dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 65
  1. #41
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    LasekD

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wawa i okolice
    Posty
    596

    Domyślnie

    ............chodzi o pieniądze
    Patrząc z innej strony,nie robił Ci podstopni,nie robił cokołów,
    z tego co zrozumiałem na schodach nie ma balustrady,tylko wokół otworu stropowego,
    więc gdyby nie to szkło,to cena jest całkiem realna
    No ale ok,grunt że obydwie strony zadowolone
    Co do psucia interesu,to na razie mnie to nie dotyczy i oby tak pozostało,
    czego sobie i wszystkim życzę

  2. #42
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Beskidziak

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Kod pocztowy
    43-330
    Posty
    507

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    I wyszło na to, że jeden ludzki stolarz psuje interes reszcie. Czyli jak nie wiadomo o co chodzi ...
    Lepsze marże na "zachodzie" to normalność, u nas ździerstwo. Płacenie podatków normalność, u nas oszukiwanie klienta.......Dlaczego tak wielu Polaków wybiera "zachodnią" normalność skoro to żdzierstwo? Szanujmy się ........trochę......myślę że nikt nie zamieniłby się kręgosłupem ze stolarzem z 20-sto letnim stażem,,,,,,,,,
    117m2 powierzchni użytkowej +42m2 garażu (nieogrzewane), fundament 10 cm Xps, ściany 20 cm 0,038, podłoga 14 cm 0,035, strop terriva 45cm wełna, WM, gaz 100%podłogówka

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał LasekD Zobacz post
    ............chodzi o pieniądze
    Patrząc z innej strony,nie robił Ci podstopni,nie robił cokołów,
    z tego co zrozumiałem na schodach nie ma balustrady,tylko wokół otworu stropowego,
    więc gdyby nie to szkło,to cena jest całkiem realna
    No ale ok,grunt że obydwie strony zadowolone
    Co do psucia interesu,to na razie mnie to nie dotyczy i oby tak pozostało,
    czego sobie i wszystkim życzę
    Właśnie tak jak piszesz, ta konstrukcja nazwana balustradą to szyba w ramie dębowej, no ale spełnia funkcję balustrady i chuda nie jest. Podstopnic nie ma, o czym pisałem a cokolików nie robiłem bo nie podobają mi się.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beskidziak Zobacz post
    Lepsze marże na "zachodzie" to normalność, u nas ździerstwo. Płacenie podatków normalność, u nas oszukiwanie klienta.......Dlaczego tak wielu Polaków wybiera "zachodnią" normalność skoro to żdzierstwo? Szanujmy się ........trochę......myślę że nikt nie zamieniłby się kręgosłupem ze stolarzem z 20-sto letnim stażem,,,,,,,,,
    Kilka razy wyższe płace na zachodzie to normalność, a u nas marzenia. I koło się zamknęło.

  5. #45
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Beskidziak

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Kod pocztowy
    43-330
    Posty
    507

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Kilka razy wyższe płace na zachodzie to normalność, a u nas marzenia. I koło się zamknęło.
    Dokładnie,ktoś zrobił Ci schody w nie rynkowej cenie......być może musiał, nie osądzaj ludzi chcących żyć normalnie....
    117m2 powierzchni użytkowej +42m2 garażu (nieogrzewane), fundament 10 cm Xps, ściany 20 cm 0,038, podłoga 14 cm 0,035, strop terriva 45cm wełna, WM, gaz 100%podłogówka

  6. #46
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    LasekD

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wawa i okolice
    Posty
    596

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beskidziak Zobacz post
    Szanujmy się ........trochę......myślę że nikt nie zamieniłby się kręgosłupem ze stolarzem z 20-sto letnim stażem,,,,,,,,,
    I dlatego wspomniałem wcześniej o misce ryżu
    Nie jestem z tych co jedzą chochlą,o czym wspomniał jeden z kolegów i w niektórych przypadkach trudno nie przyznać mu racji,
    ale stolarzenie wyłącznie dla satysfakcji to nie w moim wieku
    Po tych wszystkich latach nawet nie czuję już zapachu drewna
    Ostatnio edytowane przez LasekD ; 24-03-2017 o 17:42

  7. #47
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Beskidziak

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Kod pocztowy
    43-330
    Posty
    507

    Domyślnie

    Cytat Napisał LasekD Zobacz post
    I dlatego wspomniałem wcześniej o misce ryżu
    Nie jestem z tych co jedzą chochlą,o czym wspomniał jeden z kolegów i w niektórych przypadkach nie trudno przyznać mu racji,
    ale stolarzenie wyłącznie dla satysfakcji to nie w moim wieku
    Po tych wszystkich latach nawet nie czuję już zapachu drewna
    Gratuluje zapału, jesteś z mojej branży, tylko ja schodów nie robię......Myślę że żaden automat nie zastąpi człowieka w podejściu do drewna.....natura tylko z naturą........zapach drewna mój ulubiony to obrabiana dębina, a tu na szkoleniach że zapach garbników dębu szkodzi ehhh
    117m2 powierzchni użytkowej +42m2 garażu (nieogrzewane), fundament 10 cm Xps, ściany 20 cm 0,038, podłoga 14 cm 0,035, strop terriva 45cm wełna, WM, gaz 100%podłogówka

  8. #48
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    LasekD

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wawa i okolice
    Posty
    596

    Domyślnie

    O szkodliwości zapachu nie słyszałem,ale przy dotyku wilgotnej dębiny dłonie są całe czarne i trudno je domyć,więc możliwe że i zapach jest szkodliwy dla zdrowia
    Jednak z tego powodu o wcześniejszej emeryturze możemy tylko pomarzyć

  9. #49
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Beskidziak

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Kod pocztowy
    43-330
    Posty
    507

    Domyślnie

    Cytat Napisał LasekD Zobacz post
    O szkodliwości zapachu nie słyszałem,ale przy dotyku wilgotnej dębiny dłonie są całe czarne i trudno je domyć,więc możliwe że i zapach jest szkodliwy dla zdrowia
    Jednak z tego powodu o wcześniejszej emeryturze możemy tylko pomarzyć
    Moi pracownicy dostali dodatkowe ........ wytyczne.....sam byłem zdziwiony..........rakotwórcze czy cóś......
    Nie żyjesz obok 48 letnich górniczych .........szczęściarzu
    Ostatnio edytowane przez Beskidziak ; 24-03-2017 o 18:02
    117m2 powierzchni użytkowej +42m2 garażu (nieogrzewane), fundament 10 cm Xps, ściany 20 cm 0,038, podłoga 14 cm 0,035, strop terriva 45cm wełna, WM, gaz 100%podłogówka

  10. #50
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    LasekD

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wawa i okolice
    Posty
    596

    Domyślnie

    48 dawno skończyłem,a do emerytury mam jeszcze 15 lat

    PS
    Sorry,do wcześniejszej 15

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beskidziak Zobacz post
    Moi pracownicy dostali dodatkowe ........ wytyczne.....sam byłem zdziwiony..........rakotwórcze czy cóś......
    Nie żyjesz obok 48 letnich górniczych .........szczęściarzu
    Kolego Beskidziak, nie zazdrość górnikom. Mój tato odszedł na emeryturę w wieku 49 lat po przepracowaniu 26 lat na przodku, na poziomien1030 metrów. Nawet choć byś bardzo chciał, nie porównasz jego pracy do stolarki. Temperatura przekraczająca 30 stopni przy bardzo wysokiej wilgotności i zasoleniu oraz zawartości metanu i zapyleniu. Niektórzy nie mają szacunku do górników, bo nie mięli styczności z ich pracą. Ja szasunek mam i miał będę.

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Smieszy mnie to porownanie stolarzy i murarzy.
    Murarze przyjezdzali do mnie rozni, najczesciej starym 15 letnim passatem albo kangoo lat 90tych.
    Stlarzy od schodow zaprosilem na wycene conajmniej 6ciu. Najslabsze auto jakim podjechal to byl passat nie starszy niz dwa lata a byl tez nowiutki mercedes i dostawczak za ponad 200tys w wersji premium. Takze darujmy sobie panowie takie porownania. Facetowi od schodow bede musial zaplacic tyle co murarzon za 3 tygodnie ciezkiej charówki na budowie a stolarz sam powiedzial za takie schody to 3 dni na stolarni i niecale dwa montazu.

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Smieszy mnie to porownanie stolarzy i murarzy.
    Murarze przyjezdzali do mnie rozni, najczesciej starym 15 letnim passatem albo kangoo lat 90tych.
    Stlarzy od schodow zaprosilem na wycene conajmniej 6ciu. Najslabsze auto jakim podjechal to byl passat nie starszy niz dwa lata a byl tez nowiutki mercedes i dostawczak za ponad 200tys w wersji premium. Takze darujmy sobie panowie takie porownania. Facetowi od schodow bede musial zaplacic tyle co murarzon za 3 tygodnie ciezkiej charówki na budowie a stolarz sam powiedzial za takie schody to 3 dni na stolarni i niecale dwa montazu.
    W moim przypadku montaż trwał 1 dzień.

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Facetowi od schodow bede musial zaplacic tyle co murarzon za 3 tygodnie ciezkiej charówki na budowie a stolarz sam powiedzial za takie schody to 3 dni na stolarni i niecale dwa montazu.
    ..jak ma cnc to w 6 godzin wytnie, a w dzień zamontuje..

    Chyba nie ma sensu porównywać kosztów działania firmy stolarskiej do harówki na budowie - stolarnia to miejsce stacjonarne i wyposażone - kosztuje trochę comiesiesięczny wynajem, prąd, i leasing co nowszych maszyn - cena schodów to raczej nie jest cena desek + 200 zł dniówki.

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Ale też sama robocizna stolarza kosztuje z 5 do 10 razy tyle co robocizna murarza więc badźmy szczerzy jak już coś piszemy i porównujemy.

  16. #56

    Domyślnie

    Tak jak robocizna budowlańca w Fadromie kosztuje 5-10 razy tyle co budowlańca-murarza z kielnią.

    A przeciętny stolarz pracujący w zakładzie na godziny zarabia podobnie jak murarz, inaczej wszyscy murarze zostali by stolarzami... skoro płaca 5 razy więcej.

  17. #57
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Di.

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    359

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    W skali twardości Brinella dąb ma wartość 3,7 a jesion 4,0. Śliczne były by z drewna wiśniowego (3,6) ale cena pewnie powala.
    przy okazji jakby ktos szukal i nie znalazl:

    buk twardosc 3.8 - wieksza niz debu
    palisander 4.5
    merbau 5

    tak dla porownania.
    http://www.drexpol.com.pl/poradnik/t...atunkow-drewna

  18. #58
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał LasekD Zobacz post
    Możesz zdradzić jak to wyliczyłeś?
    Tarcica drewniana to nie płyta meblowa czy osb gdzie tniesz po kolei,
    a i tutaj występują jakieś odpady,
    tylko trzeba przerzucić naprawdę sporo materiału żeby można było skleić stopień o przyzwoitej jakości
    Nie wiem jakiej długości,grubości i szerokości masz te stopnie,
    ale mnie wychodzi prawie drugie tyle materiału niż Ty to wyliczyłeś
    Nie będę się tu rozpisywał ile czasu potrzeba na to aby powstał gotowy stopień,bo kto tego nie robił nie zrozumie
    Zobacz ile kosztuje przyzwoitej jakości stopień dębowy grubości 4cm
    Ok 150zł
    Stopni masz 22,bo:
    -13 stopni prostych
    -3 stopnie zabiegowe które liczy się podwójnie
    -spocznik na który potrzeba 3 stopnie
    Teraz pomnóż
    22x150=3300zł
    Powiesz zaraz że tyle kosztują gotowe stopnie
    Ale jeśli mam je zrobić samodzielnie,to zrobią się same za darmo?
    Do tego potrzeba jakieś cokoły przyścienne,słupy i poręcze na balustradę
    i u Ciebie szkło które tanie nie jest
    O lakierach,piance i klejach do montażu nie wspomnę
    Wyjdzie na pewno ponad 5000 za sam materiał
    Dolicz podatki ZUS i inne pierdoły i jak chcesz to rób takie schody za 2-2.5 tyś. zysku
    ale ja dziękuję,postoję
    Są gostki którzy robią na czarno,materiał pozyskują z drewna opałowego kupowanego w nadleśnictwie za grosze,bo kubiki są 120cm długości,więc na schody jak znalazł
    i wtedy im się opłaca,ale nie nazywaj uczciwych wykonawców zdziercami
    Lasek nie wiem z czego robisz stopnie ale większość stolarzy robi to z paneli drewnianych grubych na 6-8 cm. To wszystko jest sklejone i sa schody. Nie wiem dlaczego w tym momencie piszesz o jakims sortowaniu materiału. Jeżeli juz sa robione z jednego kawałka drewna to sa "plastry" na 0,5 cm grube które kryją resztę - czyli drewno które nie ma odpowiedniego słoja i ma gdzieś sęki

  19. #59

    Domyślnie

    Witam,
    W mojej opinii różnica pomiędzy jesionem a dębem jest taka:
    - dąb jest drewnem droższym, w ogólnej opinii bardziej „prestiżowym”. Lepiej od jesionu zachowuje się w zmiennych warunkach co nie dotyczy schodów wewnętrznych gdyż te warunki są zwykle stabilne. Jest to drewno jednolite w ubarwieniu (w przeciwieństwie do jesionu). Osobiście nie zgadzam się z opinią, że gorzej „łapie” kolor niż jesion
    -jesion jest tańszy od dębu, jego ubarwienie nie jest jednolite (od ciemnego do jasnego)
    Fizycznie jesion jest twardszy od dębu, ale w przypadku schodów jest to niezauważalne i osoba wybierająca schody nie powinna się tym sugerować gdyż nie zrobi to żadnej różnicy. W przeciwieństwie do buka drewno dębowe i jesionowe jest drewnem tak samo stabilnym- nie wypacza się tak jak np. buk

    Podsumowując te dwa gatunki drewna w przypadku schodów wewnętrznych walory fizyczne są praktycznie takie same i osoba sugerująca się wyłącznie ceną powinna wybrać schody jesionowe gdyż są one zwykle tańsze od dębowych o jakieś 15%. Natomiast sugerując się estetyką dąb jest postrzegany przez większość jako drewno ładniejsze.

    Wykonując schody drewniane warto zastanowić się również nad drewnem bukowym, fizycznie twardość drewna oscyluje pomiędzy dębem a jesionem w przypadku schodów nie powinniśmy się tym sugerować porównując te trzy gatunki drewna. Buk w ubarwieniu jest drewnem „monotonnym” jednak bardzo ładnie się bejcuje („dobrze łapie kolor”). Jest tańszy od drewna jesionowego i dębowego (schody z drewna bukowego są tańsze od schodów dębowych o jakieś 20%), jednak bardziej się wypacza (jest mniej stabilne) nie jest to bardzo zauważalne i niektórym taka cecha nie przeszkadza.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez huzard ; 22-10-2018 o 18:16

  20. #60
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Wodnik89

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Kostrzyn
    Kod pocztowy
    62-025
    Posty
    1

    Domyślnie

    Zdecydowanie jesion. Tak, jak ktoś wyżej napisał jest twardszy, a do tego lepiej przyjmuje kolor

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony