dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 40
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayadaski Zobacz post
    wow!! pieknie u Was...widoki sa przewspaniale, takie sielskie, anielskie...spokojne

    Podpatruje co zrobiliscie z Wasza skarpa....chyba tez bedziemy musieli zabezpieczyc nasza jakas folia. Jaka roslinnosc wybraliscie? Takze jak zakonczyliscie skarpe przy domu? Jakis murek oporowy? Ciekawa jestem Waszego rozwiazania. Wasza skarpa tez wyglada na dosyc stroma, jak nasza. Z jednej strony urok a z drugiej problem

    Chcaialm tez sie zapytac co macie na podlodze na antresoli? Szukam tez jakiegos jasnego drewna, ale od tych wszystkich wyborow juz mnie zeby bola

    Pozdrowienia,

    Maja
    Liste roslinnosci wkleje niedlugo - generalnie okrywowe, zimozielone + jalowce i cisy.
    Na dole jest murek oporowy - do wykonczenia jeszcze - wkleje pozniej jakies foty

    Na antresoli jak i w calym domu (poza oczywiscie lazienka) - panele. Nie bylo czasu na nic bardziej wykwintnego - przeprowadzka gonila....

  2. #22

    Domyślnie

    Proba reaktywacji
    Lista roslinnosci na skarpie to zgodnie z zamowieniem:
    BARWINEK POSPOLITY VINCA MINOR
    DĄBRÓWKA ROZŁOGOWA 'BURGUNDY GLOW' AJUGA REPTANS
    DĄBRÓWKA ROZŁOGOWA 'BRAUNHERZ' AJUGA REPTANS
    JASNOTA PLAMISTA 'WHITE NANCY' LAMIUM MACULATUM
    MIĘTA PIEPRZOWA 'CHOCOLATE'
    POZIOMKÓWKA INDYJSKA DUCHESNEA INDICA
    KOSTRZEWA SINA - FESTUCA GLAUCA
    TOJEŚĆ ROZESŁANA 'GOLDII' LYSIMACHIA NUMMULARIA
    KOSTRZEWA OWCZA FESTUCA OVINA

    Dodatkowo cisy i jalowce.
    Generalnie wiekszosc przezyla zime.
    W tym roku na naszej zakreconej dzialce powstalo jeszcze kilka mniejszych skarp - 3-4 lata i mam nadzieje, ze pozarastaja ladnie.
    Weekend idzie - pstrykne kilka fotek.

    Na razie mam takie:







    No i odpowiadajac na pytanie - nasza majwieksza skarpa ma na dole murek oporowy okolo metrowej wysokosci - zabazpiecza to ja dodatkowo bo tez na skarpie bliko domu rosnie pochylony dab.



    Tu po lewej widac "gore" tego murka. niedlugo go jakos wykonczymy.

  3. #23

    Domyślnie

    No i z wczoraj 2 foty. Pamietajcie, ze ot wszystko jeszcze w trakcie budowy.

    Tutaj probujemy zagospodarowac i "zniknac" nieco z pola widzenia czesc techniczna ogrodu - POS + studnia. Powyzej i ponizej beda (juz wysiane) 2 male trawniki. Przy nizszym planujemy miejsce na ognisko (pozdrowienia dla znajacych smak ziemniakow po "cabansku"



    A ten wspomniany wyzszy trawnik bedzie ograniczony ploto-pergola



    To nie jest szczelne ogrodzenie - po prostu pewne ulatwienie, zeby nie trzeba bylo za dziecmi krok w krok biegac.
    Konstrukcja przymocowana do kilku gabionow (szecian o boku 50cm). Gabiony beda sie jeszcze w malej ilosci przewijaly w innych czesciach dzialki - planujemy mala pergole na nizszym trawniku i kiedys w zupelnie innym niejscu dzialki altane wsparta na takich gabionach.
    Pzdr

  4. #24

    Domyślnie

    Witam,
    gratuluję domku, ciekawy efekt uzyskałeś z tą antresolą. Podoba mi się też twój drewniany taras. Czy wykonałeś go samodzielnie?
    A teren masz bardzo trudny do zagospodarowania... skarpa...
    Czy możesz napisać jak zrobiłeś ten murek oporowy. Planujemy dom z wejściem poniżej drogi i będziemy skarpować, wjazd będzie z boku. Zastanawiamy się jak najłatwiej zrobić taki murek...żeby spełniał swoją rolę i był w miarę ładny.
    Domek 124 m2 PU, ściany 15 cm 0,031, dach 25 cm 0,035, podłoga 14 cm 0,032, okna 3 szyby, wentylacja grawitacyjna, pompa pw trójfazowa 11 kW, dwa kominy, jeden z kozą. http://forum.muratordom.pl/showthrea...mek-Gremlinów

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gremlinka Zobacz post
    Witam,
    gratuluję domku, ciekawy efekt uzyskałeś z tą antresolą. Podoba mi się też twój drewniany taras. Czy wykonałeś go samodzielnie?
    A teren masz bardzo trudny do zagospodarowania... skarpa...
    Czy możesz napisać jak zrobiłeś ten murek oporowy. Planujemy dom z wejściem poniżej drogi i będziemy skarpować, wjazd będzie z boku. Zastanawiamy się jak najłatwiej zrobić taki murek...żeby spełniał swoją rolę i był w miarę ładny.
    Tak - taras to dzielo wlasnych rak. Od polnocy robimy tez taras zwirowy.
    Murek oporowy to typowa konstrukcja - wykop, fundament, zbrojenie, szalunek i beton b15. Wykonczony bedzie tak: od gory deski (zrobi sie siedzisko) a z przodu albo tynk, albo jakas mata.
    Gdybym mial pieniadze, to zrobilbym z gabionow, ale to inna liga kosztow.

  6. #26

    Domyślnie

    Kilka foto-aktualizacji. Nastepna porcja po elewacji i podbitkach (mam nadzieje, ze wciaz w lipcu)

    Tutaj polnocny trawnik i taras zwirowy


    Tak to wyglada z gory skarpy "glownej", od drogi


    Trawnik "dolny" (m-ce na ognisko?) powoli zaczyna zyc. Ale czeka nas odchwaszczanie - kara za pospiech przy zakladaniu.


    I na koniec - tak teraz wyglada skarpa "glowna". 2, 3 lata i powinno wszystko, lacznie z agrowloknina ladnie zarosnac. Skarpa dosc tresciwa - 4m wysokosci i laczna powierzchnia kolo ara...



  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Barbara74

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    4.535
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Ja też uwielbiam gabiony,niestety wbrew pozorom sporo kosztują, a tarasu zadzwroszczę-kiedyś podglądałam już waszą budowę.
    Piesio oprócz domu superowy.
    Co do murka to nie wzieliście projektanta?Ile macie ją wkopaną w
    głąb?

  8. #28

    Domyślnie

    Przyłączam się do gratulacji. Szczególnie ciekawy jest taras - z czego jest zrobiony? Masz może jakieś fotki z realizacji ?
    Mamy gotowy projekt domu po indywidualnych zmianach do odsprzedania - klik

  9. #29

    Domyślnie

    Gabion 0,5x0,5x0,5 to okolo 80PLN. Do tego kamien (zaniedbywalne, poniewaz wybralismy te wieksze z transportu na inne cele). No i robocizna wlasna wyceniana w browarach.

    Mur ma fundament nieco ponad metr w gruncie. Murek standardowy, wiec nie bylo potrzeby angazowac konstruktora --> metr w ziemi, 80 cm ponad ziemia, grubosc 20cm, beton b15 i b20, zbrojenie dosc rzadkie glownie w "lawach").

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał ola&piotr Zobacz post
    Przyłączam się do gratulacji. Szczególnie ciekawy jest taras - z czego jest zrobiony? Masz może jakieś fotki z realizacji ?
    Hej,
    Nie mam fotek... To problem z wielu etapow wykonywanych wlasnorecznie - czlowiek tak byl zajety sama robota, ze nie pomyslal...
    Generalnie - zbrojone slupki betonowe na glebokosc 80-100cm. Sa polaczone na wszelki wypadek betonowymi zbrojonymi belkami (poniewaz w przyszlosci byc moze na czesci tarasu pojawi sie plyta, zeby nawiazac do plytek w salonie).
    Generalnie konstrukcja betonowa to taki jez. tez dlatego, ze teren jest nasypowy, wiec chcialem zminimalizowac ryzyko osiadania.
    Na to standard - legary i deski.
    Deski low-cost - jakas sosna o grubosci 2cm z marketu. Mysle, ze za kilka lat trzeba bedzie wymienc na cos bardziej kosztownego/trwalego, ale poki co jest OK.

    Pzdr

  11. #31

    Domyślnie

    śliczny domek, bardzo mi się podoba a miejsce usytuowania - świetne

    ale najbardziej fajną rzeczą dla mnie jest biblioteka na antresoli

    SUPER!!!

    pozdr safikey
    Rośnie nasz słoneczny domek
    Początki w ogrodzie

    ...wszystko do przodu, czyli jednak urodziłam się w czepku !!!

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar betib
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    0

    Domyślnie

    bardzo fajnie, szczególnie ogród będzie ciekawy bo taki na skarpie......i to naturalnej
    ja zastanawiam się jak będziesz myła to okno gorne w salonie........troche tam jest utrudniony dostęp.....to minusik takich rozwiązan ale do odwaznych swiat nalezy !

  13. #33

    Domyślnie

    no i okna połaciowe też od czasu do czasu, ale jak autor pisze wpisane w plan i swiadomie tak powstawało to wszystko.

    Fajnie to wygląda, lubie takie wielgachne wnętrza, znaczy sie wysokie.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał betib Zobacz post
    bardzo fajnie, szczególnie ogród będzie ciekawy bo taki na skarpie......i to naturalnej
    ja zastanawiam się jak będziesz myła to okno gorne w salonie........troche tam jest utrudniony dostęp.....to minusik takich rozwiązan ale do odwaznych swiat nalezy !
    No z ogrodem jeszcze sporo pracy przed nami - zagospodarowane jest okolo 1/2.
    Mycia okine bym nie demonizowal - problematyczne sa z 2 pierwsze "pobudowlane" mycia (robilem to ostatnio po prostu z lekkiego alu rusztowania), ale normalnie swietnie dzialaja teleskopowe myjki.


    Cytat Napisał diabel200 Zobacz post
    no i okna połaciowe też od czasu do czasu, ale jak autor pisze wpisane w plan i swiadomie tak powstawało to wszystko.

    Fajnie to wygląda, lubie takie wielgachne wnętrza, znaczy sie wysokie.
    Podobnie z myciem tych dachowych. No ale do otwierania trzeba miec taki teleskopowy kijek... Albo kase na elektryczne sterowanie - moze kiedys

    Salon nie jest duzy, ale przestrzen robi wlasnie ta pustka.

  15. #35

    Domyślnie

    Jeszcze jedna refleksja nad tym myciem okien
    Tak naprawde najbardziej klopotkiwe sa zwykle okna tarasowe i to przez plamy na wysokosci do 1m.
    Plamy z zewnatrz sa jakby odwzorowaniem jezyka psa, a wewnatrz przypominaja dzieciece lapki
    Pzdr

  16. #36

    Domyślnie

    plamy od wewnątrz będą coraz to wyżej, od zewnątrz raczej na tym samym poziomie pozostaną, choć i te od wewnątrz latem mogą pojawić się i od zewnątrz

  17. #37

    Domyślnie

    I jeszcze ostatnie foty przed elewacja (powinna byc gotowa do 2 tygodni).

    Dom i polnocny taras


    Oraz przyklad skrzyni na rosliny (bedzie ich kilka rozlokowanych po dzialce)

  18. #38

    Domyślnie

    Szybki update.
    Elewacja zrobiona w okresie wakacyjnym ub. roku, ale jakos nie bylo kiedy wkleic fotek. Prace wlokly sie bo trafilo na lipcopad...
    Pozostaly do zamontowania barierki z nierdzewki w oknach sciany szczytowej, bo juz braklo zapalu w 2011.




  19. #39

    Domyślnie

    Krotka fotorelacja z pierwszego tegorocznego projektu dzialkowego. W ramach wydzierania naturze kolejnych pedzi ziemi, powstal plac zabaw - plaza.
    2 tony zwiru na podbudowe, mnostwo kopania (podmokly teren - drenaze) i skrecania. Potem jeszcze tylko 2 tonych piachu i gotowe.
    Piach jakby magicznie znika - trzeba bedzie uzupelniac...


    Poczatek projektu




    Piaskownica na plazy juz prawie gotowa


    2 tony piachu - oby na moja starosc, dzieci nadal byly za to wdzieczne







    Gotowe. Jeszcze drobiazgi, a la olejowanie tarasu i bejcowanie drewna...

    Pzdr

  20. #40

    Domyślnie

    Antresola po odswiezeniu







    Pzdr

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony