albo ing direct
    Ustawiasz sobie przelwe wzorcowy. raz na jakis czas zasilasz konto, tato ci podaje tylko kwote a ty sobie ja placisz

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayadaski Zobacz post
    Tak na oslep to zapewne moge sobie przelewac...zadna z firm sie nie obrazi dopoki beda to nadplaty, a co sie stanie jak chlapne niedoplate?
    Jeśli chodzi o prąd to nic takiego. Raz na pół roku zapłacisz wyrównanie. Gazownicy są bardziej nerwowi i grożą odcięciem licznika.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nastka79
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    3.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Ja mam prąd z Energi i korzystam z e-boka. Jak wystawiają fakturę, to nawet na maila przesyłają info, że już jest. Wtedy loguję się w e-boku i mogę fakturę podejrzeć. Stan licznika też podaję co miesiąc przez e-bok, a spisywać przychodzi z natury Energa tylko raz na pół roku.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony