dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 46
  1. #1

    Smile Moje 64m2 szczęścia

    Witajcie!
    Na forum trafiłam troszkę przypadkowo. Szukałam w necie inspiracji mieszkaniowych. Ciągle zmieniam. Maluję, postarzam.
    Aktualnie czekam na przyjazd zakupionego za grosze stołu. Jestem pasjonatką wyszukiwania okazji na allegro
    .... i tutaj mój post wyglądał troszkę inaczej
    Edytuję go i zaprezentuję co też pozytywnego udało mi się wyszukać na Allegro i przemalować tak aby pasowało do mojego EM

    Najpierw była toaletka. Cena startowa aukcji wynosiła 19zł. Bałam się by nikt mi nie kupił tego mebelka i zakupiłam za kup teraz w cenie 89zł
    oto i moje sypialniane dziecię
    Przed:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	toal.jpg
Wyświetleń:	379
Rozmiar:	23,4 KB
ID:	95143

    i prawie PO:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	toalet 2.jpg
Wyświetleń:	378
Rozmiar:	67,6 KB
ID:	95145

    a tu już na swoim miejscu w sypialni
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 150.jpg
Wyświetleń:	429
Rozmiar:	89,4 KB
ID:	95158


    Dziś dotarł wyczekiwany stół. Konsekwentnie chcę by mebelki w moim mieszkaniu były białe. Aktualnie mam w pokoju dziennym duży stół ze szklanym blatem i kutymi nogami. Jest za duży na to wnętrze. Zdecydowałam się na stół mniejszy, kwadratowy. Krzesła zostawiam metalowe czarne.Siedziska mam białe w niebieskie paski. Raczej wszystko będzie pasowało. Stół kosztował 90zł. Jest drewniany i bejcowany na ciemno. Właśnie zaczęłam jego metamorfozę Ktoś sprzedawał 6 takich stołów, zdobiły wnętrze restauracji.
    Rano o godzinie 6 przyjechał do nas i leżał sobie do góry nóżką

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 144.jpg
Wyświetleń:	243
Rozmiar:	87,0 KB
ID:	95146

    Na dziś nie uda mi się już zrobić nic więcej. Pierwsza warstwa farby musi wyschnąć.
    Stół jest już biały.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 149.jpg
Wyświetleń:	273
Rozmiar:	95,1 KB
ID:	95148

    Będę opisywała kolejne zmiany w naszym EM. Dużo drobnych mebli i sprzętów już pobieliłam. Kolor ścian jest dla mnie nadal tematem otwartym i o tym pierwotnie pytałam w tym wątku. Chcę by było to coś w odcieniu szarości a nie wszechobecne w moim mieszkaniu Cafe Latte.
    W najbliższych dniach pokażę inne moje przeróbki z rodzaju 'coś z niczego za grosze'
    pozdrawiam
    Stellonka
    Ostatnio edytowane przez Stellonka ; 13-01-2012 o 22:27

  2. #2

    Domyślnie

    Dodaję kilka fotek pokoju dziennego przed malowaniem mebli na biało. Niedługo wstawię zdjęcia już w wersji "white"

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pokoj1.jpg
Wyświetleń:	680
Rozmiar:	88,6 KB
ID:	95164
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pokoj4.jpg
Wyświetleń:	590
Rozmiar:	92,1 KB
ID:	95165
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC05004.jpg
Wyświetleń:	564
Rozmiar:	88,5 KB
ID:	95166
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pokoj3.jpg
Wyświetleń:	538
Rozmiar:	90,3 KB
ID:	95167

  3. #3

    Domyślnie

    Wygląda na to, że mam okazję przywitać się jako pierwsza.
    Sama też lubię aukcyjne łowy na Allegro, niedawno "upolowałam" tam ciekawą szafkę nocną, którą też pewnie czeka mały kolorystyczny lifting.
    Bardzo podoba mi się Twoja komoda, widoczna na 2 zdjęciu w poprzednim poście. To jakiś "gotowy" mebel czy robiłaś na zamówienie?

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję za przywitanie
    Komodę kupiłam na allegro, była z surowego drewna i sama ją malowałam oraz zmieniłam uchwyty.
    Aktualnie już jest biała jak i reszta mebli w tym pokoju.



    Stół już stanął na swoim nowym miejscu.




    Ja jestem typowym "grzebaczem allegrowym". Skarbów już mam kilka i to odnowionych przeze mnie.
    Postaram się sukcesywnie tutaj wstawiać fotki z moimi zdobyczami.

    ps, przepraszam za jakość zdjęć ale aktualnie mam do dyspozycji tylko telefon komórkowy.
    pozdrawiam Stellonka

  5. #5

    Domyślnie

    Ja tez się witam!fajne metamorfozy.a zmieniasz bo Ci się zmieniły upodobania,czy zastalas mieszkanko z tymi meblami,czy jak?

  6. #6

    Domyślnie

    Witaj serdecznie!
    Zmieniam wystrój bo znudziło mi się stare wnętrze i poszukuję czegoś świeżego do mojego EM.Trzy pokoje w starym bloku ograniczają moje możliwości zmian dość znacznie. Niewiele mogłam wyburzyć, przerobić. Mieszkam na parterze i dźwigam nad sobą 10 pięter więc zmiany mogą dotyczyć praktycznie tylko w wystroju wnętrz.
    Wszystkie sprzęty i meble sprowadziłam do tego mieszkania bo zakupiłam je zupełnie puste i robiłam generalny remont do tzw "betonu".

  7. #7

    Domyślnie

    NIe udało mi się znaleźć podpowiedzi na forum jak pomalować ściany w moim pokoju dziennym i przedpokoju więc zaryzykowałam....i poniżej efekty.

    Metamorfozy ciąg dalszy. Zdjęłam obrazy ze ścian. Zagipsowałam dziurki. Następnie zmieniłam kolor ścian. Zdecydowałam się na Babie Lato i jasny beż z duluxa.
    Oba kolory są w pokoju dziennym oraz przedpokoju. Nie poddaję się i odświeżam mieszkanie dalej. Teraz już jestem pewna ,że moje wnętrza tego potrzebowały.
    Czuję się w moim domku lepiej i bardziej energetycznie....powiało wiosną
    Meble malowałam wcześniej i uważam ,że troszkę ich biel ginęła na tle Cafe Latte duluxa.

    Dlatego decyzja o zmianach. Pomalowana na biało szafeczka na buty i lustro są lepiej widoczne na tle ciemnej ściany. Reszta przedpokoju jest w odcieniu jasnego beżu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	180120121409.jpg
Wyświetleń:	240
Rozmiar:	89,7 KB
ID:	96238

    W pokoju dziennym tylko jedna cała ściana i kawałeczek ściany przy oknie są w odcieniu ciemnej kawy. Na tym tel zdecydowałam się wyeksponować galerię moich zdjęć rodzinnych. Wcześniej te ramki stały na półkach i parapecie. Teraz chcę by były skupione w jednym miejscu. Dziś udało mi się zamontować na ścianach taką ilość zdjęć. Na jutro pozostawiłam jeszcze kilka ramek.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	190120121413.jpg
Wyświetleń:	344
Rozmiar:	91,7 KB
ID:	96239

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	190120121414.jpg
Wyświetleń:	276
Rozmiar:	93,1 KB
ID:	96240

    I ta radość że komponuje mi się z nowym wnętrzem stół. Przemalowany, najnowszy nabytek w naszym EM. Polecam takie okazje na allegro. To moja duma za całe 90zł
    pozdrawiam wszystkich remontujących, przerabiających i malujących

    Stellonka
    Ostatnio edytowane przez Stellonka ; 20-01-2012 o 00:26

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pysiaczek
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    3.748

    Domyślnie

    Stellonka moją uwagę też przyciągnęła ta duża biała komoda Z tego co doczytałam jest z allegro i malowałaś ją sama tak?
    A pamiętasz może z jakiego jest drewna oraz to u kogo ją kupowałaś?

    No i witam się serdecznie i czekam z niecierpliwością na więcej zdjęć
    there's no place like home

    Nasze M


    Galeria na picassie

  9. #9

    Domyślnie

    Zmiana koloru wyszla na lepsze moim zdaniem choc chyba wszystkiego nie pokazalas, tylko fragmenty. To sa odcienie szarosci na moim komputerze... zgadza sie? komoda tez mi sie podoba

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał pysiaczek Zobacz post
    Stellonka moją uwagę też przyciągnęła ta duża biała komoda Z tego co doczytałam jest z allegro i malowałaś ją sama tak?
    A pamiętasz może z jakiego jest drewna oraz to u kogo ją kupowałaś?

    No i witam się serdecznie i czekam z niecierpliwością na więcej zdjęć

    Witam Cię serdecznie

    komoda jest z allegro
    sprawdzałam właśnie moje aukcje. Jesli się nie mylę to zakupiłam ją od Esmebel
    http://allegro.pl/show_user.php?uid=...ype=fb_all&p=5
    niestety nie widzę by sprzedający aktualnie wystawiał towar na allegro. Może napisz na jego adres mailowy....chyba nie pomyliłam się co do sprzedawcy i od niego mam komodę
    Zdjęć obiecuję więcej. Nawet dziś wieczorem. Muszę zająć się kuchnią i tutaj wszelkie podpowiedzi zmian będą mile widziane
    pozdrawiam!

  11. #11

    Domyślnie

    Kasiu pokazałam te fragmenty które już w 100% dopracowałam. I tą moja najnowsza radość stół ,musiałam go wstawić na zdjęciach . Na drugiej ścianie w pokoju dziennym jeszcze coś przestawiam, ustawiam ale też zaprezentuję efekt końcowy. Spróbuję zrobić zdjęcia lepszym aparatem. Kolor ciemny na ścianach to coś pomiędzy czekoladą,śliwką a szarością. Farba "pracuje" w zależności od tego jakie jest światło w domu. Mój mąż wieczorem ocenia tą ścianę jako fioletową
    Przemalowałam kilka kolejnych sprzętów zakupionych na allegro i wieczorem wstawię fotki. Może kogoś zainspirują do poszukiwań tanich skarbów na allegro?
    pozdrawiam!

  12. #12

    Domyślnie Allegrowe perełki i domowe rodzynki ;)

    Moje allegrowe skarby prezentują się poniżej. Nie zawsze mam pomysł gdzie będą mieszkały w moim EM. Odmieniam je,maluje,oklejam,postarzam a potem szukam im miejsca.
    Kupiłam za 19zł taki wieszaczek na kubki.
    Był ciemny.Pobieliłam go ,naniosłam spękania .....teraz szukam mu mu domu w domu....a było to tak.








    Tak samo z bieloną szafeczką. Cena 39 zł jesli dobrze pamiętam. To moje pierwsze dziecko zrobione techniką decupage. Pierwotnie było ciemne i drewniane. Aktualnie siedzi na jednej z półek i trzyma w środku osłonki na małe świeczki.Bardzo bym chciała by zawisła ta szafeczka gdzieś na ciemnej ścianie.Może w sypialni? Tam jest dużo lawendy....





    Nie potrafię dać spokoju również skorupom domowym. Przecież musiałam zobaczyć jak będą wyglądać w wersji "na biało"


  13. #13

    Domyślnie Remonciku ciąg dalszy....

    Czeka mnie jeszcze lekki remont kuchni,czyli zmiana koloru ścian.
    Wejście do kuchni już jaśniejsze. Lepiej widoczne są anioły w nadprożu. Podoba mi się wersja mieszkania w kolorze jasny beż.



    Oczyściłam tez parapet okienny z dużej ilości zdjęć. Prawie wszystkie zawisły na ścianie obok stołu. Ścianę pod oknem potraktowałam też ciemną farbą. Na tym tle prezentuje się dobrze zegar który sama odmalowałam i kilka starych bibelotów. Na ścianie zawisły akwarele namalowane przez dziadka mojego męża. Oczywiście pobieliłam ich ramki. Bo pierwotnie były to sosnowe rameczki. Konsekwentnie pobielam, pobielam i jeszcze raz pobielam



    Na koniec moje ostatnie wyzwanie. Dostałam w spadku od teściowej szafeczkę ze szklanymi pojemnikami, znalazłam już dla niej miejsce w kuchni ....hmmmmm oczywiście drewniany korpusik tego mikro mebelka czeka postarzanie i decupage z oliwkowymi detalami.
    Szklane szufladki są bardzo praktyczne. Zrobię sobie kącik herbaciano-kawowy w tym miejscu.




  14. #14

    Domyślnie

    Witaj Stellonka,
    bardzo ładnie odnowiłaś meble, ale najlepsza jest komoda...chętnie sama bym taką upolowała galeria też zapowiada się świetnie.
    podrzucam linki ( jeśli je znasz to usunę) masa cudownych inspiracji:
    http://www.houseofturquoise.com/sear...&max-results=7
    i blog forumowiczki Rokoko:
    tutaj przyklady galerii, ale cały blog warto przewertować
    http://interiorspl.com/strona-gwna/t...stworzy-galeri

    pozdrawiam!
    madileo

  15. #15

    Domyślnie

    madileo
    wielkie dzięki za linki
    super podpowiedź dla mnie!
    zabrałam się właśnie za malowanie starej metalowej tacy i drewnianej,kuchennej deski obrotowej była z surowego drewna i chcę ją jakoś zabezpieczyć
    zaprezentuję efekty
    pozdrawiam !

  16. #16

    Domyślnie

    Ponieważ zaczęłam zastanawiać się nad postarzeniem drzwi wejściowych do domu to troszkę na próbę "domalowałam" moją białą komodę w przedpokoju. Cieniowanie otrzymało w prezencie też lustro. Teraz oba sprzęty wyglądają bardziej decupagowo
    To były moje pierwsze mebelki, które odmieniłam przyklejając na nie serwetki i malując na biało. Czegoś mi jednak brakowało w ich wyglądzie. Teraz bardziej pasują do ściany która jest za nimi. Jutro polakieruję całość.



    Oberwało się także zegarowi, który jakiś czas temu przemalowałam na biało.






    Mój mąż zapalony modelarz stwierdził,że te przecierki wykonałam dziś techniką "suchego pędzla" jak zwał tak zwał, mnie się podoba

  17. #17

    Domyślnie

    Witam u Ciebie.Bardzo ładnie u Ciebie szczególnie z lawendą którą też lubię ,mam zasłonke i obrusik i paterę ,właśnie pomalowałam na biało serwetnik i zamówiłam chusteczki z motywem lawendy na allegro i też będę pierwszy raz metodą depumage upiększać .
    Lato,lato,lato ach to Ty .

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pysiaczek
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    3.748

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stellonka Zobacz post
    komoda jest z allegro
    sprawdzałam właśnie moje aukcje. Jesli się nie mylę to zakupiłam ją od Esmebel
    http://allegro.pl/show_user.php?uid=9095577&feedback_type=fb_recvd_a ll&type=fb_all&p=5
    niestety nie widzę by sprzedający aktualnie wystawiał towar na allegro. Może napisz na jego adres mailowy....chyba nie pomyliłam się co do sprzedawcy i od niego mam komodę
    Bardzo Ci dziękuję za ten namiar Stellonko

    Piękny masz kolor szarości na ścianach w salonie
    there's no place like home

    Nasze M


    Galeria na picassie

  19. #19

    Domyślnie

    Witaj Renatamama3 ja tez zaczynałam od tych malutkich przedmiotów i jednym z pierwszych sprzętów pomalowanych i oklejonych była ta malutka szafeczka



    i taka srebrna koneweczka z ikei



    trzymam kciuki za Twoją zabawę w decupage !

  20. #20

    Domyślnie

    Dziękuję pysiaczku! kolor to babie lato duluxa raz szare, raz wpadające w odcień fioletu a czasem to bardziej brąz

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony